Když je partner proti IVF

kazitka
23. kvě 2018
normalnimatka
23. kvě 2018

když je partner proti ivf a sami ho chcete, tak.... je to blbý...

biedronca
23. kvě 2018

Můj k tomu ma taky zatim negativní pristup, .. Snažíme se rok, pak jsme sli do Caru na konzultaci, a tak nam Mudr vse vysvětlil, nastínil možnosti...pritel, je toho, nazoru, ze rok je kratka doba, ja to moc hrotim a mam v jen a jen v hlavě a tak nechce platit tolik desitek tisic za Ivf. NO semlelo mě to, popravdě..
On spermiogram ukazkovy.

rosalline
23. kvě 2018

@kazitka
@biedronca otázka je, kolik Vám je let? A za další je tu opravdu dost odstrašujících případů, kdy se lidi snaží 13-8-5 let a bez úspěchu. Tak tyhle případy by si měli přečíst...

letadylkokane
23. kvě 2018

@kazitka tezka vec. Kdyz by byl problem na jeho strane, mas bud moznost se s tim smirit, nebo odejit a najit si partnera, se kterym budes mut deti. Pokud je problem na tve strane a on je zdravy, je to slozitejsi a bude to chtit hodne diplomacie. Pokud je sance na prirozene poceti, netlac na nej a nechte tomu volny prubeh. Domluvte se na nejakem terminu, od kdy byste tomu chteli nechat pomoci.Pokud to za tebe jinak nez s asistenci nepujde, tak zalezi fakt jen na nem, jak se rozhodne a ty to budes muset respektovat, pokud s nim budes chtit zustat.

xxx3d
23. kvě 2018

@kazitka když je proti, je to problém. Jenže, záleží taky proč je proti, jestli je to kvůli financím, je to paradoxně lepší, než když je to "ješitnost" či jak to říct, to pak jak tady píše @letadylkokane, hodně diplomacie.

misa357
23. kvě 2018

@xxx3d Taky to může být etický problém, nebo zdravotní, ne jen prachy a ješitnost.

biedronca
24. kvě 2018

@rosalline Me bude 28, priteli 29, jsme spolu 9 let a a rok se snazíme otěhotnět. Rok jsme tomu nechavali volnost, po roce (ted v květnu) jsme šli do CARU se zeptat co adal a na ty zakladni vysetreni (folikulometrie, horm. profil). A pri té vstupní konzultaci ,nam rekl MUDr co nas treba ceka, jaký je časový postup, a i finanční. Procenta, ze to může a hlavně nemusí vyjít, IUI, IVF.
Přítel po odchodu z ordinace rekl, ze NEDÁ tolik desítek tisíc (ani je ted nemame navíc), za IVF, kdyz ja to mam jen v hlavě a zbytečně to prý hrotím, jak jsemm uz psala výše (po roce hned CAR).
Takže vidím to tak, ze ted mame naplanováné 3x IUI 3 měsíce po sobě, tomu šanci nedávám že by to vyšlo a pak to necháme zase volně....

ruzicka06
24. kvě 2018

@kazitka Osobně si myslím, že byste si měli promluvit. Záleží, proč je proti IVF (jestli kvůli penězům nebo kvůli své ješitnosti, jak píše někdo výše). Pokud oba partneři dítě chtějí a není opravdu není žádná jiná možnost jak přirozeně otěhotnět, tak bych se asi zamyslela nad tím, jestli s takovým partnerem chci být..možná trochu tvrdý slova, za to se omlouvám, ale je to tak...pořád se mluví o tom totiž, že chlapi toto snáší blbě, když je třeba chyba u nich nebo když toto téma musí osobně nějak řešit.. Ale co ženská? Ta nejvíc běhá po doktorech na gyndu a ženská je ta, která by případný IVF musela podstoupit (několika měsíční příprava, rveš do sebe hormony, pícháš si injekce atd atd.). Toť můj názor. Prostě když dva chtějí mít dítě, tak by proto měly oba dva stejně udělat vše, co je v jejich případě možné.

ruzicka06
24. kvě 2018

@biedronca To IUI se dá podstoupit jako více měsíců hned po sobě? U IVF musí být nějaký odstup myslím, než můžeš jít do dalšího pokusu.

biedronca
24. kvě 2018

@ruzicka06 Aha, vidíš to mě nenapadlo,že by to nešlo po sobě. Mě rekl MUDr. že ted budeme ted provádět 3x IUI (v jednom měsici 2x odstupem jednoho dne). No ale je pravda, ze nevim jestli hned po sobe, to jsem netušila ani ze to nejde.

ada22
24. kvě 2018

@biedronca A zkoušeli jste clostibelgit? Nepíšeš jak jsi na tom ty zdravotne? Jinak fakt někdy pomůže si to srovnat v hlavě. Já vždy otěhotněla ve chvíli, kdy jsem na to nemyslela nebo jsem rezignovala, že tedy zkusíme car. Hodně kamarádek má prvni dítě z IVF a většinou k tomu dalšího sviště přirozeně v malém věkovém rozestupu.

biciklissie
24. kvě 2018

No, tak já bych taky tak nějak řekla, že by jste si měli promluvit. V principu souhlasím s @kazitka. Samozřejmě je důležité, proč IVF nechce, ale ve své podstatě ten důvod nehraje až tak velkou roli. Pokud se neshodnete jestli dítě chcete, cca kolik, kdy a co všechno pro to jste ochotní podstoupit, tak je to problém. To je prostě základ, hlavně to, co jste ochotní pro to udělat (často je to i obětovat). Samozřejmě tohle má každý nějak jinak a nic není špatně, ale musíte se cca shodnout vy dva. Moc nevěřím, že Tě touha po dítěti jen tak přejde, protože partner si myslí, že rok je krátká doba a moc to hrotíš. Samozřejmě jde to, po domluvě, trochu odložit, jste mladí a máte čas, ale dítě chcete a zřejmě i oba, tak proč čekat. Spíš si třeba domluvit, jak dlouho zkoušet jen tak, pak co dál, když to nevyjde, pak jak dlouho ty další kroky a tak dále a dále. Třeba mě by tohle hodně uklidnilo, z nějakého takového "uvidíme" bych zešílela. Jinak teda přesně jak píše výš @kazitka , nejraději bych na některé chlapi zařvala, ať se proberou a ještě je na to konto vzala něčím po hlavě. To, že s otěhotněním a donošením dítěte je v dnešní době problém je prostě fakt a ten se týká jak žen, tak i mužů! Žena se stresuje vyšetřeními, huntuje si tělo léčbami, podstupuje zákroky, aj. Ono ani bezproblémové těhotenství, porod, kojení a naprostá změna života s dítětem není procházka růžovou zahradou. A oni pánové jsou často dotčeni, že vůbec musí zvednout zadek z gauče a něco vůbec řešit. A ještě více jsou dotčeni, že by snad problém mohl být v jejich dokonalé osobě. A snad i pro to dítě podstoupit něco víc, než jen... víme. Neříkám, že tohle je přesně případ partnera zakladatelky diskuze. Ale proboha, stačí si přečíst nějaký román z dřívějška - když se v manželství nedařil počít potomek, tak ženská lítala po vyšetřeních a nikoho by ani nenapadlo, že problém by mohl být i u pána tvorstva. Ty ženy si prožily hrozné věci a když je manžel třeba zapudil a ony si nějakým zázrakem dokázaly vybudovat nový život, tak heleďme, nějakým zázrakem otěhotněly a ten jejich bývalý zůstal bezdětný, to jsou věci. Buďme vděční, že ta doba už minula a snad se nikdy nevrátí. Za reprodukční problémy nikdo nemůže a nějak jsme od přírody nastavení pohlavím, co kdo, ale prostě ta rovnoprávnost by podle mě v tomto měla být co největší lze...

biciklissie
24. kvě 2018

Ještě tedy musím dodat, že právě mě to plánování psychicky hodně pomohlo. Jsem prostě sýček a po různých story z okolí jsem se bála, že třeba budeme mít problém otěhotnět. Přes deset let braní HA, mě přes 30, partnerovi skoro 40, atd. Takže po pár měsících kdy nic, jsem se začala bát, že opravdu třeba bude problém. S manželem jsme to probrali, že tomu necháme rok volný průběh (tedy s hlídáním vhodného času - na tom jsme se taky shodli, chtěl to i on) a pak to začneme řešit. Rovnou jsme si i stanovili, co všechno jsme ochotní podstoupit, zda i "cizí biologický materiál" a co dělat, pokud to nepůjde vůbec. Jako pro někoho je to možná přeháňka po pár měsících, ale já jsem prostě plánovač a nejistota mě děsí. A co v otázkách početí jisté, že... Takže jsem se trochu uklidnila alespoň do míry, která lze. Pak se nám zadařilo přirozeně a nikdo neví, jestli třeba i to nepomohlo. Jasně, někomu naopak třeba pomůže hodit to za hlavu a nechat to osudu a přírodě, ale to prostě není pro mě. To už si každý musí říct sám, jaká ta cesta je pro něj... Držím moc pěsti.

misa357
24. kvě 2018

@biedronca Jste mladí a rok zkoušení není nijak moc. Na IVF, pokud jste oba zdraví, to opravdu není. Naplánoval vám doktor vůbec nějaká vyšetření, před tím IUI? Informoval vás, kromě možností a cen i o rizicích?

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 ano, důvodů proč do toho partner nechce jít může být víc, já jsem uvedla dva nejčastější.

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Proč nejčastější? Zrovna tyhle důvody, jsou pro muže dost nelichotivé, ale nevidím důvod, proč by měli být nejčastější.

ruzicka06
24. kvě 2018

@biedronca Aha. Tak já to zas myslela tak, že to IUI se dělá jako v jednom cyklu jen 1x. Ale už jsem nevěděla, že v jednom cyklu Ti tam můžou dát více dávek. Jestli si tedy rozumíme 🙂 Každopádně držím palce, ať se to povede 🙂

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Taky nám to trvalo, než se zadařilo, ale IVF by nechtěl ani jeden z nás. A určitě to nebylo kvůli prachům, nebo křehkým citům mého manžela.

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 IVF nechtěl ani jeden z vás. Tohle je zásadní rozdíl v celé diskuzi 🙂
lichotivý nelichotivý, je to tak 🙂

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Nějaká statistika, potvrzující že "je to tak"?

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 oficiální není 🙂 nicméně znám hodně jak doktorů, tak párů.
ale možná na netu nějaká taková statistika je, nevím.

ruzicka06
24. kvě 2018

@misa357 Souhlasím, že rok bezúspěšního snažení mi taky přijde na IVF krátká doba.

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Jenže ti co řesí jiné věci, než peníze, k tomu doktoru často ani nejdou, protože tudy pro ně cesta nevede. Tudíž doktoři vidí jen značně přefiltrovaný vzorek. Já zas neznám nikoho, kdo by zavrhl tuhle cestu kvůli penězům. Takhle se to prostě nedá počítat a myslet si že většina to má tak, jako to mám Já a kámoši.

xxx3d
24. kvě 2018

@misa357 já takový lidi znám, co do toho nešli kvůli financím.

biedronca
24. kvě 2018

@misa357
@misa357 No jasně, jsme mladí, máme jete rok času minimalne... ale spíše mi jde o to že do budoucna IVF prostě k němu není přítel ochotny. Ale veřím,že kdyby "nebylo vychodiska" a opravdu se nedařilo dlouhodobě, nějak to zkloubíme.
Jen ted opravdu IVF opravdu ne, Ale zatim to IVF není ani aktuální téma a jedeme na IUI teprve.

biedronca
24. kvě 2018

@biciklissie Děkuji !§ Maš pravdu, jde o to si sednout a shodnout se, na časovém postupu, harmonogramu a co jeste zvladne počkat, a co se musí - nesmí stát, aby se to "už" aktivněji řešilo v CARU.
Moje myšlenka je zatim taková, že..... Snažíme se rok, 1x samovolny potrat bez revize, po roce jsme navstivili CAR, hned jedeme 3 cykly po sobě IUI . Kdyz IUI nevýjde (jakože ze ne, pouze 1 pár z 10 se pres IUI podari otehotnet), dame tomu čas, volnost, bez sledovani atd... Ale jen si musíme dát termin, kdyz dlouho se nebude darit "volně" zapadnout, kdy to pak jít rešit pres IVF.
Jsme mladí, je mi 28 let. Ale i tak me hloda myšlenka... mlady, zdravý člověk (přítel spermiogram výborny), nekuříme, nepijeme a ono ejhle! nejde to ..

marii90
24. kvě 2018

Manzel taky nebyl odvarenej, i kdyz vylozene proti nebyl, mimco jsme chteli oba, ale proste jsem nas objednala a nemel na vyber 😁 Myslim, ze mel strach, ze bude problem u nej a vubec z celyho toho procesu tam.
Preci jen je to pak obrovska rana pro muzske ego, kdyz sampioni nejsou plne pri sile. Zensky tohle asi berou jinak/lip a urcite jsou pro to ochotny vytrpet mnohem vic ☺ No jakou mel radost, kdyz mu rekli, ze by mohl z fleku darovat 😄 Tim to z nej hodne opadlo.

biedronca
24. kvě 2018

@marii90 to je pravda, mesic jsem mela zadanku na spermio doma a nechala na něm, at sam si rekne kdy chce jit.Pak jsem ho po mesici cekani objednala a je to! No prskal, delal ofuky, ze mu to neprijde přirozené atd, byl nastvany, jako proč tam musi vůbec jít atd.Měl strach co vyjde.....Nakonec vÝsledky ukázkové, vse super, a spadlo to znej.Ted uz příští tyden nas čeká první IUI, a tak uz ví co ho čeká a je v pohode.

misa357
24. kvě 2018

@xxx3d Jasný, určitě jsou, ale prostě ty prachy nejsou v převaze, nad ostatními důvody.

misa357
24. kvě 2018

@biedronca Máte mnohem víc, jak rok. Určitě si zjistěte co nejvíc o rizicích a vedlejších důsledcích takové procedury.