Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
26. únor 2010

lius a dobre si spravila ako sa nervovat a neprospieva to nikomu ked sa neda tak nie 😉 ja som bola na tom rovnako a potom mala iba nervacila a bola hladna a teraz je najspokojnejsie babo na svete a rastie ako z vody....

no co babulky ako ste sa dnes mali ? a prajem krasny vikend

bambi7
26. únor 2010

a babulky ani my sme pocas tehu tiez nemal sexxx a dalo sa 😀 pre babo sa da zvladnut vsetkoooooo

mabe
autor
26. únor 2010

ahoj bambi, ja dneska jak jsem psala na minule strance. 😀 tedka delam misovy rezy podle kluci v akci na zitrejsi oslavu. uz jsem unavena, tahne bricho ze stani.

nefertitka
27. únor 2010

ahojte,pekne vsetci vikendujete co?🙂 my sme boli v Hainburgu trosku na nakupy...boze keby ste videli to nase dieta,ta da o sebe vsade vediet,ze je tam,cez cele predajne stale pistala;) 😀
pokupili sme par blbosti,kupila som Nikolke aj kyblik a formicky do piesocku a do vody,velku loptu a tak🙂 nech sa ma s cim hrat v lete na kupku a na dovolenke;)

Lia,neskusala si si mliecko odsavat a davat z flasky,ked na prsniku bola nervozna?Ale ako pise bam,ked to nejde,netreba to silit,nam sa to podarilo do 6.mesiaca,potom som to uz vzdala,s vypatim sil som sa jej snazila davat moje mlieko a to doslova po kvapkach,lebo ten tlak odvsadial ma do toho nutil,vsade sa len propaguje ako treba kojit a to za kazdu cenu...nie som toho nazoru,ked sa neda,tak sa neda.Urobila som vsetko,co sa dalo..

snad mabe to pojde bez problemov,budem drzat palce;)

mili1
27. únor 2010

Ahojte babulky...nef pekny vikend ste mali 😉 my s malym len sem tam zvykneme chodit nakupovat....to sa s nim neda ...je uz tazky a vlacit ho 😒
Ja som vcera dostala od mojho na narodky notebook 😉 takže uz žiadna dovolenka nebude.... 😒 som bola rozhodnuta ze si kupime niečo do domu ale moj ma chcel potešit ....a máme aj PC tak neviem načo aj notebook... 😒 no ale čo už ... 😒 ved ak sa ocitnem ako tehu v nemocke aspon ho budem mat... 😀 lebo z toho nášho starého sa už nedalo písať.... 😒
No a k tomu kojeniu...ja to uprednostnujem...kazdy hovori ze kojenie je zdrave...ja som mala menej mliecka tak sme zacali prikrmovat ale potom sa mi zvýšilo po pití čajov tak som mala zasa viac ale už sa neprisal tak doteraz odsavam...kazda kvapka je vraj dobra.... 😉
No ale ked sa neda tak čo ....ved sa svet nezrúti 😉 ....ako pise nef treba skusit odsavat a tak davat... 😉
ale to je kazdého osobná vec... 😉 🙂
Nef ty si len kojila do 6 mesiaca alebo ste aj prikrmovali?
Prajem vám pekný víkend

nefertitka
27. únor 2010

Mili,s malou je to tiez dost tazke nakupovat,ale ved ked zacne sedkat,mozte ho posadit do vozika,my tak nakupujeme;)pokial sa vozi,vacsinou je dobre,ale ked sa zastavime,tak pisti na celu predajnu🙂tak to striedame,vozik,za rucicku,na rukach...ale vacsinu takych deticiek co vidim vo voziku,tak si pekne tichucko sedkaju a kukaju okolo seba 😀 nuz , nasa je ina 😀 😉 ale davame jej kadeco na hranie,co zbadame,alebo na co ukaze,a potom vylozime nakoniec 😀
raz tak "kupila"balzam na vlasy heh...kradoska mala...padlo jej to medzi bundy,vzdy jej vozik radsej oblozime bundami,nech to nechyta,lebo si strasne cmula ruky a epotrebujeme,aby nieco nachytala,milion ludi tie voziky obchytava

my sme aj prikrmovali mili,tym,ze sa mala skor narodila a bola na inom oddeleni,kde som nemohla tak casto chodit a neprisavala sa od zaciatku,mlieka bolo malo...pila som aj caje aj vela tekutin,nezvysovalo sa to

nefertitka
27. únor 2010

a jasne,ze kojenie je naj a co najdlhsie....mne to bolo aj luto ale co uz....uz som potom neskor bola aj rada,ked som odsala 30ml po dlhom trapeni..ani som nepotrebovala lieky na zastavenie laktacie,zastavilo sa samo

sarlotta
27. únor 2010

ahojík holky🙂
my jsme dneska slavili, zas je mi o rok víc, kakra 😀
nacpala jsem se chlebíčků a harlenkýna 😎 mnam.

a dostala jsem telefonek🙂 jééé dušička v peří 😎

já měla s kojením taky dost problémů... rodila jsem císařem a malý byl žravec, takže se hned pouštěl když mu neteklo 😅 a řval a řval.. ale díky super sestřičkám sem se rozkojila ještě porodnici, byl to záhul 15x denně a třeba 20-30minut, ale pak se to srovnalo... ve 4 měs byla krize-velký hlad-růstový spurt- já tehdy bez netu - no mazec to byl 😔 , kdy sem v slzách vyvařovala flašku, ale malý to prostě nechtěl.. nevzal mi to do pusy.. tak jsem dál zkoušela kojit a podařilo se ... takže nakonec to bylo štěstí a hlavně tím, že malý si to jasně vydobil🙂) kojila jsem do 2,5r a pak odstavila 😉
jak to bude u druhého to fakt nevím 😀

mili1
27. únor 2010

Sarlotka tak to je fajn ak tak dlhooo si kojila,,,,ja som len kojila do 5 mesiaca a potom sme zacali prikrmovat lebo uz som mala mliečka menej ...nef aj mne je to luto doteraz ze uz nekojim ale aspon odsavam 😉 , uz sa maly nechcel prisat aj ked mal prsnik velmi rad... 😒no co uz ...
kojenie je výhodne po obidvoch stranách...myslim zdravé aj pohodlnejšie... 😉
Nef a na mliečko sú dobré čaje aj senovka,,,tá velmi pomáha...predtym som o nej nevedela.keby ano..ved uz budeme mudrejšie pri druhom 😉
sarlotka a vsetko najjjjj k narodkam... 😉 aj ty si februárová...ako ja 😀

ellysa
28. únor 2010

ahojteeeee, tak sme štvrtý 😢 , no čo už , ani spať sa mi už nedá, tak som si napísala výpoveď do roboty, zajtra ju chcem odniesť, chcem sa dohodnúť na termíne, tak som zvedavá, čo mi povedia 😒 .Idem si aj po výsledky na cukor, bojííííííííííííííííím.
Sarlott všetko naj naj naj k narodeninkám.
Dnes idem po týždni domov, sa teším 🙂 , len ma akosi začalo trápiť tvrdnutie brucha, dúfam, že sa nezačnem otvárať, ani neviem koľko krát za deň, mňa to ani nebolí, ani neťahá, musím si to len všimúť a posledné dni si to všímam tak 3-4 krát denne a včera ma dole zrazu začalo bolieť a potom to po pár sekundách prešlo, asi to už bude len horšie, čo? začínam sa rozpadávať 😕

nefertitka
28. únor 2010

mili,senovku nepoznam,caje som pila,aj som sa snazila pit vela tekutin aj kadeco a nist nepomahalo a Nikolka bola este taka,ze ona ma pouzivala ako dudlik,zaspavala mi pri tom v jendom kuse...nikdy som si nemyslela pred tehu,ze kojenie je taka maturita;)ako vravis,hadam pri druhom to pojde lepsie...

sarlotta vsetko naj,vela zdravicka,v poho tehu a zdrave babo zo srdca prajem,aj sa priznas kolkoze si oslavovala? 😀

elly,ak ti to neprejde,radsej chod k lekarovi,ale do tych 10x denne by to vraj malo byt ok...tak ale radsej vzdy o vsetkom povedat,ako nieco zanedbat,mne toto cele zacalo v 24tt...

a preco davas v robote vypoved?

mabe
autor
28. únor 2010

dobre ranko devcata,

tak oslava se vydarila, lidi se bavily, a tak. Prisly jsme domu az v 11h. Takze jsem po snidani zase zalehla a trosku se prospala. dostala jsem vetsinou penize - klasika. je to dobre, aspon budeme mit pro anicku. dneska mam v planu odpocivat a mozna vecer neco malo vyzehlit. ze vcera mame v lednicce od babicky obed - kureci rolada s bramborovym salatem. je tady totiz teta do dneska, tak toho navarila vic. dneska tam mame taky jit (podotykam jedno patro vyse 😀 ) - babicka klepala rano rizky. takze nemusim aspon nic delat a odpocivat. vsichni se na anicku moc tesi. v utery uz budu 38tt 😝 😀 . a rozsekne se, co dal.

mamka jde zitra do te nemocnice, uvidime na jak dlouho. ale myslim, ze u porodu teda po porodu anicku nazivo neuvidi. nebo ji mozna pusti dom na vikend nebo tak. vzdyt ja budu rodit do 40tt urcite, nenechaji nas prenaset, pokud jsme hlavou hore.strasne rychle to ubehlo.

elly, ja jsem vam to tak prala. 😒 kdy jdes zase na ko? aby to tvrdnuti zkontrolovaly. ja zatim nic takovyho nemam, jsu furt plna, ale zadny bolesti a tak, takze ti neporadim.

sarlotta
28. únor 2010

no vlastně mám narozeninky až v březnu 2.3. 😎 ... a od minulého roku už furt 30 😀 😀 sem se rozhodla 😉

elly třeba se to tvrdnutí zlepší když bude doma, víc odpočívat 😉 Já ho teda v minulém těhu neměla vůbec, jen křeče v nohách a to až poslední měsíc. teď mi doc dal preventivně manésko 2x týdně už v 15tt.. mám jiného gyndaře.

ellysa
28. únor 2010

no ja som to asi prehnala s tým naším čertom, v piatok som s ním hrala aj futbal 😅 , dnes mi ani netvrdlo, na KO idem vo štvrtok, tak jej určo poviem, dnes malá začala kopkať o 5.20 a ešte neprestala 😀
výpoveď dávam preto, že túto prácu nemám po materskej istú, máme dosť veľkú krízu, navyše asi chcem skúsiť niečo v rakúsku, no a sú v tom aj prachy, ak nebudem robiť na SK, manžel ma môže k sebe pripoistiť, on robí v rakúsku a budem môcť dostávať dávky tu a to je dva krát toľko ako na SK, takže hlavne preto, ale je to zvláštny pocit, je to moja prvá práca, no hádam som sa rozhodla dobre 😕

mili1
1. bře 2010

Ahojte.... tak my sme dnes hore od 6.00 ale teraz maly zaspal tak dufam že aspon hodinku pospinka ... 😉
v noci sa budi lebo je hladny ale potom zaspi.... 😉
nef ja som s tym kojenim nemala ziadny problem maly sa hned prisal a stale pekne papkal...no samozrejme kym sa na zaciatku spusti mliecka to trva ale potom to je uz fajnnnn.... 😉 mne radila aj sestra ktorá už mala skúsenosti tak bolo dobre...ale ked nema kto poradit a v dnesnej dobe to je tak ze kazdy na teba kasle ... nam v nemocke pomahli v prvych dnoch no ale potom sme si uz museli poradit sami 😒 a kazde dieta je ine, niektore sa hned prisaje, ine nechce ani za svet.. 😒
elly davaj pozor pri tom tvrdnuti 😒 vela oddychuj.....mne to zacalo tvrdnut v nejakom 29 tt ,, to bolo do 10 krat a ked som sla na kontrolu si ma tam uz nechali .. 😒
a ked to je tak s pracou ze dostanes viac si sa rozhodla dobre.....ako citam v rakusku su dobre zakony nie ako u nas 😒

sarlotta
1. bře 2010

dobré ránko sluníčka🙂

mabe
autor
1. bře 2010

dobre ranko devcata,

tak uz mame brezen. dneska bych chtela zehlit, uvidime. jinak nic noveho u me, zitra ko, tak jsem zvedava, jak to vypada s nama a jestli da dalsi tyden nebo se budeme domlouvat na terminu.

sarlotta
1. bře 2010

já jdu na kontrolu dneska odpolko, tak pak písnu🙂

nefertitka
1. bře 2010

ahojte....tak tak uz mame prvy marec a aky krasny slnecny 😀 len keby este te vietor nefukal...

ja sa dnes o piatej chystam ku kadernicke,chce to nejaky jarno letny odtien,uz mam dost tejto tmavej,a navyse uz vykukaju prve sediny 🙄 😠 ,tak pri bledsej farbe to bude menej vidiet,takto ked to mam tmave,to aby som sa kazdy mesiac farbila a to sa mi teda nechce...

aj ty mas stale len 30 sarlotta🙂))?aj ja...od minuleho oktobra uz len tridsat 😝

sarlotta
1. bře 2010

jj nef🙂 šediny jo, šmarjá... já ani nevím, furt mám nějakou barvičku🙂 teď čokoládovou a včera jsem si obarvila ofinu červenou.. chytlo to jen lehce, takové odlesky.. zato hlavu mám pod tím červenou fest 😠 , ale to se vymyje🙂)) akorát budu po těhu asi už plešatá, nikdy jsem neměla moc vlasů a teď to musím furt umývat, se mi to mastí jéééé. Budu pak muset zase nasadit zinek 😉

mabe
autor
1. bře 2010

sarlotko, drzim palecky 😉

nefertitka
1. bře 2010

no po tehu mi neskutocne padali vlasy,aleja ich mam teda vela,co je na jednej strane dobre,ale na druhej,ked si umyjem vlasy,tak prve dva dni sa Tina Turner moze schovat,su total nepodarene,ani rovne ani kucerave,take kadejake divoke a strasne mi to ide na nervy,stale to musim fukat dohladka alebo zehlit,co ma tiez teda nebavi...raz,ked bude viac penazi,si to dam asi vyrovnat natrvalo a bude🙂
ja som mala melir v tehotenstve,potom som nemala cas chodit ku kadernicke(a aj to dost draho vychadza u nej),tak som si dala ze bledo hneda a chytila mi to do tmavohneda 😠 ...potom sa to troska vymylo a dala som si ze tmava blond a zas to chytilo na tmavo hnedo 😠 😠 😠 😠 😕 ...tak idem radsej ku kadernicke,nech mi to nejak zosvetli...zinok som brala aj ja 🙂

mabe
autor
1. bře 2010

ahoj nefi

nefertitka
1. bře 2010

ahoj mabe 😉 co robi Anicka? 😉

sarlotta
1. bře 2010

mabe díky🙂 zítra zas palušky budu držet já Tobě 😎

nefertitka
1. bře 2010

a ja vam drzim obom🙂
sarlotta,podarilo sa ti a ked hej tak ako rychlo zhodit brucho po tehotenstve?

mabe
autor
1. bře 2010

nefi, tedka si hrajeme na vetrelce. 🙂 a jak se tam vzpouzi, tak se me chce porad curat. uz si pripadam jako blazen z toho chozeni na zachod. mam zizen, tak piju a chodim na zachod, to je moje cinnost. 🙂 jinak zadny bolesti a tak. tlaci me, mele se, sem tam me pripada, ze prodere ven pres kuzi.jak tam ma malo mista a vody, tak se spis mrvi a vystrkuju nez kope.

sarlotko, diky. jak jsem psala (aspon si to myslim), bylo by ideal se zitra domluvit na terminu, kdy pujde ven. ze bych mela trosku jistotu, samozrejme kdyby to vyslo, nez cekat.....

nefertitka
1. bře 2010

tak sa tam rovno posad a sed na to wc🙂))))ale nie,ja to poznam,tiez som behala ku koncu ako splasena,ale ja celkovo beham velmi casto tiez,aj mimo tehotenstva...neni to moc prijemne...a ked sa snazim nebodaj dodrziavat pitny rezim,ze pijem aspon 2 litre tekutin denne,tak to som tam kazdych 15 minut...mam asi maly mechur ci co🙂

no musi nejak vybit energiu,tak sa hybe🙂))) uz sa jej mozno chce ist aj na vzduch 😉

mabe
autor
1. bře 2010

nefi, no prave, kdyz vypijes ty 2l, tak mas pocit na zachod furt a jeste kdyz te na mocak tlaci prdola mala. ja si minule u toho dr. pripadala jako blazen. behem 30 minut nez jsem sla na radu jsem byla 3x. nevedela jsem, jak dlouho me budou merit ty ozvy a tak. tak zitra zacinam 38tt, mozna uz se ji chce ven. jsem zvedava na zitrek. uz jsem hodne nervozni a zaroven se tesim. premyslim o epiduralu. cetla jsem, ze ho stejne doporucuji u KP.

nefertitka
1. bře 2010

no,prese ako pises;) ja s tym mavam probelm aj ked idem na dlhsiu trasu niekam...tak mam obavy o moje curanie;) vela krat sa stalo aj na dovolenke,ze sme sli autobusom na vylet a mne trebalo cikat aj dva krat za cestu,ktora trvala iba 2 hodiny a museli kvoli mne stat 😎 🙄 vtedy sa citim blbo...a ked sme boli na safari,trcali sme 5 hodin v aute,ja som pre istotu nic nepila a aj tak mi musel dva krat zastavit,total trapne som sa citila,lebo vsetci vedeli co robim 😀 ..a ked mi trebalo treti krat,to som uz teda radsej vydrzala,lebo sa nam pred autom objavila skupinka levov 😀 ...vsetci sa rehotali,ze preco zrazu nejdem 😀 😝
uz som ten moj mechut aj milion krat riesila u urologa a nic sa neporiesilo,tak som sa s tym uz zmierila viacmenej...no a v tehotenstve to bolo ovela horsie samozrejme;) ale mozem ti povedat,ze asi tak 2 mesiace po porode som velmi malo chodila na malu...mozno niekedy aj iba 2 alebo 3 krat za den,no a potoms a to vratilo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru