Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

dudunidu
11. dub 2009

Supr 🙂 Dnes jsem měla totiž Colu, schinkespeck či jak se to píše a ještě rybu pangase, který ale nebyl asi úplně propečený 🙂

dudunidu
11. dub 2009

I když v mém případě je asi zbytečné se momentálně hlídat, protože jsem asi ovulku ani neměla... Ale you never know 😉

benjit
11. dub 2009

fakt dokud nemáš vynechanou menstruaci tak bych to neřešila... já to taky neřeším 🙂

dudunidu
11. dub 2009

Oki, máš recht 🙂 Ještě bych potřebovala holky poradit ohledně anovulačního cyklu - jak se pozná? Během něho není ten bílk. hlen? A co BT, má jiný vývoj? 😕

dudunidu
11. dub 2009

Tak teď jsem někde našla, že neporběhne-li ovulka, nedojde v 2.fázi cyklu k vzestupu teplot nad 37 stupňů... Já mám teda zatím 36,8, takže jsem ho asi fakt neměla... A prý je ten anovulační cyklus delší, než standartní? To by mě teda naštavalo, nechce se mi dýl čekat na mrchu... 😖

kuratkol
11. dub 2009

dudu: Já jsem někde četla, že než zjistíš, že jsi těhotná, že plod ještě není spojen s matkou, tudíž ho nemůžeš tím nezdravým jídlem ohrozit. Zdroje textů k těhu se ale můžou lišit. Otázkou je, co je vlastně pravda. Co má přežít, přežije.... Vyplňuješ nějaký graf ? Třeba ten na fertilityfriend ? Ten ti ovu vyznačí...

dudunidu
11. dub 2009

Aha, tak to by bylo super, to by mě docela uklidnilo, kéž by to byla pravda 🙂 Grafík na ovu si dělám, ano, na stránkách menstruacni-kalendar, ale já nemám pravid. cyklus... Bůhví kdy ji vlastně mám... Docela by mě zajímalo, jaké % žen má ovu opravdu uprostřed cyklu a kolik žen má třeba ovu během menstruace nebo těsně po ní nebo před??? 😕

kuratkol
11. dub 2009

dudu: Nechceš mrknout na to www.fertilityfriend.com. Pročetla jsem tak 2 lekce a úplně stačí na pochopení fungování a nabízí víc možností než menstruační kalendář, který jsem používala předtím. Slovíčka, který jsem dohledávala (není jich moc), ti můžu poslat. Budou se hodit i jinak 😉

kuratkol
11. dub 2009

Jinak na www.fertilityfriend.cz můžeš vidět spoustu grafů různých žen... Třeba anovulační cykly, jak vypadají, jak těhotenské apod. Jsou fakt různé 🙂

dudunidu
11. dub 2009

Děkuju, kuřátko, můžu to zkusit, v čem je to ale lepší? Moc se mi nechce tam házet všechny údaje pozpátku 😅

kuratkol
11. dub 2009

dudu: Můžeš tam zadávat spoustu dalších údajů, kromě data předpokládané ovu ti podle teplot stanoví přesnější ovu, kdy asi proběhla. Ale je to na tobě...jen se mi to zdálo lepší... přehlednější..

dudunidu
11. dub 2009

Děkuju🙂 Teď zrovna mi ta strínka nefunguje, mrknu na to jindy 🙂

kuratkol
11. dub 2009

dudu: Sorry, je tam .com ne .cz. 😅

dudunidu
11. dub 2009

ahaaaa, tak to jo🙂) Já už teď padám únavou, tak se loučím! 🙂 zatím papanky, čao brzy!🙂

terecka
12. dub 2009

blondy: zatím mi je pořád fajn, akorát sem tam pobolívá bříško..

dudu: manžel už to ví, my to plánovali, akorát to vyšlo nějak brzo 🙂 teda ne že by mi to vadilo.. spíš chceme počkat s tím, až to řekneme ostatní rodině, nejspíš až budu mít ukončený aspoň druhý měsíc, ale třeba to tak dlouho nevydržíme 😉
Jinak znamení jsme si nehlídali, taky na to věřím jen částečně a ono se to až tak úplně naplánovat nedá, že... 🙂

benjit: na test je podle mě ještě brzy... mě se dvě čárky na testíku nekázaly - nebo spíš ukázaly, ale úplně minimálně - ani den po předpokládáné MS

terecka
12. dub 2009

No, včera jsem slavila narozky, tak t bylo docela živo a říkala jsem si, že jestli budu mít takové dítko jako je synátor manželovy sestry, tak ho asi roztrhnu 😎
Včera běhěm asi dvou hodin stihl vžycky "nenápadně" někam odběhnout a když byl zticha, tak jsme věděli, že něco provedl... poprvé prstíčkem rozmačkal buchtu, co byla v kuchyni na stole, příště spláchl banánovou slupku do záchodu (do včerejška jsem si myslela, že to ani nejde 😀 )
No, a finále bylo, když nám v ložnici rozmazal krém na ruce po posteli, na krabici od žehličky a stihl si u toho vytáhnout i jedny moje kalhotky, které takhle taky ozdobil... poznali jsme to jen proto, že měl zamazané i tepláky, no je to číslo 😲 😀

eliska_v
12. dub 2009

terecka: Tak to je doopravdy číslo... 😀
Takové dítko jsem ještě neviděla... 🙂

A cítíš se jinak dobře? 😉

terecka
12. dub 2009

No, já až doteď taky takové číslo neviděla, ale jinak je fajn 🙂
Přidala jsem do alba fotečky testíků, tak se můžete kouknout, nejsou moc kvalitní, ale snad to jde poznat 😉

kuratkol
12. dub 2009

Dobré ráno 🙂

blondynka400
12. dub 2009

Ahoj holky,

dudu, s tím graferm koukni na, jsou tam hezké příklady křivek
K těm potravinám, neměla by jsi nic v čem je kofein nebo tein. S tou colou, dá se to vyřešit že se koupíš colu bez kofeinu, já ji pij normálně, ale tedy nevím jestli se prodává taky v čechách. Uzený losos v těhu ne, kvůli možnému obsahu listerie, jinak by nevadil, ale listerie je mrcha. Zdravý organismus se s ní vypořádá, ale v těhotenství většinou mim nepřežije. Proscuitoo nevda, ale musí být kvalitní, tzn sušené nejméně 24 měsíců a i tak pouze v omezeném množství.
Jinak se nemusíš být, embryo je na krevní oběh matky plně napojeno koncem druhého týdne po oplodnění a organogeneze začíná 18 den. V této době už většinou otěhu víš, tkže dokuď neuvidíš 2 čárky, jez co chceš 😉

benjit, a víš kdy byla ovu nebo ne?

lenicenka, ty jsis dělala test jo? To jsi nepsala 😀

blondynka400
12. dub 2009

dudu, a jaké jsi měla tepltoy předtím, 36,8 už je docela vyoská teplota... Ono jestli máš nepravidelný cyklus tak ovu může klidně přijít i 25 dne.... KOukni třeba na Lenicenku, ta jí měla taky hodně pozdě...

K té teplotě 37, to je absolutní nesmysl, každá jsme nastavena na jinou teplotu, záleží jak ti funguje štítná žláza. 37 je pro někoho bežná teplota, pro jinou je to mez, na kterou nikdy nedosáhn, i když normálně ovuluje. Základ je, udělat si čáru na teplotami před ovu (před vzestupem) a potom by teplota minimálně 10 dní neměla klesnout pd tuto čáru a vzestup by měl být alepson dvě desetiny. Ale je to jen teorie, někomu ty teploty prostě skáčou, i když já to takto mám.... 😎

Jinak anovulační cykly bývají obykle delší.... 😖

dudu, nějak se mi to nedopsalo, ta stránka je http://merenibt.xf.cz/.
Jo a fertlity je na zadávání teplot bezkonkurenční
😉

kuratkol
12. dub 2009

blondy: Ahojky 🙂

blondynka400
12. dub 2009

kuratkol, ahoj, jak se máš? 🙂

terecka, koukala jsem na ty testíky, na té jedné fotce je čárka nádherně vidět 😵

kuratkol
12. dub 2009

blondy: Jde to, venku je hezky. Jaké máš plány na dnešek ?

benjit
12. dub 2009

Blondy, vím že to bylo minulý pátek, bolí mě břicho jako při menstruaci, jen jeden den a pak zase nic... takže to přisuzuju že je to ovu... Jako testovat nehodlám, vím že to nemá cenu... ale to břicho chvíli bolí, chvíli ne...přesně takhle mě bolelo, když jsem těhu byla, ale bylo to v době kdy jsem to měla dostat tohle je divný že je to o týden dřív...

blondynka400
12. dub 2009

benjit, tak uvidíš... Třeba máš nějaké hodně rychle embryjko 😀 . Ale v podstatě to může být cokoliv... S tím testem děláš právně, kdy čekáš MS? Předpokládám, že někdy o příštím víkendu, ne?

benjit
12. dub 2009

Blondy ty jsi jasnovidka... čekám ji v sobotu....

rennik
autor
12. dub 2009

Ahoj holky moje jak se máte? MY se máme s mimíškem dobře, akorát nám moc roste bříško 😀 ale nepřibrali jsme ani gram.Hlásímmoc dobrou zprávu, včera jsme o tom konečně řekli rodičům od MP a dopadlo to nad naše očekávání až moc dobře. Už se moc těší. A tchýně to prý na mě stejně poznala hned jen čekala až jim to přijdeme říct. jsem ráda že to máme za sebou teď už se můžeme jen těšit 🙂

benjit
12. dub 2009

Rennik, to mi řekni, jak je možný, že to nějaké matky, babičky, tchýně poznají hned, že je ženská těhotná aniž by o tom věděla... Tomu jsem nikdy nepřišla na kloub... jako by byly nějaké čarodějnice... ( nic ve zlým )

lenicenka17
12. dub 2009

ahoj holky tak jí jsem na tom s teplotou pořád stejně a špiním taky pořád stejně tak nevím...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru