Předtucha bezdětnosti. Máte zkušenost nebo naopak zkušenost opačnou, že jste se nakonec dočkaly?

gracelove
26. led 2022

Dobrý den, nevím, kde to hledat...tak zakládám téma, snad se někdo ozve. Od mládí tuším, že bude problém otěhotnění u mne (i když neopodstatněný, vše mi funguje jako hodinky). Což se bohužel zatím splnilo. Vím, že ještě jsme nezkusili ani moderní medicínu a CAR, které tolika lidem pomůžou. Nedokážu prostě nijak reálně vysvětlit proč, ale tuším, že budu z těch několika procent žen, kterým prostě nic nepomohlo. Hodně se těmto myšlenkám snažím bránit, říkám si, že to přece není možné, vždyť mnoho žen si naopak nikdy problém nepřipouštělo a stejně ho pak měly, že tohle člověk nemůže nijak tušit. Nicméně zatím za tolik let ( v průběhu let s více partnery) se to splnilo.
Teď tady čtu o moderátorce Toušlové, že to tušila snad od 8 let a také se jí to bohužel splnilo :( Máte někdo zkušenost opačnou? Intuice vám říkala, že děti mít nebudete a stejně jste se jich dočkaly? Děkuji ❤

jaja01k
26. led 2022

@gracelove Já jsem roky pořád myslela na to, že mám určitě nějaký problém, kvůli kterému nebudu moct mít děti. I když jsem neměla žádný důvod si to myslet. A opravdu se mi nedařilo otěhotnět. Až když jsme to měli jít řešit do CAR, najednou se mi to v hlavě přepnulo, najednou jsem si byla naprosto jistá, že miminko mít budeme a to bez pomoci lékařů. Řekla jsem manželovi, ať návštěvu CAR o měsíc odložíme, že tomu chci dát ještě jednu šanci. A tehdy jsem otěhotněla 🙂

gracelove
autor
26. led 2022

@jaja01k děkuji za reakci ❤ Teda a to byl také nějaký vnitřní pocit? Úplně jako z pohádky 🙂 Každopádně moc gratuluji... mně je 32 let a nedaří se mi od nějakých 23 let (tehdy to tedy nemohlo být věkem), samozřejmě s pauzami. Ale předtucha, že teď se to zrovna podaří, ta nikdy nepřišla :/

jako_mala_holka
26. led 2022

Já měla takový divný pocit, že bude problém, neměla jsem pravidelnou ms, přišla třeba jen jednou za tři čtyři měsíce, jak kdy... Pak se k tomu přidaly i další problémy, na preventivní prohlídce mi byla zjištěná hypofunkce štítné žlázy... V té době jsme se už snažili, dělala jsem i ovulacni testy, chodila k dr na vysledovani ovulace, nikde nic... Začala jsem brát léky a vitaminy a povedlo se, celkově jsme se snažili necelý rok, takže vlastně ok nakonec

gracelove
autor
26. led 2022

@jako_mala_holka děkuji ♡ no to je dobrý, necelý rok je vlastně v normě 🙂 Já také něco beru na štítnou žlázu a je to v normě, otěhotnění by to prý bránit nemělo. Tak to možná bude ještě něco zapeklitějšíhoa doufám v pomoc v CAR. Ale té předtuchy se nemůžu zbavit :/

clori
26. led 2022

ja som mala podobny pocit roky, roky dozadu. no bud som to vycitila alebo som si to "privolala", ale nedari sa vyse 9 rokov.

isabelafuentes
26. led 2022

Myslenkami si tvorime svou realitu😉❤️

gracelove
autor
26. led 2022

@clori :'( to je hrozné teda :( Zkoušíte i IVF? Já se to snažím opravdu eliminovat, ale ten pocit tam je. Moc ale doufám, že se podaří i vám, i nám 🙏

ancess
26. led 2022

Celý život jsem nechtěla děti a nějak to dopadlo, že přes nulovou ochranu se devět let nic nedělo. Po tak dlouhé době jsem byla přesvědčená, že jsem neplodná, ale neměla jsem zájem to zjišťovat, natož řešit. Pak přišel loňský leden, pozitivní těhotenský test a v září se nám narodila dcera. Bylo mi 42 let. Za celých devět let byly dveře pro dítě otevřené, ale nešli jsme mu naproti.
Dcera přišla sice v pozdním věku, ale jinak v nejlepší čas jaký si mohla vybrat. A je pravda, že poslední dobou jsem celkem přemýšlela, že je škoda, že se mi nezadařilo. Takže ta hlava tam opravdu hraje velkou roli.

gracelove
autor
26. led 2022

@ancess tak jste dokonce nechtěla a stejně to nešlo. A to se říká, že když člověk nechce (oblíbená rada "nemyslet na to a půjde to"), otěhotní. A zde vidím, že to tedy neplatilo. Až za tolik let :'( Ale je skvělé, že nakonec to dopadlo, když jste už chtěla. Mám to jinak, celý život chci, jen s jedním partnerem jsem tedy o tom nebyla přesvědčená, ale nedařilo se nikdy s nikým. Třeba mám ten vnitřní pocit špatný, rozhodně se za to modlím (nebo ať takový pocit prostě odezní). Samozřejmě CAR je na řadě a třeba opravdu problém najdou a pomůžou nám 🙏 Jen zkrátka tam uvnitř jako kdyby mi něco šeptalo, že to nepůjde ani uměle ani přirozeně. Snad to je blbost a jednou se tomu "zasměju" 🥺

fififjonka
26. led 2022

Já jsem také měla takovou zasunutou obavu, že to třeba nepůjde. A tak to nešlo, po 3 letech jsme šli do CARu, tam další 4 roky pátrali, čím to je a bezvýsledně. A pak na dovolené jsem se měla objednat na IVF a místo toho jsem zjistila, že už jsem těhotná! Ve 34 letech. Ale až když jsem řekla: ok, nebojím se, tak vlastní děti mít nebudeme. A teď čekáme třetí;)

mysh_me
26. led 2022

Priklanim se k tomu co tu uz zaznelo, proste ta sugesce v tomhle dela hrozne moc. Je to v hlave. Jako muzes mit i nejaky problem samozrejme, ale kdyz ma clovek v hlave ze to nepujde, tak to vetsinou nejde…

surikata131
26. led 2022

@gracelove já jsem si myslela, že budu mít problém s otěhotněním, protože jsem mívala delší a nepravidelné cykly, nakonec jsem 2x otěhotněla naprosto bez problému

skororozvedena
26. led 2022

Tak já jsem měla asi spíš než intuici strach, že se mi z nějakého důvodu nepodaří mít děti. Dneska se tomu musím smát, se třema dětma jsem někdy víc než uspokojená 😉. První přišlo ve 32, plánovaně. A taky jsem měla strach z těžkého porodu a zdravotních komplikací, protože to tak měla máma. A nakonec všechno jinak, na výbornou. Je tedy fakt že jsem přípravě věnovala dost energie a vyšlo to... Hele, v životě se to nakonec často vyvrbí úplně jinak než si myslíš.... neříkám neplánovat, to ne, ale neupínat se na to, pokud možno.

gracelove
autor
26. led 2022

@fififjonka tak bezva, že to šlo ... Ale ten pocit zřejmě už v té době nebyl tak intenzivní? 🙂

gracelove
autor
26. led 2022

@mysh_me ono je to tak, že se vůbec nesnažím si něco takového vsugerovat. Naopak se tomu bráním, co to jde, ale prostě vnitřně nějaká intuice jakoby mi říkala opak. Já tedy doufám, že ten pocit se nenaplní, ale nemůžu si pomoct, jakoby mi to něco říkalo, jak to bude... snažím se si napopak vsugerovat, že tohle je blbost a nesmím tomu věřit :/

gracelove
autor
26. led 2022

@skororozvedena takže se obava nenaplnila 🙂 To je skvělé, děkuji 🙏

dixi86
26. led 2022

Vůbec bych takto nepřemýšlela, aby se to nakonec nesplnilo...vždycky je nějaká cesta k dítěti, ať je jakákoliv. Ale je. Ono člověkovi se vše splní, o čem přemýšlí a né vždy jsou to kladné věci. U nás byla neplodnost na papíře u obou, nemělo cenu ani IVF, nakonec po 4letech přirozeně. Ale prakticky jsem se začala těšit na adoptované dítko. Vše je o psychice a ta dělá strašně moc, i když to tak nevypadá. Každý se dočká(věřím tomu), jen ta cesta je občas dost trnitá.

sanoela
26. led 2022

@gracelove několik let jsem měla tady ten pocit ikdyz jsem neměla partnera se kterým bych dítě chtěla nebo byla třeba bez něj. Potom s manželem pocit spíš sílil a po době snažení se potvrdil problém u obou. Nakonec dcera z IVF a pak jsem si říkala kdo ví jestli bude druhé a pocit opět a k tomu nechuť podstoupit další IVF a nakonec jsem otěhotněla přirozeně nyní 14dni do termínu porodu. Hlava a příroda jsou mocne čarodějky 😊😊

ria35
26. led 2022

@gracelove byt tebou zkusila bych to probrat s nějakým terapeutka, dnes je spousta metod, nikdy jsem nic nezkoušela, ale když čtu různé příběhy nebo koukám na Duška a jeho duše K s hosty, myšlení dokáže opravdu moc ovlivnit tělo. Já zase nikdy nepochybovala, moje mamka mi tenkrát, řekla a ty si myslíš, že to bude hned? Mě to urazilo, protože jsem vždy věřila, že ano. Prvního syna jsme si řekli tak teď a bylo to opravdu napoprvé. Bylo mi 36, chtěli jsme dvě, nakonec čekáme třetí, které nebylo v plánu a muz ani nevěřil, že, se to stalo. Myslela jsem, že nebudu mít děti z důvodu, že jsem neměla partnera ne z důvodu, že by to nešlo

klokanka31
26. led 2022

@gracelove Já jsem měla tušení že budu bezdětná (nebo aspoň že to nepůjde přirozeně), no a po 12 letech jsme se dočkali 😊

volodka162
27. led 2022

Já jsem taky měla několik let pocit, že to nejde z důvodu psychiky (asi taky na tom je určitě jisté procento úspěšnosti) a taky, že nejsem fakt maminkovská (nerozplývám se nad nimi...) a až teď po těch 4 letech zjišťuji (díky CAR a následné hospitalizaci v nemocnici), že mám z 90% zarostlou dělohu, takže jakákoliv snaha byla předem zatracená...byť se gynekoložka snažila (injekce prášky...2x se "povedlo" a pak odešlo). Za měsíc jdu na další zákrok a pak asi to pujde. Chtěla jsem tím říct, že se mi na tohle změnil názor a pokud se už někdo fakt "snaží" víc jak 2 -3 roky, měl by zajít do CAR nebo nemocnice se řádně vyšetřit a třeba zjistí obdobný fyzický problém jako já. U mě to bylo z důvodu císaře u prvního syna....po porodu do dnešního dne jsem měla menses o síle 3-4 tampony a hotovo, což je super, ale právě proto ten důvod, který mi našly a který teď řešíme a teď jsem nějak vyklidněná, že prostě teď to už pujde. Jen mě mrzí, že to řeším teď když už je synovi 7,5let a prostě už nebudou takový parťáci, ale co...no, mám bráchu o 10let....a jsou ještě "zajímavější odstupy", ale dítě taky nechci ve 40 letech. Záleží kolik Ti je, ale nečekala bych pokud dítě chceš. Já jsem i teď smířená vnitřně, že pokud to nepujde, tak prostě svět se nezboří...a pojedu dál.

modra_zizala
27. led 2022

Ja vzdycky moc chtela deti a mela jsem velkou obavu, ze to nepujde a ze to bude tezke otehotnet a donosit. Ja byla totiz vymodlene dite po 5 letech snazeni a po potratu. Myslela jsem si, ze kdyz se nedarilo otehotnet mamce, tak me to nepujde taky. Navic jsem mela hodne nepravidelnou MS. No a otehotnela jsem po 3 mesicich snahy, tehotenstvi bylo uplne ukazkove a ted uz mam druhe mimco 🙂 Drzim pesti, at se zadari.

clori
27. led 2022

@gracelove skusili sme len raz. pred 5 rokmi. a teraz sa pohravame s myslienkou ist do toho opat.

levandule_k
27. led 2022

@gracelove Dneska je spoustu problémů řešitelných, lékařská věda je dneska na slušné úrovni. Možná cítíš, že něco není s tebou úplně ok, proto se to nedaří, ale tohle je spekulace, když nemáš pořádnou diagnózu. Spoustu věcí se dá změnit a pak to jít může. Můžeš v sobě mít i nějaký blok, kdy ti třeba někdo někdy řekl, že nikdy nebudeš dobrá matka, ty jsi to potlačila, ale pocit, že nebudeš matkou zůstal... Chce to rozklíčovat z čeho pramení tvůj pocit, já bych se ho nesnažila ignorovat, ale přijít tomu na kloub, proč tohle cítím.

17mia17
27. led 2022

@gracelove ja mám jednu tetu čo nemohla mať deti, no a ja som sa narodila predčasne a babka má furt strašila že čo keď by som kvôli tomu nemohla otehotnieť atď,. Tiež má to dosť straší a nedarí sa už cez rok. Doktorka mí povedala že u mňa to vypadá v poriadku, že by skôr hľadala problém u partnera. Tak som zvedavá, na čo sa príde.

tinaprofi
27. led 2022

Ja jsem nikdy deti nechtela, uz od mala jsem citila, ze je mi jedno jestli se stanu matkou, ale nikdy jsem neuvazovala tak, ze bych si rekla... jednou, az budu mit deti... Deti nakonec mam, vsechny je miluju, ale jsou vsechny z umeleho oplodneni 🙂)) od teen veku jsem tusila, ze budu neplodna a od 20 let to bylo uz natvrdo. Intuice funguje, 100%

gracelove
autor
28. led 2022

@17mia17 ajeej, no ale snad na tohle nemá vliv zrovna předčasné narození 🙂 Teta je tuším o měsíc dřív a děti má v pohodě. I když nevím, jestli tohle hraje roli, jak moc předčasně to je 🙂 Tak třeba opravdu bude problém u vašeho drahého, tak držím palce, ať to jde dobře vyřešit 🙂 ❤
@tinaprofi to se mi nikdy nestalo, že bych opravdu děti nechtěla, o to je to zvláštnější a větší zázrak, že je vlastně teď máte, i když přes IVF...aspoň je vidět, že upnutím se na děti to třeba nebylo 🙂 🙂 🙂 Každopádně moc gratuluji a vím, že názory žen se prostě mohou měnit s věkem, kamarádka také nechtěla děti, a hádejte...má 2 rychle po sobě a je to "poprděná" maminka, která dává na sociální sítě každé odříhnutí 🙂 Prostě se vše může změnit 🙂

gracelove
autor
28. led 2022

@clori to jste opravdu trpěliví, že jste čekali tak dlouho. Snad už teď ten další pokus vyjde, budete třeba zkoušet jiný CAR? Našli i příčinu? Někdy ji prý totiž nenajdou...toho se trochu obávám

gracelove
autor
28. led 2022

@klokanka31 skvělé, i když teda klobouk dolů, takhle dlouho čekat 🙂

klokanka31
28. led 2022

@gracelove Asi to tak mělo být...