icon

Kdy čekáte - nečekáte menstruaci?

avatar
kkjanicka
2. črc 2012

ahoj holky, já nečekám 13.7... doufám, že nepřijde..

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 444 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Hlavní praktický problém při snaze o početí je nejistota, kdy dělat těhotenský test a jak interpretovat slabou čárku; v diskuzi převládalo doporučení testovat při zpoždění menstruace a opakovaně (ráno) při pochybnostech, konkrétně uživatelka popsala "ducha" na mamatestu 31. den cyklu.
  • K určení plodných dní se v praxi nejčastěji používají ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a online kalkulačky plodných dnů; jedna účastnice uváděla, že u ní OVU vyšla 14 dní od poslední MS a někdy se lišila od internetových kalkulaček.
  • Mezi doporučované doplňky a léky v diskuzi patřily kyselina listová, Mamavit, vitamin B a vitamin E, u partnerů selen a zinek, a jako lékařská možnost stimulace ovulace byla zmíněna léčba Clostilbegytem; kontryhelový čaj byl zmiňován jako lidový prostředek.


Nejčastější otázky

Q: Kdy dělat domácí těhotenský test?
A: V diskuzi většina radila testovat při zpoždění menstruace, testovat ráno první moč pro vyšší citlivost a v pochybnostech test zopakovat za 1–2 dny; jedna žena popsala slabý "duch" na mamatestu 31. den cyklu a plánovala opakovat test.

Q: Jak nejspolehlivěji sledovat ovulaci?
A: Využívejte ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a kalkulačky plodných dnů; v diskuzi jedna žena uváděla ovulaci přibližně 14 dní po MS a jiná kombinovala OVU testy s BT pro potvrzení plodných dnů.

Q: Jaké vitamíny a doplňky se v diskusi doporučovaly pro podporu početí?
A: Zmiňovaly se kyselina listová (folát), Mamavit, vitamin B a vitamin E pro ženy, a selen se zinkem pro muže; také byla zmíněna „listovka“ jako lidové označení kyseliny listové a kontryhelový čaj jako bylinná kúra.

Q: Co je Clostilbegyt a kdy se ho týkalo doporučení jít na vyšetření?
A: Clostilbegyt byl v diskuzi uveden jako lék ke stimulaci ovulace; jedna žena plánovala ultrazvuk (UTZ) po podávání Clostilbegytu, aby zkontrolovala účinek léčby.

Q: Kdy zajít k lékaři během snažení o dítě?
A: V diskuzi se doporučovalo navštívit gynekologa při pozitivním těhotenském testu nebo pokud chcete ověřit ovulaci/řídit léčbu; jedna uživatelka plánovala jít k lékaři hned, pokud by test zůstal pozitivní před svatbou.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Ovulační testy (OVU testy) a měření bazální teploty (BT) jsou běžně doporučované metody pro zjištění plodných dnů.
  • Kyselina listová je doporučována jako základní suplement při snaze o početí.
  • Většina žen v diskuzi testovala těhotenství až při zpoždění menstruace a v případě pochybností test opakovala ráno.


Sporné názory

  • Některé účastnice preferují aktivní sledování ovulace pomocí testů a BT, zatímco jiné ponechávají početí náhodě bez detailního sledování.
  • Existují protichůdné postoje k přerušení těhotenství a k „vyvolávačkám“; část diskutujících považuje potrat za nepřijatelný kromě zdravotních důvodů, jiná zmiňovala, že jsou situace, kdy se těhotenství přerušit musí.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je nejvhodnější den cyklu pro spolehlivý domácí těhotenský test, pokud cyklus není pravidelný?
  • Jak interpretovat velmi slabou čárku ("ducha") na těhotenském testu v různých dnech cyklu?
  • Jaký je optimální postup při poruše ovulace před nasazením léků jako Clostilbegyt?


Zmíněné značky a firmy

Clostilbegyt, Mamavit, mamatest, Beremese, slunecno.cz

Zmíněné produkty a metody

ovulační testy, OVU testy, BT (měření bazální teploty), mamatest, Mamavit, Clostilbegyt, kyselina listová, vitamin B, vitamin E, selen/zinek, kontryhelový čaj, pozice "svíčka" při sexu, kalkulačky plodných dnů, vyvolávačky, ultrazvuk (UTZ)

Místa a osoby

Beremese, slunecno.cz, Morava, Chorvatsko

avatar
veru324
11. črc 2012

@airinka83 to není žádnej duch🙂 držím palce, ať ti dr.potvrdí, že je to tam🙂

avatar
airinka83
11. črc 2012

@veru324 tak jen duchočárka 🙂

avatar
airinka83
11. črc 2012

@ddanda děkuju moc, jsem uplně naměkko, vůbec jsem nedoufala, že by to mohlo vyjít

avatar
ddanda
11. črc 2012

@airinka83 no to ti věřím, taky bych byla 🙂 Jak dlouho jste se snažili?

avatar
ddanda
11. črc 2012

@airinka83 Už jsem to našla, od února, že? A v sobotu máš svatbu?

avatar
airinka83
11. črc 2012

@ddanda jo tak to je.. takže bych to ráda měla potvrzený od doktora, ale prý chce až 6-7 týden, takže budu muset hodit očko 😉

avatar
luckamb
11. črc 2012

@airinka83 super, krásný čárky. Gratuluju!!!!!!!!!! Můžu tě loupnout mezi těhule???? nEBO JEŠTĚ NE? Ať máme tu tabulku veselejší. :D Akorát si spočítej termín porodu. 😉

@ddanda já sedím v kanceláři v pojišťovně a čekám na lidi : d Jsem tu už 10let a 4 měsíce :D

avatar
ddanda
11. črc 2012

@luckamb tak to už patříš skoro mezi inventář, co? 😀 On ten čas letí......

avatar
ddanda
11. črc 2012

@airinka83 Už to chceš na svatbě pouštět do světa?

avatar
jane_s
11. črc 2012

@airinka83 juuuu no to je skvelyyyyy..tak dalsi z nas to dokazala..bomba!:-*

avatar
jane_s
11. črc 2012

@ddanda Tak se nam zacina kratit seznam nas snazilek a plnit seznam tehulek😀 ja nechci zustat v tom seznamu nakonec sama..pomoooooc😀
@luckamb

avatar
luckamb
11. črc 2012

@ddanda to jo no, jsem takvoej inventář :D

avatar
luckamb
11. črc 2012

@jane_s holky něco mi uniklo? Těhulku máme zatím jen tuhle jednu, ne???
Jinak bu´d v klidu Jani, já už jsem tam rok a člověk si zvykne :D :D :D

avatar
airinka83
11. črc 2012

holky já jsem pořád jako mlze, že se mi to jen zdá.. nemůžu se dovolat doktorovi, přemýšlím jestli to říct na svatbě jak píše @ddanda nebo ne, všichni si se mnou budou chtít dát panáka a na co se budu vymlovat. 😕 .ježiš marjá, já myslím, že to stejně nevydržím, jsem kecka. Ale zároveň mám taky pochybnosti, co když to teď všem rozhlásím (v sobotu to bude přesně začátek 6 týdne) a pak něco nedopadne? Co myslíte? Něco na tom, že do 3 měsíce se to nemá říkat asi přece jenom bude.. 😒

avatar
jane_s
11. črc 2012

@luckamb no tento tyden uz je to druha nova😉 neeee ja si na to nechci zvykat😀😀😀 ale co mi zbyde ze? No snad me v tom samotnou nenechate a dopadne to vsem!😉

avatar
jane_s
11. črc 2012

@airinka83 Ja bych to taky radsi nezakrikla..ale stejne bych to nevydrzela asi😀 je to tak pul na pul ze?

