Kdy čekáte - nečekáte menstruaci?
ahoj holky, já nečekám 13.7... doufám, že nepřijde..
Stručné shrnutí
- Hlavní praktický problém při snaze o početí je nejistota, kdy dělat těhotenský test a jak interpretovat slabou čárku; v diskuzi převládalo doporučení testovat při zpoždění menstruace a opakovaně (ráno) při pochybnostech, konkrétně uživatelka popsala "ducha" na mamatestu 31. den cyklu.
- K určení plodných dní se v praxi nejčastěji používají ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a online kalkulačky plodných dnů; jedna účastnice uváděla, že u ní OVU vyšla 14 dní od poslední MS a někdy se lišila od internetových kalkulaček.
- Mezi doporučované doplňky a léky v diskuzi patřily kyselina listová, Mamavit, vitamin B a vitamin E, u partnerů selen a zinek, a jako lékařská možnost stimulace ovulace byla zmíněna léčba Clostilbegytem; kontryhelový čaj byl zmiňován jako lidový prostředek.
Nejčastější otázky
Q: Kdy dělat domácí těhotenský test?
A: V diskuzi většina radila testovat při zpoždění menstruace, testovat ráno první moč pro vyšší citlivost a v pochybnostech test zopakovat za 1–2 dny; jedna žena popsala slabý "duch" na mamatestu 31. den cyklu a plánovala opakovat test.
Q: Jak nejspolehlivěji sledovat ovulaci?
A: Využívejte ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a kalkulačky plodných dnů; v diskuzi jedna žena uváděla ovulaci přibližně 14 dní po MS a jiná kombinovala OVU testy s BT pro potvrzení plodných dnů.
Q: Jaké vitamíny a doplňky se v diskusi doporučovaly pro podporu početí?
A: Zmiňovaly se kyselina listová (folát), Mamavit, vitamin B a vitamin E pro ženy, a selen se zinkem pro muže; také byla zmíněna „listovka“ jako lidové označení kyseliny listové a kontryhelový čaj jako bylinná kúra.
Q: Co je Clostilbegyt a kdy se ho týkalo doporučení jít na vyšetření?
A: Clostilbegyt byl v diskuzi uveden jako lék ke stimulaci ovulace; jedna žena plánovala ultrazvuk (UTZ) po podávání Clostilbegytu, aby zkontrolovala účinek léčby.
Q: Kdy zajít k lékaři během snažení o dítě?
A: V diskuzi se doporučovalo navštívit gynekologa při pozitivním těhotenském testu nebo pokud chcete ověřit ovulaci/řídit léčbu; jedna uživatelka plánovala jít k lékaři hned, pokud by test zůstal pozitivní před svatbou.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ovulační testy (OVU testy) a měření bazální teploty (BT) jsou běžně doporučované metody pro zjištění plodných dnů.
- Kyselina listová je doporučována jako základní suplement při snaze o početí.
- Většina žen v diskuzi testovala těhotenství až při zpoždění menstruace a v případě pochybností test opakovala ráno.
Sporné názory
- Některé účastnice preferují aktivní sledování ovulace pomocí testů a BT, zatímco jiné ponechávají početí náhodě bez detailního sledování.
- Existují protichůdné postoje k přerušení těhotenství a k „vyvolávačkám“; část diskutujících považuje potrat za nepřijatelný kromě zdravotních důvodů, jiná zmiňovala, že jsou situace, kdy se těhotenství přerušit musí.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je nejvhodnější den cyklu pro spolehlivý domácí těhotenský test, pokud cyklus není pravidelný?
- Jak interpretovat velmi slabou čárku ("ducha") na těhotenském testu v různých dnech cyklu?
- Jaký je optimální postup při poruše ovulace před nasazením léků jako Clostilbegyt?
Zmíněné značky a firmy
Clostilbegyt, Mamavit, mamatest, Beremese, slunecno.cz
Zmíněné produkty a metody
ovulační testy, OVU testy, BT (měření bazální teploty), mamatest, Mamavit, Clostilbegyt, kyselina listová, vitamin B, vitamin E, selen/zinek, kontryhelový čaj, pozice "svíčka" při sexu, kalkulačky plodných dnů, vyvolávačky, ultrazvuk (UTZ)
Místa a osoby
Beremese, slunecno.cz, Morava, Chorvatsko
@airinka83 juchajdááááááááááá!! Mooooc gratuluju! Nejšikovnější. 🙂 Z tabulky jsme tě vyhodily, teď si prdíkuj sama v té druhééééé. 😀 Dr. má určo dovču. A ddanda to psala dobře s tím pitím na svatbě.. alkoholu trochu můžeš, ale zrýpat do němoty by ses asi neměla, to je pravda. 🙂 S tím sdělením na svatbě nebo ne, já bych počkala, moje malé tajemnství.. až se vše potvrdí a bude v pořádku, pak bych sdělovala... ale je ale můj názor,v tomhle bych byla zdrženlivější kvuli sobě.
zkusim jetě odpoledne, teď mají mít těhot. poradnu a podle webovek měl dovču minulý týden
@petramarie hehe, já už se ptala o dovolení s váma zůstat a věřim, že nebudu nahoře dlouho sama. Jinak to asi řeknu jen v pátek našim když u nich budu spát a zbytku to oznámíme až s poděkováním. I když kruciš ta svatba zase láká, když tam budou všichni pohromadě.. a stejně máme dost velkou partu kamarádů, kteří už plánují na příští sobotu oslavu kamarádovo narozenin, pak další víkend svatba kamarádů, pak jet na vodu atd., takže o stejně dlouho neutajím.
Holky, o prodlouženým víkendu jsme byli na Moravě pro vína a degustovali co se dalo. Nejlepší Pálavu asi 3 lahve ve 4 lidech. Takže fazole je zalitá dostatečně 😀 😀
@petramarie tak to vsechno zjisti a pak nas musis informovat😀😉 Zjisti nejake cenne rady😉 keeez by nam to uz holky dopadlo ze?🙂
Holky! Tak teď jsem se dovolala a sestřička mi sdělila, že vyšetření z krve nedělají, že pozitivní test rovná se těhotná jsem a první vyšetření v 8. týdnu, tedy 3.8. Mám brát kys. listovou a být v klidu a v případě, že bych začala krvácet mám ihned přijít. Fííha, takže to si počkám 😕
@flasinka Hlavní je, že jsi OK, to je prostě super a pak to vypukne, nové snaženíčko.. bavila jsem se dneska s kamarádkou a říkala mi, že je to fakt o psychice, nemá cenu si to přát a toužit až moc, protože to pak nedopadne..ona prý vysadila prášky a říkala, že chce tak za rok, že nemají dořešené bydlení..šup a na potřetí v tom..asi to fakt já osobně moc hrotím..
Tak dnes jsem dělala asi 3 den OVU test a čárka je konečně důkladněji vidět🙂 jsem překvapená, vypadá to, že to sedí i s výpočty na netu. Na to, že mám cyklus 32 nebo 36 ted 2xnaposledy dobrý. Tož jdeme na to:D :D
@jane_s Já to asi taky až moc hrotím a moc si to přeju. Určitě to bude hlavně o psychice,to už bylo řečeno tolikrát,že je to především psychikou. Ale stejně si kolikrát říkám jak je to nefér,někomu se podaří hned a druhý na to čeká jakou dobu. Např. sestra mého přítele, mají dvě děti,rozhodli se pro třetí a povedlo se jim to hned na poprvé. Takže když ji vidím s tím pěkně rostoucím bříškem je těžké na to nemyslet. ☹ No holt musíme být trpělivé a snažit se moc to nehrotit. 😉 🙂 Prostě až to bude mít přijít tak to příjde. 😉 🙂
@flasinka Ano ano přesně tak..dneska jsem mluvila s jednou paní o tom.. a taky jsme řešily, že nemáme dělat sex pro dítě jako stroje, ale užívat si to jako vždycky, navodit atmosféru, né frk frk, šup tam..nohy nahoru, umejt se a nazdar, čekat na MS..to mi přijde fakt blbý..ta psychika je fakt mazec vid? Co dokáže..nebo spíš nedokáže.. prej nemám ani řešit jestli MS přijde, protože pak zákonitě přijde..asi to chce se nějak zabavit.. a ono to prostě přijde.. Jsme ve spojení jasan?😉
@jane_s Jj,psychika je fakt mazec. Člověk na něco pořád myslí,moc něco chce a ono to prostě nejde. Ne nadarmo se říká že čím víc se chce,tím mín to jde. Tak to mi taky přijde hodně blbý,dělat to jako stroje. Ale musím se přiznat že jednu dobu jsem při tom snažení myslela hlavně na to,aby se to už podařilo a neužívala jsem si to tak. Ale teď jsem to tak něja přestala řešit a snaženíčko jsem si začala pořádně užívat. 😉 Jak říkáš,chce se to asi nějak zabavit a nemyslet jen na miminko. 😉 🙂 Mě teď dokonale zabaví úkol v práci. 😠 😎 Věřím,že až to budeme nejmíň čekat,tak se nám to podaří. 😉 🙂 🙂 Jasan,budeme ve spojení. 😉
@airinka83 ale pak bude podíváníčko 😵
@veru324 tak šup na to 😉
holky měříte při ovu testu i BT ???vřela doporučuju pro přesnější určení ovu ty testy jsou někdy nepřesné
tohle je můj dnešní ranní testík
a můj graf
http://www.fertilityfriend.com/home/379075


@airinka83 včera si našla // žre jo???