Graf BT - prosím o radu ohledně ovulace

9. srp 2020

Krásné rano, měřím první měsíc takže budu ráda za názory a rady.
Měla jsem za to, že OVU byla 6.8. (asi dva dny předem pozitivni testy, hlen a trochu bolest bricha). 7.8. teplota vyletěla, následující den také a teď trochu spadla, ale stále se drží výš. Je to špatně nebo se ovu ještě může potvrdit toho 6.8. na základě dalších teplot? Moc děkuju ❤️
Měřím v ústech.

tez83
9. srp 2020

Podle mě opravdu byla toho 6.8.Nyni tam jsou již tři dny vyšší teploty než šest předchozích,a v hodnotách po ovulacnich.😉

pajasala
9. srp 2020

Taky bych řekla že byla 6. Zítra by ti to měla aplikace vyznačit

levandulka_fialova
9. srp 2020

Taky myslím toho 6.8., akorát aplikace Fertility Friend by to podle mě vyznačila už dnes.

nagojka
9. srp 2020

Ahojky.Muzu se pripojit pod tvuj dotaz?taky bych rada vedela zda u me ovulace probehla ci ne.Na gynde mi doktor rek ze tenhle mesic je anovulacni.Merim taky teprv prvni mesic od 17DC...Nekdo mi rika ze ovu byla a nekdo zase ze nebyla.Ja sem z toho cela zmatena,zatim tomu grafu moc nerozumim.Cyklus mam pravidelny 32-34 dni...Zrovna zitra cekam MS...Ovulka na grafu je zaznemana pouze orientacne od apky toho si nevsimejte a prvni teplota 37 neni merena,to jsem jen zkousela jak se to zapisuje.Dekuju za vase nazory.A autorce se omlouvam za vetreni ale tady uz je takovejch dizkusi ze sem nechtela zakladat dalsi.😉🤔

pajasala
9. srp 2020

@nagojka těžko říct holka. Kdyby jsi měřila hned po MS tak by to bylo lepší.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
9. srp 2020

@levandulka_fialova levandulka_fialova máš pravdu, zkusila jsem veškeré hodnoty přepsat do FF a ukazuje to toho 6. Zarazilo mě, že první graf v té jiné aplikaci nic neukázal a ještě čeká na další teploty, i když mi to přišlo hned na toho 6.8. 🙂

pajasala
9. srp 2020

Womenzone ukazuje až 4 den vyšších teplot

autor
9. srp 2020

@pajasala super poznatek, to jsem nevěděla, jak říkám zkouším to první měsíc takže děkuju ❤️

pajasala
9. srp 2020

V pohodě. Všechny jsme začínaly a rádi poradíme😉

nagojka
9. srp 2020

@pajasala tak jasny...ja sem teplotu ani puvodne merit nechtela..bylo to spontalni rozhodnuti na honem...dik za odpoved..

autor
9. srp 2020

@pajasala mohu se ještě zeptat, co by teď měla teplota v dalších dnech dělat? Vím že v případě otěhotnění bude stoupat stále výš..ale kdyby třeba teď stoupla ,pak zase klesla, je to známka něčeho? Nebo pro potvrzení ovulace stačí ty 3 vyšší teploty po sobě? Moc děkuji ještě jednou ❤️

pajasala
9. srp 2020

Od ovu by se měla teplota držet stále nahoře po dobu nejméně 18 dní ale ne vždy to musí znamenat těhu. Bt může klesnout v době hnízdění které se odehrává nejčastěji 7-10 DPO. Ale měl by to být pokles prudký na teploty predovulacni a pak zase skok na teplotu poovulacni. Někdy bt klesne i v půlce lutearni fáze vlivem hormonu.

autor
9. srp 2020

@pajasala děkuju 🙏🍀

levandulka_fialova
9. srp 2020

To jsem taky nevěděla, že womanzone označuje až 4.den. Mně se FF líbí víc i graficky 😉. Teplota se teď musí držet pořád nad tou červenou hranicí. Ale po potvrzené ovulaci od příštího cyklu já končím s měřením, jsem pak jen ve stresu, že klesá, stoupá a je to na prd. A začnu vždy zase po MS.

