Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
12. kvě 2010

jasne ze pojdu elly,prides do porodnice a do dvoch hodin porodis 😉 tak rodila moja kamoska 6 tyzdnov po mne...

nefertitka
12. kvě 2010

dieta mi spalo 30 minut...a ja ze sa jej bude dobre hajat v tom chlade a ona takto 😉

mili1
12. kvě 2010

Ahojteee,,, ely ak tu píšeš o pôrode hned som si pomyslela na môj a kontrakcie 😒 ale nakoniec to dobre dopadlo, ešte dobre že som si dala epiduralku,,,fakt pomohla
nef do 2 hodin a prvoodička? 😕 lekari nam hovorili že žiadna prvorodička neporodí tak skoro...
ak som bola v nemocnici a chodila na monitor , videla pôrodne boxy hned mi prešli zimomriavky... 😒
elly ale zvládnaš to ,,, ja som si stále hovorila že ked to zvládli iné zvládnem aj ja 😉
Ja som dala malého spať, idem variť rezne so šalátom, malému zemiačky so špenátom a vajíčkom ....
Môj odišiel na služobku do Nemecka tak budeme zasa sami....

nefertitka
12. kvě 2010

mili ja neviem,ale ona mi tak tvrdila🙂 ale vravim,ze ona je zas taka,ze jej dieta samo chodi na nocnik od 6.mesiaca a tak...takze asi tak🙂to je skor kamoska mojej segry,ale ja ju poznam tiez celkom dobre
aj mna prechadzaju zimomriavku spomenuc si na porod...
elly budes mat epidural?

sarlotta
12. kvě 2010

Mili kamoška rodila v nemocce 45minut🙂))) jako prvorodička... jenže stahy měla doma už od večera... ono je těžko od kdy to počítat jako porod 😉 a taky byla poslední měsíc už na 4cm otevřená 😉 to se to pak rodí 😀

od 6měs ? 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 to je koza... stejně bude mít prcek plenky ještě ve 2,5letech uvidíš... pak jí to můžeš říct, jaká je hvězda, že dítko dávala na nočník tak brzy a zbytečně.... to je o CNS-nervové soustavě- a ta prostě časem dozrává, to se dítě neučí, na to přijde samo navíc těžko sedí bez opory v 6měs... ☹ to je spíš smutné.

nefertitka
12. kvě 2010

no ved mi hovor,ja to viem,ale dusovala sa,ako si sama doleze k nocniku a oni ju tam posadia a ona si robi potrebu 😀 😀 😀 a od zaciatku stahov vraj do 2 hodin porodila 😝
je to jasne,ze ju tam davali zbytocne...ale ona ma super dieta,ktore uz kadeco dokaze,az sa divim,a to super dieta musi mat este aj kocik za 66 000 tisic korun a tak...a oblecko dolce gabana a podobne...sme si robili so segrou srandu ze asi sa s nou mazli stylom "gucci gucci" 😀 a take veci ako tapkat rucickami a robit tapusky uz vedela vraj v 3.mesiaci 😀

nefertitka
12. kvě 2010

a kolko budete sami mili?

nefertitka
12. kvě 2010

a este sa chvalila ako krasne koji a ako dlho,ale neva,ze vyhulila denne 60 cigariet

ellysa
12. kvě 2010

nef no tá baba chodiaca dokonalosť 😀, len škoda, že na tom býva tak pramálo pravdy 😎 ,ale tak zasa lepšie ako sa každému stále sťažovať ako je zle a na nič nemá peniaze, to zasa naši kamoši, hlavne, že na dovolenky 3x za rok, stavajú dom, majú dva byty...no čisté sociálne prípady 😝
budem bez epi, kvôli clexanu, ale ja by som asi aj tak išla bez, verím si, že to zvládnem 😀 , inak teraz som sa zasa skoro nevrátila z obchodu tak ma začalo dole pichať, no fakt som zvedavá, čo bude dnes na tej kontrole, ak mi povie, že to vyzerá na prenášanie a ja sa už teraz cítim takto, tak ma....
mili, nech vám to bez ocina rýchlo ubehne

