Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nejde nám otěhotnět -> jaký je postup (doktoři, atd.)?

lovelik
4. dub 2017

Ahoj holky,
rok se snažíme a nic, jdu si k vám pro radu... jaký je teď postup? V lednu jsem byla u doktora a řekl mi, že v červnu na kontrole se budeme bavit co dál, vychrlil na mne spoustu informací, ale vůbec jsem je nevztřebala....jak se to tedy řeší?
Jak skontroluje mne? Jaké vyšetření? Léky?
Co čeká partnera?

Děkuji moc, chci být aspoň trochu připravená 😊

pedovr
4. dub 2017

Dobrý den, my se také dlouho snažili a nešlo nám to. Jednou jsem četla jednu debatu, kde ženy řešily, že nemůžou otěhotnět, tam jsem se dočetla o kapkách ( JEŘÁB PTAČÍ TINKTURA), kde ženy popisovaly, že po užívání jedné až 3 lahviček,po dvou letech snažení otěhotněly. Jelikož jsem se 3 roky léčila se spodkem, ureoplasmata, infekce a podobně, dokonce jsem byla i na laparoskopii, kde mi nic nezjistili, můj pan Dr mě vyléčil a my se začali snažit od září minulého roku jsem jedla Femibion 1 a pila kontrihelový čaj, vždy na začátku prvniho menstruacniho cyklu na lačno a večer po dobu 8 dnů. Když jsem zjistila účinky kapek JEŘÁB PTAČÍ kapala jsem si 20 kapek rano - odpoledne - vecer, vzdy pul hodiny před jidlem a půl hod jsem po nich nejedla. Po jedné lavičce užívání, jsem otehotněla a já byla šťastná!!! Manžel už byl objednaný na spermogram. Hlavně budte v klidu, vypněte, já se soustředila na plánování dovolené a říkala si, že se nám mimi podaří právě na té dovolené a ejhle, to naše malé štěstí za námi přišlo v tu chvíli kdy bych to nečekala!!! Hlavně nebuďte smutná, vše má svůj čas!! 😊

listopadka1
4. dub 2017

Ahoj, my jsme na tom byli stejně. Po tom roce nás poslali na kliniku asistované reprodukce, kde nás oba vyšetřili -mě normálně gynekologicky, ale brali mi i krev, a manželovi dělali spermiogram. Pak navrhli řešení -v mém případě byla jasná diagnóza už od gynekologa,mám polycystické vaječníky, tam je šance na přirozené početí minimální. I tak nám doporučili nejdřív zkusit inseminaci, která je neinvazivní a plně ji hradí pojišťovna. To V podstatě vypadalo tak, že jsem dostala hormony na úpravu cyklu a vyvolání ovulace, v den ovulace pak manželovi vzali sperma, vyčistili ho a zavedli genitálně katetrem, to je úplně bezbolestné, ambulantní, trvá to pár minut. Ale už od začátku nám nedávali moc šancí, že s těma mýma vaječníkama to asi nevyjde. Byli jsme na tom dvakrát a nevyšlo to ani jednou. Pak už pro nás zbývalo jen IVF, to jsme podstoupili a tam jsme měli štěstí, měla jsem dost vajíček a dost embryjí, takže ze dvou zavedených máme teď holčičku a ještě nám zbyla zmražená.
Určitě to řešte s doktorem a připravte se i na možnost umělého oplodnění (já teď z legrace říkám, že je to vlastně výhoda, člověk může opravdu dobře plánovat a nemusím se po zbytek života unavovat s antikoncepcí 🙂 ), ale do té doby můžete zkusit i nějaká ta homeopatika nebo bylinky, jak je psáno výše. Já tomu moc nevěřím, ale může to člověka uklidnit a na početí má stejně největší vliv psychika.

kacaba_s
4. dub 2017

Ahoj, také už se rok snažíme a stále nic. Doktor mi udělal biopsii, bohužel s né moc dobrým výsledkem, mám asi nějak prý zpomalené hormony? nejhorší je, že doktor toho vždy vychrlí tolik a najednou, že na něj koukám jak puk. Teď mě čeká laparoskopie. Holky napište prosííííííííím jak to probíhá a na co se mám připravit....
A jak se hodit do ,,psychické" pohody? Máte nějaké rady? Ono se to řekne, ale je to těžké a někdy už je toho moc.

no_title
4. dub 2017

zkusím to sepsat v bodech, jak se postupuje 🙂
1. udělá se spermiogram a zjistí se, zda máš ovulaci (folikulometrií - Ultrazvuk cca 12. den cyklu) a dostatečně vysokou sliznici
Od toho se to odvíjí dál, pokud je špatný spermiogram, doporučí se vitamíny (asi Selzink a Nosifol) a pak kontrola, pokud není ovulace, může se sledovat ještě příští měsíc a pak kdyžtak prášky Clostilbegyt.
Nízká sliznice se dá řešit bylinkama, můžeš zkusit kontryhel, ten osatně můžeš brát i teď
Pokud ovulace je, tak bych se Clostilbegytu vyhla (někdy ho dr. píše automaticky, i když ovulace je)
2. Další postup je obvykle laparoskopie - zjištění průchodnosti vejcovodů.
3. Pak kdyžtak IUI - to je taková lehčí stimulace léky a pak 11. den cyklu jdeš na ultrazvuk a zavedou ti kdyžtak katetrem spermie partnera. Je to o něco lepší než normální styk, protože to obchází autoimunní reakci organismu.
Ale jako první bych zkusila být tebou bylinky a vitamíny. Můžeš zkusit ze začátku Inofolic 2 sáčky denně, kontryhelový čaj a vitamín D. A zkusit cvičit metodu Ludmily Mojžíšové, to je taky metoda první volby, na youtube je nějaký set cvičení. Tím nic nepokazíš 😉

bethys
5. dub 2017

také mě doktorka chtěla začít léčit až po roce. do té doby jsem brala gynex, zelený ječmen a chlorellu a miminko přišlo dva měs. po zel. j. + ch. a tak 3 týdny po braní gynexu. další prima ucelené rady píše jedna por. asistentka zde http://www.strom-zivota.net/jak-podporit-poceti

lovelik
autor
6. dub 2017

@pedovr Děkuji za odpověď, už jsem si kapky pořídila, já už zkusila vše možné, od ledna cvičím i cviky paní Mojžíšové a každý měsíc chodím na kontrolu a odblokování....Moc děkuji za radu, snad kapičky zaberou 🙂

@listopadka1 moc děkuji za odpověď, snad se umělého oplodnění vyhneme, ale je dobré, že je tu i tahle možnost. Já jsem snad po gynekologické stránce v pořádku, tak doufám, že už k nám mimi bude chtít přijít 🙂

@kacaba_s držím palečky, ať vše dobře dopadne 🙂 Jinak co se týká psychické pohody, ja jsem začla těď 3x v týdnu cvičit a hubnout, dost mi to pomáhá, někde jsem četla, že to k otěhotnění pomůže (měřím 178 a 78 kg, což je v normě, ale jen pro svůj pocit)

@no_title Moc moc moc děkuji za sepsání bodů, přesně tohle jsem potřebovala - body, aspon trošku vím, co nás čeká. Co se týká bylinek a vitamínů, tak beru mamavit a teď i Jeřáb ptačí a ještě si asi koupím ten Inofolic, Ludmilu Mojžíšovou cvičím každý den od ledna 🙂

@bethys jeeee moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko, snad se nám taky zadaří, ten gynex je dobrý, to jsem kdysi taky brala, když jsem měla nějaké problémy, ale teď ne...možná ho mám ještě doma, tak si asi budu kapat, myslím, že bylinkami nic nepokazím...

pedovr
6. dub 2017

@lovelik věřím, že se Vám to brzy podaří, hlavně se neutapejte v depresich, myslete pozitivně, také jsem cvicila Mojžíšovou, děláte pro to maximum!! ❤ 😊

Sem začni psát odpověď...

Odešli