Máte zkušenosti s lékem Provera?

anabella_lee
5. led 2012

Ahojky, nafasovala jsem Proveru pro srovnání cyklu, nebot si chodí jak chce případně i vůbec. Mám jej zatím na 3 měsíce, užívat od 15 do 25 DC. Všude narážím na to, že se po něm dosti přibírá na váze, z důvodu zadržování vody v těle. Jak jste na tom vy s tímto hormonálním lékem? Podařilo se vám při této léčbě otěhotnět? Díky 🙂

anabella_lee
autor
6. led 2012

Nikdo nemá tuto zkušenost? ☹

krista1
12. led 2012

@anabella_lee Ahoj,já beru Proveru už dva měsíce a taky jsem přibrala,přitom jím pořád stejně,ale cyklus se mi ještě nesrovnal,teď v pátek mě čeká další užívání,takže už to bude 3 měsíce,taky jsem tu psala do jedné diskuse a tam nikdo neodpovídal,prý to dost holkám pomohlo k otěhotnění,ale je to individuální,po jaké době si Proveru dostala?Já až po 11měsících snažení.A jak dlouho se snažíte?Jinak jsem po ní trochu podrážděná,ale mi ji doktor napsal na 19DC až 25DC,což je divné,v příbalovém letáku se píše,že se má brát 10dní,tak nevím 😒

anabella_lee
autor
12. led 2012

@krista1 ja jsem začala řešit dřívě, nebot pořád u mě byly nějaké problémy jako cysta na vaječníku, žádná MS či dlouhý cyklus, takže po půl roce snažení jsem řekla že bych to rada začala nějak řešit, tak mi napsal tu Proveru. No tak jsem jsem zvědavá co to udělá se mnou 😀 Snad pomůže ☹ no někde jsem četla někde na netu že jedna slečna jí musela vysadit nebot měla záchvaty zuřivosti😀 Kolik sji přibrala za ty 2 měsíce? Udajně zadržuje v těle vodu proto se po ní přibírá...

krista1
12. led 2012

Přibrala jsem dvě kila,no a snažím se to dát dolů.No tak to se ti nedivím,když si měla takové problémy,tak to je jasné,že to musíš řešit,já mám jen tu nepravidelnou MS,manžel ještě nebyl na spermiogramu,že?!Ale víš jak to je,každá jsme jiná a na každou to působí jinak,doufám,že se nám to s ní podaří 😉

anabella_lee
autor
16. led 2012

@krista1 Nene na spermiogramu ještě nebyl, to bude v další fázi pokud to nepůjde... různí se názory na tu Proveru, napsal mi to od 15DC-25DC, že je to brzy, pokud do toho 15DC nebudu mít ovulku, tak to provera zablokuje ☹ tak nevím tedy.

krista1
16. led 2012

Já si myslím,že Provera nemůže být na zablokování ovulky,když je určená na anovluaci,to jsou jen laické názory,on ti to tak napsal,protože máš asi krátké cykly,píše se to od konce ovulky,ale neznamená,že v tom cyklu nemůžeš mít dvě,to se někdy stává,takže určitě by ti to doktor nenapsal,kdyby si myslele,že ti to nepomůže otěhotnět.No na spermiogram posílají až za rok,ale už jsem tu četla,že poslaly chalpy i dřív,tak nevím.No já se těším,až ji doberu a pak už ji nechci,protože mi cyklus stejně neupravila a to piju ještě kontryhelový čaj,nevím kde bude zakopaný pes ☹ Ty tu moc často nechodíš co?!A už si ji začala brát?Já mám dnes 22DC,tak jsem zvědavá,jestli mi to příjde jak má.Jinak ty kila nahoře nemůžu za nic dát dolů,jsem asi fakt zavodněná 😒 Snad po tom nepřibereš,ale na každého to působí jinak.

krista1
16. dub 2012

@anabella_lee Ahoj,jak se máš,něco nového?Už máš //?Bereš pořád Proveru?

anabella_lee
autor
17. dub 2012

@krista1 Ahoj, proveru už neberu, nové nic ☹ jen se mi zhoršilo zdraví, mám horší astma ☹jsem ted na nemocenské, tak jak mi bude líp, tak musím zajít na gyndu se pak jít domluvit co a jak dál

pincik
17. dub 2012

Ahoj, já jsem měla Proveru čtyři měsíce, protože jsem neměla menstruaci. Menstruace byla sice pravidelná, ale neměla jsem ovulaci. Když jsme pak poprvé jeli do CARu, tak mi Proveru hned vysadili, že s ní otěhotnět nemužu a poslali mě na laparoskopii. Už jsem měsíc po operaci a muj dr. mi chce Proveru zase dát ☹ Tak nevím, ale asi budu věřit doktorum v Praze a budu bez Provery, menstruace zatím chodí, i přesto, že mi muj dr. říkal, že jí mít nebudu. Jinak jsem přibrala čtyři kila a už se jich nemužu zbavit...

