Revize. Opravdu kdykoli nebo se musím objednat?

tez83
18. bře 2020

Holky,musím na revizi kvůli neprosperilujicimu těhotenství.Lekar mi řekl,že stačí se zadanou ráno na lačno nakráčet do nemocnice a vezmou mě.Opravdu je to tak,nebo tam mám volat a objednat se?😟

jjasmina
18. bře 2020

@tez83 Já bych raději zavolala

tez83
autor
18. bře 2020

@jjasmina a je to jen na pár hodin?Ambulantně?

jjasmina
18. bře 2020

@tez83 Mě to ambulantně nedělali, přes noc jsem si poležela.

jjasmina
18. bře 2020

@tez83 Ae u mě to bylo trochu jiné, prvně jsem tam ležela na udržení, jenže pak jsem chytla silné křeče a měla velké masivní krvacení, tak mě brali na sál na revizi, myslím, že jsem hned domů nešla.Ale ted těžko říct, třeba bez komplikací posílají domů

tez83
autor
18. bře 2020

@jjasmina jasně...já bych kvůli svému psychickému stavu radši domu,nesnáším nemocnice.

petula.bir
18. bře 2020

Ahoj, asi záleží v kolik tam prijdeš. Pokud opravdu ráno, vezmou tě hned a odpoledne za doprovodu tě pustí. Kdyby jsi přišla déle třeba okolo 10-11h tak buď si tě tam nechají a zákrok udělají zítra ráno.
Já přišla ráno bez objednání, jen se žádankou a ještě ten den jsem šla na sál a odpoledne domu.

becicka
18. bře 2020

@tez83 Mně řekl přijďte zítra ráno, asi v devět jsem šla na zákrok, odpoledne domů.

tez83
autor
18. bře 2020

@becicka a objednávala jsi se teda telefonicky?

tez83
autor
18. bře 2020

@petula.bir takhle mi to přesns popsal můj gynekolog.Dekuji,asi to tak bude.Muzu se zeptat ještě?Co potřebuji s sebou?

vitezove
18. bře 2020

@tez83 rozhodně zavolat a objednat se! Není to akutní zákrok, mohou tě poslat domů. Objednat, oni ti řeknou, že musíš mít nějaká lékařská vyšetření atp. Možná že v této době ti je ani nebude mít kdo udělat (praktická), tak uvidíš. Taky budou chtít, aby sis koupila kompresní punčochy atp. Bez objednání mě taky vzali, když jsem přišla s krvácením v noci na pohotovost. Ale standardně by ses měla objednat.

vitezove
18. bře 2020

Kdyby tě to zajímalo, tak tady mám o tom článek. Bod 7 je jak probíhá revize: https://www.modrykonik.cz/blog/vitezove/article/denik-ivf-nejcastejsi-dotazy-ivf-pot-5o8cs8/

vitezove
18. bře 2020

@tez83 A jinak já byla na revizi 2x. Jednou akutně přes pohotovost. A protože jsem na ní šla večer, tak mě pustili domů ráno. Podruhé na objednání, přišla jsem v 7 ráno (dle domluvy), někdy v 11 šla na revizi a někdy ve 2 odpoledne mě pustili domů.

g_m
18. bře 2020

@tez83 Byla jsem ambulantně, ale den předem mi dělali předoperační vyšetření, takže já bych volala...

nikol_22
18. bře 2020

@tez83 Ahojky 😔 Takze uz te to ceka? Me vcera doktorka rekla ze neco na okraji gestacniho vacku vidi, ale jde to spatne videt kdyz je to u okraje, takze chce jeste pockat do pristiho tydne protoze HCG vyskakuje s tabulek jak je obrovske. Uz by jsem to ale nejradsi mela zasebou.
A chapu te taky chci jit po zakroku domu, nechci tam byt ani minutu navic co budu muset. Drz se, myslim na tebe 🙏🏻

tez83
autor
18. bře 2020

@nikol_22 jeee,ale to je přece naděje ještě!!!Držím pesti,co to jen jde!!!😉
Jsem ráda,že mě chápeš...už tak to bude dost špatná zkušenost,a doma mi bude opravdu lépe...

rnika
18. bře 2020

@tez83 Já ještě k tomu dodám, že je možné zkusit jestli "vše neodejde doma samo přirozeně" ... Pokud to nění už někde hodně dál. Já měla SP dvakrát ... jednou nebylo vůbec srdíčko a podruhé přestalo bít... to už byl nějaký cca 10tt... ani jednou jsem nemusela na revizi jen na kontroly, zda odešlo vše bez problém, hlídala jsem, aby mi nevyskočila teplota ( bylo to jako silnější MS... u jednoho i občas bolesti břicha, ale nic co by se nedalo vydržet)

tez83
autor
18. bře 2020

@rnika nad tím jsem předtím přemýšlela,ale teď to mám v hlavě nastavené tak,že bych to chtěla mít co nejrychleji za sebou a lékař mě ještě postrašil,ať jdu co nejdříve,aby třeba nezavřeli nemocnici.

petulejan
18. bře 2020

@tez83 já jsem šla ráno na zákrok a večer na vlastní přání domů. Musela jsem slíbit,že budu ležet což jsem udělala.

tez83
autor
18. bře 2020

@petulejan a objednávala jsi se telefonicky?

janapetrvalska
18. bře 2020

me rekl dr. bohuzel, napsal zadanku hned od tama jsem jela do nemocncice udelal se kontrolni ultrazvuk kde se potvrdilo co rikal obvodni gyn. v nem maji lepsi ultrazvuky. jelikoz bylo 8:30h a mela jsem jen decku dzusu, rekli mi ze okolo 12-13h udelaji zakrok, prijali me, provedl se zakrok ve 12h byla jsem tam asi 15min, pak hodinka sledovani na pristrojich , pak odpojili zkontrolovalo se krvaceni. A po 4hod od zakroku me musel nekdo vyzvednout, takze dosel pritel predali me a sli jsme domu. V nem jsem prvni hodinku krvacela dost pak to ustalo, druhy den lehke spineni, treti den taky , 4 den jsem se citila moc fit zacla uklizet a zacla krvacet , tak jsem vseho nechala a tech 10dnu jsem to s pohybem neprehanela jen lehce. po trech tydnech se dostavila ms v terminy kdy by dosla kdybych nebyla tehu.

petulejan
18. bře 2020

@tez83 no já šla rovnou s krvácení,bylo to večer,tak si mě tam nechali a ráno zákrok. Ale v tvém případě bych si raději zavolala,doktoři ne vždy říkají věci tak jak se mají 🤷‍♀️

tez83
autor
18. bře 2020

@janapetrvalska dekuji,za konkrétní popis.😉

puhelin
18. bře 2020

Ja jsem byla v r. 2016 ve fakultni nemocnici. S zadankou od me MUDr. Nastup po obede, druhy den rano jsem sla na zakrok a dalsi den dopoledne me propustili. Pry to tak delali, aby z pojistovny mohli vykazat vic penez. :( V te dobe se to uz delalo i ambulantne.

petula.bir
18. bře 2020

@tez83
Já vždy šla s hygienickou taškou. Jako ručník, sprchový gel, kartáček a pasta. Poprvé jsem se sprchovala ale jako jediná - byl to dospavací pokoj kde bylo vše společně pro cca 10.žen. Podruhé již pár žen také. Jinak nic víc. Měla jsem přijít ráno na 8:00 nalačno, revize většinou okolo 10-11.h poté dospíte, až když se dojdete vyčůrat vám daji oběd a vy můžete do sprchy tak pak voláte pro odvoz. A vždy šla domu okolo 14-14.30

tez83
autor
18. bře 2020

@petula.bir děkuju...ufufuf.

becicka
18. bře 2020

@tez83 Neobjednávala, ale je možné, že to udělal gynekolog.

martt
18. bře 2020

@tez83 nečetla jsem všechny komentera. Ale záleží, jak kde. Mne doktor tenkrát poslal do Sanusu, tam si mne objednali cca za 4 dny na 14hodinu. A v 18:00 mne pouštěli domu. Asi bych tam radši nejdříve zavolala.

eleanora84
18. bře 2020

Kamaradka to měla ambulantne, v 7 příjem, v 9 šla na radu a ve 14 ji pustili domu, objednat se musela

barulina
18. bře 2020

Loni v květnu. Neděle potvrzeno zamlk. Tehu, v po v 7 rano, příjem, po 8 na SSL. V 14 hod. Domů

eviicka
18. bře 2020

Zažila jsem 3x. Poprvé se šla objednat a protože jsem byla na lačno a měli místo, rovnou mi ji udělali. Další dvě jsem byla objednaná předem. Vždy byl příchod kolem sedmé a kolem poledne mě pustili (akorát jednou se čekalo asi 2 hodiny až se uvolní sál, tak se to protáhlo). Záleží jak kde, ale předpokládám, že by doktor měl vědět, jak to v nemocnici chodí.