icon

Kdy čekáte - nečekáte menstruaci?

avatar
kkjanicka
2. črc 2012

ahoj holky, já nečekám 13.7... doufám, že nepřijde..

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 444 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Hlavní praktický problém při snaze o početí je nejistota, kdy dělat těhotenský test a jak interpretovat slabou čárku; v diskuzi převládalo doporučení testovat při zpoždění menstruace a opakovaně (ráno) při pochybnostech, konkrétně uživatelka popsala "ducha" na mamatestu 31. den cyklu.
  • K určení plodných dní se v praxi nejčastěji používají ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a online kalkulačky plodných dnů; jedna účastnice uváděla, že u ní OVU vyšla 14 dní od poslední MS a někdy se lišila od internetových kalkulaček.
  • Mezi doporučované doplňky a léky v diskuzi patřily kyselina listová, Mamavit, vitamin B a vitamin E, u partnerů selen a zinek, a jako lékařská možnost stimulace ovulace byla zmíněna léčba Clostilbegytem; kontryhelový čaj byl zmiňován jako lidový prostředek.


Nejčastější otázky

Q: Kdy dělat domácí těhotenský test?
A: V diskuzi většina radila testovat při zpoždění menstruace, testovat ráno první moč pro vyšší citlivost a v pochybnostech test zopakovat za 1–2 dny; jedna žena popsala slabý "duch" na mamatestu 31. den cyklu a plánovala opakovat test.

Q: Jak nejspolehlivěji sledovat ovulaci?
A: Využívejte ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a kalkulačky plodných dnů; v diskuzi jedna žena uváděla ovulaci přibližně 14 dní po MS a jiná kombinovala OVU testy s BT pro potvrzení plodných dnů.

Q: Jaké vitamíny a doplňky se v diskusi doporučovaly pro podporu početí?
A: Zmiňovaly se kyselina listová (folát), Mamavit, vitamin B a vitamin E pro ženy, a selen se zinkem pro muže; také byla zmíněna „listovka“ jako lidové označení kyseliny listové a kontryhelový čaj jako bylinná kúra.

Q: Co je Clostilbegyt a kdy se ho týkalo doporučení jít na vyšetření?
A: Clostilbegyt byl v diskuzi uveden jako lék ke stimulaci ovulace; jedna žena plánovala ultrazvuk (UTZ) po podávání Clostilbegytu, aby zkontrolovala účinek léčby.

Q: Kdy zajít k lékaři během snažení o dítě?
A: V diskuzi se doporučovalo navštívit gynekologa při pozitivním těhotenském testu nebo pokud chcete ověřit ovulaci/řídit léčbu; jedna uživatelka plánovala jít k lékaři hned, pokud by test zůstal pozitivní před svatbou.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Ovulační testy (OVU testy) a měření bazální teploty (BT) jsou běžně doporučované metody pro zjištění plodných dnů.
  • Kyselina listová je doporučována jako základní suplement při snaze o početí.
  • Většina žen v diskuzi testovala těhotenství až při zpoždění menstruace a v případě pochybností test opakovala ráno.


Sporné názory

  • Některé účastnice preferují aktivní sledování ovulace pomocí testů a BT, zatímco jiné ponechávají početí náhodě bez detailního sledování.
  • Existují protichůdné postoje k přerušení těhotenství a k „vyvolávačkám“; část diskutujících považuje potrat za nepřijatelný kromě zdravotních důvodů, jiná zmiňovala, že jsou situace, kdy se těhotenství přerušit musí.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je nejvhodnější den cyklu pro spolehlivý domácí těhotenský test, pokud cyklus není pravidelný?
  • Jak interpretovat velmi slabou čárku ("ducha") na těhotenském testu v různých dnech cyklu?
  • Jaký je optimální postup při poruše ovulace před nasazením léků jako Clostilbegyt?


Zmíněné značky a firmy

Clostilbegyt, Mamavit, mamatest, Beremese, slunecno.cz

Zmíněné produkty a metody

ovulační testy, OVU testy, BT (měření bazální teploty), mamatest, Mamavit, Clostilbegyt, kyselina listová, vitamin B, vitamin E, selen/zinek, kontryhelový čaj, pozice "svíčka" při sexu, kalkulačky plodných dnů, vyvolávačky, ultrazvuk (UTZ)

Místa a osoby

Beremese, slunecno.cz, Morava, Chorvatsko

avatar
antana123
11. črc 2012

@luckamb ano budu ale sehnala jsem jen papírkový mamatest tak uvidíme tak i tak chci jít příští týden na gyndu at mám ms

avatar
luckamb
11. črc 2012

@antana123 no tak budu napnutá do rána :D

avatar
flasinka
11. črc 2012

@jane_s To je jasné, že to dokážeme. 😉 🙂 Bude to náročný úkol,tak doufám,že ho zvládnu. Šéfovou máme na operaci,tak se budu muset snažit já. 😠

avatar
ddanda
12. črc 2012

@veru324 přeju hodně štěstíčka 😉

avatar
ddanda
12. črc 2012

@flasinka @jane_s Taky se na to snažím nemyslet, ale fakt to jde hodně těžko. Ale mažela se tím snažím nezatěžovat, aby alespoň jeden z nás byl v pohodě. Jenže jak zjišťuju, tak to řeší taky. Ani by mně nikdy nenapadlo, že to chlap bude tak moc chtít 🙂

avatar
ddanda
12. črc 2012

@antana123 já jsem vysadila HA na začátku září 2011, takže to ještě není ani rok.

avatar
ddanda
12. črc 2012

@flasinka Takže budeš teďka šéfová, jo? 😀

avatar
antana123
12. črc 2012

Přeju dobré ránko 🙂
tak dnešní test papírkový mamatest je negativ tak včera to byl asi vadný test
@ddanda tak oni považují snažení do roku jako normální my 1,5 děs ☹

avatar
ddanda
12. črc 2012

@antana123 no právě proto to ještě zatím necháváme osudu.... 😉

avatar
jane_s
12. črc 2012

@ddanda Mě taky už manžel smutně řekl, že asi chyba v něm..tak mu říkám ať neblázní, že to prostě nejde všechno hned, že on i já jsme určitě v pořádku🙂)) má strach no..ale ono to dobře dopadne že jo?😉

avatar
jane_s
12. črc 2012

@antana123 Tak hrozně moc štěstíčka, ono to už vyjde uvidíš😉 držím pěstičky..
No jako rok je fakt dlouhá doba na to aby člověk byl pořád klidný☹ to se snad jako nedá..

avatar
luckamb
12. črc 2012

Dobré ráno holky.
mrkněte na tohle. je to dlouhý ale pekca
http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-videa/2012/4...
@antana123 to mě mrzí anet.

avatar
luckamb
12. črc 2012

Těhulky
airinka83 (Bára).............TP 17.3.13........// 10.7.12....... 4. cyklus.....................kyselina listová plus

Snažilky
petramarie........................4 DC............. .....3. cyklus....................kyselina listova
jane_s...............................4 DC...................5. cyklus....................kyselina listová, vitamin E
ddanda..............................4 DC.................11. cyklus....................kyselina listová
terezet................................7 DC...................4. cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb............................9 DC.................11. cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................21 DC...................1. cyklus.....................nic
flasinka...........................21 DC...................4. cyklus.....................nic
inde..................................22 DC.................. 1. cyklus.....................nic
kkjanicka.........................29 DC.................. 4. cyklus.....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
antana123.......................36 DC..................1. cyklus......................kontryhel, farticare

avatar
luckamb
12. črc 2012

Teda holky, kde zase jste všechny?? :D
@ddanda
@jane_s
@ddanda
@antana123
@flasinka

avatar
flasinka
12. črc 2012

@ddanda Přesně tak,je to hodně těžké na to nemyslet. 😒 Chvílu si říkám,že už na to kašlu,že to nebudu tak hrotit a najednou se přistihnu jak na to myslím. 😠 Ten můj je zatím naprosto klidný,ale to on vždy a za všech situací,pořádně mě říká ať na to nemyslím a neřeším to. 😉 🙂 Má pravdu,jenže kdyby to bylo tak jednoduché ja se řekne. 😉 Šéfová ze mě teď nebude,ani bych nechtěla,spíš to vidím na menší anarchii v práci. 😀 😀 Jen jsem dostala úkol přímo od ředitele a ten se musí tak během měsíce až dvou udělat. 😠

avatar
luckamb
12. črc 2012

Holky,
jak u vás je?
TAdy svítí sluníčko, ale jako úplně vedro tam není.

avatar
ddanda
12. črc 2012

@flasinka no týýjo, tak to buď ráda, že máš takovou důvěru 😉

avatar
ddanda
12. črc 2012

@luckamb u nás je zataženo a chladno

avatar
ddanda
12. črc 2012

@luckamb copak, zase nechodí lidi? 😉

avatar
luckamb
12. črc 2012

@ddanda no vidíš, tak tady taeda zatím sluníčko svítí. Ale dneska jsem v práci do 4 takže mi to vlastně můžue být jedno. Teda až na to že mám šaty a žabky :D

avatar
ddanda
12. črc 2012

@luckamb to já se dneska trochu už přioblékla ráno 🙂

avatar
luckamb
12. črc 2012

@ddanda když já ráno nestíhám. Než ze sebe udělám člověka, pak obléknout malou, odvézt ji k našim, ještě že manžel vyvenčil psy jinka jsem šla asi ve spodním prádle.
Jinak holky, zítra v 9 jedu na gyndu na UTZ, tak ně mě myslete, ať tam ty folici josu pěkně uzrálý po tom Clostilu.

avatar
flasinka
12. črc 2012

@luckamb Ahoj, u nás na jižní Moravě vykukuje sluníčko a konečně tady máme celkem chladno po tech šílených vedrech. 😉 🙂

avatar
luckamb
12. črc 2012

@flasinka já bych radši ta vedra. Já to totiž miluju :D :D Jéé ty bydlíš na jižní Moravě?? My byli koncem června na dovče na Pálavě. Jezdíme tam pravidelně. Je tam božsky.

avatar
flasinka
12. črc 2012

@ddanda To jsem ráda,že mám v práci důvěru,ale jestli to spíš není i zkouška. 😉 Na podzim se má vracet holka z mateřské místo které tam jsem,tak doufám že si mě tam nechají a nebudu muset ještě hledat něco jinýho. 😠

avatar
flasinka
12. črc 2012

@luckamb My už jsme si těch veder tady užili až až. Máme podkrovní byt a měli jsme tady i 31stupňů takže jsem teď ráda,že se konečně trochu ochladilo. 😉

avatar
ddanda
12. črc 2012

@luckamb jj, budem držet pěsti

avatar
luckamb
12. črc 2012

aaaa už se zatahuje i tady
a za chvíli oběd.
Mam hlad jak vlk.

avatar
jane_s
12. črc 2012

@luckamb Já jsem tady, byla jsem kvůli práci pryč🙂)) a teď zase makačka doma a u toho koníííík, jupííí, jééé tabulka zase aktualizována😉 super.. už abych tam měla aspoň 15DC😀DD Hola hola OVU potom voláááá🙂)) už aby tady byla a pak zase čekat na MS😀 nesnáším čekání... co děláš ty kočko?

avatar
jane_s
12. črc 2012

@flasinka Neboj se, to přijde raz dva😉 nejsme přece žádný béčka, hold někomu to jde na první skok a my si počkáme😀 podle mě o to víc pak z toho budeme paf..já až uvidím //, tak to se mnou rovnou praští o zem😀 😀 😀

Strana