icon

Kdy čekáte - nečekáte menstruaci?

avatar
kkjanicka
2. črc 2012

ahoj holky, já nečekám 13.7... doufám, že nepřijde..

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 444 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Hlavní praktický problém při snaze o početí je nejistota, kdy dělat těhotenský test a jak interpretovat slabou čárku; v diskuzi převládalo doporučení testovat při zpoždění menstruace a opakovaně (ráno) při pochybnostech, konkrétně uživatelka popsala "ducha" na mamatestu 31. den cyklu.
  • K určení plodných dní se v praxi nejčastěji používají ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a online kalkulačky plodných dnů; jedna účastnice uváděla, že u ní OVU vyšla 14 dní od poslední MS a někdy se lišila od internetových kalkulaček.
  • Mezi doporučované doplňky a léky v diskuzi patřily kyselina listová, Mamavit, vitamin B a vitamin E, u partnerů selen a zinek, a jako lékařská možnost stimulace ovulace byla zmíněna léčba Clostilbegytem; kontryhelový čaj byl zmiňován jako lidový prostředek.


Nejčastější otázky

Q: Kdy dělat domácí těhotenský test?
A: V diskuzi většina radila testovat při zpoždění menstruace, testovat ráno první moč pro vyšší citlivost a v pochybnostech test zopakovat za 1–2 dny; jedna žena popsala slabý "duch" na mamatestu 31. den cyklu a plánovala opakovat test.

Q: Jak nejspolehlivěji sledovat ovulaci?
A: Využívejte ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a kalkulačky plodných dnů; v diskuzi jedna žena uváděla ovulaci přibližně 14 dní po MS a jiná kombinovala OVU testy s BT pro potvrzení plodných dnů.

Q: Jaké vitamíny a doplňky se v diskusi doporučovaly pro podporu početí?
A: Zmiňovaly se kyselina listová (folát), Mamavit, vitamin B a vitamin E pro ženy, a selen se zinkem pro muže; také byla zmíněna „listovka“ jako lidové označení kyseliny listové a kontryhelový čaj jako bylinná kúra.

Q: Co je Clostilbegyt a kdy se ho týkalo doporučení jít na vyšetření?
A: Clostilbegyt byl v diskuzi uveden jako lék ke stimulaci ovulace; jedna žena plánovala ultrazvuk (UTZ) po podávání Clostilbegytu, aby zkontrolovala účinek léčby.

Q: Kdy zajít k lékaři během snažení o dítě?
A: V diskuzi se doporučovalo navštívit gynekologa při pozitivním těhotenském testu nebo pokud chcete ověřit ovulaci/řídit léčbu; jedna uživatelka plánovala jít k lékaři hned, pokud by test zůstal pozitivní před svatbou.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Ovulační testy (OVU testy) a měření bazální teploty (BT) jsou běžně doporučované metody pro zjištění plodných dnů.
  • Kyselina listová je doporučována jako základní suplement při snaze o početí.
  • Většina žen v diskuzi testovala těhotenství až při zpoždění menstruace a v případě pochybností test opakovala ráno.


Sporné názory

  • Některé účastnice preferují aktivní sledování ovulace pomocí testů a BT, zatímco jiné ponechávají početí náhodě bez detailního sledování.
  • Existují protichůdné postoje k přerušení těhotenství a k „vyvolávačkám“; část diskutujících považuje potrat za nepřijatelný kromě zdravotních důvodů, jiná zmiňovala, že jsou situace, kdy se těhotenství přerušit musí.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je nejvhodnější den cyklu pro spolehlivý domácí těhotenský test, pokud cyklus není pravidelný?
  • Jak interpretovat velmi slabou čárku ("ducha") na těhotenském testu v různých dnech cyklu?
  • Jaký je optimální postup při poruše ovulace před nasazením léků jako Clostilbegyt?


Zmíněné značky a firmy

Clostilbegyt, Mamavit, mamatest, Beremese, slunecno.cz

Zmíněné produkty a metody

ovulační testy, OVU testy, BT (měření bazální teploty), mamatest, Mamavit, Clostilbegyt, kyselina listová, vitamin B, vitamin E, selen/zinek, kontryhelový čaj, pozice "svíčka" při sexu, kalkulačky plodných dnů, vyvolávačky, ultrazvuk (UTZ)

Místa a osoby

Beremese, slunecno.cz, Morava, Chorvatsko

avatar
ddanda
9. črc 2012

@luckamb promiň, nedošlo mi hned jak to udělat. Dík za doplnění do tabulky 😉

avatar
kkjanicka
autor
9. črc 2012

@luckamb takže dnes 26DC a děkuji za odpověď 🙂

avatar
luckamb
9. črc 2012

Těhulky
přezdívka........nalezení //..................TP.............kolik cyklů se snažila...................vitamíny

Snažilky
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus

avatar
luckamb
9. črc 2012

@kkjanicka nemáš vůbec za co 😉

avatar
jane_s
9. črc 2012

ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
kkjanicka........................... DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
airinka83 (Bára)...........31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus
jane_s...............................29DC..............5cyklus...................kyselina listová, vitamin B
@luckamb

avatar
jane_s
9. črc 2012

Tak můžete pokračovat další holčičky🙂)))) doufám, že se ze snažilek stanou těhulky co nejdříve😉 ale já jí budu dnes přepisovat☹ budu totiž 1DC!

avatar
luckamb
9. črc 2012

Těhulky
přezdívka........nalezení //..................TP.............kolik cyklů se snažila...................vitamíny

Snažilky
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus

avatar
luckamb
9. črc 2012

@jane_s akorát jsem tě přehodila na správné místo tabulky :D

avatar
airinka83
9. črc 2012

@jane_s hele to už jsi říkala včera a taky nic, tak nevěš hlavu 😉 😉 ..třeba z toho mýho duchu taky ještě nic nedopadne, bolesti mám pořád stejný, ale dokud nepřijde, tak hlavu vzhůru!

avatar
jane_s
9. črc 2012

@airinka83 NO jo, ale já tam mám sněho bílo, podle mě už bych taky měla ducha víš? Takže naděje si nedávám už žádný.. prostě klasika no..co se dá dělat🙂 ale tak aspoň že někomu to vyšlo, moc Ti to přeju😉

avatar
luckamb
9. črc 2012

@airinka83 duch zesílí, uvidíš

@jane_s neboj, však ono to vyjde
Já jdu holky v pátek na utz, aby jsem zjistili jak zabral Clostil. TAk uvidíme.

avatar
petramarie
9. črc 2012

Snažilky
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie.......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus

avatar
terezet
9. črc 2012

Snažilky
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie.......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus
terezet.............................4DC...................4cyklus....................kontryhelový čaj

avatar
petramarie
9. črc 2012

@jane_s nestresuj kočko, sama jsi několikrát psala, že bílo se může ukazovat i několik dní a přitom můžeš být těhulka. Hlavní je, že MS nedorazila. 🙂
@airinka83 mooooooooooc gratuluju k dušíkovi, hlavně ať sílí a je vše v pořádku.

Jinak já mám 21. DC minimálního ducha na ovu testech 3. den, ale to je jakože nic. MS mívám 26. DC. Takže tomu fakt nerozumím. Minulý cyklus jsem měla 3 dny zpoždění, takže se mi to asi natáhlo.. ale sumasumárum jsem bez OVU, kterou testuju od 10. DC do dneška 21. DC. Takže buďte rády kočičky, kterým vychází // aspoň na ovu testech. 🙂

avatar
petramarie
9. črc 2012

@terezet moja, zařadit podle DC 😉
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
terezet.............................4DC...................4cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb...........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie.......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus

avatar
terezet
9. črc 2012

@petramarie aha, díky🙂

avatar
luckamb
9. črc 2012

krásně nám ta tabulka roste :D
@petramarie a nemohla být ovu ještě před tím 10DC?

avatar
petramarie
9. črc 2012

@luckamb já ti nevím čoveče, vždycky jsem měla všechno jak hodinky..... jebne mi z toho. 🙂 OVU mohla být před 10. DC, ale teď poslední 3 dny (19. 20. 21. DC) mám na testech miniduchy.....

avatar
jane_s
9. črc 2012

@petramarie No jo, pořád na ní čekám, břicho bolí tak zvláštně dole, ale MS zatím nikde, tak si na ní počkám😉 ach jo, to čekání je věčné že? Jsem zvědavá, jak Ti to dopadne, dej vědět..držím Ti pěstičky!

avatar
luckamb
9. črc 2012

@petramarie tak třeba tenhle cyklus bude dlouhej a ovu teprve dorazí. Uvidíš.
@jane_s a tys test už zkoušela?

avatar
petramarie
9. črc 2012

@jane_s uvidíš, že to bude dobrý. Mně nemá co dopadnout ...já nemám ovu 😅

avatar
jane_s
9. črc 2012

@luckamb Ano zkoušela jsem ho dnes ráno a sněho bílo ani žádný duch☹ takže fakt nejsem těhu:-/ nedá se nic dělat, počkáme na další pokus no!

avatar
jane_s
9. črc 2012

@petramarie Ale mááááš, jen testy to nějak nepobraly, ale máš, uvidíš!!!!

avatar
luckamb
9. črc 2012

@petramarie hele tak na ovu stačí Clostil a dorazí ... takže i kdyby nebyla dá se tomu lehce pomoct 😉
@jane_s ale tak i ty pokusy jsou hezký, ne? :D

avatar
krevetaci
9. črc 2012

@jane_s ale ještě pořád ti MS nedorazila, takže šance je!!!!!!

avatar
airinka83
9. črc 2012

@jane_s mojí kamarádce se loni ukázal duch 39 DC a 2 čárky až 43 DC! 🙂 Teď jsem byla u švadleny pro svatební šaty a ona: " zatáhněte břicho! " no a já, že mi to moc nejde, pochopila a říkala, že když čekala svoje druhý dítě v 36 letech, tak si byla jistá, že je těhotná, v pátým týdnu šla k MuDr., ten jí poslal domů s tím že není a potvrdil to až v 7 týdnu.. takže příroda je mocná a dokud není MS, není ztraceno nic

@petramarie děkuju, teď mu dopřávám k obědu 3 kuřecí řízky, tak ještě aby nesílil! 🙂

avatar
jane_s
9. črc 2012

@krevetaci No sama jsem na to zvědavá, jak to dopadne, břicho teď bolí teda fest, ale to už bolelo večer a nic nepřišlo☹ Mám pocit, že ale přijde co by dup!
A jak ty?😉

@airinka83 No kéž bych měla takové štěstí, ale moc tomu nevěřím🙂 to by u mě ani nebylo možný, že by to dopadlo dobře🙂)) Tak ale počkám na tu zatracenou MS😀 jsem mívala cykly 27 nebo 28DC a teď už to bude 30DC a ona nikde, bůh ví kde se touhlá..😉 dám vědět jakmile dorazí potvůrka🙂

avatar
ddanda
9. črc 2012

@luckamb Já už chci do uplně horního řádečku naší tabulky ☹ 😀

avatar
veru324
9. črc 2012

Snažilky🙂

ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
terezet............................. 4DC...................4cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb..........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................18DC................1cyklus....................nic
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus

avatar
krevetaci
9. črc 2012

@jane_s
já jí čekám zítra, tak držím palce, kdy budeš zase testovat?

Strana