Neustálé otázky na těhotenství. Jak řešíte?

17. dub 2023

Zdravím, máme pár měsíců po svatbě a rok se snažíme o miminko. Zatím k nám nepřišlo, do toho beru nějaké hormony,po kterých přibírám a ze všech stran slyším otázky na tehotenstvi, kolikrat mi lidi uz skoro gratuluji. Uz mi to leze krkem😳 jak to řešíte?🙄

pilzzee
17. dub 2023

Uplne jednoduse. Brali jsme se, az uz byl syn na svete. Nemela jsem nervy na to poslouchat tyhle kecy 🤣 Lidi by za tyto otazky zaslouzili po rypaku.

queequegg
17. dub 2023

Na otázky zda jsem těhotná jsem se podívala tázajícímu do očí a nahlas řekla Nejsem těhotná, jen tlustá. Podruhé už se nikdo nezeptal.

pajusz
17. dub 2023

Čistě za sebe: lidi v mý sociální bubline by věděli jak se věci mají, kdyby se i přesto ptali tak bych jim řekla že je mi to nepříjemný ať to prostě nedělají. A těm ostatním bych řekla že děkuji za zájem, ale až to bude aktuální jistě se to dozví včas, netřeba se ptát. Třeba se chytnou za nos. Tyhle otázky nesnáším, přece nevíme jestli to těm lidem nejde, nebo co se děje, každopádně nám do toho nic není.

autor
17. dub 2023

@queequegg jo, tohle obcas taky rikam😄

autor
17. dub 2023

Ja mam prave uz casto chut vsechny poslat do prdele😅jde hlavne o kolegy v praci… kdyz me treba trapi par dni, ze to zase nevyšlo, tak jsem ve fakt hodne blbym rozpolozeni a tohle me fakt boli a mam sto chuti to vsem rict, jen nepotrebuju to takhle vytrubovat do sveta. No, uz se tesim az to jednou vyjde🙏

janule0123
17. dub 2023

Kolik ti je ? Je to kam sunout? Jakoze bys rekla ze si chcete ještě užit toho bezstarostnyho života, akci, výletu, cestování … případně to hodit na kariéru… (jestli je to uveritelny)… někteří to ted svádí na zdrazovani 😄 jako těm mým lidem co me jsou blíž to tak nějak věděli, nebo se radši neptali, pripdne jsem rekla, ze věci někdy nejdou podle plánu, ze se uvidi … těm bystrejsim to došlo a už se neptali.: známa už všude hlásí ze děti nechce vůbec (chtěli hned po svatbě, všude to i hlásila, ze jde hned na rodicak po svatbě) a 5 let a nic …nám to trvalo něco kolem roku po svatbě …

autor
17. dub 2023

@janule0123 ono prave teda neni moc kam to sunout a vek uz je taky pres 30😄dlouho jsem cekala na manzela, tak proto az ted no😄
Nejblizsi to vi taky, jak se veci maji. Ale v praci a u tech ostatnich je to je porad dokola.. kazdou chvili to nekde slysim, vidim, jak si me prohlíží,nebo mi berou z ruky veci, abych se s tim netahala a podobne. No na bombu😳😂 ale jako vim, ze nejsem jedina na svete, jen uz me to fakt stve ..
Zdražování neni spatna vymluva😄😄

mafulin
17. dub 2023

Za mě je nejlepší to říct na rovinu. Snažíme se, nejde to. Nám to trvalo dva roky, takže to znám moc dobře. Po této odpovědi je lidem dost často trapne a už se nikdo neptá.

autor
17. dub 2023

@mafulin ja jsem treba jednomu kolegovi rekla, ze to neni na povel a on mi na to rekl “jakto,že ne?” 🤯
Jako obcas to rikam taky narovinu, ale nechci to rikat vsem…😊

kackavb
17. dub 2023

Já jsem tvrdila, že děti nechci vůbec. A byl klid. Přitom jsme jezdili do CARu. Ale znamé, kterou jsem 5 let neviděla a potkala jí na parkovišti u marketu, se mi to fakt vykládat nechtělo.

kackavb
17. dub 2023

Lidi jsou někteří blbí, já bych se třeba neptala. Ale asi proto, že vím, jak taková otázka dokáže zabolet.

kackavb
17. dub 2023

Tobě přeju, ať se brzy dočkáte😚 Stejně jako my. Už nám tu lítá 6letý rošťák. Ikdyž je mi přes 40, lidi se ptají, kdy bude druhé🙄

biciklissie
17. dub 2023

Chápu, je to fakt nepříjemné. Jako v práci jsem se většinou snažila to nějak trapne zamluvit. Když to fakt nefungovalo, tak jsem rekla, že to máme takové komplikované. Mírně deprimovanym hlasem. To už se pak dal nikdo neptal. A dali se pod tim představit lecos. Jako ne, že bych byla nějak ezo, ale já bych nedokázala říct, že děti nechci, když ano. To by mi prostě nešlo říct, přijde mi to jako takového rouhání či co.

lvl16
17. dub 2023

Já odpovídala popravdě. "Druhé dítě plánujeme, ale ukázalo se, že mám septum dělohy, které může početí komplikovat a často způsobuje potraty. Uvidíme, jestli se povede, až to bude aktuální, tak se určitě pochlubíme." Víckrát se nikdo nezeptal.

pajusz
17. dub 2023

Nam nešlo druhé 11 let a v práci chlapi na ferovku "a m*dáte??" to si tukas na čelo co jsou lidi schopný z huby vypustit a říkáš si jak jednoduchý svět kolem je...

kackavb
17. dub 2023

@biciklissie Spíš to bylo takové zoufalé odseknutí, které lidi a blbé otázky uzemnilo, než rouhání se. Bolelo to tenkrát moc. A manžel "hrdý" chlap nesnesl přiznání jakéhokoli problému někomu cizímu, takže já pravdu říct "nemohla", ikdyž chyba byla na mé straně.

marketa1218
17. dub 2023

Úplně to chápu, to je nejdřív kdy bude svatba? Potom , kdy bude miminko, pak ho máš a zase kdy bude druhé dítě? Jsem v teď v té fázi a to jí nechcete pořídit sourozence? Ať si má s kým hrát ne. Holčičce je 3,5 let a více jak rok se snažíme o druhé. Doprdele, že jo. Omlouvám se, že jsem sprostá, ale co je komu do toho. Já kolikrát i dělám, že tuhle otázku třeba neslyším, fakt to nebudu vyprávět někomu na potkani. Lidi jsou někdy bezmozci 😳

veronicka89
17. dub 2023

Blizci vedeli a tem co nevedeli jsem rikala že dítě nechceme...co je komu do toho ...

veunka17
17. dub 2023

Jsem takhle připravena do práce, až se budou ptát na druhé, tak se jich zeptám, kdy oni budou mít další... Věřím že většině zklapne

biciklissie
17. dub 2023

@kackavb Chápu, ono fakt záleží hodne na situaci, kdo se ptá, kdy, jaká je realita, atd. Je to fakt náročné a smutné je, že okolí tomu ještě takhle pridava.

beruska97
18. dub 2023

Nejdřív to bylo samý "už seš těhotná?" A teď je to samý "a kojíš?" A to je taky na odstřel 🤬 furt se někdo bude ptát na debilni otázky, jak tu holky píšou, chce to kousavou odpověď po které už se nikdo ptat nebude

pavlinar
18. dub 2023

Ahoj. Chapu. Taky odpovidam ruzne, podle toho kdo se zepta, jak se zepta.. Jakou ja mam aktualne naladu..
U prvniho se porad nekdo ptal, i opakovane. Kdyz jsem popravde rikala, ze zatim nic, stale beru HA, tak tomu neverili. Prisla jsem o jednu fakt blizkou kamosku, protoze porad jen resila, kdy UZ.
Ted nam hrozne dlouho nejde 2., mozna uz ani nebude vzhledem k veku.. tak bud rikam ferovku, nebo se na neco vymluvim. Kdyz se nekdo ptal/pta, zda planujeme dite, odpovidam, ze ne. A je to pravda, protoze to proste naplanovat nejde.
U tebe bych se vymluvila na to uzivani, cestovani, na valku, inflaci.. co je ti blizke.
Uprimne ja jsme taky zvedava drbna, a zajima me, jak to maji ostatni. Ale tak rikam si, ze bud chtej a maji, nebo nechtej, tak nemaji. Nebo chteji a nejde to, tak se nebudu jako krava ptat (pokud to teda nejak vylozene nevyplyne prirozene pri hovoru). A pripadne kdyz mam u nekoho podezreni, tak prece nejpozdeji za par mesicu to bude videt.

hanulebrabec
18. dub 2023

Mě se ptali zda mám už jméno a já odpovídala ano tohle je Špek, 🤣. Jako neřeším

autor
18. dub 2023

Holky, nestiham vsem odepsat, ale vsechno ctu.😊👍

Ja taky odpovídám ruzne, zalezi komu. A nejak mi nejde uplne pres pusu, ze bych rekla, ze deti nechceme…kazdopadne me to stejne porad neprestava udivovat, ze se ty lidi ptaji.. a hlavne to delaji zensky, coz jeste o to vic nechapu…😃

Dekuju, ze jste tu sdílely svoje zkusenosti, ono to cloveka trochu uklidni a dodá trochu nadhled😊

autor
18. dub 2023

@hanulebrabec ty vole 😅😅😅jo, mne se stalo, ze mi nekdo z rodiny uz i pohladil briso a nejak na me😃😃

queequegg
18. dub 2023

To se mi stalo nedávno. Příbuzná se na mě místo pozdravu doslova vrhla, začala mi hladit břicho s nějakým stupidním komentářem. To mě naštvalo strašně, vlastně jsem naštvaná i když to teď píšu 😖

autor
18. dub 2023

@queequegg no,jako ono je fakt dost trapny, kdyz opravdu tehotna nejsi a jen jsi prostě pribrala😳 taky mě to nasralo

autor
18. dub 2023

@pajusz ty kraso, to je šílený.. 😳
No, manžel v práci taky nic neříká o tomhle tematu, ale kolegyně jeho děti mají a kdykoliv se s nima o jejich dětech baví, tak maj takový ty kecy "no, musíš se víc snažit" 🤯

pajusz
18. dub 2023

Tyhle rady jsou boží, hlavně nikoho nezajímají že jo.. A ženská ženský většinou řekne něco ve stylu: No nesmíš na to tak myslet, to máš v hlavě. A můžu tedy zpětně říct že všechny kamarádky nebo kolegyně co mi dali tuhle řadu měly pak taky záhadný problém počít.. Možná karma říkám si 🤷‍♀️
Lidi jsou obecně divný, ještě mě dokáže rozhodit když někam přijdu po delší době tak po pozdravu místo Tak jak se máš přijde : Ježíš ty jsi zase hubená 😄😄😄 jo díky mám se skvěle a tobě to taky moc sluší 😄

pajusz
18. dub 2023

@queequegg to bych měla neskutečný nervy. Myslím že bych se neudržela a byla bych docela ostrá... jsem na to osahavani alergická i v opravdovém těhotenství, v buse a všude se kreju batohem nebo taškou jak herecka v seriálu kde se to má jako tutlat. Jak mě štve že už není zima a nemůžu tahat obří bundu. Nesnáším když mi někdo leze do bubliny. Třeba mámě to ale nedokážu říct, takže jak přijedu tak se kryju ale bez šance.