Nedaří se otěhotnět - pomůže znovu nasazení a vysazení antikoncepce?

maminkaodsofinky
27. črc 2018

Zdravím holky 🙂 👧 jdu za Vámi s trochu divným dotazem....již delší dobu se bezúspěšně snažíme o 2 dítko.Po vysazení antikoncepce mam vše dokonale rozhazené ( DC 42-50 dní,masnou pleť plnou pupínků,vysušené vlasy,nárůst váhy atd... 😢).Proto už ze zoufalství přemýšlím nad různým řešením .A napadlo mě zase začít jíst aspon 3 měšíce antikoncepci aby se cyklus opět srovnal a pleť zlepšila,poté antikonci opět vysadit a hned se zacít snažit.Měla jste to nikterá také takto a zadařilo se ? Děkuji za odpovědi ❤

jaaaninda
27. črc 2018

Zkušenost nemám, ale bála bych se, aby to pak nebylo ještě horší. Ano 3 měsíce po dobu brání budeš mít ms pravidelnou, ale to je jen pseudomenstruace řízená hormony a ne tělem. Antikoncepce problém jen překryje,ale nezmizí (příklad. Holkám v puberte s nepravidelným cyklem se dává antikoncepce,ale jak chtějí miminko a vysadila, tak s ms je problém stále). Může to pomoct,ale může být i hůř. Jak dlouho se snažíte? Já měla vždy dlouhé cykly a v početí mi to nijak nebránilo. Místo antikoncepce bych se zaměřila na poznávání vlastního těla a hlavně bych zjistila,jestli dochází k ovulaci, nejlépe měřením BT (třeba jen na 2-4 cykly jen pro zjištění té ovulace). Jestli k ovulaci dochází, tak dlouhý cyklus ničemu nevadí. Zkoušela jsi něco přírodního? Napr. Kontryhel, kapky gynex, nebo vitamíny stylu inofolic nebo nosifol?

maminkaodsofinky
autor
27. črc 2018

@jaaaninda snažíme se od ledna.Pila jsem kontryhel a brala listovku,ale poté jsem si připadala jak kdybych už byla těhotná 😯😂...ráno se mě zvedal žaludek a bolelo v podbříšku.Teď chci zkusit Gynex tak uvidím 🙂 ...ještě furt to není tak dlouho co se snažíme .

zdenkaell
27. črc 2018

@maminkaodsofinky cyklus se ti nespraví, protože s ha se nejedná o cyklus ale pseudocyklus. Řešila bych s gynekologem. Já měla na nepravidelný cyklus nasazenou Proveru a zabrala hned 2. měsíc.

maminkaodsofinky
autor
27. črc 2018

@zdenkaell Provery se bojím moje mamka po ní málem vykrvácela a kamarádka zkončila na JIP 😢

jaaaninda
27. črc 2018

@maminkaodsofinky dej svýmu tělu čas, je ještě brzo, ta antikoncepce si nemyslím, že je dobrý nápad. Já měla před prvním cyklus 61 dnů a malej se zadařil ve druhém cyklu. Po porodu a vysazení prášků 120dnů a více, takže za rok 2017 jen 3 ovulace a stejně se na tu 3. "zadařilo" (zamlklé). Po zamlklém se mi cykly trochu upravily na (35-48 dnů) a v červnu se zadařilo. Pokud dochází k ovulaci, tak bych do těla hormonama zatím nevrtala. Můj doktor s těmi cykly nic nedělal, až mi to bylo divné, ale teď mi tak nějak došlo, proč do toho vrtat,když to funguje,i když ne učebnicově. Po roce snažení by to řešil už asi rovnou clostillbegytem.

monikaa91
27. črc 2018

Mě gynekolog taky doporučil nasadit na 3 měsíce antikoncepci na srovnání cyklu. Bez vyvolávačky jsem ms vůbec neměla. Odmítla jsem to a začala brát bylinky (konkrétně bylinkovou kúru od Naděje), které mi cyklus “nahodily” a srovnaly 🙂

janapetrvalska
27. črc 2018

me po vysazeni fungoval cyklus pul rok pak zacal haprovat, srovnal se cca po pul roce. Telo se musi vycistita stovnat , v te dobe mi pomohla pupalka , ale spis bych sla na hormonalni profil k DR. jestli nahodou neni problem i nekde jinde .. stitka, apod. jinak k dotazu pokud si chcesjeste vic rozhodit cyklus tak antinu ber, vzhledem k tmu jak reagujes tak ti to nepomuze. Nasadit vysadit se vetsinou pouziva u endometrioze, kdy prasky jako by zastavi rozvoj , ale taky se enkdy stane ze ne ... doporucuju resit s dr. a nehrat si na doktora, dobry doktor poradi nejdrive prirodni veci jako treba pupalka, gynex , nosifol atd. kazda jsme jina a kazda reaguje na jine veci a ruzne

nikolspace
27. črc 2018

Ma srovnání cyklu a i na plodnost zkus gynex nebo maku peruanskou 🙂

priefi
27. črc 2018

@maminkaodsofinky tohle Ti cyklus nezlepsi 😉 spis Ti to vic rozhazi

jankol
27. črc 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@maminkaodsofinky Myslím že to není dobrý nápad jí znovu začít brát, já bych ji nechala vysazenou a počkala, až se ti cyklus upraví, protože po vysazení to budeš mít zase to stejné. Tělo se potřebuje očistit.

priefi
27. črc 2018

@maminkaodsofinky a neuvazujes nad kortyhelovym cajem nebo gynexem?

iva_kucerova
28. črc 2018

Ahoj,já to zhruba tak měla,jen jsem antikoncepci nakonec nasadila asi na tři roky, protože se změnila situace,a po vysazení jsem otěhotněla hned,bylo mi to doporučeno doktorkou.Poprvé to sice nevyšlo a potratila jsem,ale hned další měsíc bylo všechno v pohodě s teď jsem ve 4.měsíci

maminkaodsofinky
autor
28. črc 2018

TAK HOLKY NAKONEC PO PORADĚ S GYNEKOLOŽKOU ZKUSÍM UŽÍVAT GYNEX A POKUĎ BY SE SITUACE NEZLEPŠILA PODSTOUPÍM DALŠÍ VYŠETŘENÍ.....JINAK ŠTITNÁ ŽLÁZA OK, ČÍPEK NAPROSTO V POŘÁDKU A OVULACE BY PRÝ TAKÉ MĚLA BÝT OK 🙂.TAK JEŠTĚ NECHÁM TĚLO PROČISŤOVAT 😊.JINAK MOŽNOST ZNOVU NASAZENÍ ANTIKONCEPCE EXISTUJE ALE DĚLÁ SE TO JAK U KTERÉ ANTIKO. :/ .

girl.misel
Autor odpověď smazal
Zobraz
saminomimino
28. črc 2018

nechápu jak může někdo myslet že do sebe 3 měsíce bude cpát umělé hormony a pak po vysazení bude jak rybičky 😀 naopak pak se tělo měsíce ne li roky opět snaží být samo sebou najít si svůj rytmus,spíše přijít na to kde je problém,pokud je špatný cykus,tak na vině může být cokoliv,od cyst a myomů až po disfunkci jater,štítné žlázy,cukrovka,cokoliv,vše v našem těle ovlivňují hormony jejich nadbytek nebo přebytek dělá v těle nepořádek,ny cyklu je to pak hned poznat,pokud jsou vyšetření negativní,jako první pomoc asi bylinné tinktury(gynex a podobné)bylinky,návštěvu ne jen klasických lékařů a nechat si projet celé tělo,včetně srovnání psychiky.Já vždy fungovala jak hodinky,jak v těhu tak mimo něj,cyklus jsem znala dokonale,no a nedávno jsem prodělal zamlklé těhu a následnou revizi,od té doby zápasím s cystou,divným cyklem,vůbec se nepoznávám,ale věřím že přírodníma produktama se to dá vše eliminovat a nasazení HA je úplně nesmyslné řešení ač mi ho též navrhovali,držím palce

martinika
31. črc 2018

@maminkaodsofinky Nám na otěhotnění pomohlo Fytotonik a Vitatonik. Jestli neznáte nebo nemáte možnost sehnat, můžu pomoci. Je to sice dražší, ale nám to pomohlo, takže pro nás to vyhozené peníze nebyly a může to užívat i chlap pro podporu zdravých spermií. A to nám na Centru pro podporovanou asistenci nedávali šanci na přirozené otěhotnění.

marketinnka
4. srp 2018

@maminkaodsofinky no tak s tou listovkou na tom neco bude, taky ji beru a mam stejne priznaky, mela by ale pomahat🙂 hruza