Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kolibricek36
20. únor 2016

@alicie_k aha, to máš dobrý .... já ti nevím, já jsem starší, měla jsem ZT prvně - je pravda, že jsem měla v děloze polyp, tak proto nešlo otěhotnět - po odchodu polypu jsem otěhotněla ten následující měsíc, a to jsme to ani nečekali, že to bude tak brzy, jenže do 8 tt vše v pořádku v 9 tt se vývoj zastavil - nebilo srdíčko ...

lolly77
20. únor 2016

@alicie_k a jak to všechno víš? já vůbec nemám tucha, na co všechno bych se měla nechat vyšetřit 😒 věřím, že budeš mít vše ok a že se zase brzo zadaří a dotřetice už to vyjít musí! 😉

wendissek
20. únor 2016

@lolly77 ne můj doktor ne poslal jen na par vysetreni ale ja sem se sama objednala do centra asistovane reprodukce kde dělají všechny vyšetření a na pojistovnu nepotrebujes žádnou zadanku ani doporučení dosli na geneticky problem takže u nas to jde jen umělým i kdyz otehotnim rychle vždy jsou tam navíc chromozomy manžel ma spatnou genetiku spermii kdyby me u prvního netvrdili ze se to stává a ja šla uz po tom prvním vyvarovala bych se opět v 11tt druhýmu. Delato jen Česko ze posílá az po druhým potratu

alicie_k
21. únor 2016

@lolly77 Už jsem to tu psala, pracuji v CAR, děláme tyhle odběry denně 🙂

alicie_k
21. únor 2016

@kolibricek36 Říká se, že po asi 35.roce ženy mívají vajíčka horší genetickou výbavu... 😒 No ale třeba mně bude teď 28, tak nevím kde je problém, zatím ☹

wendissek
21. únor 2016

@alicie_k muzu se zeptat ve kterým? 🙂

alicie_k
21. únor 2016

@wendissek To nemůžu prozradit nezlob se 🙂

wendissek
21. únor 2016

@alicie_k to je jasny chápu 🙂nevadí ja na CAR nedám dopustit nebytvjich tak se snažím jak blbka dal moje doktorka me po druhým tt poslala jen na hematologii s tim ze ve 23jsme mlada a mam se snažit dal ze to jednou vyjde. No a ja se objednala do CAR a tam dosli na to ze manžel ma geneticky špatný spermie

dany69
21. únor 2016

ach jo holky, jsem tu potřetí.. zatím tedy nevím jestli to bude spontánní nebo revize.. v pátek jsem začala krvácet, na pohotovosti mi řekli, že potracené to zatím není, ať přijdu pokud se to zhorší nebo v po ke svému dr.. zatím pořád špiním a doufám, že to odejde samo, jsem na konci 6 tt a fakt se mi nechce zase pod narkozu..

kolibricek36
21. únor 2016

@alicie_k to máš pravdu, ale moje dr. se klonila k názoru, že jsem byla opakovaně nemocná - zánět průdušek - asi ve 3-4tt a pak v 6-8tt.

kolibricek36
21. únor 2016

@alicie_k tak fakt nevím, pokud by se to stalo po druhé, tak bychom to už přijali, že budem bez dětí ....

kolibricek36
21. únor 2016

@dany69 jejda, to je mi líto

derra
21. únor 2016

@dany69 Jej to mě mrzí :( Já když byla v nemocnici na revizi, tak tak přijali ke mně na pokoj jednu holčinu po IVF. Hodně krvácela tak šla na pohotovost no a nechali si ji tam s tím, že je to začínající potrat. Tak ji dali na pokoj a byla tam se mnou 3 dny... no šla domů stejně jako já, akorát s tím že se udrželo a domu odcházela stále těhotná 🙂 Tak třeba ještě není u tebe vše ztraceno, když ti řekli že potracené ještě není 🙂

dany69
21. únor 2016

@derra no tomu moc nevěřím, pořád divně špiním.. navíc v pátek neviděli žloutkový váček a v úterý předtím už jo..

xoriska
21. únor 2016

@dany69 co to tu čtu? Holka držím ti palce i na nohou ty máš totiž už v tomhle opravdu vybráno a potřetí by to snad ani nebylo možné! Zítra dej vědět a snad bude vše jak má!

dany69
21. únor 2016

@xoriska já se asi ani jiného konce nedočkám..

xoriska
21. únor 2016

@dany69 ale dočkas neboj, třeba to chtělo brát ty léky dyl a až zaberou, tak to půjde neboj a navíc ještě není nic ztraceno... Drž se!

verca1508
21. únor 2016

@dany69 Ahoj, nepocitej hned s tim nejhorsim, i kdyz vim, ze to moc nejde. Ja jsem take znovu tehotna, ted v 10tt a na konci osmeho mi to taky zacalo. Lezela jsem 9 dni v nemocnici a vse zatim v poradku, jenom musim mit klidovy rezim, nedelam vubec nic. Drzim pesticky!

dany69
21. únor 2016

@verca1508 díky, uvidím no.. ale už jsem docela zlomená..

verca1508
21. únor 2016

@dany69 To ja jsem byla taky a kazdy utz byl v poradku. Porad se bojim, ale ted vim, ze pro to delam maximum. Myslim na Tebe 🙂

arielka222
21. únor 2016

Holky mam dotaz jsme ted cca 4-5 dni po ovulaci a od včera me nějak divne pobolivat břicho takové pichani na leve a právě straně, občas tlak a taky se mi hrozne nalila prsa neboli ale jsou dost nafoukly. Myslíte kdyby to bylo tehu ze už jsou příznaky tak brzo? Mela to tak nektera? Test ještě nedělam ms mam mit 29.2. Ale jako pMS mi to nepřijde...

kolibricek36
21. únor 2016

@dany69 klid, myslí pozitivně, ještě přece nic není ztraceno .... <3

dany69
21. únor 2016

@kolibricek36 díky.. asi není, ale kam by zmizel ten žloutkový váček..

kolibricek36
21. únor 2016

@dany69 no, netuším, ale snad i kdyby bylo, máš pořád naději, že jednou mimi bude - podle fotky mám za to, že jsi ještě mladá, zdravá ženská a v plné síle ...
Ale někdy, není problém otěhotnět, ale donosit ... ☹

wendissek
21. únor 2016

@dany69 ach jo to mě mrzí ale neboj ještě neni nic ztracené mela si po tom druhém zt nějaké vysetreni ?

dany69
21. únor 2016

@kolibricek36 to je právě můj problém, otěhotním hned ale rychle to zase skončí..
@wendissek zjistili mi leidenskou mutaci, která měla být příčinou.. teď jsem od začátku píchala clexane na ředění krve, brala utrogestan a prednison a stejně to asi nevyšlo..

wendissek
21. únor 2016

Mam to stejný je mu 23 a po druhým sme se naštvala ze se nic neřeší a objednala se do CAR a tam dosli na to ze manžel ma geneticky špatný spermie vadu v DNA a to je ta chyba do toho ještě ta leidenská mutace a mutace mthfr

dany69
21. únor 2016

@wendissek a jak se takový problém řeší?
já jsem zmatená jak lesní včela.. potrat se stále sám nerozjel, krvácení oproti včerejšku taky ustalo.. prsa pořád bolí.. chtěla bych doufat v zázrak

wendissek
21. únor 2016

No jedine abych donosila mimco je ivf takze me v dubnu ceka stimulace neboj urco si myslim ze vše bude v poradku 🙂

moni92
21. únor 2016

@dany69 držím palce ať všechno dopadne dobře, snaž se myslet pozitivně, vím že je to těžký, me to taky nešlo a to se mi to stalo jednou, ale zkus to! !! hlavne klid a odpočívej 😉