"Snaženíčko", říjen 2011 a dál

petinkas
3. říj 2011

Ahoj holky,
s manželem jsme si řekli, že bych mohla vysadit antikoncepci a začali bychom se "snažit" o miminko. Pojďte se přidat a popovídat si, ať nám ten čas rychleji utíká.. 🙂.

golymetr
8. lis 2011

@lucille85 až se ale bude zavrtávat tak to poznam podle výtoku 😉 při předešlích těhu jsem to měla že jsem měla takový jiný naružovělý a bylo ho hodně

lucille85
8. lis 2011

@golymetr dík za info, ještě nějaképříznaky máš otestované 🙂?...no já měřim první cyklus a je to "druhej" po vysazení, tak ani nevim, kdy mám čekat MS, ale když mi klesne teplota tak aspoň vim že přijde...

golymetr
8. lis 2011

@lucille85 jinak nemam už nic otestované je to jako PMS takže stejný příznaky 😒 hold čekat

lucille85
8. lis 2011

kurňa když já s HA žádnej PMS neměla, kromě příšerný náladovosti v pauze mezi platíčkama...

indy2
8. lis 2011

Ahoj holčiny, zdravím vás tu všechny. Můžu se k Vám přidat? HA jsem vysadila v říjnu po 7 letech. Miminko bychom si přáli, zatím tomu necháváme ale volný průběh. Akorát, co jsem se přistihla, že neustále musím myslet na to, že teď už třeba můžu být těhotná apod🙂 Tím pádem mám neustále tendence si dělat těhotenské testy, pozorovat na sobě změny apod🙂) Daří se vám na to nemyslet a prostě to nechávat být? Jinak všem "snažilkám" moc držím palce, ať se co nejdříve dočkají.. 🙂

lucille85
8. lis 2011

@indy2 ahoj a vítej 🙂no úplně Tě chápu, ale to testování je zbytečný...pokud chce to pozorování využít a mít info co se děje, tak doporučuju měřit bazální teplotu, to máš zadarmo a víš přesně, kdy byla ovu a kdy má cenu dělat test...samozřejmě nejhorší je období mezi ovu a ms, což mám třeba já tedko...zrovna sem přemejšlela jestli můžu zejtra střik z bílýho vína 😅 páč co kdyby že jo...

indy2
8. lis 2011

@lucille85
No přesně to vystihuje mé pocity🙂) Já byla včera na posezení s kamarádkou v kavárně a dala jsem si dvě skleničky střiku a pak jsem neustále přemýšlela co kdyby,..přesně jako ty🙂 Určitě máš pravdu, že to testování je zbytečný, drahý a akorát to nutí člověka myslet na to neustále🙂 Náhodně jsem jukla na kalkulačku ovulace a ikdyž je mi jasné, že to není nic přesného, tak mi to vypočítala na nejlepší období pro otěhotnění 05-11.11. No a zrovna včera....ehm🙂) tak mě to tak potěšilo, že ikdyž to člověk nesleduje, pak vidí takový datum... no potěší to🙂)
ale jestli sem to dobře pochopila, tak jsme na tom podobně, také čekáš na druhý cyklus po vysazení.. A vy se vyloženě "snažíte", nebo tomu také necháváte volný průběh? Jinak jsem 88 ročník, takže dle slov lékaře mám dost času, ale jemu se to povídá, když se člověk na mimi prostě těší🙂) jinak moc děkuji za přivítání 🙂

uktapzop
8. lis 2011

@indy2 Ahoj Indy, je to naprosto normální, neboj! Můžeš si stokrát říkat, že tomu necháš volný průběh, ale to nejde! (Obzvlášť pokud budeš chodit na koníka) Já se dokonce úplně vzdala i všech jídel, pití a aktivit, co se v těhu nesmí, kdyby náhodou, že jo 🙂

indy2
8. lis 2011

@uktapzop Zdavím 🙂 Děkuji, už teď vidím, že poznámka co se týče koníka, je naprosto přesná.. prohlížela jsem různé weby nějak tak postupně, ale nikam sem se nikdy neregistrovala a ani nepřispívala.. tady mi to přijde fajn, tak sem neodolala.. Jinak je to opravdu těžké na to nemyslet.. Je dobré přizpůsobit určitým způsobem životní styl, když člověk ví, že děťátko plánuje. Ale zase, aby nám z toho "nehráblo"🙂 Třeba jak psala luccile85, myslím, že si klidně skleničku střiku dát může 😉 Já se zatím nebyla schopná vzdát hrnečku kávy denně..ale je pravda, že je teď mnohem mnohem slabší.. prostě nás ty myšlenky budou asi doprovázet vždy a všude 🙂 Přeji nám, abychom co nejdříve objevily // 😉

