Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
30. pro 2008

monajsku: to už bude.
Já začínám zase stresovat, jestli mrcha dorazí a jsem z toho docela na prášky. Začala jsem si měřit i bazální teplotu, pořád mám ráno 37,1 tak možná mrcha nedorazí, ale i tak jsem měla noční můry a pořád se budím s tím, že už MS přišla. 😠

miky123
30. pro 2008

ahojte,
asme:aspon něco pozitivního ,opar je na odchodu,ale nesmím to zařeknout 🤐

Jinak vubec nevím na čem sem,po MS už ani vidu ani slechu.Když sem ted třeba dele venku ,v té zimě ,tak pak citím že sem začla špinit .Jediné co mám teda na 100procent jsou křeče ktere mě přepadnou a sou třeba pulhodiny a pak to přejde.Snažím se odpočívat ale s děckama to moc nejde.Kdybych měla porovnat ty předchozí těhu. tak mizerně jako ted sem se necítila 🙄

miky123
30. pro 2008

ted mě napadlo jestli mi ty příznaky nezpusobuje utrogestan,takže jdu hledat toto tema,at sem chytřejší 😕

monajs
30. pro 2008

ahoj,tak ať nám to vyjde.Přeju krásného silvestra a šťastný Nový rok 😀 a hlavně to co si všechny přejeme 😵

aannggiie
30. pro 2008

Holky hezkýho Silvouše,zdravíčko,štěstíčko a všechno co si v příštím roce přejete (a určitě neuhodnu co to bude 😅 )
Monajs už seš v poho máš to potvrzený
Asme-všechno dobře dopadne.nenervy!ikdyž vím,že to moc nejde

aannggiie
30. pro 2008

A jinak jak jste si sčítaly ceny v caru tak jsme taky kolem 65 000 kč - to už je pěkná dovča ☹
No nic ještě jim do kasičky dosypem

asmeena
31. pro 2008

Ahoj holky, tak mi to nedalo a já se dneska opět testla a ani když na to koukám po několika hodinách, tak tam prostě nic není, ani žádný náznak. Tak buď je ještě brzo (10 dní po KET) nebo ☹ . Na krev jedu až 7.1. takže ještě týden čekání.

aannggiie
31. pro 2008

nebuď smutná.....taky si na to pamatuju jaký to byl děs.rok 2008 byl prej blbej tak 09 všechno vyjde..určo

asmeena
31. pro 2008

doufám, že rok 2009 bude úspěšnější, musíme věřit.

monajs
1. led 2009

Ahoj holky,tak mám smutnou zprávu 😢
V úterý mě bolelo břicho a začala jsem lehounce špinit,tak jsem byla včera u dr.Místo mimi na UTZ nebylo NIC. ☹ 😢 Dokonce mi brali krev na HCG a to se mi hodně snížilo.Dr říkala,že se mimi přestalo úplně vyvíjet a těhotenství nám zaniklo. 😢 Sama říkala,že neví vůbec proč,že všechny výsledky a ostatní hodnoty mimo HCG máme v pořádku.Hematologii,imun.,genet.- vše OK.Tak že teď dostanu MS a pak nás zkusí poslat ještě na nějaká vyšetření na hematologii,ale že si od toho moc neslibuje.Tak příští týden se budeme domlouvat,co dál.Máme ještě jeden pokus,tak těch 60.000,- nás zase nemine.
Byl to strašný šok.Rozbrečela jsem se jim tam jako malá holka.Manžel byl úplě vedle.Myslela jsem,že to snad domů neodřídí.Asi je na tom hůř jak já.Ale máme nový rok,tak snad se to podaří do čtvrtice.Musíme věřit,jinak bych se zbláznila. 😢
Vám přeju všecičko nej a hlavně ať se zadaří..

asmeena
1. led 2009

monajsku: tak to je mi moc líto a je to opravdu už 100%?Ale nevěš hlavu, všechno to určitě rychle přebolí a ty načerpáš novou sílu a energii a určitě to vyjde v tomto novém roce. Musí to být úspěšný rok. Jestli budeš chtít, tak se můžeš připojit do diskuze Testujeme na Nový rok - je nás tam spousta holčin, které se budou maximálně snažit v příštím roce. hodně se tam podporujeme a mně to docela dodává energii.

ast
1. led 2009

Milá Monajs, nezoufej. Jsem na tom ještě (na pokusy) o poznání hůř. Vím, jak ti je. A taky vím, že čím víc jsem absolovala naúspěchů, tak tím víc jsem víc "zabejčená" a odhodlaná to nevzdat. To znamená, že teď už jim tam ty prachy prostě jen tak nenechám 😀 😀 😀 !!! Tak to mi pomáhá. No a budu tam strašit tak dlouho, dokud budu mít dělohu 😀 😀 😀 Drž se.

aannggiie
1. led 2009

monajs vím,že je to jenom uklidňování a nějaký keci.řekni si,že to asi takhle mělo být,aby později nic miminkum nebylo(to si řikám já pokaždý,když se to nepovede).Rok 2008 byl hnus v 09 nám to vyjde....fakticky 😉

kuba2
1. led 2009

Ahoj holky peji Vám do Nového roku hodně štěstí , zdraví a hlavně konečně už ty miminka.

Monajs to je mi moc líto, ale musíš věřit, že příště to dopadne dobře.

Já teď čekám na MS a začínám se připravovat na nativ-clostylbegyt už mám doma, tak teď ještě ta MS a můžu začít. Bude to už mé 6.ET tak snad dopadnu lépe než minule, kdy jsem o mimi přišla. A jsem za ty nativy moc ráda už kvůli té ceně 🙂 . Tak se mějte hezky.

veroninna
1. led 2009

Ahoj kuba! Obdivujem tvoju trpezlivosť a držím palce, aby to čo najskôr vyšlo

zuzka11
2. led 2009

Zdravím v Novém roce!

A dál moc nemám chuť psát, Mony úplně jsi mi vyrazila dech. Nechci psát slova útěchy, byla by to jen slova a ty teď potřebuješ objetím, vybrečet se a pak se strašně naštvat a jít dál!!!!!

Myslím, že můžu psát i za ostatní holky, jsme tu pro tebe, vypiš se, jak často budeš chtít, moc rády tě podpoříme.

Asmee a co ty? koukala jse, že jsi testíkovala předčasně, co ten test 1.1.????

Na požádání se vypíšu z Vánoc, ale nic veselého 😒

Jenom hlásím pekárnu na chleba a už dva krásně upečené 😉

asmeena
2. led 2009

zuzi: ty máš nějaký splín, do nového roku to chce ponovu a s energií a nadějí. Tento rok bude lepší a ohodně úspěšnější. Letos nám to už vyjde. Chce to pozitivní myšlení.
Já jsem teď 12 den po transferu, zatím žádné špinění (ťuk, ťuk, ať to nezakřiknu), ale testuju skoro každý den, a na testu jenom jedna čárka. Takže to asi nebude. 😉

monajs
2. led 2009

Ahoj holky.Děkuju za podporu,jste zlatíčka. 🙂 Už jsem nejspíš vybrečená a ani na to nějak nemyslím.Už přemýšlím,co dál.Jak napsala AST- dokud mám dělohu,tak to nevzdám.Zkusím se zeptat na ten nativ.
Asmee: pěkná fotka 😉 Ještě nezoufej,třeba se ta potvora druhá // objeví.. 🙂
Zuzi:copak se děje?Něco špatně?

zuzka11
2. led 2009

Nene, já jsem v pohodě 😀 A jsem i optimistka do Nového roku, asi jsem se stapně vyjádřila 😉

Asmee taky chválím fotečku 🙂

Měla bych prosbu, nezkoušelas nějaký chlebík ne ze směsi, ale vlastnorušně smíchaný???Jak máme pekárnu tak nám stračně stoupla spotřeba chleba a dneska chci zase péct.....

Holky, hlásím za Vánoce 1kg navíc, po návratu z návštěv nebylo navrchu nic, ale teď doma jsem si asi dopřávala 😀

Mony - správný přístup, moc moc ti držím palce. Ono to strašně bolí, když si s náma ta příroda zahrává, ale my to dáme!!!!!!

monajs
2. led 2009

Zuzi jo jo jo.A pekárnu jsem nedostala... ☹
Ale mám parfém,poukázku na oblečení do značkového obchodu - v pondělí ho jdu vyplenit a knížku OCEÁN.Takže jsem nadmíru spokojená... 🙂

asmeena
2. led 2009

No zuzi abych pravdu řekla, tak jsem líná si vlastní těsto namíchat. Takže já jedu jenom se směsí.
A jakou máš pekárnu? A opravdu vynikající směsi mají na těch stránkách www.evron.cz/bielmeier. A když jsem to tak počítala, tak upečení jednoho 750g chleba vyjde kolem 25,-Kč a to mi přijde super cena, když je to cereální chléb.

zuzka11
2. led 2009

Super, tak se začti apak nám dej vědět, já jsem taky vášnivá čtenářka, čtu skoro všechno 😉

A poukázka je do jakého obchodu? Jestli to není tajné......

Holky, otázka do pranice, co vaše novoroční předsevzetí??? Když se tak vyptávám, musím i já s kůží na trh - rozhodla jsem se ještě využít času, kdy nepracuju a ještě vylepšit jazyky, pravidelně číst noviny - flákám to 😒 , ale dneska už splněno a byly to noviny v němčině, tak že bych si i odškrtla jazky? 😀 a pak jsem si říkala, že zapracuju na PRAVIDELNÉM holení, jsem flink, vím, že třeba nohy a podpaží bych měla holit co dva dny a já to občas nechám 😕

Stydím se, stydím, snad se mnou ještě promluvíte...... 😖

asmeena
2. led 2009

zuzi: tak to se nemáš za co stydět, kdyby jste viděli jak vypadám já teď? Mastná hlava, nohy zarostlé (taky to šíleně flákám, ale když se teď stejně nosí dlouhé kalhoty, stačí to oholit až půjdu na gyndu 😀 ). Pak tady sedím v oranžovém tričku s béžovo-hnědým pruhém, k tomu šedé elasťáky tříčtvrteční s červeným proužkem a k tomu úžasné fosforově zelené ponožky (takové ty chlupaté od ťamanů) s růžovýma a fialovýma srdíčkama. 😀 😀 😀 a je mi moc dobře.

Já jsem dostala od kamarádky super knížku Feng - šuej a jsou tam super věci, ale bohužel mám malý byt, abych si to tady přestavila tak dobře, aby mi tady proudilo dostatek energie, ale mít tak barák, tak už asi přestavuju, 😉

asmeena
2. led 2009

a zuzi co to máš teda za tu pekárnu?
A jinak sis dala pěkná předsevzetí. Já si nedala žádné, teda jen, že pokud se nezadaří, tak na tom budu maximálně pracovat, začnu chodit na Mojžíšovou a začnu šlapat na rotopedu (už rok mi slouží jako věšák) 😎

zuzka11
2. led 2009

Asmee tak tos mě potěšila, já myslela , že jsem jenom já taková "flegmatická" 😀

Mám totiž pár kamarádek, které, jka by řekla moje babička, jsou jako z cukru, od bezchybně nalakovaných nehtů, po oholení, pravidelné návštěvy kosmetiky, kadeřníka..........já jsem spíš pohodář. ne šmudla, ale pravidelná kosmetika - o tom nemůže být řeč, kadeřník když je potřeba , ale to holení jsem se rozhodla změnit, tak uvidíme 😀

Dneska jsem vyšla do boje a podpaží je jako nové 😉 A s domácím oblečením se taky snažím aby aspoň ladilo, ale tlusté ponožky miluju!!!

Jaká byla návštěva vašich???

monajs
2. led 2009

Teda holky,no a to jsem si myslela,že medvědí nohy na zimu ( a vlasně i zbytek těla) mám jenom já.Taky se mi nechce a řeším to až když jdu na gyndu 😒
Ta poukázka je do obchodu u nás FARMÁŘ - značkový rifle a hadry- např.Columbia,Viggos, a navíc si nevzpomenu.. 😉
Asmee,tobě to dneska ale musí opravdu slušet 😀

kuba2
2. led 2009

Ahojky, tak já mám dnes taky čerstvý chléb 🙂. Ale je pravda, že pekárnu mám asi 2 roky a první dva měsíce jsme pekli denně, teď už jen občas. Holky jak uchováváte ten chleba aby vydržel dlouho čerstvý?
To já mám předevzetí do nového roku-zhubnout 5kg, ale nevím kdy když za chvíli začínám stimulovat 🙂. A co se týče holení tak používám depilační strojek od Brauna a to úplně na všechny části těla, kde je to potřeba a všem ho doporučuji, neboť chloupky dorůstají pomalu-takže stačí se přemluvit 1x za 3-4 týdny.
Tak krásný den 🙂

zuzka11
2. led 2009

Jééé Monča bude kočka! 😉 pak nám sem hodíš odkaz co sis koupila, jo? Já vetšinou zarostlice nejsem, ale prostě chce to častěji....někdy se stydím, když mě P.večer u telky začne hladit po noze.... 😕

Kubi, strojek mám taky a perfektní, ale ropzhodně to není u mě - tmavovláska, jednou za takovou dobu a přijde mi, že u podpaží a třísel rozdíl není, ale nohy dělá hladší žiletka........Takže vzhůru do boje!!!!!

Mony a Asmee, co vaše předsevzetí???

Já se chvíli odmlčím a až přijdu tak at je tu mám, nebo..!!!!! 😉

Jdu na nákup mouky a droždí, tuším, že to bude pěkný bobřík 😀

kuba2
2. led 2009

Zuzko tak já jsem po strojku úplně jak batole 🙂, ale já jsem světlovlasá, ale chlupatá dost . 😀

monajs
2. led 2009

Ahoj,no já mám strojek taky- v létě ho používám na nohy.Ale taky - jsem tmavovláska a od přírody chlupatice 😝
Kubi a to tě nebolí třísla a podpaží? Já mám úplnou hrůzu to jenom přiblížit ten strojek 😖
Moje předsevzetí - začít pravidelně aspoň plavat a zkusím sehnat tady tu mojžíšovou nebo aspoň břišní tance