Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
6. kvě 2011

@mabe pri studenych koncatinach zabaly nie, musis jej ich najprv ohriat, az potom...diazepamu polovicku, kazdych 6 hodin moze.
My sme boli vonku, Nikolka sa hrala asi 20 minut pri nejakych 2 detoch a potom kukam a oni sople az po bradu, zacali kychat a kaslat,tak som sa spytala ich babky,ci su chori a ona ze ano,ze maju nadchu,ale ze ich nemoze udrzat doma, tak som hned Nikolku brala domov,ale neviem,ci to pomohlo,ked sa uz pri nich hrala 20 minut! Moje nervy,zato,ze ich nevie udrzat doma,tak mozu dojst nakazit dalsich 10 deti na ihrisku?! Tak zas mozem asi 3 dni cakat,ci u nej prepukne nejaka choroba,alebo nie...uchvatne

bambi7
6. kvě 2011

cafte babule jaj ten hokejjjj 😠 😠 😠 a gratulujem mab 😉 no nasi maju co robit 😖

no mabuska ako je anicke? a neboj ATB ak treba tak treba ....aj domka uz brala,,,,,moc drzim palceky a myslim na vas babule nase a skoreee uzdravenie......

nef aj ja som bola asi pred 2T na jednom ihrisku a bola tam taka mamicka s chlapcom mal asi 6r a tiet chori aj sopel mal......ani mu ho neutrela ......bola som tam s kamoskou ta bola tehu a hned sme jej povedali ci jej nevadi ze nakazia ine deti ..najprv bola ticho a povedala ze len caka dakoho a potom ... ze to ma alergiu ja mam tiez alergiu jej hovorim ale nekaslem ako tuberak ......potom sla prec...asi o 30 minut prisiel jej manzel a posllal chlapca naschval na ihrisko no chapete 😠 aj ocka mal ten chcapec total hotove....ledva dychal.....no a ja som sa ho opytala aj s kamoskou ci mu nevadi ze je tu aj tehotna zena ze je to bezohladne..... potom odisiel blbec jeden.....inak som cakala ze uz budem volat mojho ten by mu to hned vysvetlil keby trebalo 😀 ale netrebalo 😉

jaj tie niektore mamicky su fakt hrozne ked to tak sledujem fajcia do kocikov to ja nemusim 😒 ale co uz ....pokial niekto neohrozuje domku tak mi to je jedno 😉

bambi7
6. kvě 2011

no tak idem este pokukat net tak pekny vikend babulky a mabus drzte sa

fidka79
6. kvě 2011

prepacte ze Vam sem leziem...ale zabaly urcite nedavat pod 39.. 😒 a 38.1 a pod je len znakjom boja organizmu proti mikrobom takze zacat zrazat teplotu az nad 38..ci uz nurofen alebo paralen...vsak obe mozes dat kazdych 6h a 2h po nurofene kludne paralen 😉 zabaly az nad 39..my sme davali zabaly az nad 39.5,40tky to uz bol iny masaker...max 40.6 sme mali...

bambi7
6. kvě 2011

fidka dakujeme 🙂 ja tiez som davala raz zabaly ale domka mala 40.....nam tiez lekarka povedala nad 39,,,,,,

mabe
autor
7. kvě 2011

ahojte, tak anicka uz ma treti zabal dneska v noci. vzdycky mela 39,5c a srazily jsme to na 38,5. nejak me pripada, ze nam ty nurofeny a panadoly v noci nezabiraji. tedka jsem se probudila a anicce strasne tlouklo srdicko a rychle dychala, rozhodla jsem se, ze ji dam ten diazepan 1/4, aby se ji telo zklidnilo. je to masakr dnesni noc. jak dlouho muzou ty teploty takhle trvat? snad pristi noc bude lepsi. zatim je to horsi s tema teplotama od stredy. mela zatim dve davky atb, asi to chce cas nez se ty svine zabijou, ze? jsu z toho dost nervozni. porad cpat neco proti horecce a zabaly, je chuderka uplne vyrizena, vcera nic nesnedla skoro a piti do ni cpu, ale moc se neda, ja jsem teda zacla kojit. no nic, jdu ji zase oblict do pyzama, je na manzovi se zabalem a jdeme zase trosku spinkat. ja teda vubec, tresu se zimou, asi z vycerpani.

mabe
autor
7. kvě 2011

jedeme na pohotovost, anicka ma zase .39,9C. ja fakt uz nevim co. je me uplne zle´, nemuzu mluvit.

nefertitka
7. kvě 2011

@mabe my sme posledne 2 choroby s takymito horuckami bojovali 5 dni, ved ten posledny krat si nas aj nechali v nemocnici, tie zabaly,to je jasne ze az nad 39...Nikolka mala vkuse 39,8 a podobne a nic nezaberalo a zabal iba na chvilku a zas to skocilo,bola som uplne na nervy, je to strasne, vtedy sa trasiem s nou, je to strasny stres.Po 5 dnoch jej to kleslo "iba" na 38, a potom uz to bolo okolo 37,5 a potom uz len kasel bez teplot.
A kludne ak jej das paralen napriklad a ak nezaberie do hodiny,kludne hned mozes dat nurofen po hodke, tak nam povedali aj na pohotovosti aj nasa lekarka. Len medzi jednym a tym istym liekom musi byt rozdiel 6 hodin.
@bambi7 no vidim,ze aj ty s tym mas zazitky, strasni su ti ludia,kvoli tomuto sa bojim aj skolky,ze mi bude stale chodit domov chora,lebo niektore matky su total nezodpovedne a strkaju deti do skolky chore. Dufam,ze Nikolka od tych dvoch vcera nic nechytila, lebo ich este raz stretnem na ihrisku a tak jej vynadam,ze uvidi. To aby som ju uz ani na ihriska nebrala,ci co.

mabe
autor
7. kvě 2011

ahojte, tak jsme aji po polednim spanku, trosku dospat ty noci. anicka se me dneska uz dvakrat uplne prokadila, asi ma prujem z tech atb. dr. na pohotovosti rikala, ze to muze trvat 24-48h nez ten kalcid zabere, takze teploty jsou pry jeste v norme. kdyby ji bylo hur zitra, tak mame dojit, ale pokud trosku pije a ji neco malo, tak ji davat nurofen, panadol na preskacku a mezitim ty zabaly. na kasel nam dala stoptusin. to buseni srdicka a dychani je z vysoke teploty. tak jsem klidnejsi, tedka ma anicka 38,8c v zadecku a trosku papa jablicko a to mela naposledy panadol v 9:30h. mozna jsem zbytecne vysilovala,ale mam ju zkontrolovanou. snad to brzo prejde diky za podporu.

nefertitka
7. kvě 2011

@mabe ano mabe, to busenie srdiecka je z teploty, a to je normal,ze si vysilovala🙂 ja som taka ista...davajte este v noci pozor na teploty a podla mna uz od zajtra bude lepsie,len to vydrzat a pretrpiet spolu s nou. Budem drzat palce,nech sa uz aspon ako tak vyspite,vecer nenakuknem, idem na stretko so spoluziackami a ktovie kedy sa vratim,myslim na vas

mabe
autor
7. kvě 2011

@nefertitka diky, anicka ma tedka 38,4 v zadecku, takze zatim dobry. uz si aji normalne chce hrat a blbout, akorat jest jeste moc nechce, porad se taha za jazyk, asi ji ten krk boli.

mabe
autor
7. kvě 2011

tak anicka uz spinka, spapala kousek chleba jinak nic, dostala atb a fenistil a spinka. zase jsem ji zacla kojit. nakojila jsem ji pres den 4x a v noci taky tak, az bude zdrava tak zase jenom na noc a v noci jednou. snad bude lepsi noc.

mabe
autor
8. kvě 2011

dobre ranko, tak noc dobra. naposledy jsme merila anicku v 22h to mela 38,8c, tak dostala nurofen a v noci nehicovala. tedka rano ma 37,7c 🙂 a uz snedla celej krajic chleba na snidani a pije sama jako obvykle. porad kasle, ale to bude trvat, atb mame jeste 5 dni. ja jsem tak rada. snad uz nebudou takovy vysoky teploty. 🙂

nefertitka
8. kvě 2011

ahojte,

@mabe tak to som rada,ze uz je Anicke lepsie, ten kasel este moze potrvat chvilu,ale hlavne,ze tie teploty uz nie su take vysoke..ja si vzdy strasne vydychnem,ked sa tych teplot zbavime a ten kasel potom mi uz pripada ako malina..

Ja som sa vcera super zabavila, boli sme aj zatrsat na chvilku, co som nebola uz sto rokov, tak som sa troska vyzila🙂))

a kde mame mili a elly?

nefertitka
9. kvě 2011

@mabe no ako je malej?dufam,ze u zlepsie a bez teplot.

Ja som sa do krvi urazila na svojho muza, total odignoroval,ze je nejaky den Matiek.Minule roky mi dal za Nikolku ruzicku a vcera ze total nic, hlavne,ze za svojou mamou sa osobne trepal s kvetom,ale to,ze ja som matka jeho dietata,ho vobec netaknkuje. Len Nikolka je este malinka a nevie mi este zagratulovat.Keby jej aspon povedal,ze daj maminke pusu alebo co...

mabe
autor
9. kvě 2011

dobre ranko, tak anicka mela vcera vecer jeste 38,1c v zadecku, ale to nic neni. jeste jsem ji nemerila, ale neni nijak tepla. premyslim kdy jit ven, mam to naplanovany ve stredu, ale jenom na dvorek za baracek do stinu, uz ma byt teplo. musim to jeste dneska a zitra vydrzet, ani nasi neprijdou na navstevu. dneska asi budu s anickou kreslit. zkusime to. musim ji nejak zabavit. dneska jdu vecer aspon cvicit. vcera jsem aspon jela pro plinky vecer autem, trosku se vyvetrat. poslednich 14 dni, zaclo to na dovci, se anicka budi min 1xza noc a rve a rve. nic nepomaha, vzmita se, nakonec prso zabere po 10 min. je jak silena, mlati sebou, rve, aji roznuti nepomaha, ma zavreny oci, premyslim jestli to neni nejakej sen... 😒
@nefertitka ja taky nic nedostala. manza dal tchyni a ja mamci a musim si proste pockat na anicku. ale u nas svatky nejak neprozivame. manza ma ve stredu narozky, tak musim neco vymyslet. mamka prijde dopo ve stredu hlidat, tak si odskocim na nakup. asi mu udelam nejakou veceru, uvidme.

nefertitka
9. kvě 2011

@mabe tak super,uz je lepsie;) v stredu ak uz nebude mat do zajtra teplotky,kludne chod von.Ja zas taketo sviatky prezivam,proste ked si spomenul posledne 2 roky,mohol aj teraz.

mabe
autor
9. kvě 2011

@nefertitka vcera mela teda vecer jeste tech 38,1, tedka jsem nemerila, ale myslim ze dobry. tak tys byla zvykla, tak je jasny, ze te to zklamalo
jeste mam dotaz: jedeme na zacatku cervna s nasema na chaloupku do jeseniku s anickou. byva tam hodne mokro, tak jsme s mamkou premyslely o holinkach, ale nevim, jestli neni brzo pro nu a jestli to uzijeme. i kdyz leto jeste bude dlouhy. co myslite a jakou velikost, kdyz tedka ma botky 20,5?

nefertitka
9. kvě 2011

tak ak su najmensie 22 ako si pisala, ja neviem,tak jej kup tie a das jej do toho prinajhorsom hrubu ponozku, a dovtedy jej nozka este narastie,snad🙂

mabe
autor
9. kvě 2011

@nefertitka asi jo, koupim ji asi 22. nebo bych musela koupit dalsi boty, kdyz ty jednou promoknou

mabe
autor
9. kvě 2011

@nefertitka co si myslis o tom nocnim rvani? z ruk me pada, nechce vubec nic

nefertitka
9. kvě 2011

a to robi len teraz ked je chora alebo stale?hm mozno nejaky zly sen,alebo zubky, Nikolka niekedy normalne place zo spanku, potom sa pretoci a dalej spi,akoby sa jej nieco zle snivalo...

mabe
autor
9. kvě 2011

@nefertitka delala to uz aji na te dovci a to nebyla podle me jeste nemocna, je pravda ze ji zuby tedka rostou, ctyri nahore. sice jsou uz venku, ale jeste rostou. ona je vylozene vzhuru, ma zavreny oci a rve a rve.

nefertitka
9. kvě 2011

@mabe hm tak to neviem, mozno nevie,kde sa nachadza,alebo tak, tam spavala inde,teraz zas inde...

bambi7
9. kvě 2011

cafte babulky no dako som sem nemohla......mala som svadbu tak som makala 😉

mabuska ahoj slniecko moje ako sa ma anicka?
a super ze uz spapala chlebik tesim saaaaaa

nef a vy ako?no hej tie niektore mamicky su hrozne chodia aj ked su ich deti chore..... 😠 co uz
kamoska co ma v skolke maleho je casto chore tak neviem 😒 ja asi domku nedam az od 4r no este uvidime ak bud mala ked sa podari tak ani asi nedam aby nebolo chore aj to male aj domka keby nahodou 😀 no uvidime co bude mozno pojde uvidime 😉

inak sa mame ok domka stale keca a keca uz povie skoro vsetko a opakujeee

tak cafteeeeeeeeeeeeeeeeee

mabe
autor
10. kvě 2011

dobre ranko devcata, tak anicka uz snad nadobro bez teplot. venku je krasne a ma byt 26c, premyslim jestli nejit uz dneska odpo ven, jenom do kocarku. dr. rikala, byt doma tak dlouho jak byly ty teploty. a teploty byly dva dny, no dva a pul dne. do nedele dopo.

@bambi7 anicka uz v pohode a aji pekne papka. akorat nevim co to breceni v noci, ma to uz z dovolene, v noci se probudi a rve a rve, zavreny oci a ma zachvat, nic nepomuze, ani roznuti, az za chvilku prestane. jestli zubiky nebo nocni mura.....

bambi7
10. kvě 2011

cafte

mabus uz kludne bezte von ked nema teplotu anicka.......
chuda no tazko povedat ci zubky alebo sa jej nieco zle sniva 😒 ale som rada ze je ok uz bez teploty super
a ty sa mas ako?

no my sme boli vonku klasika a potom sme sli do obchodu a sme sli na trojkolke tak sedela a ukazovala mama tadeto mama tadeto ........ukazovala kam mam ist 😀

no teraz spi tak mam chvilku a potom pojdem spravit este babovku,obed uz mam.....robila som polievocku zeleninovu a maso na stave a zem.kasa.....

tak pekny dennnn konecne je slnieckoooo

mabe
autor
10. kvě 2011

@bambi7 ahojky, nakonec pujdeme ven az zitra na dvorek odpo, bude tam stin. ja se mam dobre, tedka teda je to naprd, ze jsem uz tyden doma. dneska jdu s kamoskou na krest cd kamarada do naseho oblibenyho klubiku. takze se mooooc tesim. zitra prijde mamka, takze se muzu dospat 🙂 .jinak uz jsem mela dvakrat ms presne po 28dnech, uvidime co ta treti a tedka ani to spineni uz takovy velky neni jako predtim. tak snad to bude dobry a uvidime, mozna od zari uz nechame snazenicko na tonika. i kdyz nevim, jak to bude s mistem v tech nasich dvou pokojoch, kdyz jeste nemame postavenej barak a ani zatim povoleni. no, vzdycky by se to nejak udelalo.

mabe
autor
10. kvě 2011

holky, nevim jestli uz jsem se ptala, ale chci pro anicku piskoviste na dvur. ja si myslela totohttp://www.zbozi.cz/detske-zbozi/hracky/hry-na-...
ale tchyne me odrazovala, ze je to nic moc. ja si myslim, ze to staci a do druhyho se da dat aji voda. co rikate?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru