Nedaří se - první návštěva lékaře

malinkaelinka
10. lis 2018

Ahoj všem,
půjdu rovnou k věci. V dubnu 2017 jsem si nechala vyjmout Mirenu a od té doby máme nechráněný styk. Miminko si s manželem přejeme - má to různé fáze. Od "asi teda jo" po "okamžitě chci být těhotná" přes "je mi to jedno" po aktuální stav "mám spoustu jiných zájmů a miluju náš bezdětný život, ale jak vidím mimino, je mi do pláče, že já svoje nemám". Zkrátka dozrál čas na to, přiznat si, že je něco špatně a začít to nějak řešit. Co mě čeká jako první u lékaře? Jaké testy a prohlídky, na co se mám připravit? A co manžel, na spermiogram mu žádanku vypíše můj gynekolog nebo musí někam extra? Nejsem plně rozhodnutá tenhle krok udělat, pořád bych tomu raději nechala přirozený vývoj, ale nerada bych se přirozeně vyvinula k tomu, že mi bude pětatřicet a zjistím že mému otěhotnění brání nějaká banalita a už jsem dávno mohla být zasloužilá matka fotbalové jedenáctky. Jinak my sami kromě sexu neděláme nic extra, někdy na jaře jsem brala asi dva měsíce gynex, pak jsem se na to vyprdla a to je vše.

kaaaciii
12. lis 2018

Naprosto s tebou souhlasím. Cítím to stejně jako Ty. Bohužel já mám tu nevýhodu, že mě rovnou gynekoložka řekla, že když to nepůjde, tak rovnou půjdeme do CAR a nenabidla, že by udělala HP ona... Což já se bránim tomu jít někam do CAR.. ☹

vineta
12. lis 2018

@normalnimatka Díky za příspěvek, rozhoupal mě k objednání na Dornovu metodu, tak jsem na to zvědavá 😉

jednaholkaa
12. lis 2018

My jsme si nechali udelat vysetreni po 4 mesicich snazeni. Pritel spermio a ja hormonalni profil atd.. vse klasicky v CAR a zdarma. Pak jsme tomu nechali volny prubeh a povedlo se. Ale ja rada vim dopredu jak na to jsem a co muzu cekat. Treba kdyz jdu nakupovat jestli mam penize v penezence 🙂) Pres rok neuspesne snazeni uz zavani problemem s plodnosti .. samozrejme nemusi byt ale muze. Treba jenom maly zadrhel nekde. Drzim palce!

biedronca
12. lis 2018

@kaaaciii Nebraň se tomu neni proč. Ten hormonalní profil, odběry krve, folikulometrii - ultrazvuky jestli dochází i ovulaci a spermiogram udělají. A ttím to může pro tebe skončit 🙂 Nebudou tě do ničeno tlačit... opravdu si nespojujte CAR = umělé oplodnění.
Oni nabídnou varianty, možnosti, nástřel.... pomohou, pobídnou a vysvětlí.Ale všechno ... všechno je na vas. Nahodou, bud rada, že gyn nabídla že kdyz to nepůjde, rovnou Vas pošle do CAR. co by za takový přístup jina dala... spousta holek si ten CAR vyhledava a objednava sama, na vlastní "pěst".

tulikiss
12. lis 2018

@kaaaciii CAR ale neni jen o umelem oplodneni, je to centrum kde ti udelaji vsechny potrebne vysetreni a dokazou urcit zda je nebo neni u vas nejaky duvod proc se nedari. porad lepsi se nechat vysetrit nez se x mesicu nebo let snazit a pak zjistit, ze je tam nejaka blbost, ktera se da vyresit praskama a vy jste jenom ztracely cas.

merope
12. lis 2018

@malinkaelinka Nevím, jak to mají v jakém centru, ale třeba v Gennetu v Praze můžeš jít na krev kvůli hormonálnímu profilu kdykoli mezi 7:30 ráno a 15:00 odpoledne (v pátek do 14:00) a většinou se nechodí přesně ten konkrétní den cyklu, ale plus-minus nějaké dny (protože o víkendu tam nikdo není) a kdybys to nestihla v jednom cyklu, tak pokud nespěcháš, holt cyklus počkáš.

A co se týče vyšetření, tak doktoři tam jsou často ještě déle. Opravdu to není tak divoké, jak to vypadá. Já učím na VŠ, takže pevně daný rozvrh, občas problém nějak poskládat všechna vyšetření, ale taky to jde. Ač se divím, tak i teď v těhotenství se mi to daří zatím vcelku slušně skládat - a to to mám tento semestr šílené a volno mám v podstatě jen 2 dny v týdnu (jako tak, že můžu k doktorovi), s přimhouřením očí a nestíháním ještě jeden den navíc. A zatím to jde. Oni se opravdu hodně snaží vyjít vstříc. A pokud to nemáš týden a týden, ale třeba různé dny v týdnu různě, tak to je úplně v pohodě.

malinkaelinka
autor
13. lis 2018

@merope Díky za info, já začnu u svého doktora, toho mám kousek (asi 15 km), nejbližší centrum co jsem tak koukala, tak je ode mě asi 45 km, z práce dokonce 6o a fakt ne po dálnici :D takže to by byla nejzašší možnost no... o víkendu to mám dostat, tak se objednám pak na další týden a uvidíme, co se bude dít...

merope
13. lis 2018

@malinkaelinka Tak to pak jo, pokud bydlíš někde daleko od podobných center, je nejlíp začít u toho gynekologa. Držím pěsti.

