Menstruace po vysazení hormonální antikoncepce

zuzi317
15. srp 2016

Ahoj holky, před měsícem jsem vysadila prášky a rádi bychom se snažili o miminko. Mohu se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s menstruací po vysazení antikoncepce ? brala jsem ji 6let, při ní jsem "menstruovala" v pohodě, vždy přišla, ale teď po vysazení stále nic, byla jsem na prohlídce u lékaře a prý mám endometrium ještě nízké a vaječníky se musí vzpamatovat. Tak bych ráda věděla, za jak dlouho dobu jste začaly menstruovat a tedy i ovulovat a zda vám bylo taky tak špatně ? od doby vysazení se cítím hrozně plná a "tlustší", není mi dobře od žaludku a zhoršila se mi kvalita vlasů ... děkuji za příspěvky ;)

denikzaslouzilemamy
22. srp 2016

@zuzi317 ahoj, mě vysazení HA vždycky rozhodilo na několik měsíců. Ms jsem při ní měla pravidelnou, ale po vysazení velmi nepravidelnou ms, která trvala třeba jen tři dny nebo naopak týden i více. Padaly mi vlasy, zbavovala jsem se vody, byla jsem nervní, měla návaly horka apod. Je to bohužel běžné, tělo se vzpamatovává.
Co ale můžu doporučit je pití kontryhelu, během jednoho měsíce mi ms srovnal na krásných 29 dnů a pak jsem hned otěhotněla 🙂

moncicakhj
23. srp 2016

Holky vy mě děsíte. Před týdnem jsem taky vysadila a modlím se ať nečekám věčnost. Už jsem chtěla mimčo dávno, ale brala jsem dál prášky, aby to náhodou nepřišlo moc brzy. A teď se zas bojím.... Doktorka mi předepsala prášky po kterých je prý opět rychlá ovulace. Tak jsem zvědavá... a GYNEX budu teď taky brát, tak snad trošku pročistí. Mám nějaký produkty od Energy a ty jsou vždy záchrana!

carmilla
24. srp 2016

@moncicakhj Ahoj. Podle mě to zase nemá cenu přehánět s různými preparáty, já jsem skeptik - stejně jich většina funguje na bázi placeba. 😉 Nejlepší je nestresovat a doufat v to lepší. Jakmile člověk začne nervit, tak se vypsychne a tělo si blokne už jenom tím stresem. 😉 Nesmíš ty diskuse brát zase tak doslova - za prvé - kdo žádné problémy po vysazení neměl (a těch bude většina), nemá potřebu to sdělovat na netu a vyhledávat diskuse na toto téma a zadruhé - ono to takhle napsané vypadá kolikrát přímo strašlivě, ale ve skutečnosti to není tak hrozné - alespoň u mě. Ano, určité změny pozoruji, ale zatím se nic dramatického, z čeho bych si vážně měla dělat vrásky, po vysazení neděje. 😉

moncicakhj
24. srp 2016

Tak, co taky v práci dělat, tak si furt čtu :D ... Já brala prášky 10let, tak jsem zvědavá, jak jsem si tělo zdevastovala. Ještě jsem je často střídala, protože mi rozhazovali menzes. Měla jsem s tím skončit už dřív. Chtěli bychom děcko, co nejdříve, ale zároveň příští rok plánujeme svatbu, a to s bubnem nechci být. Takže uvidíme, jak to vše dopadne 🙂

taptap82
24. srp 2016

Brala jsem prášky téměř 15 let, poslední rok jsem vystřídala různé, protože jsem krvácela i přes prášky v půlce cyklu. Vysadila jsem teď v únoru a teda peklo, krvácím co 10-14 dní, ale jen jednou za cca 35 dní se jedná o pravou menstruaci (to ostatní je buď hodně silné špinění nebo taková ta "hormonální" menstruace, je to rozdíl). Už jsem z toho na větvi, chtěli jsme mimčo. Doktorka naštěstí rozumná a řekla mi, že srovnávat hormonama mi to bude až úplně jako poslední řešení a poslala mě za bylinkářkou. No zatím bylinky na srovnání cyklu nepomohly. Teď mám pozitivní těhotenský test, ale do toho mám jednu z těch hormonálních menstruací, takže vlastně ani nevim, co mám čekat.
A jo, já po vyszaení přibrala 4 kila a to jim stejně a hýbu se víc. Hlavně teda na břiše, už se mě nekolik lidí netaktně zeptalo, jestli už se teda zadařilo a koukali mi přitom na břicho a pán v metru mě dokonce pustil sednout. A já to břicho mám prostě takhle nafouklý.
Tak doufám, že těhotenství vyjde, abych už ho nemusela furt skrejvat a měla jsem ho "legálně" 😀

