Po roce nejsem těhotná a nevím, co dál

malinkaelinka
27. bře 2018

Ahoj holky, tenhle víkend na mě padl strašný splín a já se potřebuju někomu svěřit, tak to zkusím tady.... Nikdy jsem nebyla ten typ, že bych si přála miminko, milovala dětičky, spíš naopak, kavárny s dětským koutkem jsem vždycky obcházela obloukem a děti mi nic moc neříkaly, ani nemám žádné kamarádky s dětmi, ani malé děti v rodině. Cca před rokem a půl jsme s manželem téma děti naťukly, končila mi Mirena, my se rozhodli ji nechat vyndat a dál to neřešit a že uvidíme. Mirenu mi doktor vyndal před rokem touhle dobou. Pořád ještě pro nás děti byly spíš velká neznámá, ale postupně jsme dospěli k tomu, že bychom miminko už opravdu chtěli. Mě je čerstvých 28, manželovi 31, právě jsme si dostavěli domeček, máme vyřešené finance, ideální stav. No a je to rok, co máme nechráněný styk a ono stále nic. A tenhle víkend, kdy jsem to dostala, to na mě šíleně padlo. Dívali jsme se na jeden film, byla tam těhotná dívka a chtěla dát dítě po porodu k adopci. To mě totálně dostalo, nejdřív mi tekly slzy, pak jsem regulérně řvala jako želva a doteď se nemůžu toho splínu zbavit a přemýšlím, co dál, jestli začít situaci nějak řešit?? Na jednu stranu si racionálně říkám, že není kam spěchat, máme dost aktivit a plánů i bez miminka, já mám novou práci (cca 5 měsíců) a dobrou práci, jsem tam spokojená a je to zajímavé místo, jak platově tak náplní. Plánujeme si sportovní dovolenou, dokončujeme domeček, po dvou letech stavby máme konečně čas si užívat aktivit, které jsme museli ty dva roky oželet.... Ale pak zjistím, že je další spolužačka těhotná (zrovna minulý týden jedna, která 15 let trpí bulimií, to prostě naštve, ona si tolik let huntuje tělo, vypadá jako reklama na hlad a smrt dohromady a jen tak si prostě otěhotní?) a zase to na mě padne, proč ona jo a já pořád ne. K doktorovi se mi moc nechce, představa nějakých vyšetření apod. není moc lákavá a já obecně k západní medicíně moc netíhnu, na nějaké umělé oplodnění apod. bych nikdy nešla, to ne. Hodně se zajímám o TČM, tak možná se zkusím porozhlédnout tam.... Ale spíš mě strašně překvapilo, že jsem z toho tak špatná, já, kterou děti nikdy nezajímaly... A manžel? Ten je taky zklamaný, že stále nic, jak vidí, že jsem si na záchodě připravila svůj džbánek s tampony, je mu jasné, že to opět nevyšlo... Všude se píše, zaměřit se na něco jiného, no jo, ale já se na dítě nijak nezaměřuju, věnuju se práci, domu, manželovi, rodině, sportu, psovi.... nesleduju ovulaci, do diskuzí téměř nechodím, nenunám se s prtavejma věcma v obchodě.... Tak já moc nevím, co ted.... Pokud ten můj výblitek někdo přečte a napíše třeba něco povzbudivého, budu ráda 🙂

nnnadja
3. dub 2018

@barchen nechci se hádat. Biologický věk.muzes mít jaký chceš,ale tvé reprodukční orgány jsou v těle x let a tak to prostě je. Samozřejmě přejumimi podari co nejdřív. Jinak ja-24 napoprvé,30 skoro rok😞..

barchen
3. dub 2018

@nnnadja Tak to sice je ale občas je genetika prostě lepší nebo horší. Ty si se mámy a babičky nikdy neptala, jak rychle otěhotněly, jakou měly periodu a kdy došel přechod? Já byla zvědavá abych věděla, jak na tom budu...Asi si mne pleteš s někým, já už mám druhé na cestě 🙂

malinkaelinka
autor
16. dub 2018

Tak jsem se díky téhle diskuzi dokopala na preventivku na gyndu 🙂 s doktorem jsme probrali všechno možné, dozvěděla jsem se, že mám obrácenou dělohu (vůůůbec jsem to netušila), ale to by prý nemělo ničemu vadit. Jinak jsme se dohodli, že přes léto necháme všechno uzrát a pokud v záři nebudu těhotná, přijdu a domluvíme se, co dál, s tím, že první vyšetření, které mi udělá, bude že manžela pošle na spermiogram :D Takže to zatím necháme uležet, kapu si gynex a těším se na léto a dovču. Tak díky všem za příspěvky 🙂

janapetrvalska
16. dub 2018

@malinkaelinka na to je super “poloha zezadu” i po sexu vydrzet chvili na brisku 👍+ gynex tak v zari nejpozdeji tu urco ctem “jsem tehotna” 😉

klea81
10. zář 2018

@beruda asi tak, podle doktorů by měla mít žena odrozeno do 28 let a to všechny děti, ne uvažovat o prvním. Pak už je prostě biologicky stará. Vajíčka budou jen stárnout....Pokud nechceš ivf, kojenecké ústavy jsou plné dětí 😉TČM je dobrá na prevenci.

luccy556
11. zář 2018

@malinkaelinka Ahoj, stále beze změny? V okolí mám taky páry co se snažily dýl, ale zatím se u všech povedlo 😉

malinkaelinka
autor
14. zář 2018

@luccy556 Ahoj, pořád nic, ale nějak jsme se od té myšlenky odprostili. Já jsem si nechala vypracovat jídelníček a našla jsem si trenéra a makám na lepším těle, za dva měsíce nás čeká akční dovolená v teplíčku... Přestalo nás to trápit a zatím to řešit nebudeme. Ovšem v pondělí přišla "rána" ze strany švagrovky. Jsme s manželem oba nejstarší z dětí, takže naše dítě mělo být první vnouče pro obě strany. No a švagrovka (čerstvých 20 let), přišla s tím, že kašle na vejšku a je v pátém měsíci... no trochu to zamrzelo, ne že ne... Ale to se nedá nic dělat, ono to jednou přijde.

horvathova3
14. zář 2018

@malinkaelinka vím jak to myslíš. Já měla v 9tt SP a můj brácha, kterému je 23 tak čekají rodinu.
Strašně jim to přeju ale zároveň jsem uvnitř strašně nešťastna. Což bohužel můj manžel nechápe. Mě je 25 a manželovi 30. Straně jsme se z meho těhotenství tesili. Bohužel teď je to, že až víc nasetrime. Slíbila si jsi, že příští rok v září pojedeme na sportovní dovolenou. Strašně mě trestá ta prázdná místnost u nás v domě. On to vůbec nechápe.

malinkaelinka
autor
14. zář 2018

@horvathova3 No tak jako tebe, mě to zase nežere. Já tady mám připravené dva dětské pokoje a z jednoho je pokoj pro hosty a z druhého chci tělocvičnu (ale pořádnou). Ale zamrzelo to no, od nás to všichni dávno čekali a ona, ještě studentka si jen tak klído pído otěhotní a je jí to skoro jedno. Je v pátém měsící a jen tak si nechala udělat novou kérku a prostě to těhotenství tak nějak je a jí je to jedno... no jo no... ale aspoň budu teta, to je taky dobrý, od mý ségry se jen tak nedočkám :D