Gynex - jak ho mám používat?

katerina_j
31. bře 2019

Ahoj, prosím vás všechny o radu. Objednala jsem si Gynex, četla jsem, že se nemusí začít brát 1.DC. Než mi poštou došel, měla jsem 3.DC. Moje otázka je tedy...mám ho užívat 21 dní nebo po začátek ms a pak týden pauza?

lamka23
31. bře 2019

@katerina_j Začni hned, ber ho 21 dní a pak týden pauza. Den cyklu nemá na délku užívání vliv.

sluckynek
31. bře 2019

Já brala od 1dc 21 dnů teď týden pauza a zítra začínám opět kapat

katerina_j
autor
1. dub 2019

@lamka23 děkuji, přesně na to jsem se ptala 🙂

ange_de_la_morte
1. dub 2019

já brala jak píše @lamka23 - brala jsem ho na nepravidelný cyklus takže kdybych se řídila podle MS a DC tak nevím jak bych ho vůbec bral :Đ ( moje cykly byly v rozmezí 10-50 dní - naprosto bez jakékoliv pravidelnosti)

almara2
3. dub 2019

@lamka23 mohu se zeptat, jak jsi s Gynexem spokojená. Já stále zvažuji koupi, trápí mě PMS, ale fakt husté, tak jestli má význam. Děkuji za odpověď.

lamka23
3. dub 2019

@almara2 PMS jsem s ním nezažila. Začala jsem brát při menstruaci na podporu těhotenství a další už nepřišla 🙂 ale po několika letech jsem menstruaci zvládla bez prášků na bolest, jen s kapkama. Takže za mě 100% spokojenost.

chicky1j2
3. dub 2019

@ange_de_la_morte mohu se zeptat pomohl gynex na upravení cyklu, mam podobny problem cyklus velmi nepravidelný a dlouhý. Tak zvazuji pořízení kapek 😊

ange_de_la_morte
4. dub 2019

@chicky1j2 : brala jsem 4 měsíce a nestalo se nic moc, respektive MS chodila nebolestivá , což byla změna ale co do délky cyklu tak nic .... ale hodně holek si ho chválí, já jsem pak zbytek druhé lahvičky dala ségře a té se cykly upravily po 2 měsících ( taky řešila dlouhé). Mi ovšem délku cyklu nesrovnala ani například Provera, Utrogestan, apod - ty mi cyklus zkrátily zase natolik že vajíčko se nestihlo zahnizďovat.... u nás pomohlo až nasazení HA ( na mou žádost - ze snahy otěhotnět mi už hrabalo tak jsem se chtěla soustředit na práci) - po 5 měsích jsem pak HA vysadila a hned otěhotněla ... nicméně to není standartní postup

almara2
4. dub 2019

@lamka23 dekuji

chicky1j2
4. dub 2019

@ange_de_la_morte jasný, ja ji jeden čas brala. Ale že by cyklus nějak výrazně upravily bych nerekla. Ale teď po porodu mam jeste delší než před tehu. Z 36 dni... mám ted 69. Což mi už přijde dost, ale ještě kojím tak uvidím. Asi se pak poradím s doktorkou. A asi bych jim ještě šanci dala 😊

ange_de_la_morte
4. dub 2019

@chicky1j2 : tak dokud kojíš tak je to jedno - cykly můžou být úplně různé, navíc si nejsem jistá jestli se Gynex může při kojení

chicky1j2
5. dub 2019

@ange_de_la_morte vsak jasne jeste pockam 😊

ivuska1986
5. dub 2019

@almara2 Ahojky, Gynex mi zabral na PMS až v době kdy jsem užívala 3x denně sedm kapek, když méně, tak to snad bylo ještě horší. Srovnal mi cyklus na 28 dnů, po vysazení se mi vrátil cyklus na 31 dnů, stejně jako před porodem, takže účinek mi splnil