Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Drmek. Pomohl Vám?

emmanessa
27. led 2020

Hezky den,

chtela bych si srovnat cyklus, stale jeste kojim pred spanim a v noci 2letou dceru.MS dorazila od porodu zatim 3x,poprve v rijnu,pak az v prosinci a posledne ted v lednu.Netusim ale,zda mam ovulaci.Miminku bych se nebranila.Piju druhy tyden 2x denne kontr.caj a chci zkusit i drmek.Pomohl Vam nekomu s otehotnenim?

anakolut
27. led 2020

@emmanessa Myslím si, že mi pomohl. Měla jsem po velkém zhubnutí hrozně rozházeny cyklus a chtěli jsme ještě jedno miminko. Užívala jsem tři měsíce a cyklus se srovnal okamžitě a po těch 3 cyklech jsem otěhotněla.

emmanessa
autor
27. led 2020

@anakolut dekuji.a brala jste jednu tabletku denne nonstop tri mesice?

anakolut
27. led 2020

@emmanessa Není zac. Ano, brala jsem non stop ty tři měsíce. Jen nevím, jestli 1 nebo 2 tablety. Jen vím, že to byl Drmek forte.

dat
27. led 2020

Nepomohl 🙂

emmanessa
autor
27. led 2020

@dat tak poprve nekdo i s opacnou zkusenosti,co tak jinde slysim...tezko rict,jak na koho zafunguje asi

dat
27. led 2020

@emmanessa tak urcite jak na koho 🙂 brala sem ho nejakou dobu, pila caj ludmily mojzisove atd.. Nakonec sem se na vse vybodla, jedla sem jen listovku...

lilian2111
27. led 2020

Mě pomohl. Brala jsem jeden cyklus jednu tabletu denně 🙂

emmanessa
autor
27. led 2020

@lilian2111 to hned po mesici brani jste otehotnela?

emmanessa
autor
27. led 2020

@dat a muzu se zeptat,jaky byl u vas problem?

lilian2111
27. led 2020

@emmanessa Ano, hned ten cyklus co jsem ho od 1dc nasadila.

dat
27. led 2020

@emmanessa asi psychika 🙂 natlak okoli byl hrozny, nosila jsem to v hlave den co den a po roce sem se na vse vykaslala, prestala sem vse brat (jen tunlistovku nechala), rekla ze si dodelam skolu, koupime auto vylety atd... A za pul roku najdem centrum kde nam pomuzou...A za 14 dni sem otehotnela... 🙂

emmanessa
autor
27. led 2020

@dat to je dobre🙂ja prave nejake “snazeni” ňani neznam,dcera je asi maly zazrak ne uplne planovany,ale ted s tim kojenim,to je podle me docela prekazka

emmanessa
autor
27. led 2020

@lilian2111 a muzu ho zacit brat treba hned zitra,kdyz budu 18DC...?ja vubec netusim kdy mi ms dorazi...

petulkadodo
28. led 2020

@emmanessa Mě nepomohl. Vždy jsem po něm akorát měla velmi bolestivou ovulaci. Nejlepší je nechat si zkontrolovat, zda ovulace probíhá, u lékaře ultrazvukem. Pomohlo nám až IUI, brala jsem v té době jen listovku a Utrogestan. Příčina, proč to nešlo, neznámá.

lilian2111
28. led 2020

@emmanessa Já osobně bych spis pockala na nový cyklus ale asi by to nemělo čemu vadit když bys nasadila teď ☺️

niki1107
28. led 2020

Mně pomohl. Měla jsem anovulační cykly po x létech ha a dva měsíce po brání drmku jsem otěhotněla. Brala jeden denně a začala jsem v den, kdy mi přišel z e-shopu, takže bych nasadila kdykoliv.

emmanessa
autor
28. led 2020

@lilian2111 abych se ho prave dockala🙂s tim mym kojenim

emmanessa
autor
28. led 2020

@niki1107 prave dorazil,tak asi zacnu

niki1107
28. led 2020

@emmanessa Není na co čekat, držím pěsti ✊❤️

aneritka
28. led 2020

DRMEK NENÍ VHODNÝ PRO KOJÍCÍ ŽENY !!!

aneritka
28. led 2020

A v případě aktivního snažení je dobré ho brát vždy jen do ovulace, pak počkat jestli se zadařilo (pak se totiž jeho účinek obrací a může způsobit až potrat). Já ho zatím beru bez "snažení", aby se mi srovnal cyklus, který je strašně dlouhý čili anovulační. Když zabere a cyklus se mi zkrátí (dávám tomu ty 3 měsíce = 1 balení) a bude ovulace, budu postupovat dle první věty.

martaskaaa
28. led 2020

Drmek při kojení ne-e. Jinak já ho kdysi brala v kapkách a k tomu kontryhel čajyl, trochu mi to cyklus srovnalo.
Mimochodem když kojis, cyklus je různý a asi bych se ho nesnažila nějak rovnat, hormony pracují pri kojení. Takže bych přestala kojit a pak řešit srovnání cyklu

emmanessa
autor
28. led 2020

@martaskaaa
@aneritka jezis jak to?muze skodit diteti nebo jde jen o to,ze snizuje laktaci?dcera ted mela dva roky,tak by to tolik nevadilo,odstav se zatim nepodaril.kojim hlavne v noci a pred odpolednim spankem.jinak ne.takze myslite nebrat radsi kvuli dceri??dnes jsem mela prvni tabletu

emmanessa
autor
28. led 2020

@aneritka a kdyz je dlouhy cyklus,je vzdy anovulacni?ja driv mela ms jednou za dva mesice

aneritka
28. led 2020

Je to pokyn výrobce uvedený na obalu, tím bych se předně řídila. Pak to, že to má stimulovat ovulaci je v rozporu s laktací, takže jí tím můžete třeba zastavit. A je to bylina, takže to přechází do mateřského mléka a pak do Vašeho dítěte. Pokud nechcete přestat kojit a kojíte už méně často, tak tomu nechte volný průběh nebo postupně odstavte. Já jsem s drmkem začala až po odstavení.

martaskaaa
28. led 2020

@emmanessa Snižuje hladinu prolaktinu, který je důležity pro kojení, tvorbě mléka. To snižuje třeba i šalvěj i máta. Dceři to neublíží.
Dlouhý cyklus nemusí být anovulační, ale většinou bývá. Já mela MS cykly různý 40-60dni klidně. Ale podařilo se mi nakonec i otěhotnět

aneritka
28. led 2020

@emmanessa Když píši dlouhý cyklus tak myslím 35-45 dní, a ano má Dr. mi řekla, že je vysoce pravděpodobné, že není ovulace. Myslím, že je tady na koníkovi i video o ovulaci, kde to pan doktor také zmiňuje. Samozřejmě je to individuální, takže se nedá říct, že vždy... a navíc někdy být musela, když už jsme mámy, že 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli