Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rok před snažením, mám vysadit HA? Jíst vitamíny?

luj_89
17. říj 2015

Ahoj holky, víme, že za cca rok bude vhodná doba k začátku snahy o otěhotnění. Co můžu už teď dělat pro to, aby všechno proběhlo v pořádku? Vysadit HAK? Jíst vitamíny nebo něco naopak nejíst?
Děkuju.

veraga
17. říj 2015

@luj_89 Pokud se to má podařit, podaří se to i bez speciálních příprav. Pokud bereš HAK a netrpíš na rozházené cykly, stačí ji vysadit později. Pokud se nestravuješ přehnaně nezdravě, jídelníček bych také zásadně neměnila. Žádná dietní omezení a vyloučení některých potravin není potřeba. Vitaminy je nejlepší užívat z přírodních zdrojů. Jen cca 3 měsíce před otěhotněním je vhodné začít brát kyselinu listovou. 🙂

blha
17. říj 2015

Ahoj holky, můj pan doktor (Dr. Kavka z Frýdku -Místku) mi doporučil při plánování těhotenství Inofolic. Je tam listovka + myo-inositol. Nakonec jsem kupovala na internetu, protože tam vychází lépe než v lékárnách. Ale v lékárně mi řekli, že k tomu je i varianta Folandrol pro muže, se stejnou účinnou látkou a selenem a zinkem na podporu tvorby dobrých a kvalitních spermií. Nemáte některá s Folandolem zkušenost? Neporadíte, jak to dostat do manžela, aby nevěděl, co užívá 🙂?

handangervidda
17. říj 2015

@luj_89 Pokud by ti extrémně nevadilo otěhotnět i dřív, tak HAK vysaď hned. Taky jsem vysazovala dlouho předtím, než jsme se začali snažit, hlavně proto, že jsem do sebe nechtěla cpát zbytečně chemii.

luj_89
autor
17. říj 2015

@handangervidda Extrémně ne, ale přesto vadilo 😀. Vím, že za rok bude vhodnější doba (i když se samozřejmě může stát cokoliv). Tj. budeme mít vlastní bydlení a v práci budu mít na 90 % smlouvu na dobu neurčitou.

lenickakl
17. říj 2015

@blha a proc bys mu to měla cpát na tajňačku? 😕

lenickakl
17. říj 2015

Jinak k dotazu. My plánujem taky až po novém roce, tak jaro nebo léto. Antinu jsem vysadila začátkem září a chráníme se zatím jinak. Chtěla bych vypozorovat cyklus a jestli budu mít ovulaci a takový věci. Aby se to pak mohlo včas začít řešit a to snažení by se pak neprotáhlo kdoví jak..

blha
17. říj 2015

...aby se necítil blbě, že si myslím, že problém je v něm 🙂!

luj_89
autor
17. říj 2015

@blha Myslím, že to je sakra nevhodný někomu tajně podstrčit ať už je to cokoliv. Má snad právo vědět co do sebe cpe. Nedovedu si představit reakci mýho manžela kdyby na něco takovýho přišel.. Navíc tyhle doplňky stravy neřeší problémy, spíš je to podle mě takovej ten psychologickej efekt s troškou něčeho na podporu něčeho - v tomhle případě třeba tvorby spermií.

ria88
17. říj 2015

@blha tak mu to daj s tym, ze by si bola rada, keby ste vitaminy uzivali obaja. ze je to iba na podporu pre kvalitnejsie tvoje vajicka a jeho spermie.
nic mu nedavaj na tajnacku, bude sa hnevat, ak to zisti. urazis jeho ego vtedy viac.

lenickakl
17. říj 2015

Ať žije důvěra a komunikace ve vztahu.. 😀

no_title
17. říj 2015

@blha říct mu, že je to na plešatost 😀

kuliseks
17. říj 2015

Nám se zadařilo během prvního dne snažení 🙂 ale jestli za to může, kyselina listová, kterou jsem brala už rok nebo to, že už dva roky neberu antikoncepci, to nevím 🙂

loc
17. říj 2015

@luj_89 Byt tebou, vysadim HA. Nemusis hned, ale cca pul roku ( pokud i to ti prijde moc, tak aspon ctvrt roku) predem. Sice se vsude pise, ze po vysazeni lze otehotnet hned, ale v praxi to tak uplne nefunguje, znam spoustu pripadu vcetne me samotne, kdy se po vysazeni nedostavi ms treba 2 nebo 3 mesice a ani neni ovulace. A par mesicu trva, nez se cyklus nahodi zpet. Samozrejme mezi ty zeny patrit nemusis a muze se zadarit hned po vysazeni, ale jiste to neni. Proto bych se radsi nejakou dobu chranila kondomem, nez na to hupsnete. No a samozrejme veci typu dodrzovat zdravy zivotni styl, sportovat, mozna mesic dopredu brat listovku ( ale neni nutne).

ducik
17. říj 2015

@luj_89 já bych urcite vysadila hned. je to pěknej humus a muze hodně dlouho trvat nez se tělo ocisti, nehledě na ostatní zdravotní rizika. existuji jine zpusoby ochrany. muži nelzi, to je blbost.

luj_89
autor
18. říj 2015

@ducik Co tím myslíš ,,muži nelzi, to je blbost"? Jinak bohužel vím, že HAK není nic zdravýho, ale co jinýho účinnýho a pohodlnýho... :-/

lenickakl
18. říj 2015

@luj_89 a možná si tě spletla s blha 😕

veraga
18. říj 2015

@blha Kdyby mi někdo tajně podsouval něco, o čem bych nevěděla, na co to je, byla bych nasr....á tak, že by to dotyčný dlouho rozdýchával... Tohle se nedělá. 🙄 Pokud máte s početím problém, normálně mu řekni "Podívej, já užívám to a pro chlapy je zas tohle. Mě to pomůže k ovulaci a tobě to hezky vycvičí spermijky." Prostě bych to podala pravdivě a taktně. Netřeba z něj hned dělat eunucha.

ducik
18. říj 2015

@luj_89 ježíš promiň, opravdu to s vitamíny psala @blha přehlédla jsem se. Pohodlného nic, leda to nechat přírodě 😉 ale to jsi psala ze ne. Otázka jestli je pohodlí důležitější než to zdravotní riziko, ale to ná samozřejmě každý nějak nastavené, někomu se zdá malé, někomu větší.

kuchynskypsycholog
18. říj 2015

@blha A neměl by manžel naopak vědět, co užívá a snažit se vašemu záměru pomoct? Neumím si představit, jak potom bude probíhat těhotenství a výchova dítěte. Promiňte ten sarkasmus, ale plánujete snad i toto před manželem utajit? Je to boj dvou.

pety91
19. říj 2015

Rok před snažením, jen vysadit antikoncepci ( pokus ses rozhodla ) . Pokud máš cyklus pravidelně, nic dalšího. Až teoreticky bude šance na otěhotnění kys. listovou

Sem začni psát odpověď...

Odešli