Pomohl drilling vaječníků při PCO?

boure888
5. čer 2017

ženy,kdo má pco a podstoupil drilling vaječníků, jak to probíhá a pomohlo k otěhotnění...Moc děkuji za informace ...Nebo co vám pomohlo i miminku???

alcar
5. čer 2017

Mne u prvni dcery pomohla kombinace drilling, Clostilbegyt, Pregnyl, Inofolic.
Drilling probihal tak, ze jsem rano prijela lacna k hospitalizaci, za tri hodky mi udelali laparku, nechali zavedeny dren, ktery druhy den rano vytahli a hodku na to propustili. Takze hospitalizace cca 24hod. Zadny klystyr, zadna mocova cevka...nektere holky tohle mely. Do tydne jsem normalne fungovala.
Jak jsem dostala menses, tak se hned nasadily hormony. Prvni cyklus se nepovedl, ale druhy uz ano.

fiedlermonika
5. čer 2017

ja mela taky driling a nepomohl, dnes se uz ani moc nedela zbytecna procedura

no_title
5. čer 2017

já jsem drilling měla i se všema chuťovkama jako je klystýr, cévka, pobyt s chrápající babkou na pokoji a 24 hodin na JIPce. Mám to popsáno v článku na profilu.
A jinak drilling mi nepomohl, navíc dost nepříjemná bolavá zkušenost, za sebe bych jako metodu 1. volby volila nejprve razantní změnu stravy, bylinky a cvičení, teprve až to nepomůže, tak Clostilbegyt spolu s Pregnylem a IUI a pak až laparoskopie. Ono je to invazivní zákrok a minimálně ty 2 - 3 dny byl pro mě dost bolestivý. Nicméně znám 3 holky s PCOS, kterým právě pomohl, já k nim ale nepatřila.
Mě nakonec pomohlo úplné vynechání cukrů (opravdu úplné, takže žádný kečup, buchty, ani čtvereček čokolády) + bylinky (Jestřabina lékařská a Ploštičník hroznovitý) + Inofolic + vitamin D + cvičení Mojžíšovky. Na této kombinaci jsem otěhotněla hned první měsíc, přitom jsem byla beznadějný případ, 11 let bez spontánní menstruace, nereagovala jsem na drilling a na Clostilbegyt taky málokdy. Jinak bylinky, cvičení a Inofolic jsem brala i předtím, ale poslední věc, kterou jsem nezařadila byla ta dieta a ta nakonec byla asi rozhodující.

alcar
5. čer 2017

@no_title tak u me byl drilling jasna prvni volba. Chtela jsem vedet, jestli je to tam vsechno pruchozi a nejsou srusty jeste predtim, nez do sebe zacnu ladovat hormony. Mne zase vubec nepomohla mojzisova, chodila jsem na ni tri mesice, cvicila doma, "uzila" si i uvolneni kostrce pres konecnik a prdlajs z toho.

boure888
autor
6. čer 2017

každému pomáhá něco jiného a každý má to na jiný názor...ale nechci na léto na operaci ,když pak člověk nemůže mít styk a být v neschopnosti, uvidím,možná na podzim,léto chci si užít a věřit,že to příjde 🙂

boure888
autor
6. čer 2017

@alcar takže to pomohlo nebo co pomohlo k otěhotnění?

alcar
6. čer 2017

@boure888 tezko rict, co pomohlo, ale kombinace drilling, hormony a Inofolic byla u me uspesna. 🙂 Drzim pesti a uzivej leta! 🙂