nefertitka
12. kvě 2010

no fakt socialne pripady 😀
nemyslim si,ze budes prenasat...ja v ten den,ked som potom vecer rodila,som mala take divne tupe bolesti brucha sem tam,ake som predtym nemala...ale nemala som dojem,ze by to mali byt kontrakcie...tie nakoniec prisli aj tak az po klystire...najprv odtiekla voda,potom klystir a az potom kontrakcie...tak mozno uz aj cochvila porodis 😉

ellysa
12. kvě 2010

no dám vedieť večer, čo mi povie doki 😉 aj bruško mi strašne spadlo, mala som ho pekne okrúhle a teraz normálne taký špic dole

lubica69
12. kvě 2010

Ahojte kočenky
Môžem sa pridať?
Konečne som našla tému ktorú som hľadala a teda týkajúca sa aj mňa
Druhý MA som mala pred mesiacom
Chcela by som sa Vás pekne opýtať či ste po druhom Ma absolvovali nejaké vyšetrenia
Mňa doki objednal na sono+genetika+infekčné a hematológia
Len by som chcela vedieť či je to bežné
Samozrejme pred dalším tehu by som rada vedela či je všetko OK len mám dosť strach z tých vyšetrení a neviem čo ma tam čaká
Ak máte niektorá skúsenosť Prosím ďakujem
Samozrejme všetkým snažilkám držím veľmi palčeky 🙂

mabe
autor
12. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsme zpet. zase ti trvalo u te dr., pak jsme sly jeste nakoupit. mame 4,930kg a merime cca stejne, neslo to zmerit. jinak vsechno ok, akorat na brisku, jak paseme koniky, tak mame moc zvedly raminka. takze jak to budeme delat, tak ji je musim podrzet. trosku su z toho presla, ale to se nic nedeje, ne? jde jenom o zvyk, ne?

ellysa
12. kvě 2010

ahoj lubica, samo, že môžeš vitaj u nás 🙂
mrzí ma, že si prežila už druhý MA, ☹ ale neboj, v tejto téme je už kopec maminiek, ktorým to do tretice vyšlo, tak za chvíľu sa budeme vytešovať aj z teba 😉
ja som bola na vyštreniach: endokrynológia, hematológia, genetika, imunulógia, a tiež vyšetrenia u svojho gyn na infekčné choroby, toxo, boreliózu...určite super, že ťa niekam posiela, je dobré zistiť, čo sa deje, aj keď často krát sa aj tak na nič nepríde, ale aspoň pre pocit, že si urobila všetko...
vidím, že už máš synčeka 😀

mabe
autor
12. kvě 2010

elly, tak jaka?

mabe
autor
12. kvě 2010

lubico, vitej, i kdyz bysme byly radi, kdyby nikdo nepribyval.

ellysa
12. kvě 2010

mabuška krásne priberáte 🙂
ako zdvihnuté ramienka? jasné, že to nič nie je, neboj. 🙂 však nikto sa nepohybuje úplne správne, čo by nechceli od miminka 😝

ellysa
12. kvě 2010

mabuš no mám pocit, že dnes sa nejak rozpadávam, ale viac vám napíšem cca o ôsmej večer 😉 podľa toho, čo bude na KO

mabe
autor
12. kvě 2010

elly, dekujuuu. no kdyz je na brisku a vedle sebe pokrceny ruce,je na nich, tak raminka ma nahore vysunuty a to by nemela mit, takze ji je mam drzet dole.

jsem zvedava na tvou kontrolu 🙂

ellysa
12. kvě 2010

lubi a vyšterení sa neboj, väčšinou ti len zoberú krv, urobia kráky pohovor a čakáš na výsledok, jasné, že sa budeš báť, či na niečo prídu, ale zasa lepšie vedieť a budú ťa môcť liečiť

lubica69
12. kvě 2010

Ježiš kočenky ďakujem krásne
Jasné,že by som v tejto téme najradšej nebola samozrejme nič v zlom ale upokojili ste ma veľmi
Tak už len to absolvovať a čakať 😉
A na tie odber chodí aj manžel?Či len na tú genetiku
Ďakujem Vám ešte raz krásne 🙂

ellysa
12. kvě 2010

lubi, s mojim len na genetike a na tej imunologii, tam mu robili podrobný spermiogram a zisťovali, či mám alergiu na jeho spermie
a skús papať kyselinu listovú, vitamín E a piť ženský čaj a alchemylku

sarlotta
12. kvě 2010

lubica, to mě mrzí 😔 ale bude líp, mám pocit, že už tu ani žádná snažilka není... jen samé těhulky 😎 a maminky, takže témátko nosí štěstíčko 😀 Tak se dej dohromady, zařiď si genetiku a držím palečky na dobré výsledky.

😉

lubica69
12. kvě 2010

ďakujem kočenky
Aj za rady aj za podporu Takže táto témička nosí štastíčko???Juj tak to sa ma už nezbavíte 😀 😀 😀
ellysa alchemilku pijem ale listovku aj duphaston mi zatiaľ doki vysadil takže uvidíme po testoch Ale isto to budem ešte brať
tak a ešte aj imunológia?to mi doki nespomínal Ale chcem mať asi všetky výsledky Tak aj tam pôjdem Budem sa pýtať
A tu fakt asi žiadna snažilka Len tehulky Ale to je supeeeer 🙂 🙂 🙂

mabe
autor
12. kvě 2010

lubi, stesti nosiiiiii 😀 uvidis, bude lip 😉

lubica69
12. kvě 2010

mabe dík
tak to sa už odtialto neodlepím 😀 😀 😀

nefertitka
12. kvě 2010

elly som zvedava,vecer dojdem nakuknut🙂
mabe to si vobec neber k srdcu aj na nikolke si kadeco nachadzali,krive nozicky,kortikolis co co to,mala hlavicku doprava furt otocenua kadeco,to sa zlepsi uvidis

lubica ako vravia baby,drz sa nas a otehotnies ani nebudes vediet ako 😀 a samozrejme aj donosis...
mali by aj manzela vysetrit na spermiogram,aj tam moze byt zadrhel

lubica69
12. kvě 2010

ďakujem nefertitka
no manžela asi veľmi nepoteším ale keď musí tak musí
ja som mala prvý MA v roku 2000 a to som ešte manžela nepoznala
ale na vyšetrení u urológa pred mojím otehotnením so Sebastiánkom bol tak žeby musel zvova?No veď uvidíme...
Inak ja som si žienky vždy myslela,že druhé tehu býva nekomplikované a tak a nakoniec je to oveľa ťažšie a zložitejšie 😖

nefertitka
12. kvě 2010

to neviem lubica,ale myslim,ze by mal ist,aby ste to mali komplet vsetko spravene a aby sa mohli vylucit vsetky moznosti...mozno to boli len nahody,nikdy nevies,ale urcite by som na vasom mieste podstupila co sa len da.
prve tehu si mala v pohode?ziadne problemy?ja som zas mala problem aj otehotniet aj donosit,teraz mame jedno ditko a ked si predstavim,ze to vsetko mam zas absolvovat,tak sa uz na druhe teda nechystam,ani manzel...sme vdacni,ze mame aspon Nikolku...a ta je aj tak za dvoch 😀
budem moc drzat palce,aby si sa co najskor stala dvojnasobnou maminkou 😉

ellysa
12. kvě 2010

baby som doma 😉
tak malá len straší, krčok mám stále 30 mm, takže hranica ale v mojom tt úplne normálne, že dnes to určo nebude 😝 , vyzeráme, že vydrží do termínu, ale zasa povedal, že sa to môže zbehnúť veľmi rýchlo, no ja jej dávam ešte minimálne dva týždne 🙂 .
už máme cca 3000g, stále sme 3 dni dopredu ale ževraj len vďaka dlhým nohám, takže hádam 5 kilov nehrozí 😀
v pondelok idem na CTG a v stredu zasa na KO

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru