Skoro žádné přibírání v těhotenství, máte zkušenost?

mamemimomu
6. únor 2015

Ahoj všechny těhulky a maminky. Našla jsem mnoho diskuzí, kde se řeší o tom, kdo kolik přibral a jak mu to následně šlo dolů, ale já bych chtěla řešit opačný problém. Jsem ve 31. týdnu a přibrala jsem jen 3 kila. Od sestřičky i doktora pořád slýchávám, že je to málo. Sice to nijak neřeší, protože malá je v pořádku, měří i váží tolik, kolik by měla, i když je spíš menší. Ale já jím opravdu hodně, hlavně večer do sebe nacpu, co najdu, ale ručička se ne a ne hnout.... Máte někdo taky takovou zkušenost? je to normální?

taniik
6. únor 2015

Ahoj, já jsem při prvním těhotenství přibrala jen 7kg, a při druhém jenom 3kg.

mamemimomu
autor
6. únor 2015

ahoj, a bylo všechno v pohodě? neřekl ti někdy někdo z lékařů, proč tomu tak je?

luciejancarova
6. únor 2015

Já zítra začínám 36tt a mám necelá 3 kila nahoře...je fakt, že mám těhu cukrovku a mám dietu ☹ pokud je malá v pořádku, tak bych se nebála 😉

sara84
6. únor 2015

Já díky trhu cukrovce mezi 28-32.týdnem 4 kila zhubla, za celé tehu +4 kg, týden po porodu jsem měla o 4 min než před otehotnenim.A nikdo nic neresil, si také záleží na výchozí váze, nejsem žáden stovek.Asi pokud jste hodně štíhlá, tak se jim to nezdá..

1miska
6. únor 2015

ja jsem nabrala za cely tehu 6 kilo a mala byla krasne v terminu trikilova - když jsem si na porodním sale oblekla nocni erarni kosili tak na me koukali jako na exota ze jdu rodit, brisko nebylo skoro vidět a přece tam byla velká holka, takze neboj, všechno je individuální a v pořádku 🙂

andrrriiik
6. únor 2015

@mamemimomu Jééé co já bych za to dala.Já poprvé přibrala 21kg,a podruhé 23kg 🙂

jamia
6. únor 2015

@mamemimomu Přibrala jsem 7 kilo, dítě mělo 3,5 kila 😀 Nejsi třeba silnější postavy? Ty často tolik nepřiberou, protože tělo nepotřebuje vytvářet tukové zásoby, naopak z nich tak energeticky náročný proces, jako je těhotenství, kus uřízne.

medya
6. únor 2015

Záleží taky na původní váze, pokud jste byla hodně oplacana nemusíte nabrat nic. Např já měla před trhu 107kg a šla jsem rodit se 109 kili. A malej se narodil s 3860g. Takže pokud dr. Nevidí problém tak bych neměla starost 😉

majvik
6. únor 2015

při prvním těhotenství jsem byla až do zhruba 30.tt na své původní váze. pak jsem začala najednou prudce přibírat a nakonec jsem rodila s deseti kily nahoře. Doktorka kolem toho 25tt - 30tt už říkala že by to něco přibrat chtělo, ale že když je miminko v pořádku, tak to není žádná tragédie... teď jsem v 24tt s druhým mimčem a mám 4kg nahoře.. Záleží asi taky s jakou váhou začínáš. Švagrová dokonce prý při prvním těhotenství zezačátku 15 kg zhubla a do porodu už se na původní váhu nedostala. Ale protože začínala s nějakými 130 kg, bylo to vítáno😀

holubice.petra
6. únor 2015

Ja pribrala za cele tehu 4kg nikdo mi za celou dobu nic nerekl maly se narodil presne v den terminu a mel 4320g! Takze pokud prcek odpovida a je v poradku tak se tim nestresuj ono neni zase tak dulezite aby sla rucicka na vaze nahoru 🙂

janka12
6. únor 2015

Podle me zalezi na tom, kolik vazis. Ma-li někdo třeba nadváhu uz před tehu, je v uplne jiné situaci, nez ten, kdo ma podvahu. Také zalezi, zda se stravujes v tehu rozumne. Kolik kg se pribralo nebo nepribralo, to je podle me vedlejsi.

ladyhacek
6. únor 2015

také jsem nepřibrala jen 2-3kg. Sama osobně jsem spíše silnější tak mi všichni říkájí že má z čeho čerpat. Když jsem se ptala doktora tak mi jen řekl, že to příjde. Teď jsem 33tt. Miminko je v pořádku tak snad vše ok 🙂

buldrik
6. únor 2015

Bud rada 🙂 ostatni ti muzou jen zavidet
Ja taky nabrala minimAlne (v podstate jen ve tretim trimestru) mimco bylo v pohode, a ja nemela starosti se shazovanim poporodnich kil.

mamemimomu
autor
6. únor 2015

před těhu jsem měla kolem 62 - 65 kg a 168 cm

hubertka
6. únor 2015

@mamemimomu jsem ve 34tt., a přibrala jsem asi 3kg, navíc mi tento týden sestřička opět řekla, že jim nějak hubnu, a to se docela přecpávám, i když je pravda, že občas mi není dobře a to pak moc nejím. Hlavně, že je miminko ok.

werunqa
6. únor 2015

Znám pár holek, co šly k porodu se svojí původní váhou a jedna dokonce i s nějakým kilem méně,než co začínala těhotenství 😉
Pokud je vše OK u tebe i dítka,tak nevidím problém..

mandala
6. únor 2015

Jedna známá přibrala taky jen 3 kg za celé těhu, mimi v pořádku, řekly jí, co by chtěla, že váhu miminka přibrala, tak je vše v pořádku. Je fakt, že už je starší a rodila už dříve, tak možná byl ještě jiný přístup. Bud ráda, co bych za to dala. 🙂 hlavně, že mimi je O.K.

emisekkk
6. únor 2015

@mamemimomu pokud je malá jak má být, tak buď ráda - to ti teda závidím!

mamemimomu
autor
7. únor 2015

děkuju vám za uklidnění, že v tom nejsem sama... Koncem týdne jdu na kontrolu. Dneska jsem vlezla na váhu a oproti minulé kontrole mam o půl kila míň. Přemýšlím, jestli si radši nepřidat na váze a radši doktorovi neříct, že vážím pořád stejně - že jsem nepřibrala, ale ani neshodila... To je ale asi blbost co?

marki133
7. únor 2015

@mamemimomu Ahoj, jsem ve 32. týdnu a přibrala jsem zatím za celé těhu 1kg. Netrpěla jsem nevolnostma. Byla jsem z toho taky nervózní, protože před těhu jsem vážila 52,5 kg, teď 53,5 kg. Doktor je ale naprosto spokojený, říká mi, že se nemám vůbec stresovat a že nejdůležitější je, když přibírá miminko. Takže zkus to brát pozitivně, že nás alespoň nebudou trápit poporodní kila 🙂 a užívej si těhotenství.

v2e2rka
8. únor 2015

Já jsem v prvním těhotenství přibrala 6 kilo, z toho 4 ve 2.trimestru a 2 ve třetím, malý se narodil 40+4, měl 3.5 kila a já šla z porodnice s váhou před otěhotněním. Doktor to nijak extra neřešil, miminko prospívalo dobře. Vážila jsem 63 kilo a mám 164 cm. Na konci šestinedělí jsem měla 60 kilo a všechno oblečení mi bylo velké, prostě jsem v průběhu těhotenství hubla přes stehna, boky a všechno se stěhovalo do břicha. Ještě v 6. měsíci se mě ptali, kde to miminko schovávám =) Teď podruhé na váhu radši ani nelezu, jenom před kontrolou u dr. a rychle zapomínám 😀 Ale zatím jsem měla +8 kilo (32.týden), tak snad už to o moc víc nebude.

lucinka58
8. únor 2015

Ahojky, kámoška přibrala do 31 tt zatím asi jen 2 kila a doktorka to taky neřeší. Hlavní je, že miminko prospívá. Já mám teda opačný pocit - u mě to jde snad samo. Jsem v 19 tt a na váze mám o 3,5 kila navrch 😀

mishell56
22. bře 2015

Já mám nahoře od začátku 4kg, doktor mi řekl, že je to v pořádku pokud je malý v pořádku a když na něj kouknul tak že se mu prý daří velmi dobře 🙂

anetka1701
22. bře 2015

U prvního jsem měla nahoře asi 4 kila, u druhého skoro nic 🙂
Neřešil to nikdo a já taky ne... Obě děti naprosto v pořádku 🙂

happylenulka
24. dub 2015

já během prvního trimestru 4 kg zhubla a nabrala jsem to zpět až někdy po 25tt... teď jsem necelé 2 kg na startovací váze a už měsíc jsem nepřibrala ani deko... Jsem ve 34tt. Malá měla ve 32tt 1800g a prý tabulkové miminko, takže bych to nehrotila... před těhu jsem měla normální postavu, ale je fakt, že jsem nebyla vychrtlá, tak si mimčo asi bralo z mých tukových zásob...
jím zdravě, pestře a třeba 6x denně... absolutně nejím sladké a nic tučného, nezdravého, tak to asi bude tím...
doktorka nic neříká ;)

lucifereeek
24. dub 2015

já myslím, že je to hodně individuální a pokud nejsi nějaká hodně hubená tak to bude v pořádku, já jsem do 32tt v prvním těhotenství taky přibrala jen 3kg a nikdo k tomu nic neměl, a pak mezi 32tt-41tt jsem přibrala dalších 5kg, asi jak jsem už byla doma, tak jsem jedla víc a měla míň pohybu - nebo nevím, takže celkem 8,5kg.

brouzdalka
24. dub 2015

Ahoj, tak váha je můj velký problém. V prvním těhotenství jsem přibrala cca 6 kg, ale byla jsem na neschopence, takže jsem jen jedla a válela se. V druhém těhotenství jsem zatím přibrala asi 3 kg, ale taky lítám kolem batolete, kojím, nestíhám se pořádně najíst, navíc mě polední dobou dost nepříjemně pálí žáha, prostě žádný válení, teď jsem ve 34. tt a za poslední měsíc jsem dokonce skoro kilo shodila. Sestřička to jen komentovala slovy, že se jim nějak ztrácím, ale jinak to neřeší. A to mám teď 52,7 kg!

ketuli
2. dub 2020

Jsem ve 26tt a Jana osobně jsem silnější postavy a přibrala jsem jen 3kg a jinak jsem v pořádku a i miminko jo mám těhotenskou cukrovku jesty to není i tím.

cikitkapb
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru