Posunutá ovulace, proč? Jak to spravit?

onmo
16. únor 2014

Ahoj holky, snažíme se už nějakou dobu o miminko. Po vysazení HA přišel první "přirozená" menstruace po 32 dnech. Poté dorazila vždy víceméně pravidelně 32 - 35 dní a ovulace byla +- 21. DC. V říjnu jsem se rozhodla vyzkoušet gynex s tím, že nám třeba pomůže k vytouženému miminku nebo alespoň upraví cyklus, aby byl pravidelný. Ale od té doby se stalo to, že ovulaci mám +- až 26 DC takže se mi cyklus prodloužil na 40 dní i více, což je hrozný!!!! Luteální fáze je pořád stejná 14 dní. Nesetkala jste se s tím některá? co by to mohlo způsobovat, nebo co by pomohlo? Ovulace dle krevních i ovulačních testů probíhá, ale mimi nikde. Teď jsem začala pít kontryhelový čaj a koupila jsem nosifol...ale už fakt nevím.... Za jakýkoliv příspěvek předem děkuji

sasanka033
16. únor 2014

@onmo ahoj, no a tak nedela ti to ten gynex?

onmo
autor
16. únor 2014

brala jsem ho tak jak se má, a když se stalo tohle, tak jsem ho od té doby už raději nebrala, zpět se ale nic nevrátilo a ten prodloužený cyklus trvá☹

sasanka033
16. únor 2014

@onmo aha. no zkus nasadit ten kontryhel. 2x denne 1 hrnek - jedna polivkova lzice, louhovat 15 minut. na druhou stranu - pokud se ti nezkratila lutealni faze a ovu mas, tak je to nastesti porad dobry, jen je trochu vopruz cekat tak dlouho na ms, no...ale otehotnet muzes.

onmo
autor
16. únor 2014

je to vopruz, to máš pravdu... protože to čekání na ovulaci je hrozně dlouhé, skoro měsíc v čudu☹ Doktor říkal, že to už je opravdu dlouhá doba, takže počkáme ještě na výsledky spermiogramu manžela, jestli je vše v pořádku a pak se pokusí udělat něco s mým dlouhým cyklem...jenže to bude určitě cestou nějakých hormonů☹ že by clostyl? proto se snažím ještě o jinou cestu " přírodnější". Už takhle beru léky na sníženou fci štítné žlázy...

katyxq
16. únor 2014

jeśtě můžeš zkusit vitamín B6 - pyridoxin .. ale ne podle doporučeného dávkování, ale brát alespoň 80-120mg/den (menší dávky nejsou efektivní), předávkování se vpbát nemusíš, vitamín je to rozpustný ve vodě, přebytky vyčůráš akutně toxické jsou dávky 10x vyšší
a k tomu kyselinou listovou a B-komplex v běžných dávkách - to by mělo podpořit vyzrávání a kvalitu vajíček 😉

byra
3. kvě 2016

Holky jak posunout ovulaci? Pila jsem 3 měsíce kontryhel - zkrátil mi cyklus z 35 na 29, ale posunul mi ovulaci z 15DC, na 16 DC a teď 18 DC (při cyklu 29 dní).