mutsynka
30. srp 2016

Teda holky, úplně se děsím co mě čeká. Já vysadila po 15 letech 😒

zuzi317
autor
30. srp 2016

Holky mě už se to teď po tom měsíci vysazení všechno začínat rovnat, vlasy i pleť se lepší a já i "splaskávám", akorát jsem zvědavá, zda půjde mimčo, první menstruaci už jsem měla a teď uvidím, zda přijde ovulace ... spíš toho se bojím

dindinka88
7. zář 2016

Ahoj, taky bych měla dotaz.. Antikoncepci Microgynon jsem brala více jak 12 let, menstruaci jsem vždy měla pravidelnou. Další menstruaci po vysazení prášků jsem dostala po 31 dnech - 1.8.2016 a až dvacátý den ovulaci - 26.8.2016 (podle ovulačních testů). Vím, že je to individuální, ale co jsem pochopila, tak ovulace bývá uprostřed cyklu, mám tedy počítat se 40 denních cyklem, když ovulace proběhla dvacátý den? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale opravdu jsem toto nikdy neřešila a jsou to pro mě nové věci..

fallingstars
7. zář 2016

@dindinka88 Ahoj, já jsem po vysazení měla ovulaci většinou 17.-19. den (poznám to na sobě), a pak jsem to většinou po 14 - 15 dnech dostala. Ptala jsem se na to gyndaře a on řekl, že je to úplně normální, že spoustu ženských nemá ovulaci uprostřed cyklu. Jen pak prý nesmí být ta druhá půlka (po ovulaci) nějak kratší než asi 12 nebo 14 dní (nepamatuji si přesně), aby byl cyklus "plodný", takže mě i říkal, že čistě matematicky u mě není problém 😀 Snad jsem ho pochopila dobře, kyžtak mě tu někdo opraví. Můžeš mít prostě delší cykly, já asi nikdy neměla pod 30 dní...(ani před antikoncepcí).

evulina77
7. zář 2016

@dindinka88 ovulace nebývá uprostřed cyklu, ale cca 12 dní (může to být od 9 do 16 dní, jak u koho) před začátkem menstruace. Doba před ovulací může být různě dlouhá, ale doba po ovulaci je většinou stejná. Takže si počkej, jak to budeš mít teď a to bude zhruba tvoje doba. Takže pokud jsi ovulaci měla 20. den, tak budeš mít cyklus dle mého 32-33 dní...

dindinka88
7. zář 2016

@fallingstars @evulina77 Moc děkuji za vyčerpávající odpovědi! 🙂 Ovulaci taky na sobě poznám a ovulační test mi ji potvrdil, ale spíše mě rozhodilo, že už tak týden mám jemné bolesti, jak kdyby to mělo přijít a pořád čekám a nic, přitom dříve max dva dny bolesti, většinou jeden den a dostala jsem to 🙂

carmilla
7. zář 2016

@fallingstars Já jsem si první ovulaci po vysazení testla a vyšlo to asi na 19. den cyklu podle testu... Těch 28 dní cyklu a 14. den ovulace je takový ten učebnicový průměr, něco jako, že fyziologický tlak je 120/80... Spousta lidí to má jinak a jsou pořád v normě...Tím bych se netrápila. Ale informace, že od ovulace do mesntruace by neměl ten počet dní spadnout pod určitou hranici je pro mě nová (a užitečná), to jsem sama nevěděla...

fallingstars
7. zář 2016

@carmilla Našla jsem ještě, že se to jmenuje luteální fáze. Ale víc nevím a ani si to možná nepamatuju, tak radši ještě někde pohledej, abych to nerozšiřovala bludy 🙂

big_el
7. zář 2016

Mám ted druhou od vysazení a dostala jsem ji skoro na den přesně, takže se až sama divím. Ovšem poprvé byla slabší a tedka jeden den jsem ji měla dost, včera vubec a ted zase dneska to mám, tak to přičítám právě tomu vysazení, že to tělo je nějaký zblblý. Jinak se mic víc mastí vlasy a bohužel začínám pozorovat, že se vrací akné ☹ ..ale jinak jsem ok. Nemám tolik chutě na jídlo, mám pocity štěstí, větší chut na sex a i ho jinak prožívám..ale

carmilla
7. zář 2016

@big_el Jojo, taky mi přijde, že mě přecházejí takové ty "žravky". Mám podezření, že ve mně antina probouzela normální těhotenský chutě. :D Na váze se to bohužel zatím nijak zvlášť neprojevuje, aspoň myslím, moc často se nevážím...

mutsynka
7. zář 2016

@zuzi317 já si taky připadám nafouknutá (nateklá). Do toho mám strašně citlivé bradavky 😒

big_el
7. zář 2016

@carmilla o kila jsem taky nepřišla 😀 ale tak prostě snad se to ještě někam pohne, uvidíme. U mě to je i tím, že mám berle a moc se nehýbu no ..

