Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

snowcat686
15. únor 2016

@merope ahoj, dnes jsem dostala vyjádření od OZP (protoze bych si pojistovnu klidne zmenila) a inseminaci hradi stejne jako jine pojistovny pouze do 40let věku ženy

winter
15. únor 2016

Tak to jsem v háji, mě je 41+

kolibricek36
15. únor 2016

taky si myslím, mě bylo 40

racek26
15. únor 2016

@merope děkuji moc

racek26
15. únor 2016

@benny7 tak 25.2. budu moc držet palečky

merope
15. únor 2016

@snowcat686 Jako že pokud ti je 40, tak už ne nebo pokud ti je 41 tak už to nehradí? Protože mě je 40 a hradili mi to naposledy v lednu.

benny7
15. únor 2016

@racek26 moc děkuji 😉pak dam hned vědět 😉

snowcat686
16. únor 2016

@merope je to standartně jako IVF - tj. 39let (+365dní). Možná jsi měla štěstí ;)

merope
16. únor 2016

@snowcat686 To by fakt museli nějak teď měnit, protože když jsem začínala v CAR, tak mi vyloženě říkali, že OZP do 45. Ty máš fakt to vyjádření z OZP? A nespletl si někdo IUI a IVF?

snowcat686
17. únor 2016

ano, vyjádření přímo OZP (minulý týden) . Pokud by to tak nebylo, byla bych jen ráda ;)

racek26
17. únor 2016

@snowcat686 38 + 364 dní , ne?

merope
18. únor 2016

@snowcat686 No, je prý možné, že to změnili a ani nedali vědět, tak uvidím, jak to bude vypadat dál.

snowcat686
19. únor 2016

@racek26 no dokonce ;) btw. VZP to teda určitě měla do 40 (tj. 39+364)

ivhuska76
19. únor 2016

Na sto procent pouze do 39!

romelia
19. únor 2016

Má to byt do 42 let ale nevím od kdy to bude platit

racek26
23. únor 2016

Holky, nevíte kt. pojišťovna je nejlepší pro IVF, a hlavně pro "zamražení " vajíček ? děkuji moc.

racek26
23. únor 2016

@snowcat686 já vím, ale už to taky prý utla :(, já mám stejně ale jinou :(

racek26
23. únor 2016

a nevíte, jestli musí být partneři u stejné pojišťovny ? :(

capriola
25. únor 2016

Ahoj holky, nedávno jsem tu psala, že jdu v lednu na KET, pak jsem se odmlčela, protože jsem nechtěla zakřiknout výsledek - poprvé v životě jsem viděla dvě čárky na testu, první dvě kontroly hcg ukázkově rostlo, včera na utz ale přišla ledová sprcha, není vidět srdeční činnost a embryo se prý přestalo vyvíjet a zaniklo, v pátek mi držte palce, jdu na revizi (mám docela nahnáno) 😢 Takže i takhle to může dopadnout. Momentálně musím přiznat, že kdyby mi za zadkem netikaly pomyslné hodiny odpočítávající čas, dokdy mi bude pojišťovna přispívat na IVF (případně pokud bych už jedno dítě měla), tak se na celé "snažení" alespoň na čas vyprdnu, protože ten maraton nadějí a následujících neúspěchů nějak přestávám psychicky dávat a tělo taky dostává pořádně zabrat ☹

Jinak k dotazu, partneři nemusejí být u stejné pojišťovny, my jsme například oba u jiný a jestli to chápu dobře, tak to stejně jde celé na pojišťovnu ženský. A VZP IVF už taky zkrouhla do 39 let a šmitec.

winter
25. únor 2016

Přeji hodně sil, je mi to líto.

U nás taky nic, ani nevím, jestli ještě bude tento měsíc ovulace, nějak se jí mršce nechce.

merope
25. únor 2016

@capriola Už jsem to možná i psala - zkus se v CAR poptat na psycholožku. Aspoň u nás (Gennet) je a pár návštěv dokonce pro pacientky z Gennetu zdarma. Docela mi pomohla a to jsem u ní byla párkrát (pak jsem to přes maraton všech lékařů přestala stíhat a pak se to už nějak srovnalo).

capriola
25. únor 2016

Holky dík. Na toho psychologa začínám být zralá no. Vím, že se stávají mnohem horší věci a potkalo to hodně ženských, ale nějak mě to semlelo, od září to byl koloběh vyšetření, hormonálních bomb, zameškaná práce, stres, prázdná pokladnička... a když se konečně zadaří, tak se to pokazí. Ale asi lepší teď na začátku než později, tím se tak jedině utěšuju.

anansie40
25. únor 2016

@capriola Myslím na tebe, nedávno jsem zažila podobný šok s dvěma čárkami a chvíli na to všechno pryč. Jinak revize se neboj, je to rychlovka.

racek26
25. únor 2016

@capriola děkuji držím moc palečky, já taky dítě nemám, partner má 3 letou holčičku, na IVF mám doslova pár měsíců...a partnerovi řekli, že spermiogram už není ani na umělé oplodnění a chtějí minimálně 3 měsíce čekat, tak jsou zoufalá....:( a partner taky, možná ještě více :(

capriola
25. únor 2016

@anansie40 ježiši to je mi líto, to je jako kdyby osud člověka fakt zkoušel nebo co, viď...

@racek26 tak to úplně chápu, to na tom asi budeme podobně... předpokládám, že ti bude 39? já mám čas do září... kdyby se KET nepovedl, měla jsem hned rozjet další cyklus IVF (už mám schváleno), ale tou revizí se vše prodlouží, musím držet šestinedělí a pak se prý tři měsíce nesmí zkoušet otěhotnět... takže mám nervy hlavně z toho, že to asi nestihnu 😢 IUI u nás moc nemá smysl, přítel na tom taky není moc slavně se spermiogramem 😒 Mrazáčky už nemám žádný. Ta hra o čas je stresující.

benny7
25. únor 2016

Tak se povedlo. Dnes potvrzeno i s tlukoucim srdíčkem 😉

racek26
25. únor 2016

@capriola no, já právě uvažuju o zamrazení vajíček, ....jak dlouho trvá než to schválí pojišťovna?.... mám čas úplně stejnou dobu jako Ty :(.....( jestli teda můžu tykat s dovolením)

capriola
25. únor 2016

@racek26 no tak to jsme dopadly, co... Já mám OZP a nepřišlo mi, že by to schvalování nějak protahovali, třeba na podzim moje doktorka žádala v září a v říjnu jsem šla na IVF, zkus to! Jak píšeš, naše šance teď spočívá v tom, abychom dokázaly získat co nejvíc vajíček na zmrazení, KET už není taková pálka. U mě je problém, že moc nereaguju na stimulaci a ve finále jsem byla ráda za dvě embrya, poprvé se nechytlo a teď se chytlo, ale přestalo vyvíjet. Do toho září musim vydržet a bojovat, pak už bych musela na další IVF vykrást banku :/

racek26
25. únor 2016

@capriola to je mi moc líto, že Ti to nevyšlo, nvm, zda u "mně v caru" provádí zamražování vajíček i v případě, že se nezlepší spermiogram...., při IVF pokud jich je více to ano, to lze....Děkuji ještě jednou za podporu, musíme jen doufat !!! ;)

winter
1. bře 2016

@benny7 moc veliká gratulace 🙂