wann14
8. lis 2011

@indy2
@lucille85 myslim si, že spoustu ženskych tehotenstvi ani neplanuje a delaji porad ty stejne veci a pak je vse ok, kdyz to zjisti, takze si myslim že tak na zacatku neni treba byt na sebe tak prisna a vse si odpirat, pokud to jeste ani nepotvrdi test, tak nejaky strik nemuze uskodit, kdyz je to v primerene mire ... tak si holky jeste uzivejte 🙂

indy2
8. lis 2011

@wann14 Vystihla si to naprosto přesně 😉 hlavně se podle toho řídit a opravdu si užívat života.. Snažím se na to tolik nemyslet..když jsem v práci, tak to celkem ještě jde, protože tam toho času na přemýšlení moc není, ale když jsem doma (jako třeba dnes), tak je to docela zkouška 😀

wann14
8. lis 2011

@indy2 jj, to ti verim, vim jake to je, taky se mi opozdila ms, tak jsem na to porad musela myslet, testovala jsem, nemohla jsem z toho ani spat, ale nakonec z toho nic nebylo...tak jsem si rekla ze takovy to stav byl naposledy, ze priste uz zadne dalsi stresovani, ptz s takovou jak se na to clovek takto upne, tak nebude nic...
a co delas, jestli se muzu zeptat?

indy2
8. lis 2011

@wann14 No přesně.. jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀 vždyť já už si dělala 4 testy!!!! Prostě blázen🙂) A to se mi ms ani neopozdila:D uvidíme teď, respektive až jestli se ms zpozdí..jinak to řešit nebudu.. ale hlavně po té vysazení HA si myslím, že ikdyž se zpozdí, tak to stějně nic neznamená.. myslím si, že já budu takový typ, který bude okamžitě na začátku těhu mít nevolnosti apod, takže to by taky mohla být známka 🙂
Jinak dělám v bance.. žádný zázrak to není 😎 A co ty? 🙂 Jinak se přiznám, že jsem se tu ještě moc nezorientovala, takže ještě nemám přehled, kdo z vás třeba již mimčo má, nebo kdo se snaží prvně (jako třeba já atak).. tak doufám, že to brzy napravím 😉

lucille85
8. lis 2011

@indy2 jojo te´dka druhej cyklus, ale já to poprvé dostal už po 10ti dnech a dost slabě, ale dle gyndr. to mám počítat jako MS...a snažíme se poctivě, ale nijak na to miminko nespěcháme...jo ty řeči o tom, že sem mladá mě taky vytáčí, neskutečně mě vytočil zubař se kterym sem řešila co s 8čkama kdyby náhodou, tak řikal, ať počkám ještě rok se snažením, chápete to?ale moje gyndr. mi to schválila 😀 a ostatně je to naše věc, ne?Jsem taky z Prahy a je mi 26, kde pracuješ?Já kousek od Národní třídy 🙂

A ten střik si zítra dám, jen jeden snad nic nezkazí...mám totiž sraz s kamarádkama z gymplu a nechci aby tušili, že se snažíme o mimčo...chci si to nechat zatim pro sebe...

likvicka
8. lis 2011

Tak jsem holky objednaná na 24.11.2011 na gyndu. Moc se těším zrovna i na ultrazvuk 🙂

lucille85
8. lis 2011

@likvicka gratuluji, to bude krásný předvánočně adventní dáreček!

wann14
8. lis 2011

@indy2 ja jsem vysadila HA a dva cykly byly v poho, treti uz byl naprd, ale psala jsem to tady uz vyse, tak si muzes pocist. My se snazime prvne. Ale nechavame tomu volny prubeh, nemerim BT, ovu testy nedelam, jsem optimista a porad si rikam, ze to brzy vyjde 🙂. Ted jim prasky na upravu cyklu a cekam ji nekdy kolem 15. - 16., tak se uvidi, jak to bude. Bud rada, ze mas nejakou praci, vim o cem mluvim. Ja jsem letos v cervnu udelala stanice a od te doby jsem doma a nemuzu sehnat praci, je to fakt bida a bude hur...Co vim, tak lidi z rocniku jsou na tom podobne, co vim moc lidi praci nema a kdyz trebba maji, tak uplne mimo obor a taky vim ze spostu lidi odchazelo za praci treba do Prahy, ale tak treba to u me jaksi neni mozne ptz uz mam najake zavazky, nejsem sama a nemuz se jen sbalit a jit nekam do sveta, obrazne receno...

indy2
8. lis 2011

@lucille85 No, naštěstí dr. mi to taky schválil, respektive řekl, že pokud se na miminko cítím a chci ho, nemůže říct vůbec nic, spíš to myslel tak, ať se s tím nestresuji, kdyby to hned nevyšlo. Jinak si nemůžu stěžovat, mám naprosto úžasnýho dokotora 🙂 Spíš když se tak nezávazně bavím s kolegyněma či kamarádkama, tak mě "obdivují", že chci mimi tak brzy.. zatím oni takovou potřebu nemají a je pro ně důležitější nezávazný život bez odpovědnosti, s nadsázkou řečeno 🙂 Já jsem naopak ráda, že to tam někde je a moc se na rodinný život těším. Možná to bude i tím, že mám staršího přítele.. kdybych vedle sebe měla (příklad) 24.letého nedospělého klučinu, tak mě to určitě nebude tak lákat.. Jinak pracuji na Černém mostě 😉 Třeba se nám zadaří a můžeme jako těhulky (ale klíďo i netěhulky) zajít na kafčo...a nebo na vinný střik 😀 který si zítra určitě dej a užij si to.. každý odreagování je fajn 😉

ange_de_la_morte
8. lis 2011

@indy2 : ahojky 🙂 upřímně ? nedaří ... taky docela myslím na to jestli náhodou nejsem těhotná , a je to sranda protože občas si s mamkou dáváme sklenku vína navečer když kecáme, a teď si dávám vždycky jen mezi MS a očekávanou ovulací, tak mamka už mně podezdřívá ( zatím nikdo neví že chceme s manželem dítě , krom mojí ségry 🙂)

lucille85
8. lis 2011

@wann14 jo s parcí kor pro absolventy je to tedka na dvě věci...já sem si řikala že budu mít třeba výhodu, když jsem při studiu pracovala na půl úvazku čtyři roky ale ani náhodou...spousta mých kamarádů stále hledá, já měla kliku...nejlíp se shání přes známí...a ono se řekne Praha, ale jako tady s absolventama slušně vydrbávaj a náklady jsou taky o dost větší jak jinde...no upřímně lituju moje spolužáky, kteří studovali netknuti jedinou brigádou a věřili tomu, čim nás krmili- až vylezete ze školy budete manažeři s min 40tis. platem 😝

indy2
8. lis 2011

@wann14 No tak to jsem tedy zvědavá, jak to budu mít já s těmi cykly, nechám se překvapit 🙂 Třeba nám tu zanedlouho napíšeš, že ms se nedostavila a že to rozhodně není rozhozením cyklu 😉
Za práci určitě ráda jsem, to nemůžu říct ani slovo. Nastoupila jsem hned po škole (střední), resp. práci jsem sháněla 4 měsíce a to už sem začínala být mírně zoufalá, že bez praxe mě prostě nikde nevezmou. štěstí se na mě usmálo a ve chvili, kdy jsem to vzdávala, tak mě vzali. Z toho důvodu si práce vážím, ikdyž mě to tam samozřejmě občas hrozně štve 🙂 Sehnat práci po škole není sranda..ale nevzdávej to, štěstí se usměje určitě i na Tebe.. takže nejsi z Prahy? Vezmi přítele (manžela) a zkuste štěstí jinde🙂 ikdyž mě se to povídá viď? Chápu, že když tam jsou nějaké závazky, není to tak jednoduché, jak by se zdálo..

lucille85
8. lis 2011

@indy2 naČerňáku jo? já bydlim na opačnym konci metra B 🙂 a kafčo proč ne? Přesně, taky nepočítám že jako budu z první ovulace hned těhotná, já jsem skákala metr vysoko, už při tý ovulaci, po 7,5letech "zimního spánku" je probuzení vaječníků tak brzy faaakt supeer, ani sem to nečekala 😀 A manžela mám sice jen o rok staršího, ale rozumnej a dospělej je tak na 35, fakt je úžasnej a vim že bude skvělý táta, děti má rád a těší se...a já jsem chtěla být mladá maminka a s dětma blbnout...navíc náš věk je na těhot. úplně ideální...a když jsou podmínky a chuť tak na co čekat...ono to chvíli trvá a stejně asi nikdy člověk nebude 100% přesvědčenej že ted je ta nejsprávnější chvíle...já se trochu bojim jak vše zvládnem (hlavně nevyspání, protože já ráda a dlouho spím) ale zvládly to jiný, zvládne to taky!

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Takových lidí mi je tedy taky líto 😒 Je pravda, že ty nároky někteří mají dost přehnaný.. o to hůř se pak srazí s tou realitou všedního dne.. já bych si časem také ráda dodělala VŠ, ale to je ve hvězdách.. do práce jsem chtěla nastoupit co nejdříve, abych už nemusela být závislá na ostatních (resp. bývalém příteli) a dobře sem udělala..

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Tak teď si mě normálka rozesmála, jako bych to psala já 😀 Taky miluji spánek a už teď si občas říkám, že to nebude tak jednoduché jak si myslím.. ale věřím, že není větší motivace než ta mateřská láska..
Zličín? No tak tam jsem bydlela 2 měsíce nazpět 😉 Resp. bydlela jsem v Hostivicích.. jak je ten svět malej 🙂

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Jinak gratuluji za takového přítele (pardon, manžela🙂, je vidět, že jste spolu šťastní a to je fajn 😉

lucille85
8. lis 2011

@indy2 úplně to chápu, já měla gympl, s tim bych asi díru do světa moc neudělala...ale upřímně moc mi toho ta vejška nedala, kromě hromady nepoužitelné teorie, praxe je vzdálená miliony světelných let 😝 a já lidi podle titulů nesoudim, ten svůj ani nikde moc neuvádim, i když tady v práci si na to potrpí(no státní instituce)...a nejhorší je že fakt některý známí prostě nevezmou práci, která je dle nich "málo placená", že maj přece na víc...jenže je fakt že taky bydlí u rodičů a nemaj vážnější vztah...se divim těm rodičům, já teda děti budu na brigády posílat už od 16ti, ať ví jak dlouho se vydělává na blbý tričko třeba, to je pak jiný vztah k penězům,než když se přijde za rodiči s nastavenou rukou...

indy2
8. lis 2011

@ange_de_la_morte Tak já se to také snažím před mamčou zatajit, ikdyž ví, že HA už neberu a každou chvilku se mě ptá, jak to pokračuje 🙂 Na vnouče se hrozně moc těší a vím, že by to byl nejkrásnější dárek, jaký jí můžu dát.. to samé platí tedy i o nás.. ikdyž by to byl na druhou stranu mírný "šok" a člověk by se najednou ocitl v úplně jiné situaci.. vínko si klidně dávej, myslím, že by se nic nestalo ani v těhu (v normální míře). Mně prozměnu podezírají v práci, ikdyž vůbec netuším jak je to možné 🙂

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Na druhou stranu obdivuji lidi, kteří VŠ dodělali.. přeci jenom to není jednoduchá záležitost a té trpělivosti.. fakt klobouk dolů, máš být na co hrdá 😉 Jinak mi to připomíná hlášku "povoláním syn/dcera".. takoví lidé ale nikdy nebudou znát hodnotu peněz.. já jsem ráda, že jsem si tím vším musela projít, ikdyž to nebylo jednoduché, musela se postarat apod.. teď věřím, že je to do života zkušenost k nezaplacení...

lucille85
8. lis 2011

@indy2 jo jsme spolu už 8let 😅 a jsem fakt moc štastná že ho mám! no mezi některými vrstevnicemi, který plánují leda tak povýšení a řeší" kariéru" jsem za exota- dlouholetý vztah, už vdaná (to na mě koukaj občas jako jestli to myslim vážně, navíc mi každej hádá o dost míň let) a chce dítě- sodoma gomora! naštěstí tady na koníku je nás "postižených" více tak si nepřipadám tak nepatřičně 🙂

indy2
8. lis 2011

@lucille85 Geniální 😀 😀 oficiálně potvrzeno, nejsem jediný blázen v Praze, kterému nejde pouze o kariéru a peníze, ale rodinný život a spokojeného partnera 🙂