Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
28. led 2013

@ellysa ty jses na mobilu? doma asi ne, ze... 🙂

ellysa
28. led 2013

Ano s telefonu.moj siel dnes po malu konecne.zajtra pridu a uvidi braceja.som zvedava co bude

mabe
autor
28. led 2013

@ellysa jee, tak potom napis jak do dopadlo. to je krasa. tise zavidiiiiiiiiiiiiiiim. 😀 😉

bambi7
28. led 2013

cafte domku isla akurat spat tak snad nebude zaspavat hodinu .....
juj elly aj ja zavidim ale v dobrom samozrejme je krasny tak sa drzte a informuj

mabus a ty ako ?
tak cafte

ellysa
29. led 2013

Ahojte aj ja som stastna ako som sa bala ako ho budem mat rada tak ho lubim uz teraz ako aj oli.je zlaty.len mame problem sa prisat ale vsetci tu mi pomahaju.len vtedy sa zkosti.ked sa podari a cuca tak spinka aj 4 hodiny.
Mlieko este nemam.

mabe
autor
29. led 2013

dobre ranko, tak dneska navecer uz manza dojede pro anicku a budu ji mit doma. 🙂 sice sem tam zakaslu a mam rymu, ale uz mam vic sily, tak ji chci doma. zitra odpo ji jeste pujcim tchanovcum, aby se anicka dostala ven,ale na noc uz ji nedam. 🙂

mabe
autor
29. led 2013

@ellysa mlicko se urcite rozjede. me po cisari se rozjelo 4 den a pak ho bylo...

nefertitka
29. led 2013

@ellysa gratulujem...maly je naozaj krasny.... a prajem vela zdravicka...
len skoda, ze aj ja take nebudem mat...
ja som vam tak celkom nenapisala uplnu pravdu, ked som bola u lekara, je pravda, ze sa mu nieco nezdalo, ale chcel si to overit neskor, ale nebolo nic potvrdene, ja ked som toto pocula, nemala som ani stipku sily cakat co sa bude diat dalej, hned som povedala, ze chcem interupciu 😢 mne bolo kazdym dnom horsie a horsie, uz som rano nevladala ani vstat z postele, taku strasnu depku som mala, Nikolke som sa nevenovala, ako som sa mala, bola stale pri telke, nemala som silu a ani najmensiu chut sa s nou ani hrat, furt som ju odbijala, toto bola naozaj asi ukazkova predporodna depresia, ale hrozna ☹ ...ziaden psycholog nemal na najblizsi cas volny termin, nemala som ani ako odbornu pomoc vyuzit, gynekolog ma odbil guajacuranom, ktory ani stipku nepomahal.
Teraz ked si spomeniem ako som tam sla (minuly utorok) ako ladova kralovna, moj jediny pocit bol co najrychlejsie to mat za sebou...ten pohlad na tu operacku, vsetko okolo toho, tak mi je zle, uz po zobudeni som precitla, ze co som to spravila...ja nechapem, to som nebola ja, ked si spomeniem, ako som predtym potratila, s tazkostami mala Nikolku, a teraz som toto dokazala spravit, nechapem 😢
preco to tu nie je tak ako v inych krajinach, ze kazda zena, co chce podstupit interupciu ide za psychologom na par sedeni povinne?mozno by to pomohlo...
K tej depresii ked sa mi pridruzila predstava ako budem cele leto lezat a riskovat, ze sa to male narodi este skor ako Niki, tak to som uz vobec nezvladala...nadavala som si, preco sme sa na to davali, ked sme vedeli, ze to bude s velkymi tazkostami...
Nikdy nepochopim ten stav, co som mala...teraz v tomto stave bez tych hormonov alebo cim to bolo sposobene uz si zas viem predstavit byt tehotna...
Mozte ma odsudit, ved si to zasluzim, ja som si sposobila, ze budem cely zivot trpiet kvoli tomu, nevladzem sa s tym vyrovnat...mohlo tomu malemu nieco byt, ale nemala som sil cakat...ale mohlo byt aj zdrave. Ja som si zabila dieta a neviem ako s tym budem zit 😢 😢 😢 😢 😢 😢
neni jedna sekuna, kedy by som na to nemyslela...

mabe, bam vam prajem aby vam to co najskor vyslo a bez komplikacii, vy si to zasluzite...
a ked si spomeniem ako som sa tesila, ked som zbadala dve ciarky....co sa to so mnou potom porobilo? 😢
neviem, ci budem mat sil este niekedy chodit aj sem na MK

nefertitka
29. led 2013

kazdu noc sa mi sniva, ze mam brucho a ako sa tesim 😢

mabe
autor
29. led 2013

@nefertitka ahojky, mas moc tezky obdobi ☹ , moc me to mrzi 😢 urcite nikdo z nas tri te nebude odsuzovat. vubec si nedokazeme predstavit, cim sis prochazela, jakou jsi mela depresi. muselo to byt hodne spatny. ja kdyz jsem byla loni tehotna a musela lezet a tri tydny jsem cekala a cekala s krvacenim, jak to dopadne, tak jsem si taky rikala, ze jestli to ma cenu a ze se anicce vubec nevenuju,...takze chapu, pokud jsi k tomu mela depresi, ze si se takhle rozhodla pod tihou situace. je me moc lito, ze se citis tedka tak hrozne, jakmile deprese odeznela. nezabila jsi dite, to urcite ne, udelala jsi tak jak si se citila. doufam a verim, ze se z toho dostanes...je to fakt sileny, kam az to doslo s tou depresi, skoda ze doktor te nekam neposlal hnedka. 😖 dekuju, za prani a urcite jak budes mit silu a chut, tak dojdi, prozily jsme spolu kus zivota. premyslim, co ti jeste napsat, nevim..drz se

nefertitka
29. led 2013

@mabe dakujem, ani nevies, co pre mna znamena to co si teraz napisala...kazdy z okolia mi toto iste hovori, ale ja si to nedokazem sama pred sebou ospravedlnit...mohla som to mozno vydrzat, mozno by sa to zacalo nejak lepsie, tym ze by sa hormony ustalili...ja neviem...
teraz mam pred ocami stale druhe dieta, ta predstava, ze ho v zivote neuvidim, v zivote mi nepovie mama, nepohladka ma, neviem sa s tym zmierit...ja neviem, kde sa stale vo mne beru slzy, neviem sa prestat doplakat....
a stale mam v predstave chlapceka
ale uz mam konecne termin k psychologicke

mabe
autor
29. led 2013

@nefertitka napsala jsem jenom to, co citim. ja si taky po tom potratu pred rokem, rikala ze sem se rouhala(jak jsem lezela a rikala jsem si, jestli by nebylo lepsi, kdyby to nedopadlo), pak jsem si to taky vycitala, ale proste to tak bylo a ty jsi jeste mela tu depresi. urcite ti odbornik pomuze, to je dobre ze uz mas jistej termin.

nefertitka
29. led 2013

@mabe dakujem este raz...
mam vycitky aj kvoli vam, co vam to nejde, aj kvoli bam, ona by chuda tak chcela a nejde im to...
naozaj clovek nikdy nevie, co ho v zivote postretne, nikdy nebudem uz hovorit nikdy...musim sa s tym nejak vyrovnat, snad sa mi to raz ako tak podari
ale citala som aj knihu lorna byrne-anjeli v mojich vlasoch a tam je pasaz, ze kazde dieta si vyberie matku aj ked dopredu vie, ze napr. potrati, alebo pojde na interupciu, dopredu vie, kolko na svete pobudne a ci vobec...vraj mi to ani na sekundu nezazlievalo, vraj ma bezhranicne miluje a ked sa trapim, tak je pri mne a hladka ma, nechce, aby som trpela...tato predstava ak by to tak mohlo naozaj mohlo byt ma umara este viac, v zivote ma nepohladka realne 😢 to je taky strasny pocit. No a ked sa poberiem na druhy svet, tak ma tam vraj odprevadi a potom uz budeme spolu.
Ja som asi nikdy v zivote necitila vacsiu bolest ako teraz...
blbe je aj to, ze stale mam nejake tehu priznaky, prsia ma bolia, niektore vone mi stale vadia...a to vo mne evokuje pocit, ze som tehotna a to je tiez strasne

mabe
autor
29. led 2013

@nefertitka vuci nam nemusis mit vubec vycitky. ted se musis dostat z te depky a pak uvidis. treba do budoucna budes mit chut na dalsi tehu....kdo vi....kazdopadne nejakou dobu to potrva nez se z toho dostanes. 😖 at je to co nejdriv..

nefertitka
29. led 2013

@mabe aj nad tym som uz uvazovala, ale nedokazala by som asi mat uz dalsie dieta...brala by som to ako nahradu za to co mohlo byt a nie je...ale uz radsej nic nevravim dopredu, lebo naozaj clovek nikdy nevie co kedy a ako bude citit a co ho vsetko v zivote postretne...
stale si kladiem otazku a mozno mi pomoze aj psycholog to nejak odovodnit alebo odhalit, preco som mala taku strasne silnu depresiu...Nikolku tak strasne lubim a viem ze by som tak lubila aj to druhe...

mabe
autor
29. led 2013

@nefertitka ja si myslim, ze proste ty tehu hormony + strach aby to vyslo po tech predchozich zkusenostech udelaly svoje. urcite ti odbornik pomuze, abys mohla zase zacit normalka fungovat s nikcou a uzivat si ji

ellysa
29. led 2013

@nefertitka moja vobec vobec ta neodsudzujem.revem ako mala lebi ma mrzi co teraz mudis prezivat.zlatko stojime pri tebe a velmi na teba myslim.nech rychlo bezi cas a nejak sa s tym vysporiadas.

mabe
autor
29. led 2013

holkyyy, ja uz se nemuzu dockat na tu moju prcinu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mabe
autor
29. led 2013

@ellysa tak jak se dari s malym? a co oli? a co teda ten porod? to je otazek, co? jak budes mit cas, tak si rada zazitky prectu 😉

mabe
autor
29. led 2013

tak mam holku doma. holky, je to zvlastni, ale pripada me zase jina. nevidela jsem ji od patku a jakoby pribrala a zase je starsi takova jinaci. aji jsem si trosku poplakala...co me uteklo...no mozna je to ta MS aji. 😝 😀

mabe
autor
30. led 2013

dobre ranko, tak ja v noci vubec skoro nespala. mela jsem ucpanej nos a vubec se nedalo spat.

nefertitka
30. led 2013

@ellysa dakujem pekne...

mabe
autor
30. led 2013

@nefertitka ahoj kocko, tak jaka? co mate dneska v planu? ja tedka varim kure na paprice a zeleninovou polivku. anicka pujde odpo jeste s tchanovcema, preci jenom jeste kaslu a mam rymu, tak to neni uplne jeste ono a jaksi me boli cely zada zezadu, jestli z toho lezeni... 😝 nevim. bricho do toho - MS, citim se takova slaba z toho..takze nic moc

mabe
autor
30. led 2013

tak anicka je s tchanovcema, vubec s nema nechtela jit. chtela byt se mnou doma, nakonec po 20min nejak sla. nevim, jestli jsem ji dost oblikla. ma tricko s dlouhym, svetr a zimni bundu, to je dost, ne? vzdyt je tam 9C, ale pocitove me to pripada jinak. vsak pujde jenom na hodku a pak k nim domu. v noci zacla zase nejak pokaslavat i pres den, tak uvidime co bude....snad to od nas nechytla.

mabe
autor
30. led 2013

tak jsem neco malo pouklizela a tedka uz cekam na tu moju holku 🙂 . manza sel na zapas, rikala jsem mu, ze jeste kasle, ale nedba... 😖 to zas bude kecu od tchyne, jak jsem ho mohla nechat jit hrat, kdyz je jeste nachlazenej. 😝

bambi7
30. led 2013

cafte babule
nef som uz pisala sms,hlavne sa drzkaj,ak nieco sme tu 😉

mabus ako ?
elly?
my sme boli dnes vonku bolo krasne pocasie len ta voda vsade sneh sa straca 😀 no a domka sa chcela sankovat 😎
inak nic nove klasika skladame lego ,kreslime a dnes sme spolu spravili strudlu ,domka miluje ked moze pomahat
tak sa zatial majte krasne

mabe
autor
31. led 2013

dobre ranko, tak premyslim, ze zitra pujdu k dr. uz me ta moje nemoc neba. sice uz nemam od pondelka teplotu, ale kasel sileny, pali me krk a porad zahlenena a ta ryma taky hnus. nevim, co si uz dat, tak jestli neni lepsi jet k dr. anicka v noci kaslala dost, tedka jeste spi jak spalek, uvidime jaka bude pres den. 😖 v planu nic nemame, pujdeme ven na chvilku dopo, slunicko uz vylezlo, tak bude pekne.

bambi7
31. led 2013

cafte babule ako dnes?
no akurat som si sadla umyvala som parkety,poupratovala.....
navarene mam vcera som robilavypraz.kuracie pecienky a zem kasu,a strudlu jablkovu....tak dnes nevarimmmmm
tak pojdeme s domkou krmit labute a kacky a bude tak pekny den babulky

elly no ako co vil nas malicky ako sa mate no pissss tak sa tesim ,viem ze nemas teraz cas ale neva 😀
mabuska slniecko no uvidis co anicka snad nebude chorucka ...

mabe
autor
31. led 2013

@bambi7 tak ja se rozhodla, ze necekam do zitrka a manza me vzal k dr., tak mam ATB na tyden. jsem rada, ze uz se toho zbavim, sice na tyden je moc, myslela jsem si, ze me da kdyztak 3denni, ale budu aspon poradne vylecena. hlavne aby to anicka nechytla.mamka rikala, ze pristi tyden dojede nebo si tatka pro anicku zajede. o vikendu pujde asi pres den kt chanovcum, manza pujde na byt delat, uvidime jak me bude, taky bych mozna mohla, kdybych se citila dobre, vsak budu v teple, ne?

tedka premyslim, jestli dat zitra anicku do skolky. ona sem tam zakasle suse, netece z nosa nic takovyho....co myslite?jinak jsme tedka u nasich, mamka je doma, tak se postara o anicku a ja muzu odpocivat, manza pro nas dojede po praci.

mabe
autor
31. led 2013

@bambi7 zavidim, ze jste zdraviii, ja chci uz takyyy 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru