Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Po roce nejsem těhotná a nevím, co dál

malinkaelinka
27. bře 2018

Ahoj holky, tenhle víkend na mě padl strašný splín a já se potřebuju někomu svěřit, tak to zkusím tady.... Nikdy jsem nebyla ten typ, že bych si přála miminko, milovala dětičky, spíš naopak, kavárny s dětským koutkem jsem vždycky obcházela obloukem a děti mi nic moc neříkaly, ani nemám žádné kamarádky s dětmi, ani malé děti v rodině. Cca před rokem a půl jsme s manželem téma děti naťukly, končila mi Mirena, my se rozhodli ji nechat vyndat a dál to neřešit a že uvidíme. Mirenu mi doktor vyndal před rokem touhle dobou. Pořád ještě pro nás děti byly spíš velká neznámá, ale postupně jsme dospěli k tomu, že bychom miminko už opravdu chtěli. Mě je čerstvých 28, manželovi 31, právě jsme si dostavěli domeček, máme vyřešené finance, ideální stav. No a je to rok, co máme nechráněný styk a ono stále nic. A tenhle víkend, kdy jsem to dostala, to na mě šíleně padlo. Dívali jsme se na jeden film, byla tam těhotná dívka a chtěla dát dítě po porodu k adopci. To mě totálně dostalo, nejdřív mi tekly slzy, pak jsem regulérně řvala jako želva a doteď se nemůžu toho splínu zbavit a přemýšlím, co dál, jestli začít situaci nějak řešit?? Na jednu stranu si racionálně říkám, že není kam spěchat, máme dost aktivit a plánů i bez miminka, já mám novou práci (cca 5 měsíců) a dobrou práci, jsem tam spokojená a je to zajímavé místo, jak platově tak náplní. Plánujeme si sportovní dovolenou, dokončujeme domeček, po dvou letech stavby máme konečně čas si užívat aktivit, které jsme museli ty dva roky oželet.... Ale pak zjistím, že je další spolužačka těhotná (zrovna minulý týden jedna, která 15 let trpí bulimií, to prostě naštve, ona si tolik let huntuje tělo, vypadá jako reklama na hlad a smrt dohromady a jen tak si prostě otěhotní?) a zase to na mě padne, proč ona jo a já pořád ne. K doktorovi se mi moc nechce, představa nějakých vyšetření apod. není moc lákavá a já obecně k západní medicíně moc netíhnu, na nějaké umělé oplodnění apod. bych nikdy nešla, to ne. Hodně se zajímám o TČM, tak možná se zkusím porozhlédnout tam.... Ale spíš mě strašně překvapilo, že jsem z toho tak špatná, já, kterou děti nikdy nezajímaly... A manžel? Ten je taky zklamaný, že stále nic, jak vidí, že jsem si na záchodě připravila svůj džbánek s tampony, je mu jasné, že to opět nevyšlo... Všude se píše, zaměřit se na něco jiného, no jo, ale já se na dítě nijak nezaměřuju, věnuju se práci, domu, manželovi, rodině, sportu, psovi.... nesleduju ovulaci, do diskuzí téměř nechodím, nenunám se s prtavejma věcma v obchodě.... Tak já moc nevím, co ted.... Pokud ten můj výblitek někdo přečte a napíše třeba něco povzbudivého, budu ráda 🙂

terka555
27. bře 2018

@malinkaelinka vim ze si psala ze do vysetreni se to moc nechce ale po roce je mozna treba jen vyzkouset jestli neni neco spatne..nemusi byt a pak bych treba zkusila sledovat ovulaci a merit baz.teplotu..ty vysetreni nejsou nic hroznyho a aspon budete vedet na cem jste..je tu spousta maminek co se jim podarilo otehotnet az po dvou nebo trech letech takze urcite je jeste casu dost🙂

lachtanice86
27. bře 2018

@malinkaelinka kdyby si se na to vnitřně nezamerovala tak by tě další ms tak nerozhodila. Pokud ti není příjemná představa kontrol, plánovaného styku nařízeného lékařem případně hormony , tak ti nezbude než zkusit tu medicínu. Nevím co chceš poradit.

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@terka555 Jenže ve chvíli, kdy začnu sledovat ovulaci apod., tak se obávám, že se to celé jenom zhorší, protože budu začínat den s myšlenkou na plození dětí a budu s ní i usínat. A to se mi tedy nechce... a ty vyšetření, jasně, není to nic hroznýho.... ale pokud bychom zjistili např. že manžel má špatné spermie, tak to ponese strašně těžce, znám ho, bude si připadat méněcenný... na to asi nejsme připraveni, se něco takového dozvědět.

lachtanice86
27. bře 2018

Ještě mě napadá měřit teplotu a dělat ovu testy sama doma

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@lachtanice86 nechci poradit asi nic... stačí milé slovo a povzbuzení 🙂 nemám se komu jinému svěřit :ú

lachtanice86
27. bře 2018

@malinkaelinka povzbudit. Dobrá, tak si mladá, čas máš, užívej života a věř že jednou to přijde. Nemysli negativně a věř.

nita1984
27. bře 2018

@malinkaelinka vím, že radu asi nechceš... ale začni to řešit čím dřív.... my jsme na tom s manželem byli před čtyřmi lety podobně... mě 29, jemu 31.....
Oba zdraví, manžel voják, nepijeme, nekouříme, máme aktivní život..... a hle 4 roky pryč, miminko i přes všemožné snahy doktorů nikde. A roky utíkají ☹

terka555
27. bře 2018

@malinkaelinka ja tomu rozumim kamaradka taky mela ted problem a manzel srl na spermio a zjistili ze ma 20%spermii oka a zbytek ne..jen pak aspon vis na cem jsi...ale jak rikam casu je dost a klidne se zadarit muze🙂uz je to jen tim ze na to ted vnitrne myslis ikdyz si myslis ze to neresis a myslim ze muzes ty ovu testy jen parkrat zkusit aby si vedela kolikaty DC je a pak se v tom obdobi vice snazit🙂

carmenz
27. bře 2018

No,uprimne,my meli nechraneny styk 4 roky, nacez jsme meli nekolikrat vedome sex v me predpokladane plodne dny v lednu 2016 (ale nemerila jsem teplotu atd.) a hned se zadarilo. Bohuzel mimodelozni. Pak jsme se opet nechranili a neresili a po roce a pul,kdyz mi vysly plodne dny zrovna na letni dovcu,jsme to zkusili a jsem dnes 34+6 🙂 Takze 5,5 let jsme meli nechraneny styk,nez jsem uspesne otehotnela. Nicmene i tak jsme te "nahode" museli trochu pomoct...neboj,urcite to vyjde. Jste mladi a mate cas,i mnoho sanci v pripade nejakeho neuspechu. Drzim palce - no a neprestavejte se snazit 😉

mischeylaa
27. bře 2018

Ahojky, nevím jestli tě moje odpověď nějak uspokojí, ale alespoň to, že v tom nejsi sama... jako bych četla svůj příběh..... Mě je 30, manžovi přes 40. Jsme spolu téměř 10 let. Děti jsme nikdy neplánovali, milujeme cestování, užívání si života. Oba máme dobrou práci... Většina našich známých už má děti spíš odrostlé... Děti jsem nikdy neprožívala, troufnu si říct, že jsem si byla jistá, že my děti nikdy mít nebudeme. Jsme spíše kariéristi a plánovací typy, takže představa mít dítě pro nás byla strašidelný krok do neznáma... V létě jsem vysadila antikoncepci a nijak jsme se nechránili.... ale ani nesnažili... Každý měsíc jsem se v noci budila hrůzou, že můžu být těhotná... ale paradoxně s každým negativním těhu testem jsem byla vnitřně zklamaná... Těd po téměř třičtvrtě roce začínám mít pocity jako ty.... Ani nevím kde se strašná nechuť mít děti otočila ve velkou touhu být maminkou.... Poslední měsíce mám pocit, že není nic jiného na co bych byla schopná myslet... venku vidím samé kočárky, těhulky... v obchodech si chodím "pochovat" ty malé dupačky a chce se mi až brečet jak moc bych chtěla.... Jinak manžel byl před rokem na spermiogramu a vše v pořádku... já u gynekologa vše v pořádku taky, tak na dlouhé a nepravidelné cykly.... Těžko říct, čím to.... Snad tě uklidnilo, aspoň to, že v tom nejsi sama.... i já si ráda poslechnu názory ostatních...🙂 ps: přeji atˇse brzy zadaří... někdy to tak bývá, že se problém vyřeší až když se o něj podělí.... tak tfuj tfuj 🙂

leymea
27. bře 2018

Ahoj. Chapu, ze je to pro Tebe tezke. Rika se, ze po roce snazeni by se to melo resit. Udelat nejake testy, zjistit ovulaci, spermiogram atd. Ty sice zadne vysetreni nechces, ale opravdu to nic neni, aspon budes vedet na cem jste a hlavne Vas nikdo do niceho nutit nebude. Ono se muze stat, ze treba mas anovulacni cykly a nevis o tom. To byste pak mohli cekat vecne. Muzes zkusit ovulacni testy. Koupis normalne v lekarne. Nebo muzes merit bazalni teplotu, ale s tim nemam zkusenosti.100% ovulaci Ti potvrdi jen doktor. 🙂 doporucuji brat kyselinu listovou, ne ani tak na otehotneni, ale je dobre ji brat pred otehotnenim. Zkusila bych pit caj z kontryhele (bylinkarstvi nebo lekarna, ale doporucuji sypanej, ne v pytliku). Pije se od 1DC do ovulace nebo pokud nevis kdy je ovulace (nekdo ji citi) tak do 14DC. Ja diky caji zacala pocitovat ovulaci 😉 partnerovi bys mohla koupit vitaminy, napr. Selzink. Hodne holek si vychvaluje i Gynex. To jsou prirodni kapicky. Kapou se 3 tydny a 1 tyden pauza, ale spis bych dala sanci tomu caji a pak pripadne zkusila ten Gynex (koupis tez v lekarne). A jedna babska rada na zaver. Po styku nozky nahoru. Nejlip si nohy oprit o zed a pod prdel si dat polstar, ale vydrzet napr. 15-30 minut. Ja to zkusila tenkrat poprve a zrovna se zadarilo, sice tomu moc neverim, ale to je to nejmensi co muzes udelat. A hlavne nepouzivat lubrikanty, zabiji spermie (nebo jen takovy ty specialni na oplodneni, ktere maj konzistenci jako plodny hlen, kterej mas cca v pulce cyklu). Preji hodne stesti, ono se brzy zadari 😉

nita1984
27. bře 2018

@malinkaelinka jinak zrovna nejnovější informace od androloga - fakt kapacity - sex v době ovulace a předtím abstinence je špatně. Ideální je sex ob den celý měsíc 🙂

leymea
27. bře 2018

@nita1984 to me mrzi ☹ preji hodne stesti.

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@terka555 no takhle, sex máme pravidelně a opravdu nebudu doma čekat s ovulačním testem v ruce a vykřikovat, dneska, dneska na to musíme vlítnout... milování je pro mě hra, zábava a příjemný okamžik, ne povinnost a chci, aby to tak zůstalo 🙂

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@mischeylaa Strašně moc děkuju za tvůj příspěvěk, jsem ráda, že má někdo podobné vnitřní pocity jako já.... opravdu díky a držím pěsti, aby i u vás dopadlo vše, tak jak má.

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@leymea Děkuju za různé tipy 🙂 ty nohy nahoru sice zní jednoduše, ale jen v případě, že má člověk sex někde, kde se dá ležet :D no ale tak občas to můžu zkusit.... jinak o Gynexu jsem už uvažovala po vyndání Mireny, kdy chvíli trvalo než mi naskočila menstruace, tak bych to mohla prubnout...

terka555
27. bře 2018

@malinkaelinka tak pokud je pravidelne tak se treba zadari ale muze to nejakou dobu trvat..pro me bylo taky ale jen jsem zkousela kdy ji priblizne mam a ani jsem to priteli nerikala kdy ovulace je,jen ja vedela a snazili jsme se a zadarilo se..takze pokracujte a snazte se protoze pokud nebudete resit nejaky vysetreni tak te tu muzeme opravdu jen uklidnovat ze se muze podarit kdykoliv pokud jste oba v poradku🙂

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@carmenz Moc děkuji za milý příspěvěk a přeji pohodový porod a samou radost z děťátka 🙂

leymea
27. bře 2018

@malinkaelinka kde se da lezet, aha 😀 ono bys po sexu mela nejakou chvili lezet, tim nerikam, ze i tak nemuzes otehotnet, ale je to lepsi 😀

pavlin888
27. bře 2018

No otehotnite když mate ovulaci, vite kdy ji mate? A mate ji vůbec? Ono to bez ni nejde, ja otěhotněla po roce nesnazeni, hned napoprvé, co jsem si ovulaci pohlidala, muz byl na spermiogramu, tam ze muze byt darce, citil se skvele, ale nez dosly výsledky taky byl nervozni. Moc vam preji, at se miminka dockate. Ale nez byt takhle zklamana z menstruace, uz bych něco zkusila poresit.

aklin
27. bře 2018

Neboj to prijde. My se taky snazime rok, ale smirila jsem se se skutecnosti, ze to nekdy prijde az se telo umoudri. Porad mam nepravidelny cyklus, ktery resim rok. Chodim na folikulometrii, ovulace probiha v jinou dobu nez jsem si myslela a k tomu mi nedozravaji vajicka. Mysli pozitivne, prijde to az bude telo pripravene.

