Jak poznám ovulaci?

hasara33
24. zář 2018

Ahoj holky, chci se zeptat, jak poznáte ovulaci? Co cítíte, jak se u vás projevuje? 🙂

moxha
24. zář 2018

Já mám ovulaci hodně podobnou ms- bolesti v zádech.Občas mám táhlý hlen.

hasara33
autor
24. zář 2018

@moxha já jsem totiž měla mít podle aplikace v telefonu ovulaci včera, ty 3 dny před mě docela pobolíval podbřišek, popíchávalo mě na levé straně podbřišku a byla jsem do včera celkem nafouklá i když nebývám, jen při MS, ale hlen jsem právě nezaregistrovala ....

hezz17
24. zář 2018

@hasara33 podle aplikace 🙈🙈🙈

hasara33
autor
24. zář 2018

@hezz17 Co? Na tom je snad něco špatného?...když si delší dobu vedeš záznamy o MS apod...tak ti ukáže přibližný den ovulace, je to stejné jako kdyby sis to psala do kalendáře nebo jinam, vedu si to hlavně abych věděla jaké odchylky mám v cyklu a kdy zhruba mám MS očekávat ...tu ovulaci podle apky beru hodně s rezervou proto se tu i ptám

hezz17
24. zář 2018

@hasara33 taky si tam zaznamenávám menstruace. Je to pohodlnější než na papírek. Ale ovulaci radši podle testu než apky

hasara33
autor
24. zář 2018

@hezz17 někdo tvrdí, že ty testy jsou nespolehlivý, že ovulaci neukázaly i když proběhla ...a mě teda taky nic pořádně neukázaly, ale spíš jen špatně testuju, nejsem na tohle stálé testování nebo měření BZ, jsem na to moc líná nebo zapomenu 😀 a hlavně nechci to tak kdo hrotit abych z toho nezpakatěla, ale tentokrát jsem chtěla zksuti trochu se pozorovat jestli poznám rozdíly při případné ovulaci od běžných dnů, ale vzhledem k tomu, že jsem to nikdy nepozorovala tudíž se na to ani nesoustředila tak nevím zda jsou ty pocity správné proto to beru i trochu podle té apky abych věděla jestli se ty jiné pocity objevují okolo termínu údajné ovulace nebo ne

balogis
24. zář 2018

Ja si taky nemyslím,ze je něco divného kouknout na aplikaci ,jasný ze to člověk nemůže brát striktně ze to tak je,ale jako orientační bod proč ne.například ja mam ovulaci přesně dle aplikace,me dvě děti jsou důkazem.
Co se týče příznaků,tak me to bolí jako u ms,jsem taková nafoukla a ten hlen sem zaregistrovala az potom,co mi kamarádka co se snažila o dítě-nakonec ji pomohlo az ivf-řekla,ze něco takového je.
Nicméně teď jsem v květnu byla na operaci cysty na vaječníku a když me při "ovulaci" bolel vajecnik jako při ovu ,tak test byl negativní.

balogis
24. zář 2018

Jo a ja mam extrémně větší chuť na sex v plodných dnech,ne ze bych jinak neměla,ale v těchto dnech je to jiné,silnější az zvířecí😂🙈

hasara33
autor
24. zář 2018

@balogis také si myslím, jako orientační bod to je dobrá věc ;) ...a ty větší chuť na sex jsem taky zaregistrovala, právě takovou tu živočišnou 😀 ale to je u mě taky celkem nespolehlivý ukazatel 😀 nicméně sex jsme teď měli denně takže uvidíme jestli z toho něco bude 😊

cinam
24. zář 2018

@hasara33 plodný hlen, chuť na sex, bolesti v pravém nebo levém podbřišku. Manžel na mě ovulaci vždy poznal i podle prsou 🙂

priefi
25. zář 2018

@hasara33 ja to poznala tak, ze me pobolivalo na prave nebo leve strane ala ms. Aplikace se na ovulku netrefila skoro nikdy, ale vedla jsem si i papirovou tabulku, kterou jsem vedla podle svych zkusenosti a tam jsem ovulku mela oznacenou vicemene presne. V aplikaci staci nejake vychyleni, ktere neni pravidlem (treba dvojovulka, ktera prodlouzi cyklus) a hned je aplikace mimo. Pokud to nepoznas, kdy mas ovu, tak bud ovu testy, anebo pak kombinace mereni bazalni teploty, pozice cipku a vzhled hlenu. Nektere zeny zainvestuji a kupuji spesl pocitacek, nebo nevim, jak bych to nazvala, u ktereho usty meris kazde rano bazalni teplotu a diky tomu Ti to hlasi plodne dny a ovukaci, lze pouzivat jako antikoncepcni metoda, proto to kupuji a jako bonus, muzes diky tomu odvodit, kdy je ten spravny cas na poceti. Uvazuji o tom,.ze si to poridim po porodu druhatka, ale nejsem si jista, zda se mi chce tolik do toho investovat a zda tomu budu duverovat 😅

hasara33
autor
25. zář 2018

Holky a měly jste po hned ovulaci hlen bílý, neprůhledný? Takový ten "neplodný hlen" jak se říká

brookmichaela
26. zář 2018

@priefi můžu se zeptat na značku? Dost mě to zaujalo 🙂 a nikdy jsem o tom neslysela. Jen o počítačku od ClearBlue ale do něj se dávají ovu papírky.

lula86
26. zář 2018

Já ovu taky sleduji (přibližně) podle apky na který den to tak vychází. Ale poznám, že mám ovu, mám větší chuť se milovat (a to se miluji s přítelem ráda vždy, prostě je to trochu víc žhavé a náruživé) potom se dostavuje mírné píchání v podbřišku a plodný hlen.

priefi
26. zář 2018

@brookmichaela jedna se tusim o ladycomp, nebo tak nejak