avatar
antana123
11. črc 2012

Ahoj holky mohla bych se k vám přidat????
@luckamb tak mě tady máš 😀

avatar
airinka83
11. črc 2012

@jane_s a teď babo raď. Napadlo mě říct rodině před obědem, že jsem svému muži neříkala ANO sama, což by určitě mělo efekt ten, že by se na mě vrhly moje babičky a řešil by se pupek a svatba by šla stranou. A sakra, tomu mýmu chlapovi jsem to mohla říct taky nějak víc romanticky než mu strčit test pod nos když spal.. 😀

holky necháte si mě tu i když budu otravná euforická těhule? Mě se tu s váma líbí 🙂

avatar
jane_s
11. črc 2012

@antana123 budeme moc radi. sup..pridat se k nam do tabulky😀😉 Lucka zavedla novy system😉 jak dlouho se snazite?🙂

avatar
luckamb
11. črc 2012

@airinka83 a můžu tě dát k těhulím? jiNAK JÁ TO VOLALA VŠEM HNED JAK JSEM POČŮRALA PAPÍREK. Žádný tajení do 3. měsíce :D

@jane_s a kdo byl ta první těhule?

@antana123 ahooooooooooooooj

avatar
jane_s
11. črc 2012

@airinka83 jasne..ze si Te tady nechame. s nama si to zacala tak se nas jen tak nezbavis😀 tedime se na foto briska😉 jinak stejne to pak nevydrzis a reknes to😀 ale pockala bych do odpoledne😉 at se to nejdriv mota kolem svatby😉

avatar
jane_s
11. črc 2012

@luckamb ona je v jinem foru asi..ma v nicku Maruska😉

avatar
ddanda
11. črc 2012

@airinka83 No jak myslíš, já bych to nechtěla říkat tak moc brzy, ale záleží an tobě. Já bych si určitě nějaký alkohol i dala, ještě to jakože nevíš 😉 Tak se vymluv, že chceš vydržet na svatební noc 😀 a můžeš si snimi připíjet jednou skleničkou vína třeba. Ale to je čistě jen na tobě. Ale je fakt, že svatba je nejlepší příležitost. Manželovi jsi to mohla sdělit na svatbě, to by bylo romantický, ale chápu tě, že jsi za ním běžela hned s testem 😀

avatar
antana123
11. črc 2012

@jane_s snažíme se od ledna 2011 😀 ted jsme měli pauzu na 4měsíce tak ted je to první cyklus
@luckamb čuuus jaké chceš údaje???Aneta 28 1cyklus kontryhel a ferticare a dneska jsem 35DC a ducha na testu mám 😀

avatar
luckamb
11. črc 2012

@antana123 Anetko o stránku dřív je dnešní tabulka, tak se tam loupni.

avatar
airinka83
11. črc 2012

@luckamb tak asi můžeš! 😀 jinak termín porodu mi ukazuje 17.3.2013 (hehe, 14.3 má narozky moje segra a můj děda, tak to bude dáreček)

@jane_s asi to tak dopadne 🙂

avatar
luckamb
11. črc 2012

@airinka83 jdu na tooooo

avatar
antana123
11. črc 2012

@luckamb ok 😉

avatar
airinka83
11. črc 2012

@ddanda to byl takovej zkrat, že jsem nepřemýšlela a hned mu to ukázala. Ale on stejně čeká na potvrzení od doktora, takže asi napíšu nějakej milostnej dopis a na konci bude, že bude táta. Zase na druhou stranu, říct mu až na svatbě by na něj chudáka bylo už možná moc, takhle má nervy v kýblu a co ještě tohle. Pak by se mi samou radostí opil do němoty..což bude ale asi stejně 😀

avatar
luckamb
11. črc 2012

Těhulky
airinka83 (Bára).............TP 17.3.13........// 10.7.12....... 4. cyklus.....................kyselina listová plus

Snažilky
petramarie........................3 DC............. .....3. cyklus....................kyselina listova
jane_s...............................3 DC...................5. cyklus....................kyselina listová, vitamin E
ddanda..............................3 DC.................11. cyklus....................kyselina listová
terezet................................6 DC...................4. cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb............................8 DC.................11. cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................20 DC...................1. cyklus.....................nic
flasinka...........................20 DC...................4. cyklus.....................nic
inde..................................21 DC.................. 1. cyklus.....................nic
kkjanicka.........................28 DC.................. 4. cyklus.....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
antana123.......................35 DC..................1. cyklus......................kontryhel, farticare

Strana