Nepravidelné cykly, zjištění ovulace. Kdy začít s ovulačními testy?

makmak28
17. kvě 2023

Ahoj ženy 🙂
Obracím se na všechny zkušené testovatelky, především na ty, které mají/měly nepravidelný cyklus.
V říjnu jsem měla poslední HA, dostavilo se spádové krvácení a od toho jsem počítala 1DC. Byla jsem připravená na to, že se tělo nejspíš bude vzpamatovávat a cyklus bude rozházený... První dva cykly 42, další dva 37, další 33 a teď zase 43. Nejsme v žádném intenzivním snažení ale chci vědět, zda vůbec ovulku mám. Měření BT je u mě passé, zatím zkouším zaznamenávat hlen a čípek ale přiznám se, že jsem na to trošku levá... 😅
Můj dotaz zní, kdy začít s ovulačními testy, když je takové rozpětí?
Momentálně jsem 4DC a moje úvaha byla začít 19 (bráno nejkratší cyklus 33-14). Co vy na to?

verisek001
17. kvě 2023

Nejlepší cesta, jak zjistit ovulaci, je objednat se na folikulometrii na gyndu. Také jsem po vysazení HA měla cykly od 24 do 44 dnů a pak se ukázalo, že ovu ani nemám a spontánně se mi objevila zhruba po roce od vysazení HA. Jinak pokud byste ovu neměla, tak se to řeší léky Clostilbegyt nebo Letrozol. Jinak co se týče ovu testů, tak jsem taky nevěděla, testovat (to jsem teda ještě ani nevěděla, že ji stejně nemám).

lencaa11
17. kvě 2023

@makmak28 test ovu dělat od konce Ms do další Ms 2 krát za den jinak k lékaři a ten se podívá na ovualci to taky není úplně na 100% jistý udělala bych si u lékaře test na zásobu vajíček a hormonální profil

kadz
17. kvě 2023

Za me je teda nejspolehlivejsi mereni bazalky... Prvich par cyklu a pak k tomu pridat i ovu testy, az budes vedet kdy ovu zhruba chodi...

adruska27
18. kvě 2023

@makmak28 já mám také nepravidelnou ms a cykly mám okolo 35 dnů v průměru a dr mi říkala, že dříve jak od 16DC nemá smysl nic řešit, já tedy netestuji, ale vždy od toho 16DC se snažíme více, než normálně 😁😁

lencaa11
18. kvě 2023

@adruska27 každé tělo reaguje jinak tak že bych test dělala od konce Ms do další Ms nelze říct testuj te od 16 DC 🤷🙈

makmak28
autor
18. kvě 2023

@kadz s testováním BT váhám, protože v noci často vstávám, někdy i 6x tak si nejsem jistá, zda by to bylo směrodatné. Kolik hodin v klidu je třeba, aby se naměřilo správně?

krisstina93
18. kvě 2023

Ten ovulacni test ji ani zachytit nemusi, musela by sis ho dělat aspoň 2x denně. Ale u nepravidelných cyklu těžko říct, jednou ta ovulace muze přijít dřív, jindy zas mnohem dyl. Takže bych pro sichr testovala od nějakého 10dc až do doby, než přijde ms nebo ten test teda bude pozitivní.

adruska27
18. kvě 2023

@lencaa11 jo, však jo, já jen říkám, co mi říkala dr, předávám zkušenost 🥰 když jsem já testovala, tak vždy hned po skončení ms 😁

kadz
18. kvě 2023

@makmak28 nekde sem cetla 2 hodiny, nekde 4 hodiny... Ja se merila i na nocni.. muzou tak ale být i odchylky v teplote.. ale porad si myslim, ze je to nejlepsi metoda ..to telo jinak lip nepoznas.. a kazdej test nemusi byt funkční. Moje dr mi rekla, ze se mam vykaslat na testy.

makmak28
autor
18. kvě 2023

Dámy, díky moc za rady. 😊 Zkusím ovu testy klidně i 2x denně, podědila jsem zbylých x krabiček po kamarádce, když jí tt konečně ukázal // 😁 a zkusím zaznamenávat i tu BT a až půjdu na gyndu na kontrolu, tak se tam zmíním a uvidíme, na co přijdem. 😉