Gynex, máte zkušenost?

mmmk
4. bře 2007

Ahoj holky,
nedávno jsem se dočetla o Gynexu. Máte s ním některá zkušenost, že by vám třeba zkrátil cykly nebo je to jen placebo jako sarapis. Nejsou to vyhozené peníze?
Díky moc za odpovědi.

bachovy_esence_poradna
18. dub 2017

@obla děkuji

Ano, kombinace Gynex a Fertiprona je v pořádku, tam se jedná pouze o vitamíny.
Pozor jen, že Fertiprona obsahuje jód, tedy neužívat např. při hyperfunkci štítné žlázy.

Pokud jde o kvalitní a čisté vitamíny, tak si s bylinami nijak nevadí.
Nedoporučuji šumivé vitamíny, vitamíny s přídavkem sladidel typu aspartam, acesulfam K a mnoha dalších přísad nebo kombinace mnoha přípravků naráz.

Nejlepší je řešit přímo příčinu - ta je opravdu často v psychice, stravě, lymfě, někdy také v blokádě svalové nebo energetické.

jana_mal
19. dub 2017

@bachovy_esence_poradna mohu prosím poprosit o radu, zda je gynex vhodný v mém případě?
Mám 1dítě, 20M a stále kojím, v podstatě na požádání, hlavne v noci. Již 6měsíců mám menses, délky cyklu 27-32dni. Chtěli bychom druhé dítě a proto jsem si nyní zkusila provést ovulační test, nicméně ten byl negativní. Takže buď jsem se zrovna trefila do anovulacniho cyklu, nebo mám anovulacni všechny... ☹ Proto uvažuji o Gynexu, že by mi mohl pomoci srovnat tu hormonální dysbalanci a pomoci znovu otěhotnět. Moc děkuji za odpověď

bachovy_esence_poradna
20. dub 2017

@jana_mal Dobrý den, Jano. Ano, Gynex je vhodný, otázkou ale je jestli byly cykly anovulační i dříve? A také jestli Vás teď zdravotně nebo psychicky něco trápí (stres, vyčerpání, štítná žláza, nějaké blokády po porodu atd.)
Pro podporu otěhotnění je možné i kombinovat s dalšími věcmi (práce s tělem, s psychikou, podpora výživy těla atd.). Můžete mi případně napsat.

Držím palce

bru_cka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
procsenajednoumusimregistrovat
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
obla
19. kvě 2017

Začala jsem užívat Gynex, ve snaze srovnat cyklus a otěhotnět. Poprvé od porodu syna (téměř 10 let) jsem měla tentokrát poprvé MS trvající pouze 4 dny a tak nějak normálního, resp. slabého rázu. Žádné krveprolití, žádný PMS .. před užíváním jsem krvácela 7 dní a všech sedm dní to byl doslova horor.
Takže za mě doporučuji !

dvojka
5. čer 2017

Dnes jsem podstoupila hysteroskopii kvůli vysoke děložní sliznici. V děloze nebylo nic nalezeno a sliznice byla odstraněna a poslána na histologii. Dva týdny již užívám gynex a chci se zeptat zda i nyní mám pokračovat v užívání a nebo radši počkat nějaký čas aby třeba opět sliznice rychleji nerostla.Moc děkuji za každý názor .

bachovy_esence_poradna
5. čer 2017

@dvojka @dvojka ano, Gynex můžete dál užívat.
Pozor ale pokud byste měla předepsané nějaké léky hormonální. Pak by záleželo jaké a v jaké dávce.

Byliny nebo Bach. esence tělo stimulují, aby se regenerovalo samo. Máme silné sebeúzdravné mechanismy, někdy stačí je jenom "popostrčit" přes harmonizaci psychiky, výživu orgánů, stravu, pohyb atd.

Držím palce!

dvojka
5. čer 2017

@bachovy_esence_poradna děkuji za odpověd . Zatím žádne leky neužívám, hysteroskopii jsem podstoupila dneska a teprve až výsledky z histologie určí další lečbu .

lenatko91
6. čer 2017

Mě gynex cykly docela upravil, poslední 2 po 35 dnech, jinak průměrně kolem 45 dní. Teď to zkouším bez něj, zatím OK. Teď mi kvůli svatbě tak dlouhý cyklus i vyhovuje no a pak hurá za paní doktorkou pro hormon a začneme se snažit o miminko 🙂

zelva
6. čer 2017

Ahoj holky,
já zatím Gynex užívám 2. měsíc. Mám už téměř rok hormonální nerovnováhu. Neustálé špinění, menstruace dlouhá 10 dní i více. Třeba 3 dny špiním, pak čtyři dny krvácím slabě, poté dva dny hrozné krveprolití a pak se zase nekonečně táhne špinění. Je to peklo. Doktorka mi nejprve napsala Norethisteron. To byl humus největší. Nejen, že mi to nesrovnalo vůbec nic, ale měla jsem snad všechny příznaky, co tam psali. Včetně huby plné oparů.. Pak mi napsala Duphaston s tím, že je to prý mírnější a ať to zkusím. Zatím ho tu mám ležet a zkouším Gynex. Musím říci, že změny k lepšímu vidím. Nyní budu mít druhou menstruaci, kdy užívám Gynex. Ta první už byla o moc lepší a špinění mimo skoro ustalo! Před MS nejsem nervní a vzteklá, což jsem normálně byla 😔 Takže to oceňují i mí bližní 😉 Takže za mě mohu doporučit. Uvidím jak to bude dál, ale asi se na Duphaston vyfláknu. Doktorka dále hrozila výškrabem, pokud se to nezlepší a nebo nasazením HA. Což se mi nechce brát...Tak držím všem pěsti!🙂

aniska1
6. čer 2017

Za mě Gynex ano. Rok jsme se snažili o druhé miminko a nic. Trpím na polycystická ovaria, takže ovulace k otěhotnění žádná a navíc se mi začaly prodlužovat cykly na cca 35 dní. První měsíc užívání se mi cyklus zkrátil na 29 dní, v druhém měsíci jsem po půl roce, co jsem těstovala pomocí ovulačních testů, měla poprvé ovulaci, z které se mi podařilo otěhotnět. 😉 Jediné, co mi na gynexu vadilo, byla jeho chuť, ale vydržet se to dá.

bachovy_esence_poradna
6. čer 2017

@zelva Norethisteron je opravdu velmi silný...
hormonální léky hodně zasahují do fungování jater, ledvin a štítné žlázy...
proto pokud je tam už nerovnováha (a ta tam je pokud jsou např. nepravidelné menstruace, velmi silné, silná PMS apod.), tak tyhle silné léky sice potlačí příznaky do určité míry (takže je pak nevnímáme a neřešíme), ale dlouhodobě to hodně zatěžuje organismus....
to znamená, že u někoho vyřeší ty akutní potíže, ale dlouhodobě pak má člověk sklon k tomu, že se mu tyhle potíže vrací...
nebo se rozšiřují dál - štítná žláza, alergie, potíže s očima, ztuhlé klouby, potíže s pokožkou atd...
jde o oslabování kvality krve a lymfy - a ta je pro plodnost a dobré fungování hormonálního systému ženy nejzásadnější

im4fun
16. čer 2017

@bachovy_esence_poradna dobry den, jak prosim davkovat gynex? Mam 15 M syna, kojeny 2x denne. MS jsem dostala az ted, po 14,5 mesicich od porodu. Chtela bych co nejdrive otehotnet. Dekuji

kinkin
16. čer 2017

ahoj, za mě super, používala jsem 3 týdny, mám k prodeji pokud má někdo zájem, kdyžtak do zprávy🙂

bachovy_esence_poradna
17. čer 2017

@im4fun dobrý den, záleží na tom jak se cítíte, jestli máte nějaké zdravotní potíže apod...
obecně raději začínat nižší dávkou, např. 3 x 3 maximálně 4 kapky za den...
je to proto, že byliny budou pročišťovat, což je dobře ale není dobré, aby byla detoxikace případně příliš silná, protože to je zátěž pro organismus a může to být také nepříjemné (únava, bolest hlavy apod.)

je to hodně individuální, někomu může stačit i dávka 3 x 1 kapka denně, obzvlášť pokud je hodně citlivý nebo užívá i další doplňky, které působí na to co potřebuje řešit...

ivis17
3. črc 2017

Dobry den, take mi dnes dorazil Gynex, s pritelem se snazime o miminko temer rok po vysazeni antikoncepce. Spermio pritele ukazkove, muj HP v poradku, ovulace dle OT probiha (1x potvrzena i UTZ), jen cykly dlouhe 31 - 38 dni. Na srovnani jsem poprve uzivala Clostilbegyt, ale bez reakce :-/ a na pregnyl 12DC ani 14DC nedoslo (male folikuly), s tim, ze zkusime stimulaci zase dalsi cyklus. Pozitivni OT je dnes 20DC. Myslite, ze je vhodne od zacatku pristiho cyklu (kez by nebyl) zacit s uzivanim Gynexu 3x denne 5 kapek? V pripade, ze bude ovulace drive, napr. 12-14DC neni uzivani gynexu po oplodneni nebezpecne? Dekuji, je to muj prvni prispevek do podobne diskuze, doufam, ze je vse srozumitelne 🙂.

cipperka
15. črc 2017

Zdravím, poslední dobou čtu hodně o Gynexu... Jsem přes půl roku bez štítné žlázy - beru Euthyrox 100 a k tomu ještě vápník ve formě tablet (Rocaltrol a Caltrate), nedávno jsem po několika letech vysadila i antikoncepci (snažíme se o miminko, užívám také Kyselinu listovou) a mám teď docela rozhozený menstruační cyklus, navíc se mi mastí a vypadávají vlasy ještě víc a do toho se mi hrozně zhoršilo akné :-/ Myslíte, že na tyto obtíže je Gynex vhodný nebo co byste mi doporučili? A jaké by příp. bylo nejlepší dávkování v kombinaci s uvedenými léky. Předem děkuji

mishacerna
19. črc 2017

@ivis17 ahoj, moje zkusenosti i mych kamaradek jsou pozitivni, Gynex zabral vzdy, jen jsou to prirodni preparaty, muze to byt pomalejsi, procistuji a harmonizuji telo a hormonalni pochody...take jsem mela dlouhe cykly, nepravidelnou menzes po synt.hormonech... Me pomohl asi po trech mesicich, kamaradce asi po pul roce, ale brala ho mene. Snazeni bez nej bylo i s Clostilbegytem, co mi snizoval sliznici, asi tri roky, a mame take vyssi vek🙂.
Vzdy uzivat do potvrzeni tehotenstvi(mamatest 13.den nebo drive treba test z krve).

piskle89
1. srp 2017

@bachovy_esence_poradna Dobrý den, myslíte, že mohu užívat Gynex spolu s prášky na vysoký tlak (už Dopegyt pro připadné těhotenství) a Zodacem na alergii?
Jsem třetí měsíc bez antikoncepce, snažíme se o miminko. Zatím bez úspěchu. Ráda bych tělu pomohla přírodní cestou. Děkuji

nadrinka
1. srp 2017

@bachovy_esence_poradna dobrý den, všimla jsem si, že jste pár ženám poradila a proto se taky prihlasim o radu. Poslední měsíce se mi šíleně rozhodil cyklus... Poslední 3 měsíce jsem měla délku 34, 37 a dnes dokonce 40 den a ms stále nikde :/ užívám léky na štítnou žlázu a to denně letrox 50, půl tabletky Nebiletu (lék na vysoký krevní tlak) a taky kyselinu listovou. Myslíte, že by byl právě Gynex doplňkem, který by mi mohl pomoci. Dříve jsem měla menstruaci pravidelně každých 30 dní :( moc děkuji za jakoukoliv odpověď

@piskle89
@nadrinka
Gynex obsahuje lekorici, ktera neni vhodna pokud mate vysoky tlak. Doporucovala bych proto spise podporit to co s tim souvisi a co muze podporit otehotneni - podpora ledvin, srdce, kvality krve...
Jinak hodne zalezi take na tom jak vysoky je krevni tlak a je potreba si uvedomut, ze velmi casto to souvisi s psychikou a take stravou.
Bylo by dobre ozvat se pro osobni / emailovou / telefonickou konzultaci, tady je treba neco na miru

denusm
3. srp 2017

Dobry den,chtela bych se zeptat jestli mohu uzivat soucastne gynex s chlorellou a lymfatickym cajem od ryoru,moc dekuji za odpoved.

denusm
3. srp 2017

@bachovy_esence_poradna Dobry den,chtela bych se zeptat jestli mohu uzivat soucastne gynex s chlorellou a lymfatickym cajem od ryoru,moc dekuji za odpoved.

@denusm Dobrý den, Gynex s chlorellou můžete užívat zároveň. Tedy za předpokladu, že je pro Vás chlorela vhodná - není totiž vhodná pro každého (narozdíl od toho co tvrdí reklama).

S lymfatickým čajem už není dobré Gynex kombinovat.
V Gynexu je dost bylin (okolo 15) a jde o koncentrovanou tinkturu. Další byliny, které byste k tomu přidávala, by organimus zbytečně mátly, někdy můžou mít částečně i protichůdné účinky.

Obecně: detoxikaci postupnou a jemnější. Pokud byl organismus zatěžovaný (stresem, stravou, nedostatkem odpočinku, chemikáliemi, hormony atd.), pak příliš rychlá snaha ho očistit pro něj bude další zátěží - ledviny, játra, lymfatický systém musí najednou zvládat vysoké nároky. Pokud je potřeba některé orgány posílit, tak není dobré začínat tím, že je nadměrně zatížíme. Je to jako při hubnutí - postupné kroky jsou efektivnější.

Doporučovala bych tedy buď Gynex nebo Lymfatický čaj.
Chlorelu pak můžete k obojímu přidat - za předpokladu, že je pro Vás vůbec vhodná (tam záleží na celkovém fungování organismu, jestli tam je přebytek nebo nedostatek energie a jaké energie konkrétně). Vždy je lepší byliny nebo doplňky nasazovat po konzultaci, ve výsledku to šetří peníze - mnoho lidí užívá doplňky nebo byliny, které nepotřebují nebo jde o nevhodnou kombinaci, chybí další důležité informace atd.
Raději méně věcí, ale po konzultaci, aby byla jistota, že to je opravdu to co potřebujete konkrétně Vy a v tuhle chvíli

nikolinanik
7. srp 2017

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, máte někdo zkušenost s otěhotněním GYNEX + vitamín E?
Moc děkuji za případné odpovědi 🙂.

nadrinka
8. srp 2017

Zdravím, holky prosím vás... Užíváte Gynex 3 týdny a týden pauza dle návodu nebo do ovulace a pak až 1DC? Ovulaci mívám kolem 16DC tak abych si nemohla ublížit kdyby se zadařilo.... Díky za vaše reakce 🙂

llenka_li
8. srp 2017

Holky snazilky, zkuste lubrikacni gel na podporu početí conceive gel. Je nás ve skupince hodně, co jsme vyzkoušely úplně všechno a hodně nás otehotnelo hned první mesic s tímhle...asi je to fakt zázrak 🙂

mishacerna
14. srp 2017

@nadrinka my uzivaly cca do potvrzeni tehu. Takze tak asi do 13 dni po zmeskani.
Nic se stat nemuze, bylinny preparat. Neboj se. Navic embryo neni spojeno s krevnim obehem maminky prvni mesic.
Telo si navic samo rekne, co je pro nej nejlepsi. Po otehotneni pak treba nechutna alkohol atd.Gynex je neskodny🙂

biedronca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz