Jonášova metoda, poradily byste mi?

bublinka20
24. říj 2015

Ahoj,je tu někdo,kdo by mi pomohl nebo poradil ohledně Jonášovy metody?

heluskal
25. říj 2015

@bublinka20 Ahoj nevím jestli poradím, ale zrovna po ní docela pátrám, dostala jsem na tuhle metodu tip a tak ji chci taky vyzkoušet, jestli nám pomůže, jinak teď jsme zkoumala tento odkaz, tam se dají polodné dny podle Jonáše spočítat, v podstatě je top o tom, že nejplodnější je žena v den měsíci, kdy je stejná "konstalace" měsíce a slunce, jako byla v den jejího narození, aspoň takhle jsme to pochopila a větší pravděpodobnost k otěhotnění dává i pokud se dny podle Jonáše a tvoje plodné dny sejdou.
přikládám odkaz http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

alkuska
25. říj 2015

Holky mě to vůbec nefungovalo. Měla jsem ovulaci a otěhotněla o celý týden jindy než prorokoval Jonáš.

heluskal
25. říj 2015

@alkuska No já se různě dočetla, že to fungovalo nebo nefungovalo, někomu vyšlo i pohlaví, které určil Jonáš, těžko říct, já se chystám vyzkoušet příští měsíc, tento jsme to prošvihly, tak uvidíme, tento měsíc jedem podle ovulky...

strawberr
25. říj 2015

Nefunguje 🙂

eviicka
25. říj 2015

@alkuska tak já jsem pochopila, že je větší pravděpodobnost, to znamená, že to jde i jindy - ale ty dny ještě trošku líp.

Dočetla jsem se, že to má dokonce patentováno, tak uvidím, teď mi to vychází k MS, takže to asi nevyzkouším 🙂

vendullkaa
26. říj 2015

Datum ovulky mi vyslo u prvniho prcka.. No a pohlavi u obou 🙂

mike2015
26. říj 2015

Tak jsem si zadala údaje a plodné dny mi vychází do 3. dne MS, tak to přeci nemůže vyjít , ne ? 🙂 Nevím, asi tomu moc nevěřím - opravdu se podle toho někdo řídil a vyšlo mu to ? I když ovulaci měla jindy ?

mike2015
26. říj 2015

Vlastně, když se dívám zpětně až do května. Vždy mi to vychází do dnu kdy mám MS 😒

heluskal
26. říj 2015

@mike2015 No ja patrala po ruznych diskuzich nejen tady na konikovi a to ze to fungovalo i mimo plodne dny jsem se dost docetla, ono tomu nahrava a nenahrava spoustu aspektu, jsou zeny, co otehotnely i postyku, co byl behem ms, jako ja jsem k temto vecem dost skepticka, ale po roce snazeni patram po ruznych moznostech jak tomu napomoct a tuhle metodu zkusim, pristi mesic by navic mela vyjit holcicka, takzejestli funguje se ukaze 😉...

eviicka
26. říj 2015

Jinak jsem se schválně dívala kdy měla plodné dny mamka u mě a sestra u synovců - sice jsem se jich nevím, který den se "zadařilo", ale pohlaví pro ten daný měsíc sedlo ve všech případech.

eorien
26. říj 2015

Tak nám se zadařilo zrovna ten měsíc, kdy bylo fakt po dlouhé době u Jonáše jen opravdu málo kolizí...ale, vím, kdy jsem měla ovulaci, bylo to tři dny od sebe a pěkně jsme se trefili, tak těžko soudit, zda Jonáš uspěl, nebo ne 🙂 Každopádně, pokud se narodí to, co se narodit podle UTZ má, tak to dle Jonáše na pohlaví nevyšlo (ale to nevyšlo ani z žádné jiné metody - krve, soda, atp...).

dankakotrbova
27. říj 2015

No já otěhotněla 24. 6., ovu jsem měla mít 30.6. Dle Jonáše 21.6. Takže za mě Jonáš ne. Ani u prvního

luca16
27. říj 2015

Nám u prvního dítěte sedlo více méně o pár dní datum početí a vyšlo i pohlaví.

bublinka20
autor
27. říj 2015

@heluskal ahojky,přesně tohle jsem našla taky a chtěla bych to prvně vyzkoušet...mělo by to bejt v okolí ovulace,uvidíme podle ovu testu 🙂

zloba89
27. říj 2015

já bych metodu moc ráda vyzkoušela, akorát nemám jak zjistit v kolik hodin jsem se narodila... =(

bublinka20
autor
27. říj 2015

@zloba89 nemáš to v očkovacím průkaze? já to našla tam

zloba89
27. říj 2015

@bublinka20 nene, tam to nemám

bublinka20
autor
27. říj 2015

tak jedině se někoho optat,maminka,tatínek,babička....tohle se většinou nezapomíná

eviicka
27. říj 2015

@zloba89 no já se dívala, jaké jsou rozdíly podle hodiny narození, a všimla jsem se, že "plodné termíny" by se lišit neměly, jenom pohlaví a ty další aspekty.

Jestli to fakt nemáš jak zjistit, tak si zkus udělat výpočet třeba na půlnoc, poledne a jedenáct večer, a uvidíš, jestli to nebude podobné.

zandi
27. říj 2015

Tak me na cely zbytek roku vychazi jonas vzdy na 3 dny pred menses. Ovulaci mam sotva tyden po menses, takze u me jonas asi neklapne :-/

strawberr
28. říj 2015

Někde píší, že se mají sejít plodné a Jonášovy dny... jinde naopak. Psala jsem si s jednou Angličankou, která se tím zabývá. Ta dokonce napsala, že hormonální ovulace a Jonášova předpověď se nesmí potkat, jinak to nefunguje dle aspektů (povaha, zdraví, pohlaví dítěte). Navíc většina z těch pisálků o tom udává, že pohlaví prvního narozeného dítěte se nedá vybrat...
U mne to vůbec nefungovalo, podle čínského, Jonášova, keltského,... a několika dalších propočtů jsem měla mít holku, narodil se krásný chlapeček <3 .

Bohužel to spíš považuji za původce mnohých neúspěchů. Holky, těhotenství není plán. Nebuďte na to tak upnuté, nechejte to miminko, ať si najde správnou dobu, kdy přijde 🙂 . Chce to jen nesnažit se cíleně, ale prostě cítit lásku a radost 🙂

rousse
28. říj 2015

Já na tohle teda nevěřím, ale můj brácha je "vypočítaný" osobně panem Jonášem🙂 Máma tehdy moc chtěla páreček, když plánovali s tátou druhé mimčo a v rádiu byl v nějakém pořadu hostem a tak máma nelenila a hned mu napsala. Vypočítal, kdy mají počít, táta to málem nestihl - zdrhal z manévrů, nakonec se zadařilo a fakt se narodil kluk....ale podle mě je to věc náhody - je tam 50% možnost úspěchu....jsem prostě biolog a nevěřím, že když se počne dítě v pondělí, tak do vajíčka pronikne spermie, která nese chromozom X a když v úterý, tak to bude ta s Y 😀

monichka
19. srp 2016

@heluskal co vám nakonec pomohlo?ta Jonášovka?

heluskal
19. srp 2016

@monichka Pomohlo nam lepsi nacasovani.

melkata
16. zář 2020

@alkuska souhlasim, taky mi ani jednou nevyslo podle jonasovo metody

kinder26
9. kvě 2021

Zdravím, poradil by někdo ohledně Jonášovi metody? Nechala jsem si udělat výpočet a jde mi o pohlaví. V jeden měsíc mám napsanou holčičku, ale v závorce kluka. Takže tzn., že není jisté ani jedno, že stejně 50:50? Navíc třeba v červnu vychází holka, ale vychází v době menstruace, takže při ovulaci to bude také holka? Děkuji Vám za odpovědi

lachtanice86
9. kvě 2021

@kinder26 co vím tak u Jonáše se na ovulaci nehraje

klaari
9. kvě 2021

@mike2015 ano, mela jsem to stejne, jako vy.jednou se mi uplne necekane posunula ms o tyden a pak to klaplo, vyreseno.