krista1
30. dub 2012

@anabella_lee Ahoj,tak co už si byla u toho doktora a domluvila ses s ním jak dál?Nebo něco nového?A co astma,už je to lepší?

anabella_lee
autor
4. kvě 2012

@krista1 Ano domluvily jsem se tak, že mi udělá ted při MS hormonální profil, počkáme ty 3 měsíce, a pak nás pošle do Cáru. Tak snad to nějak zvládneme....a jak ty?

anabella_lee
autor
4. kvě 2012

@pincik Ahojky, Provera má podpořovat ovulaci, pokud se bere před ovulací, pokud je ovulace později, tak opravdu k ní pak nedojde. NO já přibrala 5kg a dolů ani ránu ☹ takže vím o čem mluvíš, a týrat si tělo nějakou dietou, když se snažíme o mimi, mi příjde velká blbost.Já ted půjdu na hormonální profil a pak taky jdeme do Cáru...ale v Ostravě, tak snad to k něčemu bude...v OL jsou prý lepší, ale zase jezdit tak nějak často se těžko dá.

pincik
7. kvě 2012

@anabella_lee Proveru už teda neberu a menstruace i ovulace po té laparoskopii zatím je. Jen to těhotenství zatím nic ☹ S manželem jsme si řekli, že to po té laparoskopii necháme chvilku přírodě a když se do léta nic nezmění, tak pojedeme znovu do CARu. Jezdíme do Prahy, ale jsme od Chomutova, takže nám to zabere tak půl dne. A zrovna moc se mi tam teď jezdit nechce, protože jsem pul roku v nové práci a zaměstnavateli se s našimi záměry rozhodně svěřovat nebudu 🙂 Byla bych nejradši, kdyby to teď už šlo přirozeně. V nemocnici mi říkali, že většina žen po laparoskopii otěhotní do půl roku, i když jsem tu četla,že to plno ženám nepomohlo, tak stále věřim, že to půjde. U nás bylo všechno v pořádku, hormonální profil, spermiogram apod. A s těmi kily taky nic drastického dělat nebudu, dieta mi přijde pro miminko horší než pár kil nahoře 😉

krista1
8. kvě 2012

@anabella_lee No u mě nic nového,já jsem dobrala clostilbegyt a pak mám přijít až na kontrolu.Jinak nic nového.To jsem nevěděla,že v ostrave je CAR a v jaké nemocnici?Jj,chápu,jezdit do OLmiku by se mi taky nechtělo 😖 Jinak jsem taky přibrala 2Kg,ale taky nejdou dát dolů,asi po dobu co bereš hormony to prostě tak je,až je vysadíš,tak se to upraví,kdy jdeš na ten hormon.profil?

ebsian
8. kvě 2012

@pincik Ahojky, mně teda nejspíš hodně pomohla dieta.. 🙂 A také posilovna.

Jenže není dieta, jako dieta. Jedla jsem málo, ale zdravý životní styl. Jídlo 5 krát denně.

pincik
8. kvě 2012

@ebsian já se přiznám, že ty kila až tak moc neřeším, nadváhu nemám, tak co 😉 JInak nejím nějak nezdravě nebo moc, ale musela bych hodně cvičit a na to teď stejně nemám čas. Jen o víkendech.

ebsian
8. kvě 2012

@pincik Já jen, že jsem vážila hodně, takže mě osobně nejvíc zřejmě zabralo to, že jsem moc zhubla. A jelikož jsem se dřív snažili bez výsledku - několik let zpětně - a teď po zhubnutí neplánovaně jsem otěhotněla jaksi ihned, když to spíš ujelo..Tak jsem koukala jako blázen. A přiznávám to té váze. I doktorka mi to tak potvrdila.

pincik
8. kvě 2012

@ebsian já mám při 175 cm 68 kilo, tak u mě to snad vahou nebude. Nebo teda žádný doktor, u kterého jsem byla, mi nic neříkal...

anabella_lee
autor
10. kvě 2012

@krista1 no je to v centru, to není nemocnice, jen specializovaná klinika asistované reprodukce. čekám až mi darazí MS a půjdu nejprve ke svému lékaři na ten hormonální profil a pak se uvidí. Jinak kila se drzí pořád nahoře měřím 164 a mám 64-65kg tak to je pro mě hodně, měla bych mít 60. což jsem před tím měla 😀

lucijeta
10. kvě 2012

@ebsian
@pincik
@anabella_lee
holky jak dlouho jste tu proveru braly? mně ji dr. napsala na půl roku, ale rozhodla jsem se ji teď po 4 měsících vysadit. už mám 4 kg nahoře a obsypaný dekolt a záda a léto se blíží 😅 a hlavně se bojím blokování ovulky, ptotože ji mívám až po 16DC kdy ji začínám brát 😒

pincik
10. kvě 2012

@lucijeta Já jí brala 6 měsíců...

anabella_lee
autor
10. kvě 2012

@lucijeta já ji měla 3 měsíce, na srovnání cyklu, ted je první měsíc po vysazení a MS zatím nikde, takže mi to moc nesrovnalo 😒 a na vyvolávačku nemůžu, nebot musí přijít sama, bez jakéhokoli hormonu, když mám jít na ten hormonální profil. Brala jsem ji od 15Dc-25DC.

naomi6
10. kvě 2012

Ahoj holky, já kdysi brala proveru na srovnání cyklu. Nedělala mi vůbec dobře a přibrala jsem po ní. Otěhotnět se mi při ní nepovedlo. Pak mi nasadil dr. utrogestan a ten jsem snášela v pohodě, cyklus se krásně srovnal. Držím palce

pincik
10. kvě 2012

@anabella_lee Já jí měla taky 15 - 25 DC, menstruace vždy dorazila, i když někdy to bylo až o deset dní déle než měla. Před Proverou jsem měla tři měsíce ještě něco jiného... Teď si ale absolutně nevzpomenu, jak se to jmenovalo 😒 To sice menstruace chodila jak hodinky, ale měla jsem pak cysty a bolesti, tak mi dr dal Proveru... Tak zkusit ještě jiné léky? 😕
Už jsem slyšela i o srovnávání cyklu Femigardem, sama jsem ho brala jen měsíc, tak nevím.

pincik
10. kvě 2012

Ten lék před Proverou byl Norethisteron 🙂

lucijeta
10. kvě 2012

já jsem ji brala 16-25DC a do 2 dnů vždy došla ms, takže jsem měla jen 27 denní cykly a ovulku až kolem 17-18DC což se mi nezdá moc dobré 😒 vysadím a uvidím..

@pincik o tom femigardu právě uvažuju, slyšela jsem o něm jen chválu.. zatím piju kontryhel, maliník a kotvičník..

pincik
10. kvě 2012

@lucijeta Já jsem ho pila hlavně kvůli zvýšení děložní sliznice a pomohlo to už za ten měsíc. Mrzí mě, že nejde sehnat nikde v kamenném obchodě, alespoň u nás ne. Dřív jsem pila kontryhel, ale v CARu mi pak řekli, že pro miminko není moc vhodný, tak jsem ho přestala pít. Když on taky každý říká něco jiného 😒

anabella_lee
autor
11. kvě 2012

@pincik No tak nemá cenu nasazovat léky, když ještě není proveden hormonální profil, který právě ukáže co chybí, první co je udělat hormonální profil, aby se měl od čeho člověk odrazit. Zkoušela jsem různé věci pro srovnání cyklu, ale nic moc, Femigard jsem užívala 4 měsíce, a ted už 3 měsíce užívám Gynex. A nějakou extra změnu nepocituji tedy. Po proveře mi taky MS dorazila až 10 den, ne jak je napsáno do týdně v letáčku, to je fakt těžce informativní 🙂

lucijeta
11. kvě 2012

@pincik a neříkal proč není vhodný? no já ho piju jen během ms. Dnes jsem 14DC, proveru už nenasadím a uvidím co bude.. 😅

pincik
11. kvě 2012

@lucijeta Prý to není vhodné kvůli udržení plodu první dny. Aby nebyl samovolný potrat. Ale nikde jinde už jsem to neslyšela 😕 Předtím jsem ho pila i mimo MS, ale potom co mi dr řekl tohle už beru jen viamíny. Třeba to není tak úplně pravda, jen jeho hypotéza, ale radši...
Já jsem dnes 13DC a každým dnem by měla být ovulace, tenhle měsíc už se to určitě povede 🙂 Oboum dvoum 😉