autor
9. srp 2020

@levandulka_fialova máš pravdu, také mi jde hlavne o potvrzení ovulace především 🙂

nagojka
9. srp 2020

@levandulka_fialova kdyz klesne pod tu cervenou caru znamena to ze prijde MS?

clo1
10. srp 2020

@nagojka pokud klesne na předovulační hodnoty, dostaví se ms. Někdo ale dostane ms i když je bt nahoře a klesne až v průběhu té ms, každá to má jinak

nagojka
10. srp 2020

@clo1 cekam MS kazdnym dnem dekuji za upresneni..jeste se zeptam...a se jednou zadari...je pravidko pri tehotenstvi musk byt teplota 37 a vys?nebo muzu mit teplotu i lehce pod 37 a je mozne tehu?

clo1
10. srp 2020

@nagojka nemusí být 37st, prostě se bt musí držet nahoře. U tebe je to 36,5-36,7. Samozřejmě někomu to pak v těhotenství může vylést ještě výš, ale není to pravidlo.

nagojka
10. srp 2020

@clo1 Dekuji...ja sem z toho vseho uplne zmatena a absolutne nechapu souvislosti..Sve udaje sem prepsala do grafu fertilityfriend a ta mi oznacila BT 2.8. je to tak?myslis si ze ovu opravdu mohla probehnout kdyz na utz 17DC cyklu nebyl zadny dominantni folikul?mohl takhle rychle dozrat?🤔🤔🤔co znamenaji na nekterych teplotach ty trojuhelnicky...asi to moc hrotim a zabyvam se tim ale snazim se to pochopit abych dalsi cykly nemusela nic hrotit a pouze si overila ovu.Dekuju moc za odpoved..

nagojka
10. srp 2020

@clo1 jeste dodam ovu nemam nikdy potvrzenou proto sem zacala s merenim...takze delku LF absolutne nevim ale cykly jsem mela vzdy pravidelne...32-34dni..nikde delsi...

clo1
10. srp 2020

@nagojka podle bt byla 27dc, takže 17 dc žádný dominantní folikul nemusel ještě být. 10dnů je dlouhá doba a mohl narůst. Bohužel předtím si neměřila, tak kdo ví jak by graf vypadal. Jestli ovulace skutečně proběhla si tak trochu i potvrdíš tím, že ti za nějakých 5-7dnů dorazí menstruace. Nebo že budeš mít pozit.test

nagojka
10. srp 2020

@clo1 kez by MS nedorazila...asi se dam na modleni...dekuju ti za ujasneni a vysvetleni...🙂diky moc..

levandulka_fialova
10. srp 2020

@nagojka Ano a nebo se může jednat o tzv. implantační pokles cca 6. - 10. DPO, ten by měl být jen 1 den a teplota by měla zase stoupnout, ale ten pokles být nemusí.

nagojka
10. srp 2020

@levandulka_fialova pokles tam mam 5 DPO myslim..to teplota klesla na 36.5 a pak zas vystoupla na 36,7...a ta je ted treti den stejna..sem asi blba ale co je to implantacni pokles?🙄😔

levandulka_fialova
10. srp 2020

@nagojka Může být výjimečně i 5.DPO, ale zdá se mi ten pokles malý (0,2 st.). Implantační pokles značí, že se vajíčko uhnízdilo. Ale na teplotě se projevit nemusí. Výsledek snažení zjistíš stejně až když nepřijde MS, tak se tím zbytečně nestresuj 😉. Prostě měř a po pár cyklech budeš vědět, jak se tvoje teploty pohybují a nebo už to potřebovat ani nebudeš 😉

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
12. srp 2020

Tak já zatím takto 6DPO, kezby se teplota držela nahoře případně stoupala 🙄