Je ve 22 letech brzy na založení rodiny?

sarinkaess
17. lis 2018

Ahoj je mi 22 let už mám vystudovano a odpracovaný 2 roky práce chtěli by jsme s přítelem založit rodinu myslíte že není ještě brzy? Nebo ještě chvily počkat? samozřejmě bych měla pro dítě zabezpečení a vše potřebné. Za každé rady a názory budu ráda děkuji.

xxx3d
17. lis 2018

@sarinkaess ahoj,
má tvůj dotaz nějakou spojitost s diskuzí Snaha?

kristyn.g
17. lis 2018

@sarinkaess proč se ptáš, to snad máš vědět sama jestli je brzy nebo není?

sudylichozrout
17. lis 2018

@xxx3d myslim, ze ne. Snaha profil je zalozeny ted, tenhle v roce 2016. Doufam, ze nahoda.

xxx3d
17. lis 2018

@sudylichozrout aha, já jsem profily nerozklikávala 🙂 jen mi to přišlo tématicky podobný.

gruyerre
18. lis 2018

@sarinkaess To musíš cítit sama, jak moc bys už chtěla dítě a zvládala se o něj starat. Pro mě ve 22 brzy nebylo a měla jsem první dítě. Pro někoho je brzy i v 35.

drakenn
18. lis 2018

Prvně se vemte a zkuste tak rok v manželství

journals
18. lis 2018

Jak dlouho s pritelem jsi?

aselluska
18. lis 2018

Taky jsem to cítila ve tvém věku stejně, prostě když to přijde tak to přijde 😊 každá to má jinak

zrzeckas
18. lis 2018

Ja mam letos 23 a cekam druhe mimco, bude pristi rok v dubnu a doma mam 19 mesicni hurikan 😃...... Kdyz se na to citis (citite) tak proc by ne🙂

ariadna12
19. lis 2018

Pokud si nejsi stoprocentne jista, ze to chces, nechod do toho. Pokud si jista jses, jdi do toho. Je to jen na vas dvou. Dite ti radikalne a v hodne ohledech zmeni zivot. Takze si vyhodnot, jestli jsi dostatecne vybourena, zodpovedna, atd., jestli vydrzis starat se o dite, a jestli ho ted chces. Ze zdravotniho hlediska je samozrejme lepsi rodit ted nez ve 35 letech. Nekdo to ve tvem veku ustoji, na jineho je brzy, je to individualni.

sarinkaess
autor
28. lis 2018

Ano cítím se na to jsem připravena vzít na sebe takhle velkou zodpovědnost, s přítelem jsem už 7 let a máme velmi pevný vztah, svatbu máme naplánovanou na duben a myslím si že ještě víc se nás vztah zpevní, oba dva jsme na to moc připraveni a nemůžeme se dočkat... Děkuji za odpovědi

penelopaw
28. lis 2018

Každý to má jinak. Pokud jste spolu dlouho (ale i kdyby ne) a cítíte to tak, tak coby ne. Někdo nedospěje ani ve čtyřiceti, někdo jiný cítí potřebu se vdát a mít děti v sedmnácti. Obecně se věk nevěst a prvorodiček posunuje, protože ženy studují, chtějí si zajistit práci a kariéru, ale pokud někdo potřebu založení rodiny cítí dříve a je schopen se o dítě postarat, tak coby ne 😉. Obecně si myslím, že pokud člověk začne pracovat a žít životem dospělého, tak má hodnoty nastavené jinak bez ohledu na věk (kupa těch, co šli pracovat po střední, dospěli mnohem dřív než ti, co šli ještě na vš a práci si sháněli až potom). A naopak si myslím, že mladší maminka může mít víc sil, a pokud se po mateřské vrátí do práce, má ještě kupu času na rozhodnutí, jestli chce další dítka, než ta maminka, které už ujíždí věkový vlak 🙂. Podstatné je, jestli to tak cítíte oba, víte alespoň rámcově do čeho jdete 😉 a jste schopni se o sebe i dítě postarat. Dítě je velká změna, ale jestli to tak cítíte, tak jste připraveni a nebránila bych se tomu jen proto, že dnes je trend mít děti později 🙂.

gruyerre
28. lis 2018

@sarinkaess Tak do toho. Od doby, co jsem zacala chtit dite, jsem nedokazala byt stoprocentne stastna, dokud jsem neotehotnela. Mozna to citis podobne, jako tehdy já, jestli jo, tak neztracej čas a žeň se ta štěstím 🙂

xxx3d
28. lis 2018

@sarinkaess no jestli jsi na to připravená, jak tady výše píšeš, proč potřebuješ ještě ujištění od nás z koníka?
podle mě holka ví, kdy a jestli je připravená na to, mít rodinu, otázkou pak bývá, jestli i partner to vidí stejně, u tebe ano, jak píšeš, tak super! Co můžeš chtít víc. A bez ohledu na to, jestli už jste manželé, nebo ne, tak to rozhodnutí, chtít být spolu, to je krásný.