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@leymea tak ne vždycky je možnost se po sexu vyvalovat :D

2hanah
27. bře 2018

@malinkaelinka Hlavně klid! Já po vysazení antikoncepce otěhotněla teprve přesně po roce a měsíci, pak když jsem ji už nenasadila, tak druhé a třetí dítě okamžitě první měsíc, jak jsme se rozhodli, u někoho prostě trvá déle, než se tělo s těmi hormony vypořádá, vemte si, jak dlouho jste ji měla zavedenou, tak nemůžete čekat, že tělo je cvičený pes a hned po vysazení se s tím vypořádá a na povel bude miminko. Zatím bych maximálně ovu testy zkoušela, jestli hlavně máte ovulaci.

malinkaelinka
autor
27. bře 2018

@2hanah To si taky myslím, Mirenu jsem měla deset let, je to dlouho, sedm týdnů jsem čekala na MS, takže je mi jasné, že to prostě chvíli trvá... ale ty pocity, co mě tenhle víkend přepadly... to mě až vyděsilo, nechápu to, neumím s tím pracovat a nevím, co dál čekat....

leymea
27. bře 2018

@malinkaelinka chapu 😀

dora13
27. bře 2018

Hele, ono mezi poznanim vlastniho tela a vedet kdy ovulujes a tim, ze budes terorizovat manzela, ze dneska na to musite vlitnout, protoze ovulujes je opravdu hodne dlouha cesta. Otehotneni muze branit nejaka uplna blbost, ja mela treba problem s tim, ze jsem mela kratkou lutealni fazi (obdobi mezi ovulaci a MS) a vajicko nemelo cas se uhnizdit, tak jsem mesic brala gynex, coz je takova bylinkova smes, ovulace prisla driv, cimz se natahla lutealni faze a ja otehotnela. Je to samozrejme jen moje domnenka, ale bylo to tak u obou tehotenstvi. Kdybych nesledovala cyklus a ovulaci, nikdy tohle nezjistim🤷‍♀️ Timhle bych fakt zacala, zjistit, jestli ovulujes a jestli ten cyklus funguje jak ma, to je proste zaklad🙂

janapetrvalska
27. bře 2018

na preventivku chodis pravidelne ne? tak jdi na beznou kontrolu domluvte se na hormonalnim profilu (to veme krev a zavola kdyby bylo neco spatne) a ultrazvukem zkoukne jestli sliznice roste a jestli se blizi ovulace , a jak vypadaji vajicka... aspon jeden cyklus to zkus at mas klid ze probiha vse jak ma a dala bych potom jeste chvili cas .. max si kup nejake vitaminy nebo popijen caj kontryhel ... to neni nic cim by sis mela rikat ze to nejak resit .. resit jen to aby si byla zdrava a pripadne pripravena... a uzivejte ted casu bez stresu ktery jste meli urco pri stavbe ...

malinkaelinka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
malinkaelinka
autor
27. bře 2018

Holky všem díky za příspěvky, ani nevíte, jak se mi ulevilo, že jsem to ze sebe mohla dostat. O Gynexu už jsem dost slyšela, bylinky, to já můžu, takže jsem ho hned objednala. Co bude dalším krokem, zatím nevím.... uvidíme....

beruda
27. bře 2018

Víš, ráda bych ti napsala, že jsi mladá a máš dost času, ale není to tak jednoduché. My začali v mých 29 letech, věděla jsem, kdy mám ovulaci a jak je na tom muž ale i přes to jsme na první dítě čekali dva a půl roku. Teď mi bude 36 a teprve porodím naše druhé dítě.
Nikdo tě do žádné léčby nenutí, ale podle mě vědět zda a kdy máš ovulaci a jaký má partner spermiogram je naprostý základ. Pak teprve se dozvíš a můžeš zvážit své reálné možnosti. Pro mne je třeba mnohem lepší vědět a nějak s tím naložit, než nevědět a třeba plane doufat. A pokud jde o IVF, nikdy neříkej nikdy......

Sem začni psát odpověď...

Odešli