jasemin26
16. lis 2018

Ahoj,ja byla taky ns prvni prohlidce vcera, psni doktorka me prohledla,udelala ultrazvuk...v pondeli me ceka dalsi..az bude menstruace mam dorazit na ktev... pro pritele jsem dostala žádanku na spermio..takze si myslim ze ty to budes mit podobne

marketa1218
20. lis 2018

Ahoj, nečetla jsem všechny komentáře, ale také jsem váhala stejně jako ty, do jaké míry to ještě nechat na přírodě a do jaké míry to začít řešit. Ale mám asi štěstí na dobrého gynekologa a ten se začal ptát sám, co mi a miminko, Tudíž jsem se o tom tak nějak rozpovídala a už to jelo samo. Snažíme se tak nějak asi dva roky. Říkám tak nějak, protože to beru bez kontroly ovulace a jenom nechráněný styk, když se nám zachtělo 🙂 Otěhotnět takto jsem si přála, nicméně to se nepovedlo.
Takže u mého gynekologa jsme začali tím, že mi nabral krev, udělal hormonální profil a postupně zkontroloval ovulaci, zda vůbec je. Vše v pořádku, manžela poslal na spermiogram, poprvé mu vyšly špatné hodnoty. Nasadil nám nějaké vitamíny a zhruba za půl roku se spermiogram opakoval, už to manželovi vyšlo dobře. Nicméně miminko nikdo,
Můj hormonální profil je v pořádku, ovulaci mám a pokud se nám nepovede třeba ještě přes svátky, tak mě v lednu čeká laparoskopie vejcovodů. Toho se trošku bojím, potom se uvidí.
Jako poslední řešení je tedy CAR, já jsem tam nechtěla hned no a ráda bych se tam ani nedostala, ale to určitě každá z nás.
Teď jsem se ještě začala zajímat o cvičení Mojžíšové. Držím nám všem palce, jak zjišťuji někdy je to běh na dlouhou trať!

mona91
20. lis 2018

@marketa1218 mužů se zeptat proč hned chirurgicka laparoskopii? Mě dělali průchodnost vejcovodu s kontrastní látkou pod ultrazvukem výsledek je raz dva a je to ambulantní zákrok na půl hodiny i s prohlídkou.

jednaholkaa
20. lis 2018

@marketa1218 Ja jsem mela taky vse v poradku. Byla jsem u fyzioterapeuta a ten me rekl, ze mam nakrivo panev. Udelal me mobilizaci kostrce pres konecnik - rikal, ze mojzisovou cvicit nemusim. Dva mesice na to jsem otehotnela. Doporucuju drive nez laparoskopii zajit k fyzio..

marketa1218
21. lis 2018

@mona91 také se mi na laparku moc nechce, ale takhle se prý zjistí daleko více. V případě, že by přišli na nějaký jiný problém, mohou ho hned v zákroku odstranit. Každý lékař má trošku jiné postupy. Tak uvidíme

marketa1218
21. lis 2018

@jednaholkaa chystám se na to, ale musím nejprve u obvoďáka získat poukaz, abych to měla na pojišťovnu.

mona91
21. lis 2018

@marketa1218 to je pravda mě říkali ze kdyby tam byla nějaká malá nepruchodnost ze to roztáhne i pod tím ultrazvukem. Mě to jen překvapilo ze hned laparoskopii ale je pravda ze co doktor to názor a přístup...

marketa1218
21. lis 2018

@mona91 A pomohlo vám to k miminku?

mona91
21. lis 2018

@marketa1218 ten test? Nene vejcovody byly pruchodne bez překážky. Mě řekli ze neovuluju a neragovala jsem skoro na žádnou stimulaci. A váha problém do toho psychicky po roce v gennetu totálně v háji. Pak jsme přešli k apolinari na začátku června, tam ze v září IVF a mezitím endkoribolog obezitolog nutricni a psycholog. Všechno během června hotovo nasazena léčba na hypofunkci štítné zlazy pravidelně schůzky s psycholozkou u apolinare a najednou 16kilo dole a v červenci jsem zjistila ze jsem těhotná...

marketa1218
21. lis 2018

@mona91 No, teda, tak to jste se docela naběhala i já mám hypofunkci štítné žlázy, ale o té už vím nějaký ten pátek a beru léky. Jsem pod kontrolou endokrinologa a nějaké to kilčo navíc mám také, co si budeme povídat. Ono se po té laparce nechává ještě tak tři měsíce zda to neppřijde přirozeně. Prý se to někdy povede, když se ty vejcovody jakože "prošťouchnou" a spermie má tak lepší přístup k vajíčku. Teprve potom, když se nepodaří přijde na řadu CAR. Ale ještě chci nejdříve zkusit fyzioterapii a cviky od Mojžíšové, no co by jsme pro ty miminka neudělaly, že jo. A vám se nakonec podařilo přirozeně? Jinak moc gratuluji!

mona91
21. lis 2018

@marketa1218 nakonec Jo ještě jsem přesvědčovala doktora ze nemůžu byt těhotná když rok poslouchám ze jsme neplodna - v gennetu se mnou byli rychle hotovy ze sama přirozene nikdy neotehotnim. U apolinare úplně jinej přístup. Musela jsem otěhotnět na konci června hned po MS a týden predtim než jsem to zjistila tak jsem odtahala 3,5tuny dřeva za sobotu a prte se drzi a vypada ze se má skvele 😂 jinak Dekuju 🙂