Polycystické ovária. Podařilo se někomu přirozeně otěhotnět?

nathalka22
31. črc 2020

Podařilo se tu někomu přirozeně otěhotnět i přes problém jako jsou polycysticke ovaria? 😔😔

andyskarsgard
31. črc 2020

Me ne. Zkoušeli jsme to 8 let, různé věci kontryhel, duphaston, clostilbegyt nic.. Až letos ivf v březnu a hned první et se povedlo jsem ve 21tt,ale četla jsem že hodně holkam se to povedlo. Já jsem asi neměla štěstí. Záleží asi na každém tělu.

tez83
31. črc 2020

@nathalka22 ano,mám dvě děti...aktuálně revize pro zamlklý plod tento rok na jaře a od té doby nic.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
tipata
31. črc 2020

Ne, ale s clostylbegitem mám dvě děti, stačilo jen stimulovat k ovulaci, bez ivf, a pijou mi krev už dobrých 9 a 7 let. 😝

uzivatelkapetra
31. črc 2020

Ono pod touhle diagnózou se skrývá docela široké spektrum problémů. Jsou holky co i přes PCOS mají celkem pravidelnou MS i ovulaci, jsou holky(jako já), které MS nemají klidně celé roky a vůbec žádnou ovulaci.
Pokud máš nadváhu hodně pomáhá zhubnout, vyhýbat se cukrům a brát nějaký doplněk s inostitolem.
Jinak já mám syna po prvním IVF

nina004
31. črc 2020

@nathalka22 Áno,akurát som v 5tt 🙂

anis87
31. črc 2020

Ano, ja jiz roky syndrom PCOS, otehotneni s dcerou vcelku rychle a bez potizi, po porodu se k PCOS rozjela i tezka endometrioza, od te doby potize, nekolik spontannich potratu v 1.trimestru a pak dlouhe mesice snazeni. Po vic nez roce se zadarilo, bohuzel ale miminko s Downovym syndromem, tehu jsme ukoncovali. Nyni jsem znovu tehotna 🙏 Drzim palce, at se zadari, je to hodne individualni ale urcite ne nemozne. Hlidala jsem si teda ale cyklus - merila BT, delala ovulacni testy. A myslim, ze se zadarilo hlsvne diky tomu, zjistila jsem, ze ovulaci mam posunutou a kazdy cyklus uplne jindy.

miksar
31. črc 2020

@nathalka22 mně jo. Mám 2 děti, první těhotenství skončilo samovolným potratem, pak 2 roky snažení a úspěch a druhé dítě byla rychlovka😉

nagojka
31. črc 2020

ja mam PCOS...pravidelnou MS stejne dlouhej cyklus ale spoustu cyklu bez ovulace..🙁🙁🙁tento cyklus sem zacala merit BT a na srpen mam predepsany clostylbegyt.Snazime se 8 mesicu...

miba10
31. črc 2020

@nathalka22 moji sestře po 8 letech. Druhé už se nepodařilo

elka88
23. srp 2020

Ahoj holky, tak mi také byl zjištěny syndrom polycystických ovarií.
Jelikož jsem nikdy samovolně nemenstruovala tak mi v IVF Cube zdělili že to mám od narození.. Příznaky na tohle nemoc mám úž od puberty ale hold jsem měla špatného gynekologa..
Od jakživa jsem přitěle, mám hodně ochlupení, jsem vlasatá..a hodně otýkám
Po odebrání krve atd.. mi bylo zděleno, že mi absolutně nefunguje metabolismus, slinivka břiští.
V IVF Cube mi hned nasadili léky na cukrovku typu 2. A musím zhubnout 15-20kg popravdě nevím jak.. Nejím pečivo, sladký jim malé porce když si chci něco přišladít používám elitritol.. Nemyslím si že jíme doma špatně tak budu muset přiřadit ještě plavání a orbitrek..
V plánu mám Medikaci : Melformin, acidum folicum, utrogestan a pak injekce ovitrelle, cetrotide, menopur
Jinak se snažíme o mimi už rok a půl a Clostilbegyn na mě vůbec nezabíral a průchodnost mám už taky za sebou. Dokonce jsem po vysazení HA přibrala 35kg a to jsem sportovala a nejedla prasečiny. V ivf Cube jsme se s paní doktorkou dohodli zatím na léčbě léky s tím že se mám pokusit zhubnout abych mohla bez problémů pod narkozu.
No, musím Vám říct že jsem z toho otrávená a smutná a plná obav.. Manžel miminko moc chce a já taky... Doktorka mě uklidnůje tím.. že jsem oba mladý.. 26 a 27 let.. A tím že je manžel naprosto v pořádku.. Tak uvidíme jak to dopadne v září mám jít na kontrolní ultrazvuk

uzivatelkapetra
23. srp 2020

@elka88 a kolikátku metformin bereš? Já brala 500 skoro rok a krom úbytku na váze nic. Teď beru 850 a občas už i dojde ms, což je zázrak, naopak váze to pomáhá méně

elka88
23. srp 2020

@uzivatelkapetra já beru 500.. 2 tablety za den já na menstruaci beru Duphaston.. Bez toho to nedostanu

nagojka
24. srp 2020

Ty jo holky ja se nestacim divit za komplikace...me doktor pcos diagnostikoval pred 3mesicema...dkoro rok uz se snazime...mam pry velikou ovarialni rezervu a vysoky hormon AMH a proto pry nedochazi ovulaci..Mensturaci mam od 15 pravidelnou kazdej mesic,cykly plus minus na den presne.Jen tento mesic byl delsi MS o neco slabsi nez sem zvykla...Nicmene sem diky nemu zacala merit BT a dle teplot a grafu ovulka minuly mesic probehla ale az 27DC...merim ted druhy cyklus.mam predepsany clostilbegyt ale nevzala sem si ho...mam ho v supliku a vezmu az dalsi mesic pokud ovulace overene neprobehne.tak si tam rikam...jestli vubec tuhle diagnozu mam....

nathalka22
autor
31. srp 2020

@elka88 taky mám právě ještě k tomu všemu ještě cukrovku typu 2 a jim metformin, jsem i čerstvé po operaci štítné žlázy, a začala jsem teď jist i kapky gynex.. My se zatím nějak o mimi s partnerem nesnazime ale kdyby to přišlo nic by se nestalo... Tak zjišťuji co a jak do budoucna...