kecupka66
26. zář 2016

Ahoj holky, já teda vysadila někdy na konci června těsně před svatbou...a od té doby jsem bez menstruace..☹ Nejhorší na tom je,že jsem i před tím, než jsem začala brát HA, měla menstruaci tak jednou za půl roku. Během braní HA bylo vše úplně pravidelné, vždy na den.
Na konci srpna jsem byla na gyndě a dostala vyvolávací injekci Agolutin, s tím, že mám přijít, pokud menstruaci nedostanu do 30 dnů..no něco přišlo, ale určitě ne menstruace..jenom dvoudenní špinění..ale já už znovu na tu injekci nechci. Přijde mi, že to nic neřeší, jenom velká dávka hormonů, která menstruaci uměle spustí..☹ tak teď nevím, co dělat. Přála jsem si otěhotnět, ale bez menstruace je to prý nemožné, říkal doktor..☹ Vím, že spousta žen má po vysazení HA problém s nepravidelnou menstruací, ale dost mě děsí, že jsem to měla tak nepravidelné i před HA.

andelka
26. zář 2016

@kecupka66 to bude chtít něco na podporu ovulace. Nečekala bych,zvlast když HA původní problém jen prekryla a po vysazení je to tam kde předtím. S HA má cyklus pravidelný každý,protoze je umělý.

Já jsem teď vysadila po třech letech tak jsem zvědavá. Ale už mám něco za sebou ( jedno vysazení ,dva porody a návrat cyklu po nich..), a vždycky to naskočilo,tak snad..

lentilkah
26. zář 2016

@kecupka66 Ahoj, na predchozi strance si precti muj prispevek. Doporucila bych ti ten Gynex, nebo kontryhelovy caj. Me uz se cykly drzi kolem 35 dni.

kecupka66
27. zář 2016

@lentilkah no kontryhelový čaj už piju delší dobu, dokonce i z čerstvého kontryhelu, o Gynexu jsem zatím jen slyšela, hlavně tady na diskuzích..musím vyzkoušet! Děkuju

maximys
27. zář 2016

Ahoj, tak já přidám jednu pozitivní zprávu. Antikoncepci jsem užívala asi 10 let, vysadila jsem v dubnu, první opravdová menstruace přišla za 28 dní po krvácení z vysazení (tak jsme se začali snažit), druhá přišla za 27 dní a třetí už nepřišla 😉 ale já musím teda říct, že jsem měla cyklus pravidelný ještě před antikoncepcí skoro jako hodinky... Co se týče pleti, tak určitě zhoršení jsem pozorovala, tak měsíc až dva trvalo, než se to dalo nějak do kupy, ale vlasy mi nepadaly a musím říct, že jsem byla najednou taková vnitřně srovnaná, bezdůvodně veselá, chuť na sex se mi trochu upravila do pozitivnějších hodnot (to ocenil hlavně manžel 😀 - i když v tomhle jsme neměli problém ani s antikoncepcí), menstruace po vysazení byla mnohem kratší a méně bolestivá než s práškama (to teda nechápu, ale byla jsem za to ráda 😀). Takže ať tady nejsou jen špatné zkušenosti. Každá jsme jiná a já všem přeju, aby se to u nich upravilo co nejdřív 🙂

zuzi317
autor
27. zář 2016

Ahoj, taky přidávám pozitivní zprávu, vysadila jsem HAK koncem července, přičemž ta poslední "prášková" menstruace po vysazení nepřišla, pak se mi zhoršila pleť i vlasy, byla jsem z toho docela zaskočená, nicméně v srpnu už přišla klasická menstruace a v půlce srpna i ovulace, dnes jsem 5+5tt 🙂 přeju všem, ať se to také brzy spraví a najdu tu další pozitivní zprávy ;)

kecupka66
27. zář 2016

Tak to holky oběma gratuluju! 🙂 jinak mně se po vysazení téměř nic nezměnilo..pleť je pořád stejná,jen jsem trošku přibrala,ale myslím že je to hlavně tím,že jsem bez menstruace,takže asi zadržuju vodu 🙂

mutsynka
9. říj 2016

Já teda taky pleť, vlasy,načasování menstruace v poho. Nepozoruju na sobě nějaký vizuální změny. Vám holky gratuluji k těhotenství 😉

cizinkaa
10. říj 2016

Ahoj devcata. Ja vzala 1.1.2016 po osmi letech posledni prasek, v lednu a unoru takovy prapodivny spineni, brezen + duben normalni menstruace a od kvetna jsem neplanovane v tom. 😃
Tak neztracejte hlavu! ☺️

mutsynka
10. říj 2016

@cizinkaa tý jo, hezký👍 Tak to gratuluji ✌

kecupka66
10. říj 2016

@cizinkaa to moc gratuluju!! 🙂