Otěhotnění po očkováni na Covid. Podařilo se někomu?

klariskaaq
12. kvě 2021

Dobry den, najde se tu nějaká maminka, které se podařilo už otěhotnět a má zasebou očkováni proti Covid? Děkuji 🙂

klariskaaq
autor
12. kvě 2021

@hojda děkuji. Hm, je to ještě čerstvé, moc nás nebude :(

hojda
12. kvě 2021

@klariskaaq Zdravotníci se očkují o ledna, tak jedině mezi nimi a pak ještě v domovech seniorů by mohl někdo být.

svancarka
14. kvě 2021

@klariskaaq
očkování proběhlo v lednu,otěhotnění cca po 3 týdnech po druhém očkování,následně i velký zánět ledvin,v 9tt ukončeno revizí ,plod bez srdeční akce.
Spíše asi za to mohl ten zánět ledvin, než očkování.
Dle firmy Pfizer a české vakcinologické by očkování vadit nemělo🤷‍♀️

kafr
14. kvě 2021

@hojda já vím jak to bylo myšleno, ale pobavilas mě: v domovech důchodců by mohl být někdo těhotný 🤣

hojda
14. kvě 2021

@kafr Věda teď hodně pokročila😂

blani81
25. kvě 2021

Já jsem Covid prodělala v polovině 3 měsíce.
V 14 tt ZT. Očkování není doporučeno pro těhotné a pro ty co plánují otěhotnět. Jeden potrat stačil, nebudu riskovat očkováním.

odetkaviolka
25. kvě 2021

@blani81 Právě, že jsou dnes už takoví šílenci, kteří to doporučují a těhotné očkují. Pro mě naprosto nepochopitelné.

klariskaaq
autor
30. kvě 2021

@blani81 nechci vytvářet antiockovací skupinu.
Chtěla jsem jen být v kontaktu se ženami které to maj podobně.

Česko je totiž v očkováni těhotných zdrženlivé a nebere zatím ohled na vývoj ve světě, kde se na základě výzkumů k očkování těhotných postupně přistupuje. Ve Spojených státech už vakcínu proti koronaviru dostalo asi sto tisíc těhotných žen, ve Velké Británii, Belgii nebo Izraeli patří dokonce do prioritní skupiny (zdroj Forbes)

carmenz
19. čer 2021

Oživuji tu trochu diskuzi...bude mi za týden končit "šestinedělí" po revizi ZT a mohla bych se tudíž již nechat očkovat...je tu některá nastávající maminka, která byla očkována před otěhotněním? Mám přece jen trochu strach, aby se v dohledné době zadařilo, ačkoli z dostupných zdrojů jsem zatím získala informace, že očkování by otěhotnění bránit nemělo. Jenže o nikom takovém zatím nevím 😀

marselina
20. čer 2021

@carmenz pokud planujes miminko Tal se očkováni nedoporučuje.Mne osobně to bylo zakázáno na klinice, vzhledem k tomu, ze mimco je vytouzene a je mi prece jen už 40let, poslechla jsem je. I tak, ale očkováni v plánu nemám.

petramana
20. čer 2021

@marselina prave ze kdyz se planuje, tak je ockovani doporucovano kvuli pripadnemu covidu v tehotenstvi, kdy by to mohlo skoncit fatalne jak pro matku tak pro dite

marselina
20. čer 2021

@petramana prave ze mnoho případu hlavně ve světě nedopadlo Dobre.Ale já jen rikam co říkali na klinice mne, ted jsem 7tyden

klariskaaq
autor
26. čer 2021

@marselina to by mě tedy zajímalo, co to bylo za kliniku. Já jsem to zjišťovala na několika místech a všude mi řekli ze je prave ideální se nechat očkovat před otehotnením.
Co dopadlo špatně, pro někoho, kdo ještě není těhotný?

petramana
26. čer 2021

@klariskaaq taky to nechapu jak to pani mysli a kde ji to rikali ☝️

ivya
26. čer 2021

@marselina Nemysleli to spíš tak, že se to doporučuje až po prvním trimestru, kdyby náhodou byla po očkování teplota?

szuzia
27. čer 2021

Náš lékař v Gennetu nám doporučil nechat se naočkovat. Ale co lékař to jiný názor. První IUI jsem absolvovala měsíc po druhé dávce. Neúspěšně. Druhé IUI proběhlo 2 měsíce po druhé dávce. Nyní jsem v 9tt a zatím vše v pořádku 🍀

szuzia
27. čer 2021

Co se týká reakce @marselina. Obecně se očkování nedoporučují v době snažení, aby v případě zdaru nedošlo k poškození. Prý je nejlepší počkat až 2 měsíce po očkování. V případě žen co navíc podstupují léčbu v CARu by to mohlo mít špatný vliv na průběh léčby. V tom má komentátorka pravdu.
Ale jak už jsem psala co lékař, to jiný názor. Náš očkování před doporučil a lhůtu po tom neřešil. Jiná lékařka, ale byla zásadně proti.

miri77
25. zář 2021

@svancarka měla jsem tehdy také první očkovani za sebou ,druhý týden otěhotnění a potom revize v 9týdnu kvůli nevyvijeni plodu.Nic mi jinak nebylo a tudíž nevěřím že to nemelo spojitost 😳Na druhe očkování jsem už nesla a ani nehodlám jít

svancarka
26. zář 2021

@miri77 chápu, teď se řeší 3.dávka a momentálně určitě nepůjdu,asi to ještě zkusíme, tak nechci riskovat.

digklariska
26. zář 2021

ma sestra otehotnela po 1 ockovani na 2 davku uz nesla... doufam,ze miminko bude v poradku

marselina
26. zář 2021

@szuzia ano my podstupovali IVF a opravdu mi očkováni doporučeno nebylo.
Popravde ani na očkováni jít nehodlám, pracuju jako laborantka a vyrábíme vakcíny sice veterinární léčiva, ale vím kolik let trvá vývoj vakcíny, testování a vůbec než vám dá někdo stempl aby vakcina mohla do světa není rozhodne otázka jednoho roku ale několik let.

tasimia
26. zář 2021

@klariskaaq dvě kamarádky zdravotní sestry, očkované minulý rok, obě těhotné. Kolegyně očkovaná v březnu - teď v 7tt myslím?

tasimia
26. zář 2021

@miri77 to se ti mohlo stát i bez očkování, je mi líto, ale ke to tak. Ženy přicházejí o ty největší zázraky pořád stejně, akorát teď to mají na co svést, mi přijde 🤷🏻‍♀️.

gruyerre
26. zář 2021

Já jsem otěhotněla asi měsíc po druhé dávce. Jsem ráda, že jsem to hezky stihla před těhotenstvím.

killerqueen28
26. zář 2021

Otehotnela som medzi prvou a druhou davkou, vsetko ok, teraz 33. tyzden

jajhuu
26. zář 2021

@klariskaaq ano ja... 7.7. Druha davka a ted jsem otehotnela

klariskaaq
autor
4. říj 2021

Já jsem otěhotněla po druhé dávce a jsem v 5. měsíci.