"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

krista1
30. led 2012

@gabuli202 ahoj,můžu se tě zeptat,ty máš zkušenosti s měřením BT?Já totiž měřím první cyklus a pořád mám + - 0,2 stupňů,každý den jinak,myslíš,že pak poznám ovulku podle většího výkyvu?Vůbec se v tom nevyznám.Jinak ti přeji,aby se to tento cyklus povedlo a mimi se udrželo 😉

krista1
30. led 2012

@misam Neboj,taky se dočkáš,třeba to tento měsíc opravdu vyšlo,testuješ ovulku?Nebo to necháváš tak?Já jsem si tento měsíc koupila testy,tak uvidím.

gabuli202
30. led 2012

@krista1 Kris, s měřením BT zkušenosti nemám, nějak se mi do toho nechce, měřím zatím jen testíkama 🙂

misam
30. led 2012

@krista1 Ahojky, no nevím, bylo by to fajn, kdyby to vyšlo. Měřím BT už přes rok. Podle BT ovulka je přímo předpisová.

misam
30. led 2012

@krista1 a kolikátý den cyklu jsi?

krista1
30. led 2012

@gabuli202 aha,tak to jsem nevěděla,podle čeho se řídíš,podle hlenu?Já to poznám podle citlivějších prsou a hlenu,ale nejsem si jistá,tak to chci zkusit změřit a pak otestovat,nevím teda jistě,jestli mám ovulaci,myslím si že jo.Tak snad se ti podaří 🙂

krista1
30. led 2012

@misam já jsem dneska 7DC,ale měřím od 4DC,protože jsem neměla teploměr,myslíš si že je normální,že mám každý den +0,2 st. a druhý den -0,2st.?nevím si s tím rady,jsem amatér 😅

misam
30. led 2012

@krista1 🙂 napiš mi to spíš v hodnotách....takto nevím přesně jak to myslíš. Mně se třeba teplota pohybuje od 36,5 - 37,2 (myšleno min. a max.)

gabuli202
30. led 2012

@krista1 vžycky mi začaly bolet prsa, takže uvidíme, doufám, že to bude tento měsíc v pohodě a zase ovu bude 🙂

krista1
30. led 2012

@gabuli202 určitě bude,věř tomu!Hlavní je,že ste plodný pár a že už víš,že to jde!Takže teď už se to podaří a jíš nějaké vitamínky?Zkus pít kontryhelový čaj,prý upravuje děložní sliznici,tak by ti to mohlo pomoct.

gabuli202
30. led 2012

@krista1 zubu calibrum babyplan, to mi dnes doktorka řekla, že je fajn, když to beru, že tohle stačí, tak snad už se to povede a mimi se udrží! 🙂

krista1
30. led 2012

@misam no zatím jsem měla 36,1-35,9-36,1-36,3...to jsou zatím 4dny...je to normální?

krista1
30. led 2012

@misam já vím,je to komické,ale fakt se v tom nevyznám,jsem si o tom četla,ale psalo se tam,že když máš ovulku,tak teplota stoupne od 0,2-0,5st.já pak nevím jak se v tom vyznám...když ji mám takovou nestálou 😀

krista1
30. led 2012

@gabuli202 jo určitě se to povede a vitamínky máš,tak to je hlavní.

misam
30. led 2012

@krista1 ..jsou sice nižší než mám já, ale nepřipadá mi, že by ti to moc skákalo. Nejsem žádný odborník 😀 na BT, ale připadá mi to v pořádku. Rozhodující pak bude, že se ti teplota zvedne buď ze den na den nebo během pár dní o cca 0,3 stupně. Jinak hlen zkoumám taky a více méně mi to pasuje i na ty teploty. Chce to chvíli měřit, pak už budeš profík. 🙂

krista1
30. led 2012

@misam a ta teplota se zvedne při ovulaci nebo před?

misam
30. led 2012

@krista1 Tohle je popis z nějaké chytré stránky:
Po ukončení menstruace kolísá bazální teplota něco málo nad 36,5 C, před ovulačním termínem bývá 1 až 2 denní mírný pokles, nato pak náhlý vzestup od 0,3 C do 0,6 C s kolísáním nad 37,0 C trvajícím do 26. dne cyklu, kdy opět klesne pod 37,0 oC.
V den toho vzestupu by měla nastat ovulace a asi 3 dny před a asi 2 dny po by měly být plodné dny.
🙂
Teploty ještě záleží na tom kde to měříš 🙂. Já to měřím přímo u zdroje 😀 😀 takže mám ty teploty vyšší než kdybych to měřila třeba v podpaží.

eficenka
30. led 2012

@misam ahoj, jsem 8DPO, 23DC ... ZAtím na sobě nic nepociťuju, BT se drží nahoře , ale to taky neznamená vše.... Jinak dneska v práci jsem "byla poslaná" na kurz za 60 000 tis, platí mi ho zaměstnavatel... ALe je to měsíc v srpnu a měsíc v řijnu, během kurzu se nesmí otěhotnět. Ale jsem domluvená s kolegyní, kdyby se to zadařilo, že vyrazí na kurz místo mě 😉 Tak uvidíme...

krista1
30. led 2012

@misam já měřím v puse,takže proto jsou asi tak nízké,ono prý je to jak říkáš u zdroje přesnější,ale začala jsem v období MS,tak to nešlo 🙂 No a že prý i tak se to dá,tak v puse.Ale díky za info,takže už jsem o něco chytřejší,tak uvidím,ale jen jsem zvědavá,kdy to příjde,jestli příjde,taky ty ovu testy nechci vyzkoušet všechny,chci si nechat na příští měsíc,tak uvidím,nechce se mi za to utrácet.Takže ty už rok měříš,tak to jsi fakt dobrá,to tě obdivuji,to já bych asi nedala,každý den tolik měsíců....

krista1
30. led 2012

@eficenka záleží co by sis přála víc...no i ten kurz by byl určitě super,tak uvidíš co bude... 🙂

misam
30. led 2012

@eficenka Mám zatím BT teploty stejné jako ty, dokonce mi taky klesla jako tobě 😀. Třeba to něco znamená. Já na sobě taky nic kromě PMS nepozoruju, takže asi zase nic ☹. Já jsem školení za 50 tis odmítla, ale na to za 20 jsem se zapsala 🙂. Bude v dubnu, takže to ještě stihnu i kdyby se zadařilo.

eficenka
30. led 2012

@misam @krista1 naopak u té BT, při vzestupu teploty plodné dny končí... Mrkněte se sem do grafu, nízké teploty označené zeleně byla OVULACE a jakmile teplota stoupla, tak je po OVU!!!!

misam
30. led 2012

@krista1 No jo no, tak chtěla jsem vědět jestli je ovu a když jsem zjistila že je, tak se přihlásila nemoc, takže jsme se snažením museli přestat. No a než jsme začali další kolo snažení, tak jsem zase začala měřit. Přece jenom, mám aspoň trochu orientaci že vůbec byla.
JInak já to taky měřím až po skončení MS, a je vidět, jak mi ta teplota jde dolů 🙂. Tak uvidíš, co ti bude víc vyhovovat.

eficenka
30. led 2012

@misam no není to školení, ale kurz... Jsem fyzioterapeutka a dělám s dětma, kde k hrozí že Tě dítě kopne do břicha nebo tak ... Ale uvidíme,třeba v začátku Těhu by to šlo - ale asi bych se bála ☹

misam
30. led 2012

@eficenka 😀 😀 tak to se musí asi domluvit provozovatelé těchto grafů. Mně to vždy jako ovu den označilo první den po nejnižší teplotě 😀

misam
30. led 2012

@eficenka jojo to jsem někde četla. To je fakt, že děti neuhlídáš. To bych se asi taky bála a asi bych tomu pak nedala 100%. To můj kurz si odsedím u PC, takže nic nebezpečného 😉

eficenka
30. led 2012

@misam mám vystudovanou LF, takže si myslím že jsem to nezapoměla 😉 Máš nějak nastavenou teplotu, která trochu kolísá, najednou se sníží a drží zhruba 3 dny dole - ten poslední den nízké teploty je OVU... Jakmile teplota začne stoupat, znamená to že ovu proběhla... Takže když už máš zase vyšší teploty, tak je po ovu ještě tak 2 dny šance na otěhotnění...

krista1
30. led 2012

@misam To nevadí,no alespoň,že jsem se to dozvěděla,jak to vlastně je,takže uvidím.

misam
30. led 2012

@eficenka No popravdě jsem si taky myslela, že to ovu je poslední den nízké teploty. Ale graf mi to začal sám označovat až den po...tak mne to zmátlo, ale věřila jsem mu 🙂. Tak jo, budu věřit tobě...v tom případě opravuji... jsem 8 DPO 😀

krista1
30. led 2012

@eficenka to máš ten graf z womenzone?Já jsem se tam taky přihlásila...teda vypadá úplně stejně 🙂 Tak to bych na to školení taky nešla,pokud hrozí,že tě dítě kopne do břicha,tak to je fakt nebezpečné.