"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

pajiskazemlyna
30. říj 2011

@twistinka123 Mě by zajímalo, co nejhezčího a co nejsmutnějšího už jsi ve své práci zažila ??? 😵

pajav
30. říj 2011

Ahojte děvčata :o))) Tak já dnes 43DC, MS stááále nikde!! Pobolívání bříška a trochu prsou neustává 🙂) Jinak 6 dní zpoždění podle posledního cyklu. To je napínavéééé :o)

hanickaa.d
30. říj 2011

@twistinka123 hmm výborný, já se snažím být nad věcí ale naivně věřím, že to klapne hned napoprvé 😀 takže vítej v klubu

hanickaa.d
30. říj 2011

@pajav no to je, snad bude happy end 😀

lucille85
30. říj 2011

@pajav supeer!držim palce!!

Jinak já jsem z Phy 5, nebo vlastně 13. Jinak dnešek byl odpočívací, za hodinku jedeme okukovat miminko kamarádů, tak sem zvědavá, jaké bude. A trošku jsme se posnažili, pravda, asi zbytečně, ale to nevadí, že jo 😀.

@hanickaa.d je to sice málo pravděpodobné, ale asi každá jsme takhle naivní, že se zadaří hned...no moc bych to všem přála!!!

trolleey
30. říj 2011

@pajav držím moc palečky!!! :o) kdy budeš dělat testík?
já mám, dnes 6DC, takže snaženíčko opět začíná 😀

janinka1987
30. říj 2011

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala 🙂 Sice bych tomu před pár měsíci nevěřila, ale právě dneska jsem se s manželem dohodli, že další krabičku antikoncepce už kupovat nebudu, doberu posledních 11 prášků a jdeme do toho 🙂 Od narození malého jsem pořád říkala, že chci druhé dítě tak až po 5 letech, ale v posledních dnech jsem nějak změnila názor 🙂 jinak Danny se nám zdařil napoprvé po vysazení prášků, tak snad nebudou problémy ani s druhým...Rádi bychom těhotenství pod stromeček 🙂

uktapzop
30. říj 2011

@pajav To už je hodně nadějný 😉
I já potají doufám, že by to mohlo vyjít napoprvý, tak hlavně aby tu těch zklamaných bylo co nejméně...

@janinka1987 Ahoj, tak to máme mezi sebou zkušenou mámu? Bezva 🙂

janinka1987
30. říj 2011

@uktapzop Jé, vy jste tu bez dětí??? Tak abych vás moc nevystrašila 😀 Nehodíte mě přes palubu? 🙂

sedivka
30. říj 2011

@lucille85 tak to jsme asi skoro sousedky 😉
Jinak mam dotaz, kdy jsou tady zkusenosti s ovulaci na konci cyklu a holky to tady tak sledujete, potkaly jste se treba nekdy s ovulaci hned po MS?

baibies
30. říj 2011

holky jen tak jsem Vám sem namrkla.. taky jsem v diskuzy, ale už jsme se uzamkly, aby jsme si mohli psát detaily a nemely k tomu přístup "cizí"... když vspomenu na tu chvíli kdy jsme si řekli že se začneme snažit.. tak mazec řekli jsme si to asi pred rokem a od te doby nic.. a to jsme oba zdryvý já mám dokonce po laparoskopii cysty.. takže cestička byla vyčištěná a nedaří se.. přeji Vám pokud Vám to napoprvé nevyjde nebudte sklamané, každý mesíc bude plynout a uvidíte že dříve nebo pozdeji se dočkáte..

Držím Vám všem pěstičky a drřte se!!! Zdraví Iveta

pajav
30. říj 2011

@sedivka Ahoj..no přímo jsem se s tím nesetkala,ale viděla jsem pár grafů,kdy byla ovu hned po MS,určitě to je možné. Jestli se chceš podívat,tak tady jsou grafy,kdy došlo k otěhotnění a ty zelené pásy znamenají,kdy proběhla ovulka. http://www.womenzone.cz/poradna/ukazky-grafu

janinka1987
30. říj 2011

@baibies Vždy když slyším, jak to lidem nejde, je mi pěkně smutno ☹ Přeji, ať vám to brzy vyjde a děťátka se dočkáte!

pajav
30. říj 2011

@trolleey no zítra už to nemůžu vydržet :D Ale myslím si,že to ještě nemusí být vidět kdyby náhodou se zadařilo..proto si jich koupím více :D Držím palečky 😉))

kleik
30. říj 2011

Ahoj kočky, můžu se k vám přidat? My už se snažíme od června, snažím se na to myslet co nejmíň, ale ms dneska zase dorazila. Tak mám zase dneska ten pocit, že se nepodaří snad nikdy :( Ale člověk by to neměl vzdávat, určitě to jednou vyjde.

pajav
30. říj 2011

@kleik ahoj,my se s manželem snažíme od května, nemyslet na to není lehké,mohla bych vykládat. Já mám ale už 6 dní zpoždění tak jsem zvědavá,jak to dopadne :o)) Ale nějak tomu nevěřím. Tak šup na nové snaženíčko 😉

uktapzop
30. říj 2011

@janinka1987 To si nejsem jistá, že všechny bez dětí, moc to nesleduju. Ale zatím jsem nepostřehla, že bychom tu měly nějakou mámu.

@kleik Ahoj, musíš to brát že máš proti nám začátečnicím náskok a ne nevýhodu 😉 Z hlediska pravděpodobnocsti jsi jednoznačně blíže ke kýženému cíli 😀

alt
30. říj 2011

Ahoj holky , můžu se k vám přidat? Já už jsem taky jednou máma, Syn má 5let a od září se začínáme snažit o druhé.

uktapzop
30. říj 2011

@alt to se nám to tu rozrůstá 🙂

kleik
30. říj 2011

@pajav Tak to budu moc držet palce! Já byla napnutá minulý měsíc, bylo mi špatně, ms v termínu nedorazila. Udělala jsem tu blbost, že jsem hned první den udělala test a našla tam takovýho ducha, bylo to viditelný až na druhý pohled .. ale na dalších testech se to nepotvrdilo a den na to ms dorazila:( Takže jsem si řekla, že příště budu testovat až více dní po vynechání, a ne hned první, abych pak nebyla zas tak zklamaná :( A kdy budeš testovat ty?

@uktapzop 🙂) díky za povzbuzení. My se sice snažíme od června, ale spíš tak, že tomu necháváme volný průběh a vyloženě moc to neřešíme. Vlastně jsme původně chtěli až tak za rok (zatím máme jen prťavý byt), ale právě proto jsme začli už letos, protože podle logiky - až bysme to za rok opravdu moc chtěli a čekali vyloženě na to,tak by to jak na potvoru nešlo🙂 Ale mám spočítaný, že v listopadu by měly být plodný dny plus mínus 9 měsíců před mýma narozeninama, takže naivně doufám, že si uděláme nejhezčí narozeninový dárek🙂 Vy jste se začli s partnerem snažit teď od října? Budu držet palce, aby to vyšlo 🙂 Kamarádce to vyšlo hned první měsíc.

uktapzop
30. říj 2011

@kleik Přistupuješ k tomu rozumně, netlačit na pilu a mít čas.. Já to tak taky měla, začánali jsme letos v březnu, v květnu jsem otěhotněla, ale bohužel už v 7tt zamlklý potrat. Takže teď v říjnu odznova a už jsme víc nedočkaví, zvlášť když víme, že se to povedlo na druhý vrz 😉 Tak uvidíme... Nakonec vůbec není důležité, jestli to bude k narozeninám, na Vánoce nebo kdy, vsadím se že by žádné z nác nevadilo otěhotnět ani na dušičky, když to teď máme aktuální 😉

kleik
30. říj 2011

@uktapzop Jo to máš pravdu 😵 Ať by to bylo kdykoliv, bylo by to krásný. Když jsem začínala, tak jsem si říkala, jak by bylo ideální rodit na jaře, aby se mohlo v létě vyrazit s kočárkem a abych nebyla těhu v létě v 30tkách teplotách...a ještě ideálně, aby první byl kluk a druhý holka...a nakonec je to všechno úplně jedno, ať je to kdykoliv, ať je to cokoliv, hlavně když příroda dá🙂 S tím zamklým potratem mě to mrzí 😒 A kolik dní ti ještě chybí do (vynechání) ms?

uktapzop
30. říj 2011

@kleik Těžko říct, já mám nepravidelný cyklus (nebo jsem to pravidlo ještě nestihla zpozorovat 😀 ) Ale tak nejdřív příští týden.. Já hrozně chtěla holčičku, ale nedávno jsem byla na zajímavé přednášce o výchově dětí vzhledem k jejich pohlaví a když nic, jedno jsem si z ní odnesla: jedni jestli kluk nebo holka, povahu bude mít (víceméně) takovou, jak se k němu budeš chovat.

kleik
30. říj 2011

@uktapzop Já jsem vždycky chtěla staršího bratra (z praktických důvodů 🙂 ), takže kdybych si mohla vybrat, brala bych děti starší kluk a mladší holčička... Ale je mi to fakt úplně jedno, co to bude🙂 Já mám cyklus taky nepravidelný, o to víc to bývá ke konci napínavé 😀

ange_de_la_morte
30. říj 2011

Tak opět zdravím po náročném dni, dneska sem myslela že budem trošku spočívat ale uložili sme zbytek dřeva tak je zas kus práce udělané 🙂 Jinak konečně mám po MS takže to dneska vidím možná na snaženíčko 🙂 uvidíme jak bude manžel při chuti, má toho hodně tak večer padne do postele a než zkontroluju zvířata a zamknu vchod tak je tuhý 🙂 . Jinak já jsem jak už jsem říkala z Olomouckého kraje ( z vesničky kousek od Hranic na Moravě, původem jsem z Valašska -Rožnovsko a manžel od Nového Jíčína )

@lucille85: no snaženíčko není nikdy zbytečné, je smutné když snaženíčko má už jen jediný smysl - miminko a vytratí se všechny ostatní důvody 🙂

@janinka1987: ahojky, vítej mezi náma 🙂 tak budu držet palečky ať to vyjde napoprvé i s druhým mimčem 🙂

@sedivka: no myslím že možné to určitě je 🙂 a to dokazují i grafy na které dala odkaz pajav, ale já sama si bazální teploty nevedu takže víc ti asi neporadím

@baibies: děkujem a taky držíme palečky 🙂

@kleik: budu držet palečky tenhle cyklus, a hlavu v vzhůru , však ono se jednou zadaří 🙂

@alt: ahojky 🙂 super, jak nás přibývá 🙂

@pajav: tak doufám že nás budeš hned informovat 🙂

sedivka
30. říj 2011

Taky jsem si rikala, ze bych chtela miminko na hare, aby se dalo chidit ven a tak. Ale jak manzel prisel s tim, ze by bylo fajn se prestat chranit a zkouset to, tak mi to je asi jedno... A vzdycky jsem si rikala, ze hci urcite holcicku, ale pri jednom pivku na zahradce v lete kolem behaly pistici holcicicky a chlapecek si hral v rohu potichu s bagrem... Tak jsem usoudila, ze kluci maj taky dost do sebe 🙂 stejne to neovlivnim 🙂 no tak MS je pryc... Mam chut to delat kazdy den, ale na to neni energie pri aktualnim pracovnim procesu 🙂)) tak uvidime co tenhle cyklus prinese 🙂

sedivka
30. říj 2011

Ehm, na jare a chodit 🙂 nejak mi na tom telefonu, kde to ctu a pisu preskakuji pismenka 🙂)

hanickaa.d
30. říj 2011

@kleik zdravím region Olomouc a přeji pevné nervy 🙂

ange_de_la_morte
31. říj 2011

Dobré ráno holky, tak od včerejšího večera nám zas začíná nový měsíc snaženíčka 🙂 tak uvidíme 🙂 Zítra jsu na gyn tak se možná poradám jestli bych měla něco brát ( nějaké vitamínky) nebo je zo zatím zbytečné .

Přeju krásný den 🙂

uktapzop
31. říj 2011

dobré ránko všem!
@ange_de_la_morte ty nebereš vůbec nic? doporučuje se vždy kyselina listová, 3 měsíce před plánovaným otěhotněním. Ne že by to bez ní nešlo, ale výrazně omezuje rozštěpy a podobné vrozené vady