Snažení a přechod? Je mi 43

miluskah
25. črc 2018

Prosím ma někdo zkušenost?Snažíme se už pět let a nic :( Byli jsme v sanusu a vše OK.Je mi už ale 43 let a ted mám 23 zpožděnou MS.Včera jsem byla na gynde a prý nemá smysl pichat vyvolavacku, ze není narostla sliznice.Takže asi blížící se přechod????? Vůbec mi nic neřekl, prý to nemám řešit, bud to dostanu nebo ne.Mate prosím někdo nějakou radu? Jsem z toho opravdu na dně :(

rosalline
25. črc 2018

@miluskah nikdy jsi nezkoušela žádné centrum asistované reprodukce? Nechci tě děsit, ale po 43. roce je opravdu šance na otěhotnění přirozeným způsobem mizivá přechod nepřechod. Každopádně , i kdybys byla v přechodu, umí ti doktoři pomoc..

diamanta
25. črc 2018

Existuje možnost nechat si zjistit jak jsi na tom s přechodem. Snad existuje nějaký meno-test nebo to jde z krve, urči hodnotu jakéhosi hormonu. Já to mám udělané a bezpečně to určí, zda o přechod jde nebo ne. Také utz jde zjistit něco o vaječníkách. Já je mám už hypotrofické, přitom před pěti lety jsem otěhotněla na první pokus. Tak nezoufej. Ale ani na nic nečekej, ať máš jistotu. U mě ten přechod působí opačně, ms mám často, a věřím, že jde i otěhotnět.

jednaholkaa
25. črc 2018

@miluskah To se snazite prirozene? V tomhle veku uz je sance asi jenom 2%.. to je spis ztrata casu, hmm, i kdyz moje sestra vlastne otehotnela asi ve 45 s sestym ditetem :D A AMH ti naposledy merili kdy? A kolik vyslo? ..To je aktualni hodnota tak pul roku v tomhle veku tipuju..

orchidis
25. črc 2018

@miluskah Miluško, upřímně, měli jste zkusit asi nějaké IVF a nečekat tak dlouho. Nechci se tě nijak dotknout, ale opravdu v tomto věku chceš ještě dítě? Nechcete třeba risknout jedno dítko do pěstounské péče (i na adopci už je asi pozdě). I kdyby se vám povedlo, tak byste měli puberťáka v šedesáti... nevím, no... je to pro Tebe první dítě? Ještě žádné nemáš? Ani tvůj chlap?

neomenia
25. črc 2018

Taky nechci byt netaktní, ale neda mi to, omlouvam se- na co jste cekali do tvych 38 let?

pus
25. črc 2018

Taky mám 43 a diagnostikovany přechod,uz skoro rok bez menstruace, jestli ti také zacal,nic nenaděláš,mam tříletaka a je to si e krásné ale opravdu náročné.jeytli ti to není dané,tak to radši nech plavat

astyna
25. črc 2018

Přeju ti hodně štěstí, ať to dopadne tak, jak si přeješ/přejete. Věřím, že tyto pozdní maminky si děti maximálně užijí, protože už tak nehoní kariéru, peníze, bydlení. Ale obávám se, že, když nemáš narostou sliznici, neproběhla už ani ovulace a bohužel se blíží přechod.

Upřímně - často chodívám na hřiště a těm pozdním maminkám dávají děti opravdu hodně zabrat, je to na nich vidět. Hlavně, když těch dětí mají už více ...

Mě měla máma v 38 letech a maximálně si mě užila, ikdyž na mě byla sama. Co mě mrzí nyní, když mám už vlastní děti, je to, že už nemá na ně sílu - bude jít 70 let a mám téměř 3letého syna. Vidím na ní, jak by moc chtěla hlídat, ale už těch sil není. Mrzí mě, že si ji užiju asi o 20 let méně než moje sestry, které měla v 20 A 23 letech. Strašně se bojím toho, až tu nebude...
Po mém porodu měla již přechod - v 39 letech, tělo pozdní těhotenství vyčerpalo.

astyna
25. črc 2018

@neomenia

Tak některé ženy prostě svého perfektního manžela poznají až později, já měla to štěstí, že jsem ho poznala ve 25, ve 27 první syn, v 29 druhý syn, mezitím svatba. A další děti už nechceme. V mém okolí jsem jediná "mladá" maminka, žádná kamarádka ještě dítě neplánuje (nebo mi to neřekne). A to je mi 30 let.

neomenia
25. črc 2018

@astyna taky jsem mela prvni v 27. Ted v 32 jsem na pocatku 2. tehot. A stale min.pulka holek kolem nas deti nema...jak pises.Vim ze neni snadny si najit partnera vcas a k tomu fajn chlapa. Znam tak hodne holek co partnera mely, ale vzpomnely si na dite az prilis pozde...

jednaholkaa
25. črc 2018

Holky, stat se to fakt muze. Bohuzel dnesni doba, zvlaste u vysokoskolacek nenahrava tomu aby otehotnely vcas. Ja jsem studovala VS a zila v zahranici do 30 let. Kdyz jsem se vratila tak jsem si hned zacala hledat chlapa pro rodinu, ve 30 letech! Trvalo me to 5,5 roku nez jsem ho nasla, a to jsem hledala opravdu aktivne a byla jsem na hoooodne rande 🙂 Pak rok snazeni a ted ve 37 jsem otehotnela.. Kdyby nam to neslo tak jsem na tom stejne jako zakladatelka. Opravdu to neni casto, ze "na co jste cekali tak dlouho". Kdyz je clovek trochu do sveta nebo karieru nebo studuje..dostane se k tomu proste pozde.

miluskah
autor
26. črc 2018

Moc Vám děkuji za odpověďi 🙂 Mate pravdu jsem na to už asi stara :( Manžela jsem poznala v 38 letech.Já mám z prvního ,3 krásné dcery 🙂 Spolu nemáme žádné.Chtěla jsem mu dat dítě, on nemá žádné :( Byli jsme pouze v Sanusu, tam vše v pořádku, tak jsme to nechávali přírodě a takhle to dopadlo, kdybych to věděla, tak jsme něco podnikli dříve, ted už je asi i podle vas pozdě :( Děkuji Vám za odpovědi, jste hodné a upřimné 🙂

miluskah
autor
26. črc 2018

@diamanta mám blbyho gynekologa, nic neřekl pět let, a ani teď mi neřekne nic jestli je to přechod nebo ne, řekl, ze to může byt, ale já 100 procentní vim, ze ovulace minuly měsíc byla, hlídán ji s ovulacnimi testy 🙂

miluskah
autor
26. črc 2018

@astyna děkuji ti za dlouhou a krásnou odpověď.Asi už to příroda nechce abych mela mimco a ma to tak asi byt 🙂 děkuji ti a jeste jen vim, ze ovulace minuly měsíc byla, používám ovulacni testy 🙂

kolapav
26. črc 2018

@miluskah jestli se na mimi cítíš tak proč ne,mě bude 42 a taky to ještě zkoušíme ale přes ivf. Pryč je ta doba že by jsme šli do důchodu něco po padesátce jako naši rodiče my už půjdeme skoro v sedmdesáti. Moje máma šla v 53 letech a mě bylo 20 let, teď když otěhotním tak to bude obdobné.

pus
26. črc 2018

ona ovulace byt muze,ale vajicko ktere se vytvori v nasem veku byva vetsinou neschopne oplodneni ci poskozene.V tak pokrocilem veku mi lekari rekli,ze tak 1x za rok byva v poradku.....ale nic neni vyloucene,priroda vi sama nejlip.

wall26
26. črc 2018

Já ti dám jinou radu...natvrdo změn gynekologa a to přímo ve specializovaném centru...si z Jihlavy nvm jestli tam nějaké je, ale v Brně v Prenatalu nabírají pacientky...když to budeš řešit teď hned nastaví ti hormonální léčbu a ještě by to slo..čili pokud opravdu chcete jdi si za tím a na nic nečekej věk nevěk

miluskah
autor
26. črc 2018

@wall26 děkuji a zkusim to 🙂

miluskah
autor
26. črc 2018

@kolapav děkuji 🙂

miluskah
autor
26. črc 2018

@diamanta děkuji ti moc 🙂

jednaholkaa
27. črc 2018

@miluskah Pokud jeste chces, tak jedine asi umele - IVF. Nameri ti ovarialni rezervu (AMH) a uvidis jestli jeste mate sanci..prirozene uz je ta pravdepodobnost fakt dost miziva. Jinak tohle opravdu resit v centru, ne s gyn..

michaela_2
27. črc 2018

@astyna Já měla dceru ve 22, syna ve 24 - teď jsou už větší, ale mezi spolužákama (ať už ze SŠ nebo z VŠ), rozhodně nejsem jediná 🙂 V těch 22 jsem tedy tehdy byla, ale okolo té 25 už se to začalo mimčama hemžit mezi známýma 🙂

@miluskah myslím, že na IVF ještě šanci máte - věkově některá pracoviště vezmou ženu do 45 roku. Pokud jste 100% rozhodnutí, nečekala bych ani chvilku 🙂

dzogobela
27. črc 2018

@miluskah ze mas pozitivni ovulacni test jeste neznamena, ze probehla ovulace, pozor na to... Jinak taky doporucuju zmenit doktora a jednat rychle.

klea81
27. črc 2018

Já nevím jestli bych si zahrávala kvůli čtvrtému dítěti s hormonální léčbou, zejména v době, kdy už se tělo chystá na přechod. Podle statistik se ukazuje, že hormonální stimulace vede později k vyšší pravděpodobnosti rakoviny prsu. Určitě znáš Annu K., ta je typický případ a řekli jí to sami doktoři. Určitě můžete dítě adoptovat nebo být pěstouni, bez toho aby sis huntovala zdraví. Nebo když si chceš užít miminek, tak pěstounem na přechodnou dobu a dát si do požadavku děti 0-3 roky.

sadovka
28. črc 2018

@miluskah ahoj. Za me bych doporucila hormonalni jogu,kontryhelovy caj a kapky gynex. Kdyz se joga cvici pravidelne,umi posunout i menopauzu. A kontryhel ti srovna menstruaci a gynex je dobry na podporu ovulace. Preci hodne stesti 😊

miluskah
autor
28. črc 2018

@sadovka děkuji moc 🙂 vyzkousim 🙂

miluskah
autor
28. črc 2018

@wall26 děkuji zkusim vše 🙂

miluskah
autor
28. črc 2018

@kolapav mas pravdu, já to také tak cítím a cítím se ještě mladě 🙂

miluskah
autor
28. črc 2018

Děkuji Vám všem za odpověď a za dobře rady 🙂 nápisů jak pokračuji 🙂 ale na prvním místě změním gynekologa

oveckaluky
28. črc 2018

@miluskah Kamarádce řekli na začátku ledna, ať už se ani nesnaží, že je v přechodu (taky měla v prosinci ovulaci)...za necelé dva týdny pozitivní ovulační test a za další dva i ten těhotenský, teď je ve 27. tt 😉 nevzdávej to, pokud miminko máte mít, tak ho mít budete :-*
Každopádně gynekologa bych taky změnila...

miluskah
autor
29. črc 2018

@oveckaluky děkuji ti strašně moc 🙂