Snažení a přechod? Je mi 43

miluskah
25. črc 2018

Prosím ma někdo zkušenost?Snažíme se už pět let a nic :( Byli jsme v sanusu a vše OK.Je mi už ale 43 let a ted mám 23 zpožděnou MS.Včera jsem byla na gynde a prý nemá smysl pichat vyvolavacku, ze není narostla sliznice.Takže asi blížící se přechod????? Vůbec mi nic neřekl, prý to nemám řešit, bud to dostanu nebo ne.Mate prosím někdo nějakou radu? Jsem z toho opravdu na dně :(

martonina
4. srp 2018

@rosalline to by jsme neudelali. Starali jsme se vsichni. Ja mamca i deda. Mesic kazdy den jsem za ni chodila po skole do nemocnice a travila cas s ni aby tam nebyla sama a to i kdyz me uz nepoznavala. Od mich 10 let byla furt nemocna. Proto vim cim jsme si prochazeli a jak to i pro me bylo pri skole na stredni pak narocne a neprala bych nikomu. Samozrejme to nikdo vedet do budoucna nemuze ale o sobe vim ze bych takhle pozde deti nemela protoze je vetsi pravdepodobnost ze si to semnou zaziji nez kdybych je mela v nizsim veku a pak by to semnou resili uz ve starsim veku a ne jako deti na skole. Je to asi muj strach ze spatne zkusenosti.

rosalline
5. srp 2018

@martonina každý má nějaký příklad, když nahlédne do své široké rodiny... příklady mladých i starších úmrtí.... dětí, které se základní škole museli smiřovat s úmrtím... u nás v 50 i 80... já třeba o sobě vím, že jako máma budu lepší nyní, než jsem byla v těch 20... proč? Ne, že bych chtěla, ale vidím nyní ty chyby, kterých jsem se dopouštěla..... Už jsem to psala v předchozích příspěvcích...

rosalline
5. srp 2018

@werumka píšete rozumně... ale popravdě. Na světě by nebyly děti, kdyby člověk si měl vypočítat všechny problémy, které s dítětem mohou přijít a přijdou.... tady na koníkovi čtu příběhy zejména mladých maminek s nestandardními dětmi... jak se s tím těžce vyrovnávají... partner je často opuští... dle mého není třeba strašit právě 40letou.....

danfal
5. srp 2018

Tak ja jsem puvidne taky mela predstavu, ze budu mlada maminka. Prvniho syna jsem mela ve 25 letech, druhe jsme planovali tak 3 roky po nem. Jenze muj tehdejsi muz si dva roky po narozeni syna nasel milenku a opustil nas. Takze na miminko nebylo kdy. Pak mi trvalo do 35 leg najit toho spravneho partnera, kteremu bych verila. Kdyz jsme se rozhodli, ze budeme mit deti, povedlo se hned a dvojcata. Donosila jsem je do 36 tt, porodila normalne a fungujeme. Nerikam, ze to neni narocne, ale zvladam. Ani ted ve 39 letech se necitim stara. Je nam fajn. Prosila bych mlade maminky, aby nesoudily ostatni, protoze nikdy nevite, co vam zivot prinese.

oveckaluky
5. srp 2018

@danfal Zlatá slova, naprostý souhlas 🙂