"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

luckawest
5. pro 2011

@twistinka123 kouzlo vánoc musí zapůsobit !!!!!🙂))

terulilinka
5. pro 2011

@zzaneta to by asi koukal co?😀

hanickaa.d
5. pro 2011

@twistinka123 no nevím jestli se zadaří teď, ale někdy určitě jo. Já stejně chtěla začít se snažením až tak za rok 🙂 spíš mě zajímá ta ovulace, ale nechce se mi měřit a testům nevěřím...

luckawest
5. pro 2011

@terulilinka to už se musí zadařit..... přeji štěstí.....🙂))

zzaneta
5. pro 2011

@terulilinka To by asi koukal :D a za ten pohled by to stálo ne? tak prosím prosím :D

twistinka123
5. pro 2011

je to holky zařízený - prosinec je jasnej 😀

hanickaa.d
5. pro 2011

@twistinka123 ok31. ti to spočítáme 🙂

twistinka123
5. pro 2011

@hanickaa.d ajajaj🙂 tak zapracujeme na tom🙂 tak uvidíme🙂 ale jestli mě vtom necháte samotnou....opovaž se Hani! 😀

dashyyy
5. pro 2011

@twistinka123 už jen týýýýýýýden 😉 můžu se zeptat nevíš jak je to s paštikou v těhotenství? Mám celkem ráda játra knedlíčky a paštiky a prej to není vůbec dobrý.. co to může prckovi udělat, budeš vědět?

twistinka123
5. pro 2011

@dashyyy no to se fakt jíst nemá, ani plísnový sýry, tatarák a tak. můžeš chytit toxoplasmozu, salmonelu a tak. je vyšší riziko v těhu

aluskaasimon
5. pro 2011

@dashyyy pastika ma spoustu vitaminu A, pac je delana z jater a vitamin A skodi miminku, tedko presne nevim co zpusobuje, ale nedoporucuje se. Tady se to dokonce pise i na baleni pastiky. 😉

dashyyy
5. pro 2011

@aluskaasimon @twistinka123 já bez mandlový paštiky umřu ale 😀 😀 😀 děkuju za info 😉

twistinka123
5. pro 2011

@dashyyy ale, počkej, najdeš si jinou úchylku 😀 třeba naaaa..........mandarinky a nektarinky, nebo okurky se šlehačkou 😀

dashyyy
5. pro 2011

@twistinka123 zatim vedou maliny s vanilkovou zmrzlinou a twix tyčinky a to na sladký nejsem 😀

aluskaasimon
5. pro 2011

@twistinka123 Okurky se slehackou????😀

twistinka123
5. pro 2011

@dashyyy no vidíš🙂 twix miluju taky a těhu nejsem 😀

@aluskaasimon jj to je úchylka jedné naší pacientky🙂

aluskaasimon
5. pro 2011

@twistinka123 To je krasne 🙂 Ja zatim zadne podivne chute nemam. Vlastne nemam chut vubec na nic. Jenom mam strasnou zizen. 😖

dashyyy
5. pro 2011

@twistinka123 já mám ráda okurky se zakysanou=) pořád bych něco jedla teď jsme měli team meeting a snědli jsme 5 pytlíků bonbonů 😀

krista1
5. pro 2011

@hanickaa.d ahoj,ty máš skoro den cyklu jako já,já mám dnesk 20DC,tak to budeme čekat spolu,ale já si teda myslím,že to nevyjde...ale tobě přeji hodně štěstí
@twistinka123 co když už jsi plodná teď,každá žena má jinak ovulku,dokonce jsem četla,že i při MS můžeš otěhotnět a prý už se to stalo,takže pozor pozor...zkus to třeba už teď 😉 Kéž by byl opravdu prosinec plodný,to by byly krásné dárečky pod stromeček nebo nový vstup do Nového roku....taky to všem přeju 🙂
@terulilinka žádné vyčištění od prášků nepotřebuješ,posledním práškem prostě ten účinek padá...všechno se z těla vypudí...všude to píšou,že žádná doba na očistu neexistuje,to jen jedna paní povídala 😀 to já jsem taky plánovala dřív mimi,ale manžel nechtěl,tak jsem ho před rokem přemluvila a stejně pořád nic...ale hlavní je,že se snažíme...

krista1
5. pro 2011

@hanickaa.d milujte se pravidelně a tím nic nezkazíš (prý je to 2-3za týden)tak když to budeš dodržovat,tak se určitě někdy zadaří a hlavně se to nesmí řešit...můžeš i častěji,ale prý spermie zrají tak dva dny...aby se obnovili a bylo jich víc,je to sichr,ale pokud jste začali teď,tak máš ještě času dost....tak do roka...to já bláhová jsem to ze začátku moc prožívala,tak jsem manžela nutila každý den(no nenutila,ale přinutila ženskými triky,)ale nebylo to vůbec dobré,navíc když oba pracujeme ve fabrice,bylo to vyčerpávající a taky k ničemu(když nemá dobrý spm)
@twistinka123 tak díky,ty si nám to zařídila všem,takže budeme všechny těhotné...tak jo,budeme ti věřit,když je to zařízené,tak to je super 😀
@dashyyy přesně,paštika není zdravá,ale kámoška ji taky baštila v těhotenství,jen to musíš hodně omezit...alkohol taky nesmíš,ale prý sklenička neuškodí,sto lidí sto názorů,kdysi o ničem takovém nevěděli a jsme zdraví,moje mamina ta dost kouřila v těhotenství prý při všech třech,taky nejsme poškození,akorát mám slabší plíce...to je ten důsledek...brácha ten měl v dětství astma,ale už to má dobré
@aluskaasimon myslím,že kámoška říkala,že ty chutě jí začali až v 6tt,takže máš pár dní čas 🙂

dashyyy
5. pro 2011

@krista1 tam je to spíš o tom, že nechci vědomě nijak miminku škodit.. právě třeba alergie a astma je většinou vina matky v těhotenství samo že ne ve všech případech proto se chci zkusit vyhnout všemu co by mohlo škodit.. jsem závislák na cocacole kvůli cofeinu v práci a taky jsem to omezila na plechovku o víkendu 😉

krista1
5. pro 2011

@dashyyy no je to lepší omezit,já si myslím,že v těhotenství se bez kofeinu neobejdeš,když musíš ještě k tomu pracovat,tak co jiného ti dobije baterky?Já třeba mám nízký tlak a na to mi pomáhá jedině káva,ale piju jen rozpustnou,takže myslím,že když se uvádí tak 3šálky denně,že je myšlená káva zrnková,ta by mě zabila...Taky si myslím,že za to může matka,ale moje třeba při čtvrtém dítěti(teď má 7) nekouřila,ale ten chlap měl astma a byl alergik a malý je hodně nemocný a má alergii a někdy se mi zdá,že i s dýcháním to není na dvakrát nejlepší ☹ Ale myslím si,že když si to omezila takto bude v pohodě 😉

krista1
5. pro 2011

@dashyyy a jak dlouho si se snažila?já jsem tu terpve od minulého týdne,tak nemám přehled...už si byla u doktora?

petinkas
autor
5. pro 2011

Čauves holky, vy jste toho zase napsaly 😀.. to než dočtu, tak přijde manža z práce 😀. Tak si jdu udělat čaj a začnu. Zatím 🙂

dashyyy
5. pro 2011

@krista1 snažili jsme se od půli června a pomohlo mi měření BT na které jsem přišla až v říjnu a díkytomu jsem zjistila, že mám ovu až kolem 25DC.. a u dr jsem byla minulou středu to jsme byli 9mm bublinka takže cca 4 týdny a na další KO jdeme 20.11. to už by mělo být srdíčko a těhotenská průkajda=)
snažím se přestala jsem po 8letech kouřit omezila jsem colu plísňáky oříšky a ode dneška i vnitřnosti (játra a tak=)) tak to držím pěsti ať to co nejdřív vyjde 😉

dashyyy
5. pro 2011

@petinkas ahojky, budeš mít co dělat já nedočetla ještě víkend 😀 a jak se jinak daří? Jak Ti je???? 😀

aluskaasimon
5. pro 2011

@dashyyy Jojo, ja uz tak pred dvema mesici nahradila kavu carem a svete div se, po kave se mi vubec nestyska. Ten prvni tyden me sice bolela hlava, ale pak super. Ja se taky ted snazim omezovat sladke, protoze po svatbe jsem se vylozene zacala cpat, a pribrala jsem asi 4kg. Tak ted se jen snazim dostat do normalu. Myslis, ze vsechny orisky vadi? Ja vim, ze arasidy by se jako nemely, ale treba kesu nebo para se muzou ne?

krista1
5. pro 2011

@dashyyy taky jsem přestala kouřit,no nejdřív už v listopadu,to jsem vydržela do dubna,pak jsem přestala v září,ale dvakrát jsem to už porušila(vždycky na akci a manžel ten kouří vesele dál),ale mě už to neláká vůbec...jen mám chuť když piju,teď budu pít až o silvestra,takže se držím a v práci kouří každá,ale řekla jsem,že jsem přestala kvůli dýchání,jinak jím vitamínky pro těhotné a plánující těhotenství GS Mamavit,jinak jím taky celkem zdravě,málo smažené a vnitřnosti a paštiky vůbec.Já nemám pravidelné směny,dělám 12tky a tak si nemůžu každé ráno měřit teplotu,takže fakt nevím...ale já to spíš poznám podle výtoku...ale nevím který je ten plodný den,bohužel:( Ty se máš,že se ti to povedlo,ale taky jsem si četla,že už máš dlouho vysazené prášky...no já už rok,ale teď jsme byli na spm a ve středu tam jdeme zase,až co nám řekne doktor tak uvidím,já myslím,že já s mým tělem už nic nenadělám,ale manžel přestat kouřit nechce jen kdyby mu to řekl doktor,tak jsem mu koupila Selezin ACE,doufám,že to pomůže,ale prý to musí jíst 3měsíce.Já taky doufám,že to co nejdřív vyjde.A ty ještě pracuješ?A v práci už si to řekla?Asi ne,že?!No určitě to na tobě není vidět,tak hlavně ať máš mimi zdravé a těhotenství tak jak má být,v klidu 😉

dashyyy
5. pro 2011

@aluskaasimon já Ti fakt nevím.. občas si dám pistácie, ale asi se radši poradím s dr.. četla jsem akorát oříšky všeobecně.. když budu mít chvíli kouknu na netu 😉

krista1
5. pro 2011

@aluskaasimon já si myslím,že všechny oříšky nevadí,prý se doporučují mandle...bylo to i v Sama doma a četla jsem to,že prý to má hodně vápníku nebo bílkovin,já nevím a doporučuje se to i při kojení,tak to asi škodlivé nebude 😉