Snaženíčko o mimi od února 2013
Ahojky,taky jste na tom jako já? Od února by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi.Máme doma už 4 chlapečka.Snad se brzo zadaří 🙂
Stručné shrnutí
- Po vysazení hormonální antikoncepce může trvat několik cyklů, než se ovulace a pravidelnost cyklu vrátí; ženy v diskuzi doporučují začít užívat kyselinu listovou ("listovku") několik týdnů až tři měsíce před plánovaným početím.
- Po injekční antikoncepci Depo Provera diskutující uváděly doporučení počkat přibližně rok na obnovení plodnosti, přičemž byla také zmíněna zkušenost s možným zpožděním návratu plodnosti až do tří let.
- Pro plánování početí byly v diskuzi nejčastěji uváděny ovulační testy (doporučený start cca od 10. dne cyklu, ovulace často v rozmezí 10–17 DC), měření bazální teploty jako alternativa a taktika pohlavního styku „obden“; populární lidová doporučení pro pohlaví plodu (sex v den ovulace pro chlapečka, 3 dny před pro holčičku) byla prezentována jako metoda s nejasnou spolehlivostí.
Nejčastější otázky
Q: Jak dlouho čekat po Depo Provera, než se snažit otěhotnět?
A: V diskuzi doporučovali počkat přibližně rok po vysazení Depo Provery, přičemž jedna zkušenost zmiňovala možnost, že obnova plodnosti může u některých žen trvat až tři roky.
Q: Kdy začít užívat kyselinu listovou před početím?
A: Ženy v diskuzi uváděly začít užívat kyselinu listovou ("listovku") několik týdnů až tři měsíce před plánovaným početím; jedna uvedla konkrétně užívání tři měsíce před.
Q: Jak a kdy používat ovulační testy a měření bazální teploty?
A: Doporučované praktiky v diskuzi: začít ovulační testy zhruba od 10. dne cyklu (uveřejněný interval ovulace 10–17 DC), testovat obden ve stejnou denní dobu; měření bazální teploty bylo zmiňováno jako možná metoda, ale mnoho žen jej považuje za nepraktické.
Q: Jak dlouho čekat po ukončení antibiotik, než se snažit?
A: V diskuzi jedna uživatelka uvedla, že po ukončení antibiotik plánovala přibližně měsíční pauzu před opětovným aktivním snažením.
Q: Kdy si udělat těhotenský test po oplodnění?
A: V diskuzi se doporučovalo testovat přibližně 10 dní po ovulaci u citlivých testů nebo počkat do očekávaného data menstruace; diskutující uváděly i konkrétní cykly 25–33 DC jako dny, kdy test ukázal pozitivní výsledek.
Q: Jaké vitaminy a doplňky se ve diskuzi doporučují při plánování těhotenství?
A: V diskuzi byly zmiňovány kyselina listová, vitamín E, preparát Pregnium od Walmarku (uvedeno kvůli obsahu DHA, listovky, hořčíku a jodu), Gravital (kritika kvůli absenci DHA), B-complex a hořčík; L-carnitin a další „zelené“ čaje byly probírány s výhradami.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová ("listovka") je doporučována před plánovaným těhotenstvím.
- Ovulační testy a sledování plodných dnů jsou běžně používané metody plánování početí.
- Mnohé diskutující považují pohlavní styk obden za praktickou strategii při snažení.
Sporné názory
- Doba návratu plodnosti po Depo Proverě: některé zkušenosti uvádějí přibližně rok, jiné až tři roky.
- Pauza po ukončení hormonů/antibiotik: část diskutujících radí „nečistit“ a začít hned, jiní doporučují odklad (např. měsíc).
- Metody ovlivnění pohlaví dítěte: existují protichůdné rady (sex v den ovulace pro chlapečka vs. sex tři dny před pro holčičku); účinnost je neověřená.
Otevřené otázky
- Jak přesně ovlivní krátkodobé užívání antibiotik krátkodobou plodnost a kdy je optimální doba ke snaze po jejich ukončení?
- Jak dlouho je rozumné čekat na návrat pravidelného cyklu po vysazení různých forem hormonální antikoncepce?
- Jak efektivní jsou domácí metody (ovulační testy, bazální teplota, načasování pohlaví) ve srovnání s lékařsky ověřenými postupy?
Zmíněné značky a firmy
Depo Provera, Utrogestan, Walmark, Pregnium, Gravital, Bepanthen, Euroforce.cz, Jané Muum, Quinny Speedi, X-lander, TFK, Euroline (www.euroline.cz), modré střeše
Zmíněné produkty a metody
Depo Provera, hormonální antikoncepce (HA), Utrogestan, vitamín E, kyselina listová (listovka), Pregnium (Walmark), Gravital, B-complex, hořčík, jod, DHA, L-carnitin, ovulační testy, měření bazální teploty, pohlavní styk obden, metoda načasování pohlaví podle dne ovulace, mimoděložní těhotenství, zamlklé těhotenství, revize ve 12. týdnu, Bepanthen
Místa a osoby
Brno, Kladno
@klaudina22: my jsme ted taky zkouseli prvni mesic a vcera jsem to dostala, takze nic. celych 14 dni od ovulace jsem se sledovala jak blazen, kazde pichnuti jsem zaznamenavala a googlovala, jestli to neni priznak tehotenstvi a fakt me to nebavilo, tak jsem se rozhodla, ze to nebudu hrotit a budu se snazit na to tak nemyslet. Jak uz rikaly holky, myslim, ze je to hlavne o psychice a neco mi rika, ze mereni BT, ovulacni testy a testovani pet dni pred ocekavanou MS urcite na psychicke pohode neprida 🙂 a rikala mi ted jedna psycholozka, ze nejlepsi je si proste uzivat sex a nemyslet na tehotenstvi, ze to i narusuje vztah, protoze si chlap zacne pripadat jak byk na chov a vytrati se z toho veskera radost.
Ahoj holky, dělala jsem si testy. Včera večer mi vyšel negativní (citlivost 20). Dneska ráno tam byl duch (citlivost 25). No spíš takový pidi duch, nevím jestli to mám vůbec brát jako ducha 🙂. Může to být třeba náznak jen toho proužku, tudíž bych těhotná nebyla? Nebo by tam mělo být správně bílo? Včera jsme měli sexík a trošku růžovoučkého hlenu, ale jinak žádný příznak MS. Ty testy mě spíše zmátly ☹. Chci dneska koupit testíky s větší citlivostí. Jako jsem fakt z toho jelen 🙂.
Ja to vzdycky vypustim do ovulace. No jenze pak prijde ovulace a zacnu se pozorovat. Myslim ze pokud tam je duch tak to muze znamenat tehotenstvi.
Ahoj holky, já očekávám MS ve čtvrtek a dnes ráno jsem si zkoušela udělat těhotenský test (GS MAMATEST 10) a poprvé po třech měsících byla vidět i druhá čárka, sice mnohem slabší ale byla tam! Vždycky když jsem testovala např. dva dny před očekávanou MS test byl vždycky čistý, negativní. Od včerejška jsem začala intenzivně cvičit a tak jsem se jen chtěla dnes ráno ujistit, zda třeba nejsem těhotná, abych nenapáchala víc škody než užitku. Nerada bych se radovala předčasně, ale nedokážu teď myslet snad na nic jinýho 🙂.
@kiara28 Mám 1 den zpoždění. Testovala jsem takovým levným z tesca, nevím už název, ale vím, že je to dovoz z USA 😀 . Odpoledne jdu do lékárny a uvidíme co mi nabídnou 🙂 . To zatmění chápu 🙂. Zatím tomu nevěřím, blbé čekání co? S tou prací to máme stejné, pak nebudu stíhat. Jenže ono to fakt nejde - dělat!!!
@cital Kde se můžu pro porovnání podívat na ten tvůj test? Pokud máš jeden den zpoždění a pozitivní těhotenský test, je myslím všechno víc než jasné 🙂. Já to testování měla nechat až na čtvrtek a nemusela jsem teď zbytečně stresovat. Už jsem v to vůbec nedoufala. Tři měsíce jsme se snažili a pořád nic, tento měsíc jsem to nějak vypustila z hlavy a jestli se to fakt povedlo, tak se asi zblázním 🙂 🙂.
@kiara28 Já úplně si nejsem jistá jestli je pozitivní 🙂. Je to ve skupině "snažilky". Klikni na "fotoblog" a vlevo ti to nabídne skupinu "snažilky". U nás pokud by to vyšlo, tak na 2 pokus. A pokud by to fakt vyšlo tak se asi taky zblázním!!!! Ještě s mým negativním přístupem na věc 🙂. Budu držet palce 🙂.
@cital Děkuji za návod 🙂, už se mi to podařilo. Když si koupíš test s větší citlivostí, což je například i ten MAMATEST, už bude čárka mnohem výraznější, než tvůj test z USA 🙂.Já ji měla dnes ještě o něco víc výraznější než ty a to mám dva dny před MS. Tak nám oboum budu držet palce, musí to vyjít 🙂
@cital mě pokažde ukázal krásné // mamatest s citlivostí 10ml již dva dny před MS. držím palce 😉
Tak se tady zase po čase ukazuji. u nás vše stejné, Ms nikde, tehu testí pozitivní a na ko jsem objednaná až za tyden. to bychměla být 8tt. příznaky nemám vůbec žádné, je mě fajn, občas si zývnu, něco užmu z lednice, ale jinak nic. tak doufám, že je vše OK 😉 ani už si nepamatuji kdy mě začali ty příšerné nevolnoxti při malém!
Všem čerstvým tehulkám moře zdravíčka a anažilkám brzký pozitivní testík :D
@cital @kiara28 gratuluji, určitě je to ono! jinak všem držím palce! Já jsem trošku zklamá. Dnes jsem 29 DC a mns mi chodí 30 až 31 DC, test jsem si chtěla dělat nejdříve zítra ráno, jenže jsem to samozřejmě nevydržela a udělala si ho dnes ráno a bílo 😒 jsem blbá, měla jsem ještě počkat, ještě malinkou naději mám. Mate mě hlavně to, že včera jsem se převlékala a na prsou jsem měla hrozně výrazné žíly a to nikdy nemám a podle mě mi i ztmavly bradavky, snad si to nenamlouvám. Občas mě píchne dole a i prsa mě bolí, ale připadá mi že tam jinak než když mám dostat mns už jsem z toho magor asi 😀 mám ještě jeden proužek, tak počkám a přísahám, že dřív než v pátek 32DC testovat nebudu! Buď to do té doby dostanu a vyřeší se to samo a nebo ne a třeba to vyjde 🙂 hrozně bych si to přála, vím, že bychom museli mít fakt velké štěstí, teprve druhý měsíc snažení, ale ....tak mi držte prosím palce! pardon za dlouhý příspěvek 😀
@lucijan11 To půjde, mně se to taky zobrazilo jen velmi velmi slabě v den očekávané ms. Teprve za dva dny to bylo už víc vidět.
@agentkadaisy děkuju, snad jo. Sice test byl opravdu sněhobílý, ale jak říkám, dnes vlastně ještě ani den očekávané mns není, to nejdřív zítra. Jsem holt nedočkavka. A když to nevyjde teď, tak příště! 🙂 ale chtěla bych prosincové vánoční miminko 😀
@kiara28 @cital ahoj děvčata, to je krásný....taky to na fotce vidím!Držím pěsti, aby všechno bylo OK.
Mě to vždycky nakopne, když vidím, že každý měsíc někdo otěhotní a tenhle se to fakt rozjelo 😀 To bude letos vánočních dárečků!
@baralesayova já to mám úplně stejně...do ovu nic neřeším. Tenhle měsíc jsem neřešila ani ovu (minulej měsíc jsem měřila), ale po ovulaci se sleduji. Včera jsem špinila, dnes bílý hlen, tak si říkám, jestli se mi ovu nezpozdila. Radši to dneska pojistím s manžou 🙂 Jinak důkaz toho, že mi z toho asi hrabe je, že se mi dnes zdál sen, jak jsem šla na mejdan, potkala bývalýho a hned s ním vlítla do jinýho stavu a pak řešila, čí to dítě je 🙂

@procinko to chápu no, taky bych nebyla, ikdyž se říká že do roka je to v pohodě, ale komu to nedá nepanikařit 😒.
@baralesayova já myslím, že když test ukázal dvě silné čárky, tak ovluace určitě byla, ale je to pouze můj názor, nemám o tom zatím nic naštudované 🙂 . My sme se na to taky vrhli v březnu, teď první cyklus, tak sem zvědavá, jak dlouho vydržím nechat volný průběh a nekontrolovat ovulaci, atd.. Zatím se řídím pocitem, kdy si myslím, že ovu mám, ale když nic, tak asi pak taky radši otestuju, ať mám jistotu, že u mě vše probíhá, jak má. Neboj, určitě to brzy vyjde!! Hlavně žádnou paniku a musíme pozitivně myslet!! Nemám ráda plané naděje, ale 5 dní před MS je ještě dlouhá doba na čárky 🙂. Si to spočítej- 12 dc ovulace = početí, 21 den uhnízdění vajíčka, cca 26 den HCG v krvi (myslím, že cca po těch pěti dnech to test vystopuje, ale přesně nevím). tak tfuj tfuj 😉