Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Po vysazení HA 3 měsíce bez MS. Mám strach, že nepočneme

vitezove
1. říj 2016

Zdravim vsechny, toto je muj prvni prispevek sem... pisi ho z tabletu, tak se omlouvám, ze to většinou bude bez háčků a čárek. Chci se spis jen vypovídat a nemám komu. Poslední dobou me občas chytí úzkost. Proč? Já nevím. Moc si přeju miminko. Antikoncepci jsem vysadila v květnu. Po vysazeni mi přišla první ms po vysazeni a potom za měsíc už sama. To bylo na konci června. A od té doby jsem to nedostala. Těhotná nejsem. Tělo se zbláznilo a asi po vysazeni ha se ještě nevzpamatovalo. V mladí jsem měla velmi nepravidelnou a pak 8 let brala HA, pak asi 2 roky pauza a pak zase rok a půl HA. Když jsem ji vysadila poprvé tak to myslím ze bylo také prodlení než přišla ale nepamatuju si jak dlouho. Mam pocit ze to bylo kratší dobu ale kdo vi. Pak jsem ji měla pravidelnou jak hodinky, asi rok než jsem začala zase brát HA. Nepotřebuji to nějak lékařský analyzovat, jen se svěřují a pro případ kdyby to měl někdo stejně. Superovulaci jsem prosvihla protože jsem prášky vysadila v květnu, protože mi došla platicka. A pak jsme se do konce června chránili jinak. V červenci jsme měli svatbu a tak od té doby se už nechráníme. Teď čekám až mi tělo zase začne fungovat.... a dost me to irituje. Štve me ze kvůli mému pomatenemu tělu nemůžeme pocit. Nemám samozřejmě bez menstruace ani ovulaci (cely měsíc jsem dělala ovulacni testy, tak to vím). Doufám ze až se mi vrátí menstruace tak i ovulace se spustí.

Nejhorší je ze nemůžu nic dělat. V podstatě mi vynechali jen 3 MS a snažíme se jen 3 měsíce.... myslím ze řešit plodnost se má začít až po roce neúspěšného snažení. Takže k lékaře nemá smysl chodit.

Dlouho jsem děti ani nechtěla. Až když jsem poznala mého muže a teprve s nim jsem děti chtěla, hlavně protože od je chce, on děti miluje a neskutečné se na to těší. Poslední měsíc už jsem v té fázy ze mi ani nevadí plačící a jecici děti třeba v bazénu. Nejraději bych to malé někde ukradla :D. Vybírám na internetu kočárky a tak. Strašně se těším.

Samozřejmě se bojím.... ze neotehotnime. Kdo z nás asi bude nemocný, muž měl ve 13 teprve neštovice, já zas nemám ovulaci. To jsme dvojka. Nemám to komu říct. S mámou o takových věcech nechci mluvit. S kamarádkama taky moc ne. Obě už děti mají a zcela bez problému... takže takové věci jim nechci říkat. Odhalovat se. A manzelovi... tomu jedinému dokážu říci vše, ale tohle mu říkat nechci. Jednoduše proto ze on to neřeší. Necháváme tomu volný průběh a on ví ze to trvá. Nechci ho stresovat. Když mu tohle řeknu tak se akorát bude stresovat taky a myslet na to při milování.

Tak jen píšu.. potřebovala bych par milych slov, abych věděla ze v tom nejsem sama.

janikas85
1. říj 2016

@vitezove Ahojky vítej na koníkovi....určitě nejsi sama, kdo má problém a kdo moc chce miminko. Zkus se přidat do skupiny Snažilky. Za mě ti můžu doporučit užívat Fertipronu, u mě nastartovala ovulaci. A pokud ti nechodí menses pravidelně,tak se zkus domluvit s lékařem co s tím.

chelsi
1. říj 2016

Ahoj, měla jsem to podobně, první tři "cykly" po vysazení 90 dnů, takže si dokážeš spočítat, že 3/4 roku nic. Pak cca 50 dní, a teď se to asi srovnalo (3 cykly) na 38 dnech. Takže rok po vysazení stále nic, také se o tom s partnerem nechci moc bavit, aby při tom pokaždé nemyslel na možné mimčo a nebral to jako povinnost. Ví, že prášky neberu a necháváme tomu prostě volný průběh. Já si tedy místo ovulačních testů (které nepovažuji za moc spolehlivé) měřím bazální teplotu, která mi vždy krásně nakonec vyznačila ovulaci. Doktor mi nyní na preventivní prohlídce řekl

xhex
1. říj 2016

Neves hlavu, 3 měsíce jsou vážně málo. Já vysadila HA po 10letech vloni v srpnu, už od června jsem zobala Femibion, protoze jsem počítala s Tim, že to půjde hned. Normální MS furt nikde, nakonec jsem byla v prosinci na vyvolávacce. Podle doktora se mi neuvolňovala vajíčka a doporučil mi Nosifol pro srovnání cyklu (přešla jsem pak na levnější Fertipronu). První MS dorazila v únoru, další za 6 týdnů a další už nepřišla 🙂 taky jsem se během snažení stresovala PCOS, neplodnosti atd,ale na to všechno bylo brzo, tělo jen potřebovalo více času na srovnání. Takže moje rada - cílem by pro tebe ted nemělo byt početí, ale pravidelný cyklus 😉

chelsi
1. říj 2016

@vitezove že vše vypadá v pořádku. Když to spočítám, tak se reálně mohlo zadařit až od května (předtím ty dlouhé cykly nepočítám jako "funkční"), takže jsem se rozhodla to do příštího jara neřešit z lékařského hlediska, myslím nějaké prášky a tak. Teď měním práci, tak řeším prostě jiné věci a uvidíme. Chci ti jen říct, že jsem měla podobné myšlenky a zatím máš čas. Doporučuji měřit BT.

rennni
Autor odpověď smazal
Zobraz
kecupka66
2. říj 2016

Ahooj, nic si z toho nedělej! 🙂 Taky jsem vysadila v červnu (od té doby už se vůbec nijak nechráníme), v červenci svatba a od té doby jsem neměla vůbec žádnou menstruaci..takže už přes 3 měsíce. Dokonce ani po vyvolávací injekci jsem to nedostala.
I před HA jsem menstruaci spíše neměla než měla a teď se mi to prostě vrátilo zpět. Jediné, oč se teď snažím je, abych ji měla alespoň někdy a trošku pravidelně..piju čaje z kontryhelu a řebříčku. Zatím žádný účinek, ale věřím, že se to zlepší.
Panice ještě nepropadám..ale dost mě štvou všichni ti lidi, co se diví, že se mi asi hodně líbí v práci, když ještě nechci jít na mateřskou!!! Takže neboj se, nejsi v tom sama..taky všude kolem sebe vidím jenom těhotné..a kamarádky, kterým se podařilo otěhotnět do 3 měsíců od vysazení, a proto já vypadám tak divně, že ještě pořád nejsem v tom.
Všechno přijde..! Chce to jen trpělivost a pořád nad tím tak nepřemýšlet! 😉

kristynabayer
2. říj 2016

Ahoj, taky mam nekdy podobny pocit. HA jsem vysadila koncem cervna, necely rok po svatbe (chteli jsme si jeste s manzelem trochu uzit). Bala jsem se o cyklus, ovulaci atd a tak jsem preventivne zacala uzivat bylinky a inositol a svete div se, od cervna pravidelny cyklus 30 dni s ovulaci (sice pozdejsi 20.dc), ale potvrzenou i ultrazvukem. Nevim zda je to diky bylinkam a bez nich bych taky byla bez ms, netusim. Piju kontryhel s malinikem, do toho 2 sacky Nosifolu a 20 kapek Gynexu a tuhle smes piju kazdy den v praci. Bohuzel mimco zatim necekam...rikam si, ze 3 mesice zatim nic neni a snazim se byt trpeliva, ze muzu byt rada ze mam aspon funkcni cyklus a ovuluji a pak si zas reknu, proc teda do pytle porad nejsem v tom? :( Kolem me taky holky tehotni (nevim sice po jake dobe, neptam se) a ja se taky nekdy citim smutna, nekdy ten optimismus a vdek proste neudrzim...:-/

werumka
2. říj 2016

@kristynabayer Ahoj, problém bude právě v té délce lutealni fáze (ta, co nastává po ovulaci). Deset dní může být na těhotenství málo - než se vajíčko zahnízdí a vytvoří dost hCG, tak přijde menstruace. Zkus se domluvit s dr třeba na nasazení utrogestanu po ovulaci, aby se Ti ta fáze prodloužila aspoň na 14 dní 😉

vitezove
autor
2. říj 2016

@kecupka66 tak to mas stejně. Taky svatba v červenci. Já mam buď kamarádky co otehotneli omylem a nebo do měsíce dvou po vysazeni. Už ani nechci chodit na beremese protože tj samy "hele co jsme si přivezli ze svatební cesty".

kristynabayer
2. říj 2016

@werumka dekuji za postreh, taky me to napadlo a neco si cetla, pise ze tech 10 je minimum, ale melo by stacit. Tak jsem si rikala ze jeste pockam, mozna by se ta ovulace trochu posunula dopredu temi bylinkami atd, precejen mam po vysazeni teprv 3. "normalni" cyklus... A jinak se na prodlouzeni LF dava utogestan? A funguje? Jak se to uziva? 🙂

werumka
2. říj 2016

@kristynabayer Délka lutealni fáze je stále stejně dlouhá. I kdyby se Ti ovulace posunula treba na 16. den cyklu, tak LF bude mít stále těch deset dní. Je to závislé na životnosti žlutého tělíska, které produkuje progesteron. Ten je důležitý k výživě sliznice a vajíčka. Když ta funkce není dostatečná, zkrátí se LF nebo třeba je větší riziko biochemického těhotenství. Někomu 10 dní stačit může, ale někomu ne, je to individuální. Pokud máš krátkou LF, dává se progesteron z venku. Což je právě treba utrogestan. Jsou to tablety, které se buď polykají nebo zavádějí.

markves83
2. říj 2016

@vitezove Snaž se na to moc nemyslet a užívej si, nám se zadařilo, když jsem byla opravdu šťastná a na dovolené, zrovna vycházely plodné dny, resp. se to podařilo o den dřív. Asi že jsem neměla stres. Ovulační testy jsem absolutně neřešila a snažila jsem si v době, kdy to nevycházelo si ještě užívat co to šlo a pak i v těhotenství, hlavně kam jsem se ještě chtěla podívat, i když jsem teda pak byla celkem omezená.

kristynabayer
2. říj 2016

@werumka aha... takze zkusit nasadit ten progesteron? Ale na to budu muset presne hlidat ovulaci, ze?? Jeste jsem cetla o vysokych davkach pyridoxinu, nevis zda to muze fungovat?

werumka
2. říj 2016

@kristynabayer Určitě to stojí za vyzkoušení - ty dva dny navíc by to dát mohlo. U toho utrogestanu to určitě hlídat ovulaci chce, aby se nenasadil moc brzy. Na to je asi nejlepší bazální teplota. I na kontrolu toho, jestli ten pyridoxin zabírá.

luj89
2. říj 2016

Ahoj, já bych byla trošku aktivnější, vypovídávat se na MK je celkem na nic - to ti pomůže max. trošku psychicky, ale tvůj problém to nevyřeší.
Můj gynekolog říkal, že do půl roku bez MS se nic moc řešit nemusí, až potom by přišly na řadu vyvolávačky a léky. Do té doby je fajn pít bylinky (kontryhel, řebříček), ženské kapky od Grešíka (několikanásobně levnější obdoba gynexu) nebo třeba Nosifol, Fertiprona, Femibion - tím se doplní i listovka, která by se měla užívat 1 - 6 měsíců před otěhotněním.

luj89
2. říj 2016

@kristynabayer Já užívám 1. měsíc pyridoxin, věřím, že to zabere na prodloužení LF 🙂

kristynabayer
2. říj 2016

@werumka s tou bazalni teplotou mam problem...jednak mivam do mesice nekolik nocnich sluzeb a 24h sluzeb na urgentu, takze denni cyklus mivam rozhozeny a taky se mi fakt nechce denne neco merit a zapisovat. Porad doufam, ze to pujde i bez toho. Kazdopadne ten pyridoxin zkusim, tento cyklus uz asi zazrak nebude, protoze jsem 14.dc, ale zacnu uz ted, na priste ;)...

kecupka66
2. říj 2016

@vitezove neboj se, všechno půjde! Holt asi jenom potřebujeme víc času..🙂 Čím víc na to budeme myslet, tím to bude horší. Zkus se zaměřit na něco jiného..něco, co tě baví, co máš ráda. Nakonec to přijde, jak to budeš nejméně čekat.
Nebo zajdi za gynekologem kvůli nepravidelnému cyklu, taky se tam chystám. Chtěla bych jen vědět, zda mi něco nechybí..vím, že všichni mluví o tom, že po vysazení to bývá často nepravidelné, ale když jsem to takhle měla i před HA, tak to už mi nepřijde jenom jako by se tělo snažilo srovnat s tím vysazením. Četla jsem i na diskuzích tady, že spousta holek s tím srovnáním cyklu potřebovala pomoct..🙂 Nejsme jediné! 🙂

simkrk
2. říj 2016

Ja s tim zkusenosti nemam. Ale pokud si hodne prejete miminko tak by jsi to mela resit s lekarem,neprijde mi dobre zes nedostala 3 mesice ms a o ovulaci nemluve.kamaradka moje mela problemy s mykozama atd. a doktor ji dokonce nasazoval hormony a hlidali ovulaci aby mohla mit jednou deti 🙂 ja po vysazeni prasku to jednou dostala po 3tydnech.pak zas treba po 5 pak nekolikrat po 4 a pak ms byla velmi slaba..ale furt da se rict jsem ji mela kazdy mesic.ja bych s timto nic nepodcenovala 🙂

konik_mischel
2. říj 2016

@vitezove ahoj, vítej na koníkovi. Měla jsem úplně stejný problém po vysazení HA a rok se trápila kolečkem vyvolávaček, hormonů, skoro rok bez MS a už jsem nevěděla co. Dr. si se mnou nevěděla už moc rady a tak jsem nakonec fakt zoufalá zašla do prodejny zdravé výživy a bylinek- není to typ obchodu, kam bych nějak chodila, ale zoufalé ženy dělají zoufalé věci a já si řekla, že to tedy zkusím jinak když tradiční medicína nefunguje. Paní mi poradila kapky Gynex - stály asi 500 - no co, utratila jsem už větší peníze za nějakou blbost... vybrala jsem jedno balení ( 1 měsíc) a od té doby jsem měla MS pravidelně cca po 32 dnech a po nějakém měsíci se to ustálilo samo na 27-31 každý měsíc bez jakýchkoli dalších léků atd.. Moc doporučuji. Poté, co se mi MS srovnala nastal problém s miminkem a po zase docela dlouhé době a složité cestě jsem zase začaly gynex užívat a zadařilo se hned 2.měsíc ( ale aby to nepůsobilo až neuvěřitelně zázračně, musím říct, že při snaze o miminko ten stejný měsíc jako jsem začala užívat znovu gynex jsem se rozhodla odejít ze stávající práce, pozměnit svůj život, neřešit jen miminko, ale prostě to všechno pojmout jinak, takže myslím, že to, že se povedlo byl výsledek celé souhry změn, které se u mě udály. Každopádně gynex doporučuji moc.

vitezove
autor
3. říj 2016

@luj89 Ten femibion jsem brala několik měsíců. Ale nic to neudělalo.

vitezove
autor
3. říj 2016

@konik_mischel díky 🙂 kouknu na to.

vitezove
autor
3. říj 2016

Děkuji holky všem za milá slova. V podstatě jsem nic jiného nepotřebovala. Vím, že nemám ještě nárok na nějaké vyšilování. 🙂 a vlastně ani moc nevyšiluji. Jen je mi to líto. Strašně se těším, až budeme nakupovat zařízení pro miminko a tak 🙂).

Všem díky za informace o kapkách a tabletkách, udělám asi veliký nákup v lékárně.

Jinak teda myslíte si spíš, že bych měla tělu dát prostor se s tím srovnat samo? Říkám si, že jít na tu vyvolávací injekci je hloupé. Budou to asi další hormony do těla, které ho ještě víc rozhodí... no zkusím ještě počkat a uvidím. 🙂 Mějte se prima.

kristynabayer
3. říj 2016

@vitezove ja bych ma tvem miste taky jeste pockala...

luj89
4. říj 2016

@vitezove Doplneni listovky se vetsinou nijak neprojevi 🙂 Jde o snizeni rizika vyvojovych vad miminka.

yipee
4. říj 2016

Nechceš zkusit hormonální jógu?

vitezove
autor
4. říj 2016

@kristynabayer díky, počkám 🙂)

@yipee no jako ten výraz znám, jednou jsem na to koukala, že se tím léčí i neplodnost a tak, uvidím. Zatím to nemám uplně poblíž, ale uvažuji o tom. Ještě tomu chvíli nechám. Tak ten půl rok a pak budu uvažovat, že se třeba zapíši na nějaký kurz.

kecupka66
5. říj 2016

@vitezove na vyvolávací injekci bych nechodila! 🙂 taky jsem to už zavrhla, protože to vůbec nic neřešilo..🙂 zkus se alespoň poradit s gynekologem, když se mu svěříš se svými starostmi, tak by ti měl nabídnout alespoň nějaké vyšetření, jestli máš normální ovulaci atd..🙂 taky to tak plánuju, už jsem i objednaná!
Budu moc držet palce, ať se dočkáš co nejdříve!! 🙂

vitezove
autor
6. říj 2016

@kecupka66 díky díky 🙂)

kecupka66
15. říj 2016

Tak tento týden jsem byla konečně u nové gynekoložky a jsem z toho teď docela špatná..☹ řekla jsem jí, že nemám vůbec menstruaci, provedla mi vstupní prohlídku a oznámila mi,že mám polycystické vaječníky (PCO) s tím,že si troufá tvrdit,že jsem vlastně nikdy neměla normální menstruaci a ovulaci. Navíc prý nemám ani vůbec žádnou sliznici,což mi dokonce i ukázala na ultrazvuku...tak mi neříkejte,že by to ten můj starý doktor neviděl. Jem na něj hrozně naštvaná..navíc mi řekla,že jsem prý udělala chybu,když jsem HA vysadila,že se to tím jenom zhoršilo..to by mi ale ten pitomec musel nejdřív říct (o vysazení jsem s ním mluvila)! Dostala jsem spoustu doplňků stravy a hormony,vyvolávací injekci a teď čekám na menstruaci. Prý to bude běh na dlouhou trať..☹ ☹

Sem začni psát odpověď...

Odešli