Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
2. lis 2010

boze od rana musime pocuvat old mc donald had a farm🙂 uz mi sibe z toho...
inak som celkom milo prekvapena z Nikolky,vraj dieta do 3 rokov nepozna farby...hm..neviem,ci je to tak,ale to nase uz pozna zltu a oranzovu...vzdy ked vidi nieco zlte,tak povie zuta🙂 a oranzova je javavava alebo jabababa 😀

ellysa
2. lis 2010

dobré ránko babule, my noc celkom fajn od 20.00-7.45, hore bolo okolo 1.00, ale to som len pošuškala a spala o 3.00 papať, potom o 6.00 som si ju zobrala k sebe a ešte sme buvali, ale dnes je nejaká umrnkaná
no jasné rada by som sa stretla 🙂 len sa treba dohodnúť, že kedy
in ak ja som rozmýšľala nad tým darčekom pre môjho a rozmýšľam, že mu kúpim taký poriadny drevený vláčik, on o tom roky hovorí, že si kúpi vláčik, keď bude dieťa a bude sa s ním hrať, tak neviem, nie je to moc infantilné?pýtalqa som sa ho, či niečo chce a on že nič.

bambi7
2. lis 2010

no aj niky je sikulka 🙂 jaj musim ist domka place tak paaaa

nefertitka
2. lis 2010

@ellysa je to super napad podla mna...neni to infantilne,podla mna mu s tym spravis velku radost

mili1
2. lis 2010

Ahojte babulky,,, nejako nemám čas,,,cez víkend sme boli pozriet kolegu a potom na cintoríne,,, 😉
mab moja svokra začala spomínať nočník uz ked mal malý 7 mesiacov tak som jej povedale ze to ma čas a potom uz s tym prestala 😒
elly ja si tiež myslím že to je dobrý darček,,,môj si chcel minule kupit maličký model motorky ktorú ma 😉
bambi prajem rýchle uzdravenie 😉
nef nikolka je šikulka ked uz pozná farby, jedna známa mi hovorila že jej malá ma ešte len 2 roky a už pozná všetky farby,, ;
My sa máme fajn,,,idem urobit palacinky a potom pôjdeme na prechádzku,,, 😉

mili1
2. lis 2010

My chceme tiez malému kupit na vianoce lego,,,

ellysa
2. lis 2010

@nefertitka ja som nejak nepostrehla, to je niki taká šikulka, pozná farby? wow? ja som to synovca nevedela za pána naučiť a to mal hádam 3 roky

ellysa
2. lis 2010

@mili1 ja sa už teším na budúci rok, tiež kúpima nejaké prvé lego a budeme sa všetci hrať 😀

nefertitka
2. lis 2010

@ellysa ona pozna iba oranzovu a zltu zatial🙂

mabe
autor
2. lis 2010

ahojte, tak jsme zpatky. anicka jedla az tedka od 9h. uplatila jsem ji teda kouskem kurky a dvema krupkama. 🙂 a zvladla to, akorat nechtela zeleninu, asi chtela i hodne pit. byly jsme s tatkou na hrbitove a pak v bauhause na podlahy se podivat k nasim. za hodku jdeme jeste na dalsi hrbitov s tchanovcema, k nim nakonec nejdeme, protoze tchan je nemocnej.

mabe
autor
2. lis 2010

@nefertitka je moooc sikovna

ellysa
2. lis 2010

@mabe Anička už krásne papá a dávaš jej papať okrem mliečka len raz denne, či už viac?
Oli to tiež celkom pekne ide, ale vyprdla sa mi na výživy tak varím , najviac u nej ide keď uvarím vývar-morčací, kurací do toho zeleninku ako polievku a zmixujem to na takú riedku kašičku, dnes zjedla plný tanierik (detsky)
@nefertitka aj dve sú úspech, šikulka

mabe
autor
2. lis 2010

@ellysa ja davam od vcera krome obeda aji svacinku. mela jablicko a dneska taky bude mit, akorat se nam to nejak posunulo. 😕 polivky jsme jeste nevarila, zatim jsem zkusila samotnou zeleninu. maso jeste nedavam.

bambi7
2. lis 2010

cafte babulka no ja som zacinala v 5mes....lebo som nekojila zemiacik mrkvicka a tak postupne vzdy 3 dni som skusala a sla dalej a maso som dala najprv len vyvar z masa a v tom bola zelenina odskusana a tiez 3 dni a potom maso 😉 ale kazda postupuje ako uzna ja som postupovala takto 😀 lekarka poradila 😝 moj je alergik a dost teda tak pekne opatrne aby domke vsetko sadlo 😀 a potom jedla a jedla co bolo super

mabe
autor
2. lis 2010

holky, ja cetla, ze anicka by mela snest na obed 150g zeleniny, ona sni 75g a tvari se, ze ji to staci, pak samozrejme kojco. jablicko snedla pekne. mam ji pridat nebo netlacit? jejda,tak to maso musim pridat.

bambi7
2. lis 2010

mabus masko jej postupne pridavaj teda vyvar 😉

no kde ste babulky?

ellysa
2. lis 2010

@bambi7 no ja som začala už keď mala 4 a pol mesiaca, takže všetko, čo jej teraz dávam má už odskúšané, v podstate doteraz sme skúsili zemiak, mrkvu, tekvicu, karfiol,brokolicu, cukinu, a to tak nejak striedam, vývar yy morčacieho mäska a to mäso som aj obrala a zmixovala a dnes som prvý krát skúsila jabĺčko a chutilo. skúsim teraz pomaly pridať špenátik a zelenú fazuľku a z ovocia hrušku a banán, mäso chcem ísť kúpiť kuracie od gazdov.

@mabe podľa mňa jej daj toľko koľko chce, ja vždy keď vidím, že ju to už nebaví prestanem a niekedy si dám možo dve lzyžičky, ak chceš mám v počítači knižku s receptami pre detičky, je to roydelené presne podľa mesiacov, podľa mňa super, nemusíš vymýšľať-pošli mail adresu ak chceš, aj baby ak chcete, sú tam recepty aj pre dvoj ročné detičky

ellysa
2. lis 2010

dnes je deň kedy sa zapaľujú sviečky za nenarodené detičky, tak zapáľte aj za tie naše

ellysa
2. lis 2010

tak pozerám, že sú tam recepty do jedného roka, tak asi len pre mabe a sarlott to bude

mabe
autor
2. lis 2010

@ellysa to by bylo supeeer. dekuju moooc. ja jsu totiz z toho trosku nervozni, ze jsem ji dala zatim jenom 4 druhy zeleniny a ryzu a brambor a nic vic. ze neumim nejak vymyslet. 😒
@bambi7 jenom vyvar nebo aji vyvar s masem?

mabe
autor
2. lis 2010

anicka lezi, snad uz bude spat, manza na basketu, tak snad se to nepokazi. byly jsme s anickou celej den venku, akorat 1,5h doma mezitim, tak je asi unavena ze zazitku 🙂

bambi7
2. lis 2010

mabus ja som jej dala varit zeleninku aku lubi a dala som jej tam maso ale to som vybrala potom len nech je tam ten vyvar a po 3 dnoch som jej uz aj maso nechala 😉

mabe
autor
2. lis 2010

@bambi7 aha, ja asi z toho delam hroznou vedu, ale chci to udelat co nejlip. bojim se, ze ji davam toho malo a malo druhu. ona po zelenince uz moc pit nechce, tak snad ji to staci, ale aby mela vitaminky a nestradala.

bambi7
2. lis 2010

to je jasne ze chces pre anicku vsetko naj 😉 daj lej tam kusky maska kuracieho take kocky a potom ich vyberies ten vyvar a aj zeleninku v tom urobis len maso vyberies 😉 a za 3 dni ked bude v pohode zvladat tak nechas uz aj maso a pomixujes 😉

bambi7
2. lis 2010

tak ako robis zeleninku len tam das masko 😉 nech je tam citit aj maso 😀

bambi7
2. lis 2010

ja som to tak robila a papala a papala a dala som aj 2kvapky oliv oleja zeleninku masko uvarila a pomixovala

bambi7
2. lis 2010

ak nieco budes chcet poradit som tu mabuska slniecko pre teba 😉 idem kuki tv tak paaaaa

mabe
autor
2. lis 2010

@bambi7 ty ses zlaticko. ja anicce davam kapky olivovyho oleje do vseho. peknej vecer

ellysa
2. lis 2010

aha, čo sa dnes Oliv naučila

https://www.youtube.com/watch?v=9AsKUpQ9m4U
mabe
autor
2. lis 2010

no ta je teda sikovna, ja cucim 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru