Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Lze začít užívat vitamíny už během dobírání HA?

picesle
11. led 2014

Ahojky, zajímalo by mě, pokud plánuji mimčo, zda už během dobírání HA mohu začít užívat vitamíny? Jestli to už teď má nějaký efekt... děkuji za názory 🙂

sarkad2856
11. led 2014

Jsou to vitamíny,které by neměly uškodit,ale třeba má někdo zkušenosti 😉

ninive211
11. led 2014

Konkrétně kyselina listová se doporučuje začít brát už tři měsíce před plánovaným otěhotněním, aby se v těle vytvořila její dostatečná zásoba, má totiž největší vliv právě v prvních týdnech těhotenství na vývoj nervové soustavy, často v době, kdy některé maminky ještě pořádně neví, že těhotné jsou. Navíc je známo, že hormonální antikoncepce zvyšuje potřebuje vitamínů skupiny B (zřejmě se hůře vstřebávají), takže naopak takový B-komplex se doporučuje při HA brát. Jinak tou kyselinou listovou si určitě neuškodíš ani preventivně, je to ve vodě rozpustný vitamín, prakticky se jím nedá předávkovat (to bys musela brát opravdu mega velké dávky). Takže se toho určitě neboj. Jo a samozřejmě přirozený zdroj vitamínů je nej - taková brokolice je přímo vitamínová bomba (kromě kys.listové obsahuje i hodně železa, hořčíku i vit. C😉 )

klaire22
12. led 2014

LIstovka se doporučuje začít brát už 3 měsíce před plánovaným těhotenství a pak nejlépe celé těhu, ale nejdůležitější je v prvním trimestru.
Jinak si myslím, že tím nic nezkazíš, když je začneš užívat již nyní 🙂

misutkamc
12. led 2014

Urcite bych zacala tou listovkou 🙂 Nic tim nezkazis a hlavne je i levna 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli