Prosím o pomoc!!! 😞

luciee1984
21. srp 2020

Maminky, slečny, a všechny,
Potřebuji znát váš názor, byla jsem na gyndě, měla jsem zpoždění, tak jsem něco tušila. Ano,potvdilo se těhotenství. Řekla jsem datum první den poslední ms, ale já vím, žE jak mi skoncila menstruace tak jsme sex měli až 13.7 což bylo dva dny přes ovulaci. A nejspíš se povedlo. Jenže moje doktorka to počítá od té poslední menstruace, takže mi řekla že mám být 8tt a že podle ultrazvuku to neodpovídá, tak mě na pondělí objednala na "výškrab " dělohy. Jenomže já mám pořád pocit že je to stále brzo . "( :(

martinazidkova
21. srp 2020

Nevím jestli tě to nějak uklidní a nebo ti to pomůže ale já mám třeba mezi termínem podle ms a podle ultrazvuku skoro 3 týdny rozdíl
TP podle menstruace mám 21.8. A podle utz 11.9.

martinazidkova
21. srp 2020

@luciee1984 a řekla jsi doktroce kdy byl ten sex?

zuzangel
21. srp 2020

Ojojoj, ta to tedy bere zhurta, a to jsi byla jen jednom vyšetření ze kterého ona usuzuje? Asi bych tedy ještě týden počkala, i když samozřejmě že před kytetaci ti budou taky dělat utz.
No držím pěsti ✊

lazoplazo
21. srp 2020

@luciee1984 pokud bys otěhotněla cca 14.7., tak v tom 8tt jsi, ne?

astyna88
21. srp 2020

Jezismarja,jak prase na porazku. Jako ja pred peti lety. Nikam jsem nesla, za dva tydny kontrola a embryo vcajku. No a ted mam skoro 5leteho syna. Takto bych dala pryc zdrave embryo.

luciee1984
autor
21. srp 2020

@lazoplazo tak asi neumin počítat ale mě vychází 6tt

krupka3
21. srp 2020

Tak proste "vyskrab" odmitni a jeste pockej. Lekari v tomto bohuzel chybuji casto, pro ne to bohuzel tak dulezite jako pro tebe neni.

astyna88
21. srp 2020

@lazoplazo

Me to pripada spis na 5.tt

luciee1984
autor
21. srp 2020

@zuzangel ano jedna prohlídka, a včera jsem byla v gynet na tom zákroku, pan doktor tam bohužel taky srdíčko neviděl, a tak dlouho jsem ho prosila až mě preobjednat na pondělí, že prý uvidíme, ale i tak je to jen pár dní do pondělí:(

lachtanice86
21. srp 2020

No vždyť tam ale jít nemusíš. Řekni ze chceš počkat, treba týden a ať tě objedná na další utz. Jednoduché

luciee1984
autor
21. srp 2020

@astyna88 a hlavně já necítím žádné špatne příznaky žádné krvácení, žádné bolesti, já vůbec nevím co mám dělat

lazoplazo
21. srp 2020

@luciee1984 6 tydnu od otehotneni, to je 8 tyden tehotenstvi dle terminologie.
Kazdopadne bych i tak jeste vyckavala!

astyna88
21. srp 2020

@lazoplazo

Ale pokud zna termin poceti,bere se to dle nej. To je nejpresnejsi pro urceni porodu.

lazoplazo
21. srp 2020

@astyna88 to urcite! Ale kde pocitas tech 5 tydnu?

renunka01
21. srp 2020

@astyna88 ale pořád tak jako tak se k tomu termínu oplodněni přičítaji 2 týdny. Nepočítá se to jakože datum oplodnění je den 1.

renunka01
21. srp 2020

@lazoplazo přesně tak. Taky bych to takto počítala.

astyna88
21. srp 2020

@lazoplazo

Od 13.7, 4 tydny do 13.8. + 7 dni, nebo plus 8, uz je vlastne 21. 😀 tak 6'tyden zacatek

renunka01
21. srp 2020

@astyna88 nene, to je špatně.

luciee1984
autor
21. srp 2020

Takže myslíte že je tam nějaká šance, když pořád tvrdí že by tam už musela jít vidět nejaka reakce

astyna88
21. srp 2020

@renunka01

To je zastarale. A kvuli tomu holky pak chodi na vyskraby. Pokud zna termin,bere se to dle nej. Ja to tak prave mela,jediny sex mesice a par dni pred radnou ms. Takze klasicke kalkulacky nesedely. Avyskrab na poradu dne. Az jsem zmenila doktora,tak ten vzal konecne v potaz den poceti a syn se narodil presne na den.

sudylichozrout
21. srp 2020

@luciee1984 urcite je. Nikdo te nemuze nutit jit na kytetaz. Pokud by se embryo nevyvijelo, muzes klidne pockat na spontanni potrat, ale pravdepodobnejsi je, ze je proste jen brzy. Na zadnou kyretaz nechod a pockej klidne 14 dnu az 3 tydny.

astyna88
21. srp 2020

@luciee1984

Jaka reakce? Ja bych fakt pockala...ten tyden navic je uz jedno. Kor kdyz podl nich je to malinke. Pak napis,jak jsi dopadla.

lazoplazo
21. srp 2020

@astyna88 to je hloupost, neni zastarale, ze se pri pocitani tydnu tehotenstvi pricitaji dva tydny pred ovulaci. 🤷🏻‍♀️ Zastarale je drzet se zuby nehty terminu posledni MS, ale to na veci nic nemeni.
Ovulace kolem pulky cervence, ted je cca 8tt.

@luciee1984 vyckej, ted neni kam spechat, jestli nemas obtize.

renunka01
21. srp 2020

@luciee1984 já měla sex od poslední ms 10.7. a 11.7., dneska jsem v 7+5. Na kontrole jsem byla v pondělí 17.8. (7+1) a srdíčko bylo a bilo. Vypadá to tedy, že k oplodnění došlo 11.7. Datum oplodneni je sice fakticky zacatek tehotenstvi, ale podle lekarske vedy jsem byla toho 11.7. uz v 2tt. Tak to proste je, tak se to pocita. Nejsem doktor, nevim, dokdy se musi objevit srdicko..

renunka01
21. srp 2020

@lazoplazo @astyna88 k tomu terminu oplodneni se opravdu pricitaji 2 tydny (cca doba od ms do ovulace). Termin oplodneni neni proste den nula ani den první.

luciee1984
autor
21. srp 2020

@renunka01 takže to bude špatně:( :( u mě srdíčko není vidět:(

lazoplazo
21. srp 2020

@luciee1984 klid... treba ovulace byla pozdeji nez si myslis.
Co presne rikala doktorka? Co bylo videt? Prazdny vacek? Jakemu tt odpovidal?

Ja cekala do 11tt na spontanni potrat, takhle brzo si to ani muj doktor nedovolil ukoncit, vyckaval.

klokanka31
21. srp 2020

@luciee1984 Taky než se to spojí, může to prý nějaký den trvat. Není to tak že je sex a do hodiny je zaděláno. Mohla jsi mít i opožděnou ovulaci... Nikam nechoď a trvej si na tom, že počkáš týden nebo dva. A kdyby byl problém, najdi si jiného gynekologa. Aby sis nedala vzít zdravé miminko...

renunka01
21. srp 2020

@luciee1984 já měla poslední ms dokonce už 16.6. kdybych měla sex častěji a nevěděla jsem defacto datum oplodnění, tak by mi to taky vubec nevychazelo, ale ja jsem si byla jista, doktorovi jsem v pondeli rekla datum ms 16.6., datum sexu 10.7.a 11.7. a doktor kouknul na UZ, miminko bilo srdicko a mělo přes 1 cm, odpovídalo 7+1, což odpovídalo zas oplodneni 11.7. Ale fakt nevim, dokdy je čas na to, aby se sedecni akce ukazala. Jestli vis, ze je to striktne treba do 7.tydne, tak je to uz blby, jestli to muze byt v 9.tydnu, tak je to jeste ok. Ja jen prispivam do teto diskuze k tomu pocitani týdnů těhotenství. Proste pokud jsi otehotnela o par dnu pozdeji jak ja, tak uz jsi v 7+něco, to znamena osmý týden tehotenstvi.

luciee1984
autor
21. srp 2020

@lazoplazo
Vím že mi to nebudete možná věřit ale neřekl mi právě nic skoro, moje doktorka mi řekla že bych měla.byt i podle termínu sexu 8tt a není tam srdíčko, takže to určila jako zamlkle těhotenství . A ten doktor na té klinice mě vzal rovnou na sal, jak mě viděl jak histericky brecim a trepu se, tak mě vzal ještě na jeden lepsi ultrazvuk a řekl srdíčko tam není, a druhou věc mi rekl vidíte tý modre a červené fleky na ultrazvuku, ty by meli byt nad plodem a nejsou. Ale když vás vidím tak počkáme ještě do pondělí.

Takhle to bylo. Mám před sebou víkend s tím, že v pondělí v 6.00 mám být na té klinice