Ovulační testy jako antikoncepce. Máte zkušenosti?

anetadr
20. dub 2012

Zdravím všechny🙂 Osobně hodně zvažuji jakou antikoncepci a ovulační testy mi přicházejí jako nejlepší varianta. Hormonální antikoncepci mít nemůžu, pesar taky ne, kondom nám nedávno praskl a tak jsme oba z manželem dost nervozní, když ho používáme, nitroděložní tělísko nechci, protože plánujeme zanedlouho další dítko. Máte někdo zkušenosti s ovulačními testy jako antikoncepci? Moc ráda bych si pokecala s podobně zaměřenými maminkami.

anetadr
autor
11. čer 2012

@petulka86 má dr. mi čípek klidně příště změří - to není problém - jen to právě bylo docela o dost, tak nepředpokládám, že by v něm mohla být tak velká změna - rodila jsem jen jednou, ale syn měl 4700g - tak asi proto. Zatím zkoušíme ty ovu testy v kombinaci s měřením bt a sledováním hlenu - už jsem fakt vycvičená, že to s jistotou poznám - pak tak tři dny počkáme a klidně to děláme. Snad se nám to nevymstí🙂 jinak před ovu to děláme přerušovaně a to taky docela jde. Tělíska se taky bojím - nejen toho, že i já znám holčinu, co přes něj otěhotněla, ale ani se mi nelíbí princip, na kterém funguje - vlastně zabraňuje uhnízďování vajíčka do dělohy - ale nebrání spojení se spermií - což znamená, že jsi v podstatě skoro každý cyklus krátkou dobu těhotná - a to se mi prostě eticky nelíbí. Ten poševní pesar jsi u nás někde viděla prodávat? Já jsem ho totiž nenašla - jen o něm sem tam něco píšou, ale nikde jsem ho neviděla prodávat.

petulka86
11. čer 2012

nn ten seženeš jen v zahraničí, sem se dostal ten femcap protože o něj je větší zájem než o ten poševní pesar a taky tu nejsou doktori co by to měřili.Ale zkus se zeptat svého gyn, třeba ti ho i přes nějakého dealera sežene nebo bude aspon ochotný ti určovat správnou velikost, četla jsem na foru, že nějaká maminka co bydlela blízko hranic dojížděla za doktorem kvůli tomu do německa..tady fakt nevím, ale třeba by se někdo našel

werumka
11. čer 2012

@anetadr Používám testy přes rok a půl a pohoda... dá se to v kombinaci se symptotermální metodou krásně hlídat.

anetadr
autor
12. čer 2012

@werumka no konečně někdo kdo je na tom stejně🙂 mám na tebe takový dotaz - minulý cyklus byl naprosto ukázkový - ovu testy, teplota i hlen naprosto seděly, ale tento to mám nějaké rozházené - jednak teplota stoupla až o den později než ukazovaly ovu testy (tedy o dva - myslím o den později, než předchozí cyklus) a jednak mi po dvou dnech zase klesla - teď dva dny byla prostě zase dole - nevím, jestli to může být tím, že jsem šla ve 4 na záchod a měřila jsem se v 5,10 (když se vzbudil syn:() - takže tam nebyly ty tři hodiny a včera jsem se v posteli chvíli mlela, než jsem si vzpomněla na měření - tak nevím, jestli to mohlo takhle ovlivnit, nebo je to nějak rozházené.

anetadr
autor
12. čer 2012

@petulka86 tak to má dr. k tomu rozhodně přístup nemá - naopak, když jsem se jí zeptala, tak mi sama říkala, že se ho snažila sehnat, ale nesehnala.

noraanna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem