Jaké brát vitamíny, když plánujete miminko a kdy začít?

wrtulka
13. srp 2007

Ahojky,
jaké máte názory na vitamíny když plánujete miminko? Kdy by se tak měly začít brát? Máte s nějakými zkušenosti? Předem díky
W.

kajsav
14. říj 2015

@25verca Já jsem brala jen samotný Nosifol, podle složení bych řekla, že tam je asi všechno, co potřebuješ. Těžko říct, jestli se to dá míchat ještě s něčím dalším. 😉

25verca
16. říj 2015

@kajsav Ahoj,děkuji za odpověď.A pomohl ti trochu?

kajsav
16. říj 2015

@25verca Já si myslím, že ano. 😉 Doktorka mi diagnostikovala syndrom PCO, měla jsem problém s menstruací, která vůbec nebyla a když byla, tak se často jednalo o cyklus bez ovulace. Při užívání Nosifolu se MS postupně srovnala, začala jsem s ovulačními testy a ovulace chodila téměř každý měsíc, takže u mě dobrý. 😉 Doporučují se dva pytlíčky za den, já jsem brala jen jeden vzhledem k ceně a asi to stačilo.

tessina87
23. říj 2015

Ahoj holky, idealni je zacit uzivat kyselinu listovou minimalne 3 mesice pred planovanym otehotnenim. Jednak kvuli vytvoreni spravne hladiny v krvi a take proto, ze kyselina listove je dulezita predevsim v pocatecni fazi tehotenstvi jako prevence vyvojovych vad a prave ve dnech, kdy jeste nevime, ze jsme tehotne uz se miminku zaklada na vsechny dulezite organy a v tu chvili muze prave dojit k vyvojovym vadam. Idelanim postupem se jevi zacit listovku uzivat ihned po vysazeni antikoncepce. Pozor take na to, ze pres 50% nas zen nedokaze obycejnou listovku spravne zpracovat a proto jsou na trhu dostupne i vitaminove doplnky s upravenou listovkou ´tak, aby ji dokazala zpracovat kazda zena.

sedlakovasary
17. bře 2016

Holky, potřebovala bych radu...snažíme se o mimi 8 měsíců, beru kyselinu listovou, piju do OVU kontryhelový čaj ( na růst sliznice), a poslední 2 měsíce i dle dr. Utrogestan 1-0-1....přemýšlím, že bych ještě najela na nějaké vitamínky, co myslíte ??,Moc se v tom neorientuji - Fertility blend, Nosifol Forte, Inofolic ???Máte zkušenosti ???? 😉

karbi
4. kvě 2016

Já začala brát folgravid plan hned po vysazení HA. Pomohl mi s nepravidelnou menstruací.

saaariiinkaaa
29. lis 2016

Ahoj holky, jsem tu nová tak ještě nevím jak to tu funguje 🙂 ..tri mesice se snazime o mimčo a zatím nic..beru Fertipronu,ale hodně lidí mi říkalo o kyselině listový.Nevíte jestli můžu brát obojí nebo jen jedno?Nebo s čím máte lepší zkušenost? díky za info 🙂

lea212
29. lis 2016

@sedlakovasary mě pomohl Nosifol, hodně se tady na koníkovi doporučuje Gynex nebo Inofolic...

lea212
29. lis 2016

@saaariiinkaaa ve většině zmiňovaných přípravků už listovka je, takže není potřeba ji brát....

saaariiinkaaa
29. lis 2016

Tak moc děkuju 🙂, doberu Fertipronu a uvidíme,kdyžtak to změním 🙂

kecafon
13. dub 2017

Já jsem na dopůčo doktorky začala brát tehdy Ogestan,jsou to vitamíny jen ty nejnutnější,co jsou pro maminku a mininko potřebné.Vim,že obsahují omega 3,jod a listovku a pak nějaké dva vitamíny.Nic víc.Ted už jsem těhotná,beru je dál a hodlám je brát i při kojení,protože mi moc vyhovují.Snadno se polykají,beru si jednu kapsli denně během snídaně a stačí.Necítím,že mi ,,leží v žaludku,,což jsem ráda,protože s tím mívám u léků potíže.Jo,a kupuju přes net,vyjde to levnějc a mívají na něj ještě docela šasto slevové akce,takže super👍